Минулої середи обласна рада знову була вимушена скликати позачергову двадцять п’яту сесію. Нагадаємо, 24 червня депутати прийняли рішення про виділення двох мільйонів гривень на придбання бронежилетів та інших засобів захисту для батальйону територіальної оборони області. Однак навіть після того, як ці кошти, пройшовши казначейські митарства, поступили на рахунки ради, військові, через хиби у законодавстві, скористатися ними не змогли. Отже, на засіданні сесії знову довелося мудрувати, яким чином спрямувати їх адресатам.

Допомога буде. Але для інших бійців
Попри відпустки та гарячу жнивну пору, на пленарне засідання, яке провів голова обласної ради Іван Гончар, прибуло 62 депутати. На порядку денному — лише три питання: про внесення змін до цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Хмельницькій області на 2014-2018 роки, а також обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2011-2015 роки та, відповідно, внесення змін до обласного бюджету.
Обранці дослухалися до рекомендацій постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, природокористування та екології, засідання якої відбулося напередодні. Відтак одностайно проголосували за те, щоб виділити два мільйони гривень для надання матеріальної допомоги для вирішення матеріально-побутових питань, придбання засобів індивідуального захисту та іншого майна 243 військовослужбовцям одного з формувань Хмельниччини, яке вирушить для виконання завдань за призначенням у східні регіони.
У зв’язку з тим, що 30 служивих заяви на отримання такої допомоги не написали, то залишок суми, а саме — 296 тисяч гривень — депутат Віталій Олуйко запропонував спрямувати на закупівлю тепловізорів для роти десантників однієї з хмельницьких частин, яка уже задіяна у звільненні сходу країни від терористів. З ним не погодилися, бо знову могла виникнути морока із використанням цих коштів. Натомість, його колега Олександр Шпак зауважив, що без проблем зможе придбати два тепловізори коштом підприємства «Хмельницькобленерго», яке він очолює. Така ідея припала до вподоби й іншим депутатам. Ще по дві одиниці пристрою пообіцяли придбати Микола Ворона, Артур Фрідман, Микола Агарков та Володимир Постовий, одну — Руслан Лещишин. Невикористану суму спрямують на відновлення залишку бюджетних коштів.

Підприємство знищити не дамо!
Ще задовго до початку сесії на майдані Незалежності зібралися десятки людей, багато з яких — інваліди на візках, милицях. Вимагали одного: зберегти Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство як окрему юридичну одиницю, а не перетворювати на філіал Вінницького. Про цю ситуацію ми уже розповідали на сторінках нашої газети. Обранці пообіцяли: зроблять усе для того, аби підприємство було збережене. Більше того, вони підтримали пропозицію Світлани Лукомської та прийняли звернення до Кабінету Міністрів України щодо приєднанння до нього Івано-Франківського та Чернівецького протезно-ортопедичних підприємств.
Активність депутатів
Крім того, що стосувалося порядку денного, депутати запропонували до розгляду цілу низку інших злободенних питань.
Так, Віктор Адамський запропонував доручити голові облдержадміністрації Леоніду Прусу підготувати комплексну програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей.
З трьома депутатськими запитами виступив знову-таки Віталій Олуйко, які були цілковито підтримані. Зокрема, йшлося про створення обласного координаційного центру з надання допомоги переселенцям зі сходу України, а також забезпечення гуманітарної, технічної, фінансової, соціальної, медичної та психологічної підтримки військовим, правоохоронним підрозділам та постраждалим, мирному населенню та сім’ям загиблих.
Висловив обурення Віталій Миколайович абсолютно незадовільним технічним станом автомобілів, з яких формується санітарна рота при Хмельницькому військовому госпіталі. Обидва запити скеровані для розгляду голові облдержадміністрації Леоніду Прусу.
Третій запит — щодо припинення застосування піротехнічних засобів на час проведення АТО та обмеження проведення розважальних заходів — депутат запропонував направити міським та селищним головам області.