«З наслідками стихії боремося спільно» — заявили у політичній партії «За конкретні справи» після сильного градобою, що накоїв лиха в окремих районах Хмельниччини 17 липня ввечері.
Град розміром з куряче яйце трощив на своєму шляху дахи будинків, автомобілі, ламав зелені насадження. Такого руйнівного розгулу стихії не пам’ятають навіть старожили. Найбільше біди вона накоїла в Городку, також частково торкнулася Хмельницького, Ярмолинецького Славутського, Старокостянтинівського та Красилівського районів. За попередніми підрахунками, завдано збитків понад трьом тисячам дворів. До речі, подібний град випав нещодавно на Закарпатті. Там від нього потерпіло близько семи тисяч садиб.

Спільно із районними та обласними керівникам на допомогу людям вже наступного дня прийшли депутати обласної ради від політичної сили «За конкретні справи». Серед них — Неоніла Андрійчук, Володимир Поворозник, Людмила Коваль, Уляна Ткаченко, Вадим Лозовий та ін. Очільник партії, народний депутат України Олександр Герега для прискорення ліквідації наслідків стихії, залучивши до співпраці компанію «Епіцентр К», розпорядився, щоб люди змогли придбати необхідні будматеріали за зниженою ціною.

ГОРОДОЦЬКА ГРОМАДА ОБГОВОРЮЄ ПЛАН ДІЙ.

— Ми провели переговори з виробниками і оперативно, за найнижчими цінами, доставляємо шифер у міста та села, які найбільше постраждали від граду, — повідомив заступник генерального директора компанії «Епіцентр К» Вадим Лозовий.
На необхідності консолідації та спільних дій наголосила перший заступник голови обласної ради, а заразом і депутат від Городоччини Неоніла Андрійчук: «Ситуація дійсно напружена. Ми швидко мобілізували депутатів усіх рівнів, аби ті організували роботу в своїх округах та надавали оперативну інформацію щодо розмірів збитків. У громадських приймальнях депутатів потерпілим допомагають оформляти заяви, звернення, надають консультаційну допомогу. Спільно з владою та за участі громадськості створено оперативний штаб. За результатами подвірних обходів лише для придбання шиферу потрібно понад 11 мільйонів гривень, цвяхів — 220 тисяч гривень, скла — 200 тисяч гривень, на оплату роботи близько трьох мільйонів гривень. Окрім цього, пошкоджено автотранспорт, фасади житлових будинків, навчальних та лікувальних закладів, врожай тощо. Самотужки люди не зможуть подолати наслідки нищівного граду. Тому підготували звернення до голови обласної державної адміністрації з проханням виділити кошти з резервного фонду обласного бюджету задля допомоги, насамперед, малозабезпеченим родинам».
— Днями на позачерговій сесії міської ради городоцькі депутати перенаправили півмільйона гривень на ліквідацію наслідків стихії, — повідомив міський голова Василь Підлісний. — По 500 тисяч було виділено з міського та районного бюджетів, ще стільки ж плануємо надати потерпілим найближчим часом.
Першочергове завдання місцевої влади і депутатів усіх рівнів — не залишити без фінансової підтримки жодного двору. Політична партія «За конкретні справи» уже багатьом надала допомогу. Буде робити це й далі.