Минулого четверга жителі Воробіївки Полонського району перекрили магістраль Кременець — Біла Церква. Протестна акція тривала від 15.00 до 20.30. До протестувальників з’їхалося районне керівництво, міліція.

Обурені люди виступають проти закриття школи I-II ступенів у їхньому селі. Це вже не перший виступ на захист школи: кілька місяців тому вони пікетували районну владу у Полонному (див. «ПВ» № 30 за 17 березня ц. р.) з тієї ж причини, писали відкриті листи з проханням зберегти діючу школу I-II ступенів у їхньому віддаленому селі.
Активіст громади, батько школяра Андрій Іванович, повідомляє, що шкільний автобус, який досі возив кількох старшокласників в Онацьковецьку школу I-III ступенів, ходить із перебоями через відсутність пального та інші причини. Взимку до села важко добиратися через перемети снігу, вкрай погану дорогу. Тому в батьків є перестороги щодо здоров’я і безпеки своїх дітей, яких відділ освіти райдержадміністрації обіцяє довозити.
Керівники району за поданням відділу освіти планують залишити у Воробіївці початкову школу. Поки що. А всіх інших учнів доправляти у ту ж Онацьковецьку школу, яку начальник відділу освіти Петро Кондратюк передбачає зробити кущовою.
Проте люди хочуть зберегти свою школу, де нині
47 учнів, а за прогнозами на наступні роки — не менше 45-ти. Батьки задоволені рівнем викладання предметів, який забезпечують 17 педагогів. Вони прохають владу створити навчально-виховний комплекс, об’єднати Воробіївські школу і дитсадок (14 дітей) для акумулювання коштів і тієї ж економії енергоносіїв, на якій наголо-
шує влада. Громада села доводить у цифрах, що їхня школа, яка на пічному опаленні, не так вже й обтяжує районний бюджет. Своїм коштом батьки зробили внутрішні туалети.
Однак щодо теплового режиму та санітарно-побутових умов у тій же Онацьковецькій школі у батьків, які робили спеціальне обстеження, є питання, каже протестувальник Олександр Якович. А також до якості освіти, результатів складання ЗНО випускниками цієї школи.
І взагалі, коли школа діє у селі, — це і робочі місця, і перспектива розвитку, отже, збільшення кількості молодих сімей, переконана сільський голова Воробіївки Алла Бондар.
На всі аргументи селян у влади району та, зокрема, начальника відділу освіти райдержадміністрації Петра Кондратюка, відповідь єдина: не вистачає коштів для утримання наявної кількості шкіл. Єдино можливим варіантом оптимізації пропонують доїзд до школи I-III ступенів в Онацьківцях, а не, приміром, до такої ж у сусідніх Кустівцях, куди частина батьків бажає віддати дітей. Батьки ж заявляють, що будуть записувати дітей-старшокласників у школи Славути, Кустовець, Старокостянтинова.
Протестна акція нічого не дала, каже вчитель Воробіївської школи Ольга Іванівна. У п’ятницю з району приїхала комісія, мали розмову з кількома представниками громади. Жителям пропонують той же варіант, що й за схемою оптимізації: залишити в селі початкову школу.
У відповідь громада зібрала підписи (95 відсотків жителів) про вихід села Воробіївка з-під юрисдикції Полонського району. Кажуть, що на часі територіальна реформа, тож приєднаються до громади іншого адміністративно-територіального об’єднання. Аби лиш була гарантія збереження школи. Люди аргументують це рішення тим, що місцева влада не дослухається до проблем і побажань мешканців віддаленого села. Усупереч їхнім проханням, недавно закрили стоматологічний кабінет при сільській амбулаторії сімейної медицини. Не погодили з громадою районний план оптимізації шкіл.
Тож доля Воробіївки — в руках депутатів Полонської районної ради.