Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь виступає за суворе покарання патрульного з Хмельницького, який відмовився спілкуватися державною мовою.

“Хочу підтвердити, що тут є видимі ознаки порушення мовного закону. Зокрема, пунктів 6, 7, 8 частини 1 статті 9, які визначають, що особи офіцерського складу, які проходять військову службу, особи начальницького складу Нацполіції, а також рядового сержантського та старшинського складу поліції зобов'язані під час виконання своїх службових обов'язків послуговуватися виключно державною мовою”, - наголосив Кремінь.

Крім того, мовний омбудсмен нагадав, що відповідно до закону про національну поліцію, правоохоронці зобов'язані неухильно дотримуватися положень Конституції, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, а також присяги поліцейського.

“Співробітник ТОРу склав присягу, у нього є відповідний жетон, номерні знаки на його бронежилеті. Дуже добре, що його поведінка була зафіксована за допомогою відеокамери мешканцями міста Хмельницького. Тому, зважаючи на надзвичайний суспільний резонанс, мною прийнято рішення про проведення заходів державного контролю. Ми підготували відповідне звернення на адресу департаменту патрульної поліції Хмельницької області. Якщо ця ситуація не буде розв'язана на місці, я буду порушувати питання перед міністром внутрішніх справ про те, щоб це розслідування набуло ще більшого резонансу”, - зауважив Кремінь.

За словами Уповноваженого, останнім часом почастішали випадки порушення мовного законодавства поліцейськими з різних куточків України. “По кожному з цих фактів ми будемо проводити окремі розслідування і звертатися до відповідних органів правопорядку з метою розв'язання ситуації на користь законодавства України”, - наголосив мовний омбудсмен.

Як повідомлялося, у Хмельницькому поліцейський відмовився спілкуватися із заявницею українською мовою. Скандал поширився соцмережами. Управління патрульної поліції ініціювало службове розслідування щодо дій свого співробітника.