Військовослужбовцю, білоруському добровольцю Едуарду Лобову із 72-ої окремої механізованої бригади «Чорних запорожців», який загинув під Вугледаром просять надати звання Героя України (посмертно).

Командир загиблого Іван Завершинський зареєстрував на сайті петицій до Президента електронне звернення. У ньому він просить Володимира Зеленського присвоїти звання Героя України (посмертно) військовослужбовцю Збройних Сил України - Едуарду Лобову.
«У своєму останньому бою Едуард Лобов врятував мені життя. Росіяни висадили десант поблизу наших позицій. Едуард вийшов з окопу, і спокійно одиничними пострілами з автомата знешкодив усіх ворогів. Саме ці дії дозволили евакуювати пораненого мене з поля бою. Смертельне поранення Едуард отримав від влучання осколка танкового снаряда коли стріляв по ворожому танку з Javelin», – зазначає у петиції командир загиблого Іван Завершинський.
Як доброволець на боці України Лобов брав участь у війні з літа 2015 року. Перед цим відсидів 4 роки у в’язниці Білорусі за політичну опозиційну діяльність проти режиму Олександра Лукашенка.
У 2022 році, на початку російського вторгнення, Едуард Лобов у складі бригади обороняв столицю України — Київ. Воїни 72-ої ОМБр брали участь у важких боях за Ірпінь, Мощун, Гостомель, Бучу. З літа 2022 року бригада обороняє Україну на Донбасі. 4 травня 2022 року отримав нагороду «За взірцевість у військовій службі» III-го ступеня. За героїчні вчинки військовослужбовець був нагороджений медаллю ветерана війни та «Козацьким хрестом» ІІІ-го ступеня.

Щоб петицію розглянули потрібно набрати 25 тисяч голосів.
Проголосувати можна за ПОСИЛАННЯМ ( https://petition.president.gov.ua/petition/180242).