Незважаючи на примхи погоди, хмельничани активно відзначили Всесвітній день вишиванки. Порівняно молоде свято, адже цьогоріч сповнилося йому лише перший десяток років, стає дедалі масовішим, популярнішим і цікавішим. Принаймні, у нашому обласному центрі. Адже до його проведення-організації доволі відповідально долучилися і влада, і громадські організації, і студенти, й школярі, й пересічні мешканці. Різнобарв’ям кольорів і візерунків дивували всі: від малечі у дитячих садочках до поважних пенсіонерів. Та що там малеча! Навіть найменшеньким одинадцятьом хмельничанам, які народилися напередодні, подарував Хмельницький міський голова Олександр Симчишин вишиваночки — символ життя гарного, під небом мирним, щоб оберегом осявали їхній путь.

Був у нас і велопробіг у вишиванках, учасники якого, взявши старт у парку Чекмана, об’їхали вулицями міста, конкурс вишиванок між малявочками «Міні-пан та пані вишиваночка» (краса неземна!!!), звучали вкраїнські, найкращі у світі, пісні, були флешмоби, квести, конкурси. Були традиційні урочистості на головній площі обласного центру. З імпровізованої сцени біля пам’ятника «Віри, Надії, Любові» вітали численних учасників дійства керівники міста та області, художні колективи…
Та найголовніше — хмельничани цьогоріч встановили рекорд: оживили найбільшу вишиванку. Саме так, у нас, єдиних в Україні, а може, й світі, замайоріла унікальна вишиванка з людей у вишиванках. Хмельничани в національному одязі вишикувалися по контурах зображеної крейдою на асфальті величезної чоловічої сорочки. Орнаментом на манжетах та грудях слугував червоний та чорний картон, який, склавши хрещатим узором, підняли доверху. Щоправда, вередливий дощ спочатку прагнув, аби оператори фіксували своєрідний парад парасольок і верхнього одягу, та все ж стих, на хвильку визирнуло сонечко і… неймовірною красою засяяла жива сорочка.
А представник національного проекту «Книга рекордів України» Олександр Шустерук зафіксував: у категорії «Масові заходи» хмельничани встановили рекорд «Найбільша вишиванка з людей у вишиванках». Оживили сорочку 524 учасники. А міський голова, отримавши з рук Олександра Шустерука диплом, пообіцяв, що наступного року піднімемо наш рекорд удвічі. До слова, ініціатором цього флешмобу під назвою «Вишиванка — твій генетичний код», стала голова студентської ради ХНУ Анастасія Козак. Не без гордості слід зауважити, що подоляни вже не вперше потрапляють до «Книги рекордів України». До прикладу, у Нетішині створили найбільший у світі автограф, протяжністю один кілометр, виклали найбільший герб із розмінних монет, які віддали на лікування хворій дитині. А в Кам’янці-Подільському встановили рекорд, створивши унікальний народний дитячий оркестр із півтори сотні діток, а ще зварили найбільшу кількість кави й пригостили нею усіх бажаючих…
А ще цього дня хмельничани вкотре просили у Всевишнього миру: в рамках флешмобу запускали в небо повітряні змії з таким актуальним для нас нині проханням — «НАЙКРАЩИЙ ПОДАРУНОК — МИР».
І, побачивши оцю незламність, згуртованість, надихнувшись неймовірною красою, захопившись патріотизмом, нескореною вірою у щасливе для України завтра, і справді усвідомлюєш: мир не за горами, нас не поділять на схід і захід, бо ми — одна родина, одна сім’я, одна нація. Сильна і незламна.