На нещодавньому засіданні виконавчого комітету Хмельницької міської ради розглянули 74 питання порядку денного. Та найголовніше, як наголосив очільник міста Олександр Симчишин, прийняли унікальну Програму грантової підтримки ініціатив, пов’язаних з підвищенням обороноздатності країни. Варто наголосити, що її розмір становить аж 12 мільйонів.

Передали також обладнання для військових частин: засоби роботи з дронами, пункти управління, окуляри, антени, FPV-дрони, квадрокоптери різних типів тощо, зазначає Олександр Сергійович, на загальну суму 30,5 мільйона гривень.
«Перший крок у фінансуванні програми — 12 мільйонів гривень на 2024-2025 роки. Остаточна сума залежатиме від кількості проєктів — ми із радістю її збільшимо, якщо корисних ініціатив буде багато, — уточнює він. — Що пропонуємо? Ні для кого не секрет, що війна з росією — війна технологій. Розвиваються ці технології шалено швидко. Ми знаємо, що є багато людей, які можуть запропонувати корисні для війська ідеї, новітні розробки, також є ті, хто може їх втілити. Тому пропонуємо ГРАНТ — безповоротні, безумовні кошти за такі проєкти!
Наразі чекаємо ідеї у трьох напрямах.
1. Електронне обладнання — дрони, антидрони, РЕБ тощо. Можливо, те, про що навіть ще не знаємо. Розробникам і втілювачам цих ідей надаватимемо підтримку до 1 мільйона гривень. Фінансування — 70% — аванс після відбору проєкту, 30% — після його втілення.
2. Програмне забезпечення — вдосконалення діючого і новітнє. Розмір гранту — до 500 тисяч гривень (50% аванс, 50% — після виконання).
3. Спецзасоби, засоби індивідуального захисту, одяг — все, що допоможе бійцю покращити виконання завдань. Знаємо, що є вже розробки спеціального скла, взуття для саперів тощо. Розмір фінансування — до 500 тисяч гривень».
Хмельницький міський голова додає, що ідеї відбиратимуться комісією, в складі якої обов’язково будуть військові, які визначатимуть затребуваність розробки. Тож є сподівання, що таких новітніх розробок буде багато. Після затвердження сесією буде опублікований детальний план дій для тих, хто хоче запропонувати таку ідею.
І, ясна річ, за доброю традицією Олександр Симчишин розповів про чергову допомогу для бійців Збройних сил України.
«Ще плюс 10 квадрокоптерів Dji Mavik 3T Termal з тепловізією для різних підрозділів Сил оборони. Саме сьогодні в День Героїв Крут. Загальна вартість — менше ніж 2,1 мільйона гривень. Придбали коштом міського бюджету, тому щиро дякую платникам податків», — розповів голова Хмельницької громади, додавши, що тільки цього року вже передали в різні підрозділи 58 квадрокоптерів (Аутели, 3Тшки і «матраци») на 14,8 мільйона гривень та 600 FPV-дронів на 8 мільйонів гривень.