Розведення качок у домашніх умовах — вигідна справа. 60 днів вирощування за правильного утримання й годівлі дають приріст їхньої живої маси 2,2-2,6 кг і більше. Триваліший термін відгодівлі не реко­мендується, оскільки у віці 65-70 днів у молодняку починається  линька.  В цей період каченята худ­нуть, у них утворюються зачатки    нового    пір’я (пеньки), які важко вида­лити під час обробки туш­ки. Крім того, подовжений термін відгодівлі збільшує витрати корму на одиницю продукції.

 

Для вирощування домашніх качок оберіть собі одну з поширених порід: мус­кусних, пекінських, українських або з-поміж качок, ви­ведених у результаті змішування порід. Каченят, яким уже виповнилася доба, можна розмістити у клітках або на підлозі приміщення, де є змога забезпечити постійно увімкнене світло. На один квадратний метр можна посадити до двадцяти п’яти каченят.  До кінця третього тижня їх розсаджують по десять-дванадцять штук. Температуру в приміщенні, де перебувають тижневі каченята, підтримують у межах 30°С. Тритиж­невим пташенятам достатньо 18°С.
З кожним днем довжину світлового дня для каченят можна плавно знижувати й довести до шістнадцяти годин до їхнього 1,5-тижневого віку. Ріст птиці відбу­вається швидко, у двомісячному віці вони набирають масу близько двох — двох з половиною кілограмів.
Каченят вирощують на глибокій підстилці. За підстилку використовують солому, стружки, переси­пані вапном. Тирсу перші три-чотири дні краще не ви­користовувати, оскільки каченята її здзьобують, що може   спричинити   захворювання  органів травлення.
За утримання на сирій та брудній підстилці пір’я у птиці забруднюється і погано захищає від темпера­турних впливів зовнішнього середовища. Після досяг­нення каченятами 8-10-денного віку солом’яну підстилку можна замінити торфом. До цього часу ка­ченята не будуть дзьобати торф.
Інвентар. З 45-денного віку каченят годують з та­ких самих годівниць, які застосовують для дорослих качок. На 20 каченят встановлюють одну годівницю. Напувалки для каченят до 10-денного віку повинні відповідати таким вимогам:  бути такої глибини, щоб каченя могло повністю занурювати голову у воду; не допускати можливості купання у них каченят;  забезпечувати безперебійне постачання водою, бути зручними для миття й дезінфекції. Вода у напу­валках повинна бути цілодобово. У перші п’ять днів вирощування пташенятам слід давати воду кімнатної температури.
Для отримання нежирного м’яса в домашніх умовах розводять качок мускусної породи. Вирощування качок на воді дає змогу економити корм, і навпаки, якщо не пускати каченят плавати, то годувати їх доведеться частіше. Тому ідеальний вихід зробити штучну водой­му на ділянці: вкопати ночви, дитячу ван­ночку або навіть яму, обкласти поліетиленовою плівкою та на­повнювати її водою.
Домашніх качок годують двічі на день, вологою мішаниною і сухим кор­мом. Для корму вико­ристовують переважно овочі, кухонні відходи, збиране молоко, зернові відходи і бадилля. Ячмінь качки не дуже полюбля­ють, тому перед тим, як да­вати його їм, доведеться на 16 годин замочити у воді й лише після цього згодовувати.
Ще раз про витрати. Корми для вирощу­вання качок повинні містити зернові та борошнисті складові, їхня частка в загальному раціоні — близько 80%, на мінеральні корми припадає 3,5%, а на високобілкові корми тваринного походження — 4,5%, рос­линний корм — 5% і на бадилля, траву й коренеплоди приблизно 10%.
 Обов’язково зважте на те, що каченята повинні бути в надійному закритому пташнику, бо після їхнього «па­совища» на відкритих ділянках ще довго не буде рости будь-яка травичка, не те що городина.