«Доброго дня, шановна редакціє. У мене так складалися сімейні обставини, що думав звільнятися з роботи. Уже домовився з керівником, він з розумінням поставився до проблеми. Підготували всі необхідні документи, застосувавши пункт 1 статті 36 Кодексу законів про працю України, тобто звільнення за угодою сторін. Та, на щастя, проблема розв’язалася, тож з роботою, а вона у мене доволі хороша, не треба прощатися. Проте на моє місце, зрозуміло, підшукали людину, і всі стали проти мого незвільнення. Кажуть: все згідно з законом, всі папери підписані, зроблений відповідний запис у трудовій книжці... І як тепер діяти? Петро Ткаченко».

«Ініціатором звільнення за угодою сторін може бути як працівник, так і роботодавець, — пояснює Ольга Чорна, юристка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області. — Порядок дій ініціатора простий: усна домовленість і, як результат, заява про таке звільнення. Роботодавець ставить резолюцію на заяві, готує відповідний наказ із зазначенням дати звільнення, підстави та належного відшкодування за дні невикористаної відпустки.
Та трапляється й таке, що керівник підприємства (установи чи організації) вже підписав наказ, запис про звільнення внесли до трудової книжки, аж раптом працівник передумав йти з роботи. Як бути?
Відповідь проста – скасувати наказ і визнати недійсним запис про звільнення.
Щоб припинити трудові відносини за пунктом 1 статті 36 КЗпП, сторони трудового договору мають дійти взаємної згоди. Так само і при анулюванні домовленості – необхідна взаємна згода роботодавця і працівника (абзац 1 пункту 8 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992
№ 9).
Отож, якщо роботодавець і працівник вирішили продовжити трудові відносини, порядок дій має бути таким:
— працівник подає заяву з проханням скасувати наказ про звільнення;
— роботодавець висловлює згоду в резолюції на заяві;
— на підприємстві (в установі чи організації) готують проект наказу про скасування наказу про звільнення, у якому йдеться «про скасування наказу № _ від __ та вчинення дій про визнання недійсним запису в трудовій книзі»;
— керівник підписує наказ, відтак наказ реєструють;
— працівника ознайомлюють із наказом під підпис;
— до трудової книги вносять запис про визнання недійсним попереднього запису про звільнення.
Відтак працівник може працювати далі. Строк на обрахування терміну відпустки не змінюється, всі гарантії,  які були раніше, залишаються».