За участі першого заступника голови обласної ради Віктора Адамського на базі Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, культури, молодіжної політики, спорту, туризму та інформаційного простору. У роботі засідання взяли участь члени аналогічної комісії Кам’янець-Подільської міської ради. Лейтмотив засідання — звернення Кам’янець-Подільської міської ради до колег області з проханням розглянути аварійний стан деяких об’єктів Старого замку державного історичного музею-заповідника та розробити пропозиції щодо фінансування їх реставрації.

Площа унікальної перлини України — дві тисячі квадратних метрів, на яких розміщено рідкісні колекції живопису, нумізматики, археології, етнографії, графіки, фотографій і документів історії міста та Поділля. До об’єктів заповідника належать Старий та Новий замки, Вірменський колодязь, Будинок польського магістрату, Будинок духовної семінарії, Вірменський торговий будинок та Кафедральний костел Св. апостолів Петра і Павла.
Музей обслуговує сім об’єктів, частина з яких є пам’ятками архітектури ХІІ-ХVІІІ століть. Серед них якраз і є аварійні ділянки.
Як зазначив Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Сімашкевич, за останні чотири роки ні з обласного, ні з державного бюджетів заповідник не отримав жодної копійки. Лише з міської казни виділялося 2 мільйони гривень на проведення протиаварійних робіт, оновлення архітектурних пам’яток, а також на створення умов для їх екскурсійного показу. Про це свідчать облаштування Алеї закоханих та Лебединого озера, п’яти перехресть, скверу Магдебурзького права на території Старого міста, вулиці Зарванської, реставрації Старого замку. Загальний обсяг виконаних робіт за останні три роки сягає понад 7 мільйонів гривень. Залучаються до цього й кошти меценатів та підприємців.
Перший заступник голови обласної ради Віктор Адамський переконаний, що обласна рада не стоятиме осторонь цієї важливої державної справи — отож на найближчій сесії облради вирішиться питання фінансової допомоги на реставрацію Кам’янець-Подільського музею-заповідника.
— Незважаючи на досить непростий для усіх нас час — захист нашої держави від зовнішнього агресора, обласна рада розуміє, що вкрай необхідно працювати над реалізацією гуманітарних проектів. Переконаний, що постійна комісія облради прийме чіткі та виважені рішення. Депутати Хмельниччини звернуться до Кабінету Міністрів України, щоб на рівні держави й державних програм була привернута увага на збереження цінних історичних пам’яток на території Кам’янця-Подільського, — сказав Віктор Адамський.
Депутати обласної ради позитивно оцінили роботу міської ради та її виконавчого комітету з питань забезпечення архітектурної спадщини міста та покращення благоустрою його території. Однак зауважили, що без фінансової підтримки обласного та державного бюджетів здійснення масштабних ремонтних робіт неможливе.
Учасники засідання також вивчили технічний стан об’єктів, які потребують чималих коштів для реставрації — Північного дворика Старого замку, Пристінного корпусу, оглядового майданчика Старого замку, Ратуші та Нової Західної вежі.
Після конструктивного обговорення члени вищезгаданої постійної комісії під головуванням Миколи Скиби запропонували включити до порядку денного чергової сесії облради питання про виділення з резервного фонду обласної ради 350 тисяч гривень на проведення першочергових аварійних робіт приміщення для зберігання фондів музею (ремонт даху, системи водовідведення), що знаходиться на території Старої фортеці.
Окрім того, комісія рекомендувала Кам’янець-Подільській міській раді та обласній державній адміністрації включити до переліку інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізуватися у 2015 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, об’єкти Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, передбачивши такі першочергові заходи, як ліквідація аварійного стану та капітальний ремонт пам’ятки архітектури Башта Нова №7 (Башта Нова Західна) 1542 р. у комплексі Фортеці (Старого замку) та ліквідація аварійних ділянок Ратуші — пам’ятки архітектури XІV-XVІІІ століть.
Комісія рекомендувала управлінню культури, національностей та релігій облдержадміністрації спільно з дирекцією Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника до 20 серпня 2014 року розробити проект Програми пам’яткоохоронної діяльності Хмельницької області на 2015-2020 роки, врахувавши першочергову необхідність фінансування з бюджетів місцевого та державного рівнів об’єктів. Крім того, обласною радою ініціюватиметься звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відновлення фінансування реставрації з державного бюджету.