У порівнянні з минулим роком, зараз Шепетівка спокійно готується до опалювального сезону. Без протистояння, сутичок, штурму адмінприміщення тепломережі, протестів під міськрадою і втручання правоохоронців. У 2014 році, з подачі облдержадміністрації, міська рада Шепетівки розпочала судові процеси проти ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», яке взяло в експлуатацію міський водоканал і тепломережу. Місцевій владі вдалося повернути в комунальне лоно водоканал, а от з тепломережею виникли труднощі.

Наразі підсумком дворічного протистояння і судових походів Шепетівської міськради проти концесіонера є повна невизначеність. Два тури судових дебатів не принесли результату. Спочатку Феміда була на боці чиновників — перемога в суді першої інстанції і апеляційному суді. Але Вищий господарський суд повернув справи на повторний розгляд. Тепер, ті ж самі суди, стали на бік концесіонера. Після поразки міськради в апеляційному суді Рівного, справи водоканалу і тепломережі знову розглядають у Києві. Окрім невдалої спроби повернути контроль над тепломережею міста, перед владою Шепетівки нависла реальна загроза того, що «Енергоінвест» через суд поверне собі і водоканалізаційне підприємство.
«Подільські вісті» вже писали, що із самого початку було не зовсім зрозуміло, для чого влаштовувалися розбірки з концесіонерами, ще й у розпал опалювального періоду? Чого реально вдалося досягнути, то це налякати людей у минулому році невтішною перспективою того, що на зиму місто залишиться без газу.
Так є реальність, яка демонструє серйозну заборгованість «Енергоінвесту» перед «Нафтогазом» (зараз ця сума складає майже       58 мільйонів гривень). Концесіонери з самого початку поводилися дуже спокійно і прозоро натякали, мовляв, борг за газ — це не проблема міста чи області. Але облдержадміністрація підняла «гвалт» і підштовхнула владу Шепетівки на «хрестовий похід» проти інвестора. Вдарившись головою об невтішні рішення Феміди, міськрада, схоже, цілком усвідомила безперспективність війни проти «Енергоінвесту».
Чесно кажучи, ситуацію можна було прорахувати заздалегідь. Наша газета вже відзначала показову поведінку «Нафтогазу» в цьому конфлікті. Саме державному монополісту шепетівські бізнесмени заборгували кругленьку суму, а не місту чи області. Тож відповідно, шум-скандал мав би піднімати в першу чергу «Нафтогаз». Але там на проблему величезного боргу шепетівських концесіонерів дивляться крізь пальці. На київських пагорбах мовчать, не погрожують припинити постачання газу, не присилають перевірок, ніби все так і все їх влаштовує. А якщо на ситуацію у славному місті Шепетівка наплювати столичним газівниками, то чого має «боліти» голова меру міста чи обласним чиновникам? Взимку ж ніхто не залишить городян без тепла, а це головне.
Як кажуть, якби хотілося та моглося, «Нафтогаз» оперативно прикрутив би гайки злісним боржникам і стягнув з них кошти. Про це цілком справедливо говорить і перший заступник міського голови Володимир Вихівський. Але бездіяльність монополіста не випадкова. Процитуємо Шепетівську місцеву прокуратуру: «Шепетівською між- районною прокуратурою упродовж 2013-2015 років вживалися заходи представницького характеру щодо стягнення заборгованості за поставку природного газу з ТОВ «Шепетівка Енергоінвест». Так, упродовж вказаного періоду розглянуто 10 та задоволено 9 позовів, заявлених Шепетівським міжрайонним прокурором на суму 58 мільйонів гривень. Всі рішення судів перебувають на примусовому виконанні у відділах ДВС».
За результатами дев’ятьох позовів, які на контролі виконавчої служби, за 3 роки «Енергоінвест» відшкодував «Нафтогазу» аж… 47918 гривень з            58 мільйонів. Цілком зрозуміло, що «Нафтогаз» не горить бажанням збирати борги з шепетівських бізнесменів. Ми ж підкреслимо, що цей факт є черговим підтвердженням того, що «Енергоінвест» працює у системі координат конкретної «газової схеми», кінцевими бенефіціарами якої є люди в структурі «Нафтогазу», або ті, хто має там серйозні зв’язки.
Коли міська рада Шепетівки пішла в судову атаку і отримала відсіч, їй і обласним чиновникам, популярно пояснили, що вони намагаються грати, кажучи спортивною термінологією, не у своїй лізі. Тож серйозні хлопці в столиці продовжуватимуть робити те, що вважають за потрібне, і доки у них не зміняться «розклади» — у Шепетівці нічого не зміниться.
А поки що всі живуть своїм життям. Влада міста займається своїми справами, а «Енергоінвест» готується до опалювального сезону. Минулого тижня концесіонери провели ремонтні роботи на проспекті Миру, замінили 318 метрів теплотраси і відремонтували три теплокамери. Врешті-решт, хоч те тішить, що місто взимку буде з теплом.