Здавалося, до омріяного залишався один крок, але, щоб справдилося довгоочікуване, не вистачило кількох голосів. Важко, коли сподівання громади, що налічує понад 700 жителів, раптом розбиваються у тих стінах, де  чекали підтримки і розуміння. Тож і прийшли до редакції представники сіл Цикова, Карачківці Чемеровецького району з проханням допомогти «достукатися» до депутатів обласної ради.

2 березня 2017 року «Подільські вісті» у матеріалі «Почуйте голос громади» розповідали про схід жителів Циківської сільської ради, де з 508 присутніх 505 засвідчили бажання до об’єднання з Гуменецькою громадою Кам’янець-Подільського району. Сусіди не перечили такому союзу. Єдине, що стало на заваді, – народні депутати України на той час ще не прийняли закон про внесення змін до законодавчих актів щодо об’єднання громад на територіях суміжних районів. І хоч пропонували Циковій і Караківцям приєднуватися до Чемеровецької громади, вирішили селяни чекати, коли законодавство  передбачить подібні ситуації.
Гуменецька громада, що на сьогодні одна з найкращих не лише в області, а й в Україні, та її керівник Інна Абдулкадирова не вбачають у, здавалося б, неперспективних територіях обузу, а готові прийняти чемерівчан у свою сім’ю та відкрити перед цими селами нові можливості,  надто тепер, коли ці нюанси  враховані на законодавчому рівні.
Проте необхідна ще й згода обласних обранців, хоч вони, по суті, є посередниками у цьому процесі. Сподівалися, 15 сесія обласної ради прийме рішення щодо   зміни меж  8 міських, 10 селищних ОТГ,  8 сільських громад  і утворення 5 нових сільських об’єднаних громад.  На жаль, питання розглядалося на завершення сесії, коли сесійний зал помітно порожніє. І хоч виносилося воно на голосування не один раз, необхідної кількості голосів не зібрали.
Депутат  облради Віталій Олуйко спробував роз’яснити колегам  ризики такого зволікання. Мовляв, наступна сесія обласної ради  відбуватиметься лише  в грудні:  як же планувати вибори, як формувати бюджет? Серед «залізних» аргументів — й озвучені Мінрегіонбудом наміри вже з наступного року примусово об’єднувати сільські ради, які досі залишаються одноосібними. Тож очевидно, що депутати зловживають становищем, не підтримуючи об’єднання громад.  
Скільки ще терпіти ситуацію невизначеності? Що чекає  далі?  – не знаходять  відповіді люди. І все-таки сподіваються на розсудливість і допомогу своїх обранців, висловлюючи прохання зібратися на позачергову сесію і вирішити їхню долю. Якщо треба — винести окреме рішення по кожній громаді.
«Ми не хочемо і не можемо зупинятися на півдорозі. Тому сподіваємося, що саме з цього життєво важливого питання для тисяч жителів області депутати виявлять справді громадянську і державницьку позицію», — йдеться в листі, який залишили в редакції чемерівчани.  Проте зміст його підтримують і решта громад, доля яких наразі в руках депутатів обласної ради.
Їхній голос ігнорувати неприпустимо.