Правління Асоціації міст України, куди входять і представники Хмельниччини, звернулось до президента Володимира Зеленського в зв’язку з його словами про проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності" (5655).

"Асоціація міст України об'єднує інтереси 608 сіл, селищ та 401 міста, від імені яких звернулась у грудні 2022 року до Президента України із спільною позицією громад щодо законопроєкту 5655: його необхідно ветувати", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, петиція про застосування вето щодо 5655 на офіційному сайті Президента України отримала 42090 голосів.
Голови громад вітають відсутність підпису Президента України на законопроєкті 5655 як його позицію на боці місцевого самоврядування й готові при зустрічі навести аргументи про його небезпеку для децентралізації, процесу відновлення українських громад і безпеки громадян.
Так, у зверненні до президента Асоціація міст України зазначила, що 6 червня глава держави під час пресконференції відповів журналісту, що половина органів місцевого самоврядування підтримує законопроєкт 5655, а половина - ні. Також Зеленський заявив, що через це необхідно провести окрему зустріч з головами громад.
"Вважаємо, пане Президенте, що вас дезінформують щодо наявності, начебто, підтримки громадами законопроєкту 5655", - йдеться у зверненні.
Голови громад готові зустрітися із Зеленським та "навести аргументи про небезпеку законопроєкту 5655 для децентралізації, процесу відновлення українських громад і безпеки громадян".