Петро Порошенко  у річному звіті, зробленому  в сесійній залі  Верховної Ради України, відверто заявив, що не задоволений ні результатами своєї роботи,  ні діяльністю уряду, ні надбаннями Верховної Ради.

Повірте, таку ж оцінку нині найвищим інстанціям держави можемо дати чи не всі  ми. І це теж цілком справедливо, без усякого упередження до нової української влади. Бо стали ми жити за цей рік значно гірше, значно бідніше, значно злиденніше.
Доречно буде знати за якими критеріями оцінюють, приміром, громадяни США своїх державних керівників. Звісно ж, роблять це здебільшого на виборах. Щоб проголосувати пересічному американцю за того чи іншого кандидата, потрібно лише  кілька годин. Якийсь проміжок часу він добирається до дільниці, обдумуючи та аналізуючи по дорозі, як жилося йому  за останні роки при такому-то президенту, губернатору чи меру. Поліпшилося його благополуччя, а чи навпаки? Кілька хвилин він шукає себе у списку виборців, йде до кабінки і віддає свій голос за ту чи іншу кандидатуру. І кращої агітації чи пропаганди, аніж  самі реалії життя, годі їм, американцям, шукати.
До чого це я веду? А до того, що якби сьогодні провести вибори, то вони пройшли  б саме через призму наших оцінок усім гілкам влади, які й назвав Петро Порошенко у своєму звіті, навіть не милуючи при цьому й себе.
У промові Петра Олексійовича дуже  вже мало говорилося про стан і розвиток економіки. Акцент робився на ситуації, що склалася на сході, на нашому соціальному благополуччі, обороноздатності країни тощо. Хоча, звісно, що останнього без динамічного розвитку економіки просто не буває. Президент не обіцяв українцям райдужних, хлібосольних швидких перспектив. Однак дуже сподівається на мир, який стане фундаментом для поліпшення  нашого життя.
За тиждень до виступу у Верховній Раді Петро Порошенко підбив підсумки своєї президентської діяльності і для представників вітчизняних телеканалів. Насамперед він повідомив, що доручив провести ретельну, об’єктивну перевірку обгрунтованості, доцільності підвищення тарифів для населення.  
— Обурення громадян, яке вони висловлююють тарифами, має отримати абсолютно чітку, прозору, зрозумілу відповідь. Кожна бідна людина має переконатися, що її фінансовому стану нічого не загрожує, повинна мати чітку інструкцію, що слід зробити, аби бути  впевненою, що жодна копійчина з її бюджету не піде комусь у кишеню, —  наголосив гарант Конституції.
Йшлося і про субсидії, і про оплату за газ. До вересня—жовтня керівництво держави має запровадити механізм автоматичного отримання субсидій.
Гроші на субсидії є, зокрема, за рахунок коштів, які зараз ті, хто видобуває нафту (це і комерційні структури),  сплачують у вигляді рентних платежів.
На думку Глави держави, тарифи мають бути гнучкими залежно від ринкової кон’юнктури, заходів із енергоефективності, а механізм їх формування — прозорим.
Найбільшою ж перемогою у своїй річній президентській діяльності Петро Олексійович вважає крах проекту «Новоросія». Саме за ним недруги з півночі мали відтяпати 8 областей України: Харківську, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську, Одеську та Крим.
До речі, за його словами, в зоні АТО нині виборюють мир і єдину Україну 50 тисяч  наших вояк. Рік тому українських військовослужбовців у цій гарячій точці воювало у десять разів менше. Нинішні Збройні сили України, Головнокомандувачем яких є саме Президент України, він вважає високопатріотичними, модернізованими, мобільними із сильним бойовим духом. Це зовсім нова, сучасна армія, яка здатна воювати вночі, здатна здійснювати тривалі і ефективні рейди, здатна зупинити агресію. А маючи численну армію та мудру, тонку дипломатію, заручившись солідарністю світу, Петро Порошенко  пророкує швидкий мир на Донбасі.  Проте, якщо буде порушено перемир’я і розгорнуто наступ на Збройні сили України, він негайно підпише указ про запровадження воєнного стану в державі.
Чи не справжньою сенсацією і новиною-дивиною стало призначення Михаїла Саакашвілі головою Одеської облдержадміністрації. Адже пану Міхо   пророкували щонайменше посаду віце-прем’єр-міністра, але не очільника області. Ігор Палиця, якого називають людиною І. Коломойського, передав кермо влади  на Одещині навіть з якимось   полегшенням. Бо саме йому довелося керувати областю у час кризової кульмінації, боротьби із сепаратизмом та тероризмом.
До речі, у такого призначення з’явилися як полум’яні прихильники, так і запеклі критики. Те, що Саакашвілі «не вбудований у систему одеських еліт — з одного боку плюс. Бо він незалежний, об’єктивний тощо. З іншого — спрацьовує своєрідний  одеський консерватизм. Адже саме в перлині Чорного моря досить насторожено ставляться до «варягів».
Із свого боку Саакашвілі пообіцяв насамперед налагодити діалог із людьми, ліквідувати кумівство в кадровій політиці, почати жорстко контролювати бюджет та боротися із корупцією на митниці.
Як кажуть, в Україні з такого приводу: поживемо — побачимо.