За результатами розгляду позову Летичівської окружної прокуратури суд зобов’язав громадянку повернути у комунальну власність земельну ділянку лісового призначення.

Місцевій жительці для ведення особистого селянського господарства надано ділянку лісового фонду на території Горбасівської сільської ради. При цьому не враховано, що дані землі підлягають консервації шляхом заліснення. Реагуючи на порушення, прокурори звернулись до суду. Судом задоволено позовні вимоги та зобов’язано повернути земельну ділянку у власність Летичівської ОТГ.

За результатами розгляду позовів Шепетівської окружної прокуратури судом прийнято рішення про повернення у комунальну власність 10 га землі регіонального ландшафтного парку «Мальованка» у Шепетівському районі. Територія входить до об’єктів Смарагдової мережі України та підпадає під охорону Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі. На таких землях забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає чи може негативно вплинути на стан природних об’єктів, або перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.
 
Здійснення сільського господарства на цих земельних ділянках, їх розорювання або пошкодження будь-яким іншим чином призведе до втрати унікального об’єкта екосистеми, який має виняткове багатство рослинного і тваринного світу, різноманітний рельєф і ландшафтні форми.  
Незважаючи на встановлені законом обмеження, ГУ Держгеокадастру в області землі надано у приватну власність для ведення особистого селянського господарства.
 
Відповідно до рішення суду земельні ділянки орієнтовною вартістю 69 млн грн підлягають поверненню у комунальну власність.