Президент Петро Порошенко уже підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”. Тобто, пенсійна реформа набрала законної сили.

 Урядовці запевняють, що уже в жовтні пенсіонери (таких понад 9 мільйонів) зможуть отримати пенсії у новому, осучасненому  розмірі. Необхідні кошти для цього є — у Пенсійному фонді акумульовано 26 мільярдів гривень. Додаткові надходження забезпечені завдяки зростанню заробітної плати та детінізації зарплатних виплат.
 Як повідомляє інформаційний вісник уряду, виплата пенсій у жовтні здійснюватиметься за двома відомостями. Пенсіонери, у яких дата отримання пенсії припадає на період після набрання чинності закону, отримають гроші відразу: за однією відомістю пенсію у попередньому розмірі, за другою — додаткову суму після перерахунку. Ті ж пенсіонери, які уже  до набрання чинності Закону встигли отримати пенсію, отримають відповідну доплату за окремою відомістю до закінчення виплатного періоду, тобто до 25 жовтня.
 Аби поінформувати усіх пенсіонерів про розмір їхньої пенсії, органи Пенсійного фонду переглянуть графіки прийому громадян, буде залучено додаткову кількість працівників, забезпечено виїзні прийоми за місцем проживання громадян.
 Нагадаємо окремі моменти з прийнятого закону. Посилюється роль страхового стажу для визначення права на пенсію. Ті, хто сумлінно працював і набув необхідного страхового стажу, зможуть вийти на пенсію в 60 років. Для цього, починаючи з січня 2018 року, необхідно мати 25 і більше років страхового стажу. Людина, яка не працювала, або працювала на себе і не сплачувала страхові внески, не буде отримувати пенсію за рахунок інших і вийде на пенсію за віком пізніше   — у 65 років (мінімальний страховий стаж для права виходу на пенсію залишається на рівні 15 років).
 Ті, хто працював у секторі неформальної зайнятості або за кордоном, можуть сплачувати внески до Пенсійного фонду самостійно або “купити” стаж за період, коли страхові внески не сплачувалися (однак не більше, ніж 2 роки).
 Згідно із новим законом, зберігається право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років); військових — учасників бойових дій (у 55 років); ліліпутів та диспропорційних карликів (40-45 років); артистів (за наявності вислуги від 20 до 35 років); журналістів, у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій; “чорнобильців” (із зниженням пенсійного віку).
 Скасовується обмеження виплати пенсій для пенсіонерів, які працюють. З першого  жовтня 2017 року пенсія буде виплачуватися у повному розмірі.
 Також відміняється зменшення розміру пенсії жінкам, які скористалися правом дострокового виходу на пенсію після досягнення 55 років.