До Європи — мегакроками: так означили у Хмельницькому 21 травня мистецькі акції, приурочені традиційному Дню Європи в Україні.

Протягом дня обласний центр приймав гостей з-за кордону, хмельничани та гості міста брали участь у численних масових акціях, а завершальним акордом свята стала святкова концертна програма, яка відбулась на березі Південного Бугу і зібрала понад тисячу глядачів. Адже просто неба відбулася відкрита, безкоштовна гала-прем’єра все- світньо відомої кантати «Карміна Бурана».
Геніальний твір німецького композитора Карла Орфа називають наймагічнішим оперним твором: адже досі не всі тексти ХVІІІ століття, написані мандрівними поетами латинською мовою, вдалося розшифрувати. Складна музика кантати поєднує академізм, автентичний фольклор і навіть елементи пізнішої рок-музики. Оригінал «Карміна Бурана» знаходиться у Мюнхені, а магічний твір Карла Орфа, написаний композитором у 1935-1936 роках, повертає сучасників в атмосферу і енергетику середньовіччя, у шал людських пристрастей і замовляння стихій природи. Це — твір про долю, яка може вручити кожній людині удачу і багатство, але це легко втратити, бо життя швидкоплинне, тому потрібно цінувати його миттєвості і радіти кожному прожитому дню. Хіба не такий шлях проходить кожна людська душа? Хіба щось змінилося у наших пристрастях, у наших пошуках щастя? І те, що ми називаємо європейськими цінностями, це, по суті, шлях до самих себе, до своєї душі, до людяності — як найголовнішого маніфесту.
Масштабну мистецьку акцію просто неба її організатори (Хмельницька обласна філармонія і МГО «Хмельницький молодіжний клуб») означили як Classic open-air schow, тобто опера на відкритому повітрі. Цей формат дуже популярний в Європі, і хмельничани отримали також чудову можливість побачити і почути європейське мистецтво в європейській традиції.
У масштабному дійстві взяли участь понад 200 виконавців: академічний симфонічний оркестр філармонії (диригент Т. Мартиник), хорова капела «Орея» (Житомирська філармонія, керівник О. Вацик), балет академічного ансамблю «Козаки Поділля», керівник —      О. Єфімчук), Хмельницький муніципальний академічний хор (керівник — Ігор Цмур), хор «Молодість» Хмельницького музичного училища (керівник Н. Бородавко), дитяча хорова капела «Подільські солов’ї» Хмельницької дитячої музичної школи № 1, керівник Наталія Бухта). Солісти — заслужена артистка України Ф. Чергіндзія, дипломант міжнародних конкурсів С. Дробіт та А. Юрченко.
Надзвичайно складний музичний твір публіка оцінила оваціями, що вкотре підтвердило і високий професійний рівень усіх виконавців кантати, а також вдало обраний твір справді європейського формату, наповнений філософський змістом. Завершилося дійство «Одою до радості» з фіналу Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена, який визнано Гімном Об’єднаної Європи.
Про спільні з Європою моральні та історичні цінності, які вкотре продемонстрували світу наш Майдан і Революція гідності, зазначив у вітальному слові Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, за підтримки котрого відбулась масштабна мистецька акція.
Мистецтво — найдоступніший шлях у європейський простір. І талановиті хмельницькі митці вкотре довели: істинне мистецтво — без кордонів, адже людські цінності об’єднують світ і дають можливість пізнати одне одного енергетикою і мовою любові.