Чому  місто над Смотричем вважають  кавовою столицею України?

Багатьом із нас важко уявити початок нового дня без чашки ароматної кави, яка міцно асоціюється з пробудженням, своєрідним ритуалом, магією, способом насолодження ранком. Власне, одні споживають підбадьорливий напій лише вранці, інші, особливо кавомани, й протягом усього дня. За статистикою, у світі щодня випивають 2,5 мільярда чашок кави. Нині вона стала улюбленим напоєм і для мільйонів українців.

Сокілець - саме це колишнє село та навіть свого часу містечко визнано не одним мандрівником та дослідником наймоторошнішим, наймістичнішим та найзагадковішим місцем не лише на Поділлі, але й у всій Україні. На початку весни, поки все не покрилося непрохідними хащами, ми вирішили вкотре відвідати та показати це місце хлопцям зі Львова, які стали переможцям благодійного аукціону на підтримку ЗСУ котрий проводив Український католицький університет. Але наш шлях до Сокільця пролягав не менш цікавими місцями, а саме зникаючими селами колишньої Миньковецької держави. Миньковецька держава та її правитель граф Ігнацій Сцибор Мархоцький - історичний феномен, що на перший погляд видається міфічною вигадкою, але він та його держава дійсно існували тут посеред глухого Поділля на зламі 18 та 19 століть. Писати про Мархоцького та Сокілець можна та й варто цілі книжки, що дехто і робить. А ми, в свою чергу, зняли фільм, фільм в нашому старому стилі, фільм-мандрівку через Миньковецьку державу до наймоторошнішого місця в Україні.

Безсумнівно, не знайдеться на Поділлі жодної людини, яка б не чула про затоплене село Бакота, що в Кам’янець-Подільському районі. Місцем сили його протягом століть називають усі, хто бував у тих направду дивовижних місцях, де надзвичайні краєвиди оповиті легендами та святістю…