Ще донедавна проведення дострокових парламентських виборів у багатьох викликало сумнів. Серед причин, які могли цьому завадити — запровадження військового стану. Але вже тепер є реальні підстави стверджувати, що вибори таки відбудуться, найімовірніше 12 жовтня. Президент України Петро Порошенко заявив, що переобрання Верховної Ради — одне з головних завдань люстрації в країні.

І одразу ж, заворушилися, наче в’юни на пательні, потенційні «непрохідники» на депутатське крісло? Багато хто з колишніх народних обранців небезпідставно побоюється кримінальних справ за підривну діяльність проти України. Тож і шукають будь-які лазівки, аби втриматися у нардепах. Ось, до прикладу, автор скандальних законів 16 січня, регіонал Володимир Олійник «замаскувався» у групі «За мир і стабільність» (група Сергія Курченка). Генеральна прокуратура ще у травні відкрила кримінальне провадження щодо Олійника за підозрою у фальсифікації в підрахунку голосів під час прийняття цього варварського закону. Тому й міркує і вдень, і вночі, як порятуватися.
Жити за цими законами закликав усіх і Олександр Єфремов. А ось дотримуватися інших законів чомусь не вважає за необхідне. «Законослухнянець», як визначила Генеральна прокуратура, здійснював протиправний тиск на посадових осіб державного підприємства «Луганськвугілля», внаслідок чого підприємство склало договори з підконтрольними Єфремову суб’єктами господарської діяльності за втричі завищеною вартістю. Покарання наздожене головного регіонала Верховної Ради, якщо той позбудеться депутатської недоторканості. Якби так сталося, то довелося б нардепу відповідати ще й за свою діяльність у фінансуванні терористів...
У плеяді тих, хто зубами чіплятиметься за депутатське крісло і Микола Левченко, який «благословив» народного губернатора Донбасу Павла Губарєва. «Смаленим» потягнуло і у бік депутатів-регіоналів Вадима Новинського та Нестора Шуфрича, які ратували за проведення на Донбасі референдуму. Тому із-за таких дволиких Янусів у парламенті варто наполягати, аби вибори проходили за відкритими списками. Зважаючи на те, що більшості обранців є що приховувати, існує велика ймовірність, що відкриті списки не наберуть більшості голосів. Тому треба уважно стежити за партіями та їх списками, щоб ці та їм подібні «діячі» більше не сиділи в зручних кріслах і не прикривали свої антиукраїнські справи тим фактом, що вони обрані народом.
Але вже цього тижня Верховна Рада мала б ухвалити рішення щодо нового складу ЦВК. Першого червня завершилися повноваження дванадцяти із п’ятнадцяти членів Центральної виборчої комісії. У разі організації парламентських виборів при напівлегітимному складі ЦВК, може виникнути питання легітимності самих виборів.
Попри те, поза очікуванням волевиявлення народу, представники Європейської економічної палати в Україні та провідні економісти країни закликають українську владу до невідкладного проведення реформ. Якщо у найближчі тижні не розпочнуться економічні реформи, то це призведе до зростання безробіття на 20-30 відсотків, колапсу в бізнесі, і зима буде не просто холодною, а й голодною...
«Путін дуже зрадіє», — зауважує керуючий партнер компанії «Капітал Таймс» Ерік Найман. Експерти наголошують, що зовнішні партнери та інвестори хочуть зустрічних зусиль від української влади. А це — стабілізація ситуації всередині країни, послідовність у запровадженні економічних новацій, захист інвестицій, усунення корупції і «лобізму» інтересів вузького кола осіб. Бо хоч самого Януковича вже немає в Україні півроку, його система продовжує справно працювати. Корупція, хабарництво, як кажуть, живуть і здрастують. Навіть війна не стає їм перепоною. Навпаки — військові дії не одному «стратегу і тактику» дали можливість набити кишені. Маючи на руках 140 мільйонів доброчинної допомоги і 13,5 мільярда гривень із бюджету, керівники Міноборони, не поспішали закуповувати для вояків захисну амуніцію. Сімнадцять тисяч бронежилетів вартістю 71 мільйон гривень, які закупило Міноборони, виявилися неякісними. Петро Порошенко вже звільнив двох високопосадовців цього міністерства, які відповідали за тендери та матеріально-технічне забезпечення армії. Але навряд чи проблема таким чином повністю розв’яжеться. Командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко в одному з інтерв’ю критикував Міноборони за застарілу зброю, за небажання брати нових добровольців. Крім того, С. Семенченко наголошує, що в Генштабі є зрадники, які здають наших військових, за що терористи платять їм від 70 до 100 тисяч доларів. «Підзаробити» вирішили й окремі військові комісари, беручи «подяки» від тих, хто до війська йти не хоче. Саме через те П. Порошенко заявив, що поранені під час АТО офіцери можуть стати на чолі військкоматів, нинішні очільники яких натомість відправляться на схід України.
Лише один з числа майданівців, яких справедливо охрестили «алкосотнею», виявив бажання теж вирушити у зону бойових дій. Решта воліють «стерегти» мир та спокій подалі від небезпеки, на запльованому, засміченому ними майдані. І навіть чинили спротив, коли кому-
нальники разом із правоохоронцями вирішили звільнити центральну частину міста. Майданівські крикуни нагадують відомого Шарикова з його крилатою фразою: «Я на колчаковских фронтах раненный», але від цього нікому не легше. Хто ж, цікаво, утримує намети на Майдані, якщо кияни вже давно не спонсорують цей контингент, який, по суті, також «пересиджує» війну?
Мабуть, ці дані таки будуть встановлені. Як і ті, що Росія планувала вбити своїх громадян з літака Аерофлоту для оголошення війни. Як з’ясувалося, на Донеччині є два населені пункти з назвою Первомайське, і російські найманці помилково перевели зенітно-ракетний комплекс «БУК» не у те Первомайське, а відтак збили не той літак. Маніакально хворий Путін не зупиняється ні перед чим. Якби ж ця правда відкрилася кожному із зазомбованих цим сатаною...