Доброго дня, шановна редакціє. Через вашу газету хочемо привітати нашу сестричку, ученицю 8 класу Чорноострівського НВК Мирославу Деліту з перемогою в VІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Мирослава єдина представниця Хмельницької області серед учнівської молоді, яка зайняла перше місце на цьому конкурсі. Але це лише одне з її досягнень. Так, вона посіла перше місце в другому етапі мовного конкурсу ім. Петра Яцика, третє місце в конкурсі-захисті дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук України з біології. А ще вона перемагала і здобувала призові місця у багатьох обласних та районних конкурсах та олімпіадах.

Проте для того, щоб потрапити на Всеукраїнський, переможниці спочатку потрібно було пройти всі чотири відбіркових етапи конкурсу. У фіналі ж Мирослава працювала над твором на тему «Народ Шевченка не забував і ніколи не забуде».
20 травня Мирослава побувала в Каневі, відвідала могилу та музей Тараса Шевченка. Саме там перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець вручив їй диплом переможниці конкурсу.
Ми пишаємся такою обдарованою сестричкою, бажаємо їй і надалі зростати інтелектуально та творчо! Віримо, що її плани, сподівання та задуми будуть такими ж успішними. Нехай душа народжує прекрасні мрії, а розум втілює їх у життя. Успіхів тобі, Мирославо, творчих злетів і подальших перемог!
Мирослава ще має досить часу, щоб визначитися із майбутньою професією, але поки що її цікавить філологія, можливо навіть іноземна. Час покаже.
Висловлюємо також щиру подяку педагогічному колективу Чорноострівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, колегіум» та його директору О. С. Островській за допомогу в підготовці до олімпіад. Адже вчителі не лише займалися з Мирославою в позаурочний час, щоб поглибити її знання, але й ділилися літературою та методичними матеріалами, підтримували її віру в свої сили. Віримо, що ваш багаторічний досвід і невгасимий вогонь щирої відданості своїй справі послужать подальшому розвитку духовного та інтелектуального рівня підростаючого покоління.
Бажаємо вам міцного здоров’я і благополуччя, терпіння й оптимізму у вашій нелегкій, але такій важливій праці!
До речі: поділившись яскравими враженнями від поїздки, Мирослава зазначила, що навіть і не могла собі уявити всю красу знаменитого Канева. «Це цілий заповідник, відрадно, що на екскурсію організатори виділили вдосталь часу, — захоплено розповідає переможниця, — адже лише двоповерховий музей Тараса Шевченка вразив масштабами. Там були не лише оригінали його картин (наприклад «Катерина»), а й репродукції, цікаві відомості про нього, переклади різними мовами його творів». До того ж, особливістю цьогорічної церемонії нагородження було те, що цьому музею присвоєне почесне звання. На заході були присутні гості з Великобританії, зокрема представники англійської поетеси й перекладачки Віри Річ, яка переклала багато творів Шевченка. Вони вручили музею єдину в світі іменну медаль Віри Річ. Цікавим фактом є і те, що вона теж заповіла поховати себе в Черкаській області, неподалік від могили Кобзаря.
«Надзвичайна дивоглядь, чудові ліси, широкий Дніпро… Все, як заповідав сам Шевченко, — емоційно розповідає Мирослава. — Крім того, виконання твору «Реве та стогне Дніпр широкий» хором Черкаського мистецького училища підкреслило всю велич постаті Кобзаря. Та й сам пам’ятник Шевченка повернутий обличчям до Дніпра, що дуже символічно».
Для Мирослави близька і цікава творчість Великого Кобзаря, особливо захоплюється вона поемою «Гайдамаки» та віршем «Заповіт».
P. S. Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка проводиться на виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», з метою вшанування поета світового рівня — Тараса Шевченка, виховання у його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю.