Практики впровадження мікропроектів ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» ділилися досвідом.     

29 листопада у смт Чемерівці відбувся ознайомчий візит з підтримки місцевої влади в реплікації методології Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» для представників Хмельницького, Ярмолинецького та Городоцького районів.

У заході взяли участь заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату обласної ради Микола Панасюк, координатори обласного підрозділу впровадження проекту В’ячеслав Третяк та Ігор Клепач, голова районної ради Світлана Павлишина, представники місцевого самоврядування від Хмельницького, Ярмолинецького, Городоцького та Чемеровецького районів, Чемеровецької райдержадміністрації.
Микола Панасюк, зокрема, поінформував про стан реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в області. За його словами, протягом 2008-2014 років реалізовано 100 мікропроектів на загальну суму понад 16,5 мільйона гривень. Це – закупівля шкільних автобусів, впровадження заходів з енергозбереження, водопостачання та поліпшення сфери охорони здоров’я.
Як зазначив Микола Васильович, завдяки обміну досвідом, який мають громади з впровадження проекту на своїх територіях, тим районам, які ще не брали участі у проекті протягом першої-третьої фаз, буде простіше його реалізовувати. Координатор обласного підрозділу впровадження проекту В’ячеслав Третяк розповів про особливості здійснення проектів МРГ на території України та можливі напрями розвитку громад. Він також поінформував про результати дворічної співпраці сільських громад, місцевої влади та спонсорів із покращення умов проживання у своїх населених пунктах у рамках реалізації третьої фази проекту на Хмельниччині. У ній беруть участь вісім основних районів – Білогірський, Віньковецький, Волочиський, Ізяславський, Новоушицький, Старосинявський, Чемеровецький та Шепетівський, у яких реалізується 32 мікропроекти. Ще два райони відібрані для впровадження економічного компоненту – Красилівський та Городоцький, у яких створено 4 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи (СОК).
Голова районної ради Світлана Павлишина розповіла про історію розвитку і реалізації проекту в Чемеровецькому районі та зупинилася на використанні всіх можливих резервів для розвитку територіальних громад.
Варто зазначити, що Чемеровеччина одна з перших у третій фазі впровадила мікропроекти на загальну суму понад 1,3 мільйона гривень, з яких 70 відсотків – кошти проекту, 25 – місцевих бюджетів та спонсорів, а п’ять – кошти громади. Це, зокрема, енергозберігаючі заходи в дитячих садках сіл Бережанка та Жердя, капітальний ремонт зовнішнього освітлення вулиць села Кугаївці та реконструкція опалення в Летавському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ліцей».
Під час зустрічі виступили представники територіальних громад Чемеровеччини, які вже успішно реалізували свої мікропроекти. Вони поділилися із присутніми досвідом вирішення проблемних питань.
Учасники заходу також побували на об’єктах соціальної сфери, де впроваджені мікропроекти. Зокрема, ознайомилися із результатами реконструкції опалення в Летавському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ліцей», а також разом з керівником місцевого сільськогосподарського кооперативу, Героєм України Михайлом Шаповалом відвідали місцевий музей, Будинок культури та спорткомплекс.