Нещодавно делегація Подільського державного аграрно-технічного університету перебувала з офіційним візитом в університеті прикладних наук німецького міста Оснабрюка. Переговори закінчилися  укладанням меморандуму про взаєморозуміння між двома вишами, завдяки якому в кам’янчан з’явилася унікальна можливість — паралельно навчатися на безкоштовній основі за відповідними спеціальностями (із повним покриттям витрат на навчання, проживання, харчування тощо).

Начальник відділу міжнародних зв’язків ПДАТУ Інна Гоголь розповіла, що наші юнаки та  дівчата відтепер можуть не лише отримувати одночасно спеціальності у двох вишах, а й бути стипендіатами Європейського Союзу, здобувати гранти на наукові дослідження, проходити стажування та практику на підприємствах Німеччини з перспективою подальшого працевлаштування. Нині університетом спільно з низкою європейських навчальних закладів розроблено велику кількість освітніх програм, завдяки чому пропонуються також стипендії на участь у мовних конкурсах, що проводяться на базі університетської лінгвістичної школи. З метою удосконалення мовної підготовки і набуття досвіду міжнародного спілкування для кам’янецьких студентів  організовані безкоштовні літні курси.
Ще однією з переваг паралельного навчання є отримання безкоштовної Шенгенської візи та відповідно можливість подорожувати країнами Європи, користуючись фінансовими пільгами на- рівні зі студентами Європейського Союзу.
За словами посадовця, представники ПДАТУ, перебуваючи в Німеччині,  відвідали низку тамтешніх лабораторій, дослідних полів, теплиць, оранжерей, а також зустрілися з науковцями факультету аграрних наук та ландшафтного дизайну, які поділилися досвідом щодо грантових програм дослідження та розв’язання глобальних проблем сучасності, стосовно яких є перспектива наукової співпраці. Це стосується, передусім, дослідження проблем збереження біорізноманіття, впровадження інноваційних природоохоронних технологій, очищення води і повітря, догляду за лісовими екосистемами, охорони рослинного і тваринного світу, ландшафтного дизайну, архітектури.
— Світовий досвід доводить ефективність спільних проектів, які  передбачають фінансову підтримку,  відкривають нові перспективи співпраці нашого вишу з університетами України та світу, дозволяють швидко знаходити партнерів у науковій роботі, поліпшувати знання іноземних мов, рівень викладання дисциплін, удосконалювати матеріально-технічну базу, — резюмує Інна Гоголь.