Усі, хто бере участь в антитерористичній операції, вважаються учасниками бойових дій: 1 липня 2014 року Президентом України підписаний Закон України № 1547-VII «Про внесення змін до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Прокоментувати ці зміни ми попросили директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлану ЛУКОМСЬКУ:

 

— Учасниками бойових дій визнаються, зокрема, особи, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.
Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, категорії таких осіб та терміни їх участі (забезпечення проведення) в антитерористичній операції, а також райони антитерористичної операції визначає Кабінет Міністрів України.
Звертаю увагу, що даний статус отримає та особа, яка матиме документальне підтвердження.
З метою обліку особового складу командиром військової частини видається відповідний наказ (по стройовій частині) про відрядження в райони проведення антитерористичної операції, а також інформація про участь військовослужбовців в антитерористичній операції заноситься до особової справи або військового квитка та засвідчується командиром військової частини та гербовою печаткою.
Видачу посвідчень учасника бойових дій військовослужбовцям за відповідними рішеннями буде організовано департаментом кадрової політики Міністерства оборони України та Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних сил України, а військовозобов’язаним, призваним на військову службу під час мобілізації — обласними та Київським міським військовими комісаріатами.
Крім того, особи, котрі під час антитерористичної операції отримали поранення, які завдали шкоди здоров’ю, в подальшому мають право претендувати на статус «інвалід війни».
У такому випадку, до попередньо поданих документів необхідно додати епікриз з медичного закладу, яким має бути пов’язане поранення з виконанням військових обов’язків (епікриз). Відповідний пакет документів в подальшому надається до Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Тому, наголошую, треба пильно стежити, щоб усе було документально підтверджено.
За додатковими консультаціями можна звертатися до органів соціального захисту населення, медичних закладів за місцем проживання.
Коли буде визначено статус особи, органи соціального захисту населення матимуть підстави для надання пільг.