Служба безпеки України викрила масштабну схему вимагання грошей з позичальників «легких» кредитів в Інтернеті

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили і припинили злочинну схему з вимагання грошей у громадян, які оформляли «легкі» кредити через інтернет.

Розслідування встановило, що одна з компаній-лідерів на ринку онлайн мікрокредитування неправомірно нараховує своїм клієнтам, які не змогли вчасно погасити кредитні зобов’язання, штрафні санкції та пеню у розмірі понад 300% від суми кредиту. Це є порушенням чинного законодавства, адже такі нарахування не можуть перевищувати 50%.

До того ж до «вибивання» цих штучно створених боргів залучалися колекторські компанії. А ті стягували з позичальників гроші, вдаючись до тиску, погроз фізичного насильства чи знищення майна. Інколи ці погрози поширюються не лише на клієнта, а й на членів його родини.

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили документацію, яка підтверджує протиправну діяльність кредитних та колекторських компаній, чорнові записи та програмно-апаратне обладнання. Загалом проведено 15 обшуків у Києві, тривають слідчі дії.

Служба безпеки України закликає громадян детально аналізувати фінансову інформацію під час оформлення кредитів і уважно перевіряти правдивість рекламних оголошень, які містять інформацію про низькі відсотки по так званих «легких» кредитах.