Українці звикли, що на початку кожної весни разом зі снігом та льодом «сходить» асфальт. Але останніми роками ситуація покращується і зараз громади слідкують за дорожнім покриттям.

Як повідомляє відділ організаційно-кадрової роботи апарату Ізяславської міської ради, після сходження снігу і льоду з доріг, оголилися й проблемні ділянки на багатьох вулицях міста. Тому прийнято рішення розпочати ремонтні роботи на центральних вулицях Ізяслава, які мають тверде покриття. 

Для того, щоб зберегти дороги від подальшої руйнації та недопущення аварійних ситуацій, працівниками Філії "Ізяславський райавтодор" ДП "Хмельницький облавтодор" в ці дні ведуться роботи  із ліквідації найбільш аварійно-небезпечних ділянок, використовуючи технологію «холодного асфальту». Роботи ведуться коштом Ізяславського міського бюджету (30 тис.грн). Заплановано  ліквідувати «ямковість» на площі 50 квадратних метрів.

За словами керівника підприємства Михайла Кобріна, першочергово латають  вибоїни, що складають найбільшу загрозу учасникам дорожнього руху. Вже проведено  ремонтні роботи на ділянках вулиць Козацька, Незалежності, Шевченка, Онищука, Микитюка. Технологія даного виду ремонту   передбачає можливість його здійснення  за складних погодних умов (та у температурному відрізку від -20 до +40 °C).

 Холодний асфальт – специфічний багатокомпонентний матеріал. Він має у своєму складі дрібнозернистий щебінь, бітум, органічні кислоти, полімери та пластифікатори. Від обраного складу залежать й характеристики кінцевого продукту.

Основною відмінністю холодного асфальтобетону від гарячого є набір міцності не в результаті охолодження матеріалу, розігрітого перед укладанням, а випаровування вуглеводів, що містяться в його компонентах.

Даний матеріал використовується для термінового відновлювального ямкового ремонту на дорогах з різним ступенем транспортного навантаження.  Якщо для аналога, що укладається гарячим способом, потрібно ретельно підготовити суху поверхню, то холодний асфальт менш вимогливий до погодних умов і вологості основи.

Трамбовка холодного асфальтобетону проводиться з використанням віброплити.

Обмеженнями використання холодної асфальтобетонної суміші є: більш висока вартість, менша стійкість до навантажень і впливу вологи, довговічність, в порівнянні з аналогом, що укладається при високих температурах. Однак можливість використання при низьких температурах виправдовує його застосування при аварійному ремонті доріг.