Перший друкований буквар, виданий українським автором, побачив світ у Вільні (нині Вільнюс) 1596 року.

Несподівана знахідка покликала у мандрівку в минуле.
Внучка Єва знайшла у садку монету. Та годі було розібрати, якого вона номіналу і коли відчеканена. Єдине, що одразу впадало у вічі за характерним зеленуватим окисом, виготовлена вона з міді.

Про таку сенсаційну подію повідала газета «Киевлянин» 9 вересня 1909 року.
В публікації йшлося про те, що в кінці серпня – на початку вересня активізується вивезення з території України за кордон… відгодованих гусей.

Влітку 1757 року в Кам’янці-Подільському відбувся незвичайний релігійний диспут.

Після з’їзду рабинів у Бродах та засідання “Вааду чотирьох країн” у 1756 році, на сектантів-франкістів був накладений суворий “херем”.

Вдова козака мала багато прав, які сьогодні можуть здатися дивними.

У минулому стосунки чоловіків та жінок в Україні на відміну від сусідніх держав були рівноправними. Та й карні норми забезпечували цілковиту охорону жінки, а інколи право брало її під спеціальний захист, наприклад, під час вагітності.

Як на Ельбі зустрілися радянські українці з українцями американськими.

Загальновідомий факт радянської історії Другої світової війни свідчить, що 25 квітня 1945 року на Ельбі поблизу Торґау зустрілися американський патруль під командуванням секонд-лейтенанта Вільяма Робертсона із радянськими розвідниками лейтенанта Олександра Сильвашка – білоруса з-під Мінська.

Данило Галицький у 1238 році розгромив німецьких лицарів Тевтонського ордену.

Московська пропаганда успішно сотворила образ переможця тевтонських лицарів Олександра Невського, який, насправді нікого не перемагав, бо в той час був заручником у Батия. А ми серед предків маємо справжнього героя, який захищав свою землю від загарбників.

Помилка в газеті, яка могла коштувати журналістам життя.
5 березня 1953 року помер Голова Ради Міністрів СРСР і секретар Центрального Комітету Комуністичної партії Радянського Союзу Йосиф Сталін. Ця подія не могла пройти непоміченою в тодішньому суспільстві.

Знайдений документ спростовує московську брехню про великого гетьмана.
Український історик Тарас Чухліб знайшов у Варшавському архіві документ, у якому король Речі Посполитої Ян Казимир стверджує, що Богдан Хмельницький будував суверенну державу.

Князь Олександр Голіцин програв дружину графу Леву Розумовському.

Ця історія надихнула Михайла Лермонтова на створення поеми «Тамбовська казначейша» в 1838 році. У ній ішлося про те, як головний герой виграв у скарбника в карти його дружину. Імена і прізвища були, звичайно, змінені.