До зупинки одного з реакторів атомної електростанції 10 лютого призвела нестабільність в енергосистемі України. Спричинив її масований ракетний удар росії по Україні. Про це повідомили у МАГАТЕ.

Крім того, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі, посилаючись на «Енергоатом», констатував, що дві з трьох діючих українських атомних електростанцій – Рівненська та Южно-Українська – зменшили виробництво електроенергії як запобіжний захід. Система ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС, зазначив, спрацювала належним чином.
Додамо, що за словами міністра енергетики Германа Галущенка, внаслідок ворожого 14-го масованого ракетного удару, завданого вранці 10 лютого, постраждала енергетична інфраструктура в шести областях України.
«На жаль, є влучання в об‘єкти теплової та гідрогенерації, а також високовольтної інфраструктури в шістьох областях, - акцентував міністр. - Запроваджені аварійні відключення в багатьох регіонах. Найскладніша ситуація у Запорізькій, Харківській та Хмельницькій областях».