Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила з 00 годин 00 хвилин 15 грудня 2021 року «жовтий» рівень епідемічної небезпеки на Хмельниччині.

За новими правилами карантину, які почали діяти в Україні з 6 грудня, відвідувати громадські заклади на жовтому рівні епіднебезпеки можуть лише ті, хто отримав хоча б одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ – жовтий COVID-сертифікат чи довідку 063/о. Для обслуговування відвідувачів та клієнтів працівникам ресторанів, готелів та спортзалів потрібно мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. Водночас для відвідування громадських закладів можна використовувати і негативний тест, який дійсний 72 години, або альтернативний документ — COVID-сертифікат про одужання.
Також із січня наступного року анонсують розширення переліку товарів і послуг, які можна буде придбати на тисячу, надану державою кожному українцю, який отримав повний курс щеплень. Про це йшлося днями на селекторній нараді під головуванням Президента Володимира Зеленського. «З 19 грудня повністю вакцинованим українцям буде нарахована одна тисяча гривень. Вони зможуть витратити ці кошти на напрямки, які найбільше постраждали від пандемії, – записатися в спортзал, піти в кінотеатр, музей або на концерт, купити квиток на потяг або літак, придбати книги. Водночас, дослухавшись до побажань наших громадян поважного віку, для яких важливою є підтримка здоров’я, зокрема в умовах пандемії, було ухвалено рішення додати до переліку доступних товарів ще й ліки», – зазначив Володимир Зеленський. Глава держави висловив переконання, що такий крок збільшить кількість щеплень проти COVID-19 серед літніх людей, а також сприятиме лікуванню й профілактиці інших захворювань. Міні­стерство цифрової трансформації доопрацьовує технічні можливості для того, щоб купівля ліків за передбачені за щеплення кошти стала доступною з січня наступного року, йдеться на офіційному сайті Президента України.