Позачергову десяту сесію Хмельницької обласної ради скликали, аби депутати висловили свою позицію щодо розгону учасників блокади торгівлі з окупованими територіями і прийняли відповідне звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, Генерального прокурора.

У складі Хмельницької обласної ради 84 депутати, на позачергову сесію прибули 46, ця кількість достатня для кворуму.
Рішуче засудили силове протистояння блокадникам депутати Віктор Бурлик, Юрій Смаль, Олександр Драган, Сергій Іващук, Михайло Бойко, Інна Ящук, інші, закликаючи обранців підтримати звернення, текст якого запропонували представники громадських організацій. Суттєвим доповненням став виступ бійця добровольчого батальйону «Донбас» Олександра Ковалевського, котрий, за його словами, особисто знайомий з окремими учасниками блокади, які були на передовій.
Представники всіх депутатських фракцій разом з головою обласної ради Михайлом Загородним понад годину опрацьовували текст звернення щодо мирного врегулювання суспільно-політичної ситуації, яка склалася в Україні. Зокрема, у ньому висунуті вимоги звільнити затриманих учасників блокади торгівлі з окупованими територіями Донбасу з-під варти, закрити кримінальні провадження щодо них та припинити переслідування учасників блокади. Відправити у відставку заступника голови Національної поліції України — начальника головного управління Національної поліції в Донецькій області В’ячеслава Аброськіна, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Створити тимчасову депутатську комісію у Верховній Раді України для розслідування інциденту, що стався, та притягнути винних осіб до відповідальності. Припинити будь-які економічні відносини з ОРДЛО, як злочинним терористичним угрупованням. Ухвалити закон про тимчасово окуповану територію України. Позбавити банки Російської Федерації ліцензії та права працювати на території України, заблокувати російські платіжні системи. Визнати АТО — війною, яка ведеться проти України країною-агресором — Російською Федерацією. Взяти під контроль держави Україна стратегічні об’єкти, які перебувають у руках російського капіталу. Націоналізувати стратегічні підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни, але контролюються російським капіталом.
Окрім того, депутати вимагають від МВС України та Антитерористичного центру СБУ утриматися від силового протистояння всередині країни, негайно ухвалити Закон України № 2066а «Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями», від органів вищої державної влади та організаторів блокади ОРДЛО — невідкладно сісти за стіл переговорів та в абсолютно публічний спосіб, з використанням онлайн теле- та інтернет-трансляцій, обмінятися проблемними питаннями та вимогами, обговоривши кожен пункт та прийняти вмотивовані рішення на користь народу України.
Звернення до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради Андрія Парубія, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Генерального прокурора Юрія Луценка депутати Хмельницької обласної ради підтримали одноголосно.
Подібне звернення прийняли і депутати Хмельницької міської ради. За нього одноголосно проголосували 39 депутатів, присутніх на позачерговій сесії.