Днями очільник Хмельницької обласної військової адміністрації  підписав наказ «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти Хмельницької області».  Тож: 14 березня в області відновлюється навчання. Водночас, у зв’язку з тим, що в більшості територіальних громад Хмельниччини по кілька разів на добу оголошується повітряна тривога, рекомендовано організувати роботу закладів освіти у залежності від конкретної ситуації за дистанційною або змішаною формами навчання.

Об’єднаними зусиллями профільного комітету Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, освітянської та батьківської спільнотами ухвалено пропозицію про одноразову зміну державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році, інформують у Хмельницькій обласній військовій адміністрації.
Враховуючи правовий режим воєнного стану, скасовано складання державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг в 2022 році виключно.
Учні з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб можуть відвідувати (за заявою одного з батьків або офіційних представників) заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування. За додатковою інформацією слід звертатися до органів місцевого самоврядування, безпосередньо у найближчі навчальні заклади або за телефоном обласного колл-центру з гуманітарних питань 093-17-02-560.
До організації навчального процесу також рекомендовано залучати вчителів, що прибули в область із регіонів, постраждалих від війни.
Для здобувачів загальної середньої освіти з особливими освітніми потребами з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб, навчання може бути організовано за заявою одного з батьків за індивідуальною, екстернатною або сімейною (домашньою) формами. Нагадуємо, що з цього року корекційні послуги надаються в залежності від рівнів підтримки, за якими розподілені діти. Рекомендовано розглянути можливість надання таких послуг дистанційно.
В зв’язку з тим, що приміщення дошкільних навчальних закладів використовуються для потреб військового часу, організація освітнього процесу не є можливою. Також проблематичним залишається питання організації освітнього процесу у закладах профтехосвіти, проте вивчається можливість здійснення його за допомогою інтернет-ресурсів, кажуть в адмінстрації.
Важливим моментом є забезпечення психологічної підтримки дітей. Низку відповідних матеріалів, що постійно поповнюється, розміщено на офіційних сайтах органів влади, навчальних закладах та окремих громадських організацій. Буде розглянуте також питання щодо організації консультації психологів, дозвілля дітей та занять позашкільної освіти у дистанційній формі.
ГО “Батьківська ініціатива міста Хмельницького” готова надавати юридичний супровід батькам – переселенцям, дітям і вчителям з постраждалих регіонів.
Як повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет, з понеділка, 14 березня,навчання відновлюється  у Львівській,Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Запорізькій, Одеській та Кіровоградській областях.