Так, маючи власні імена і прізвища, віднині може сказати про себе кожен із сотні бійців патрульної роти міліції особливого призначення «Богдан», які 9 липня  на тренувальній базі спецпідрозділу в селі Корчунок прийняли присягу на вірність Україні.


Власне, для більшості бійців спецпідрозділу це була друга присяга в житті. Адже для багатьох добровольців, як, до прикладу,   для Олександра Жеменіна, котрий від імені роти зачитав текст клятви, за плечима була служба в органах внутрішніх справ. Тож не дивно, що на погонах усіх без винятку «богданівців» горіли офіцерські зірочки. Із запасу ж кожного із сотні добровольців змусили повернутися у стрій щире вболівання за долю неньки України, яку, як справедливо зауважив у своєму напутньому слові начальник обласного управління внутрішніх справ полковник Олександр Розізнаний, розриває своїми кігтями хижий російський звір. Тож щире прагнення подільських патріотів долучитись до святої справи захисту Віт-
чизни і стало приводом до того, що 12 червня 2014 року наказом міністра внутрішніх справ України № 557 в структурі УМВС у Хмельницькій області була створена рота патрульної міліції особливого призначення.
— Назва «Богдан» для підрозділу була обрана з кількох причин. Перша і головна — на честь Богдана Хмельницького, ім’я якого носить наш обласний центр. Друга пов’язана із трактуванням імені Богдан, як Богом даний, а значить —  надією на те, що Бог охоронятиме наших бійців від лиха, — пояснив полковник Розізнаний.
— За всю історію Україна вела два десятки війн за свою незалежність, — зауважив у своєму виступі присутній у Корчунку заступник міністра внутрішніх справ Микола Величкович. — Вірю, що ця двадцять перша по ліку війна,   дякуючи «богданівцям»,  стане не лише останньою, а й переможною!
Про безпеку і обереги говорили у той день у Корчунку усі: і пресвяті  всечесні отці — єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський УПЦ МП Антоній,  його тезка із церкви Київського патріархату єпископ Хмельницький і Шепетівський, які  спільною молитвою благословили на ратний подвиг подільських добровольців, і народний депутат України Олег Лукашук, який, окрім напутніх слів, передав «богданівцям» 10 бронежилетів, таких необхідних їм у зоні АТО. Адже через три дні після прийняття присяги — 12 липня, у день святих рівноапостольних Петра і Павла, «богданівці» вирушили у гарячі точки Донбасу, щоб замінити на бойовому посту своїх колег міліціонерів.
...Любов до Батьківщини, до народу, рідного краю. Ці слова, які повсякчас злітали з вуст багатьох промовців,  тут,  у Корчунку, не видавалися пафосними. Адже кожен розумів: там, на сході, куди вирушала рота «Богдан», іде не просто боротьба із сепаратизмом і тероризмом, вирішується не лише питання — бути чи не бути Україні в її нинішніх кордонах, а вирішується  питання — бути чи не бути Україні вза-га-лі! Тому не дивно, що голова Хмельницької обласної державної адміністрації Леонід Прус головний акцент у своєму виступі зробив  не лише на патріотизмі самих добровольців, а й їхніх родин — батьків,   дітей, дружин, які з розумінням поставилися до рішення їхніх близьких — вирушити на захист східного регіону нашої країни.
— Бережіть себе. Обласна ж влада потурбується за ваші родини, — запевнив добровольців  Леонід Іванович.
— Від імені депутатського корпусу Хмельницької обласної ради, від себе особисто низько вклоняюся кожному з вас, — із такими словами звернувся до подільських добровольців голова Хмельницької обласної ради Іван Гончар. — Переконаний, своїм вчинком ви повертаєте і поновлюєте високе звання і честь офіцера міліції і, повернувшись із східного фронту, станете основою нової правоохоронної системи України, в якій не буде місця корупції, хабарництву, користолюбству, — зауважив Іван Ярославович.
Усього місяць налічує  історія спецроти «Богдан». Та в цих тридцяти днях сконцентрувалась така енергія, така кропітка і виснажлива робота, якими іноді не позначені роки. Адже за такий короткий термін за допомогою органів влади, громадських організацій та небайдужих людей вдалося створити суттєву матеріально-технічну базу та належним чином екіпірувати бійців спецпідрозділу. Про це, до речі, із сльозами на очах говорив Дмитро Корнацький — очільник міліцейської ветеранської організації Хмельниччини, члени якої теж не лишилися осторонь доброчинної місії, зібравши на екіпіровку і допомогу колегам із «Богдана» 50 тисяч гривень.
Тож щасти тобі, «Богдане»! Служи чесно і віддано. І — повертайся з перемогою!