Влада Хмельницької міської територіальної громади чимало уваги приділяє питанням соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Щороку в грудні для дітей пільгових категорій проводять заходи до Дня Святого Миколая, новорічних свят, дітям вручають подарунки від міської влади з солодощами. Цьогоріч у заходах взяли участь 203 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та які перебувають у складних життєвих обставинах.

На сьогодні на обліку в службі у справах дітей Хмельницької міської ради перебуває 152 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2023 року прийнято рішення про всиновлення 30 дітей. Під опіку та піклування влаштовано 25 дітей. У місті Хмельницькому функціонує 5 прийомних, а також під час війни перемістилися до міста Хмельницького 2 дитячих будинки сімейного типу. На території Хмельницької територіальної громади проживає 135 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів і піклувальників (це - діти-хмельничани та з інших населених пунктів).
З окупованих територій і регіонів, де ведуться активні бойові дії, у Хмельницьку міську територіальну громаду приїхали 8 дітей з опікунами чи піклувальниками, 4 дитини, батьки яких не виконують свої обов’язки з виховання та утримання дитини з причин перебування батьків на територіях, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні)/тимчасово окупованій території.
Дитина, над якою встановлено опіку або піклування, має право: на проживання в сім’ї опікуна або піклувальника, на піклування з його боку; на забезпечення їй умов для всебічного розвитку, освіти, виховання і на повагу до її людської гідності; на збереження права користування житлом, у якому вона проживала до встановлення опіки або піклування. У разі відсутності житла така дитина має право на його отримання відповідно до закону; на захист від зловживань з боку опікуна або піклувальника.
Опікун, піклувальник зобов’язаний виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої освіти. Опікун, піклувальник має право самостійно визначати способи виховання дитини з урахуванням думки дитини та рекомендацій органу опіки та піклування.
Діти-сироти користуються державними пільгами: безкоштовний проїзд у міському транспорті (на підставі єдиного проїзного квитка), безкоштовне харчування в школах, першочергове забезпечення підручниками, безоплатне утримання в дошкільних навчальних закладах, відвідування культурно-розважальних заходів, забезпечення безоплатними юридичними послугами, щорічне оздоровлення.
Крім того, щомісяця дітям зазначених категорій виплачується додаткова грошова допомога у розмірі 800 грн. з коштів місцевого бюджету. Також рішенням сесії міської ради «Про затвердження Комплексної програми «Піклування» в м. Хмельницькому» передбачено надавати грошову допомогу на забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться під опікою та піклуванням, шкільною та спортивною формами; надавати грошову допомогу дітям названих категорій.
Слова підтримки владою інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підкріплюються конкретними справами.