Верховна Рада пропонує ввести штрафи за пластикові пакети, вчора у парламенті скерували на повторне друге читання законопроект «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

Проект закону передбачає штрафи для суб'єктів господарювання.

Як повідомляють «Букви», документ направили на повторне читання за пропозицією профільного комітету з питань екологічної політики, за це проголосували 290 нардепів.

Законопроектом пропонується обмежити обіг пластикових пакетів в Україні «з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій».

Так, передбачена заборона на поширення в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

  • надтонких пластикових пакетів;
  • тонких пластикових пакетів;
  • оксорозкладних пластикових пакетів.

Заборона не поширюється на пластикові пакети виготовлені з біологічних матеріалів.

Крім того, обмеження планується не поширювати на надтонкі пакети шириною до 225 мм (без бічних складок), глибиною до 345 мм (з урахуванням бічних складок), довжиною до 450 мм (з урахуванням ручок), що призначені для упаковки або транспортування свіжої риби, м’яса і виробів з них, сипучих продуктів, льоду, котрі поширюються/реалізуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Пластикові пакети, що не відповідають цим вимогам, підлягають утилізації коштом суб’єкта господарювання, який їх закупив. Окремо прописано, що поширення пластикових пакетів здійснюється на платній основі. Роздрібні ціни на них не можуть бути нижчими за оптові ціни, за якими відповідні пакети були поставлені в точки продажів. За порушення вимог законодавства у сфері поширення пластикових пакетів передбачена відповідальність (штрафи).

Нардепи пропонують штрафувати суб’єкти господарювання за поширення надтонких, тонких, оксорозкладних пластикових пакетів:

  • на суму від 500 до 1000неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 – 17 000 грн);
  • за повторне порушення протягом трьох років – у розмірі від 1000 до 2000неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 – 34 000 грн).

За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів передбачений штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3400 грн). Як бачимо, агітаційні матеріали політиків тепер доведеться роздавати насипом, бо за повторне таке порушення зроблене протягом трьох років, штраф у розмірі від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 – 8500 грн). Тут потрібно згадати, що у березні в Нью-Йорку почав діяти закон, який забороняє роздачу та продаж тонких одноразових пластикових пакетів, уряд Англії, в свою чергу, ввів заборону на використання пластикових соломинок для напоїв, паличок-мішалок, а також – ватних паличок для вух.