Завершився другий тур Всеукраїнського конкурсу «Кращий читач-2016» серед учнів 6-7 класів – читачів бібліотек Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи. На першому етапі брали участь понад 200 шанувальників художньої літератури, з них – 30 найкращих змагалися за перемогу.

Свято відбувалося в центральній бібліотеці-філії для дітей №12 дуже цікаво. Юні книгомани та чимало присутніх у залі батьків слухали  розповідь ведучих про наших «найдорожчих друзів», у якій вони  розповіли гідні подиву факти. Наприклад, у світі «народжуються» щосекунди понад 40 творів, із них – 7-8 – для дітей. У сиву давнину книжка переписувалась від руки і  на її створення витрачалося кілька років. Один примірник коштував тоді надто дорого – рукопис книги можна було обміняти на табун коней, череду корів тощо. Великою пошаною користувалася книга за часів Київської Русі. Зараз для  українців найулюбленішою книгою є «Кобзар». Вікторія Антонюк і Олександр Івасенко продекламували  уривок з поеми «Сова».
Після такого незвичайного вступу учасників конкурсу привітав начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков. І конкурс розпочався… Конкурсанти вели боротьбу в трьох номінаціях: «Візитка учасника» (стисло, аргументовано висловитися про улюблену книжку), «Юний ерудит» (відповісти на питання письмово). Номінацію «Читальний щоденник» оцінювало журі напередодні.
Найсильнішими книгоманами міста стали Катерина Бевза і Дмитро Коваль.  
Тепер вони представлятимуть Хмельницький серед кращих читачів-ерудитів області. Переможців двох турів нагороджено грамотами і книгами.