На це, вже досить давнє, запитання постійно шукають відповіді представники місцевої влади, депутати різних рівнів та керівництво самого летовища. Бо все впирається, ясна річ, в кошти. Та якщо говорити мовою цифр, то на капітальний ремонт аеропорту (нову злітно-посадкову смугу, яка зможе приймати літаки – боїнги; здійснюватимуться міжнародні пасажирські перевезення тощо) потрібно понад два мільярди гривень. Тому на часі зараз запуск спершу вантажних перевезень, які незабаром таки здійснюватимуться у хмельницькому аеропорту, бо для цього вже зроблено чимало, проте ще є низка процедур, які треба пройти.
На злітно-посадковій смузі наразі кипить робота, працівники з допомогою спеціальної техніки роблять поточний ремонт. Крім того, для повноцінного функціонування летовища вже придбано рентгено-телевізійний інтроскоп – досить складне в обслуговуванні обладнання, без якого не працює жоден аеропорт.
Як зазначив директор КП «Аеропорт Хмельницький» Валерій Сорока: «Однією з вимог для підготовки сертифікації та забезпечення вантажних авіаперевезень було придбання рентгено-телевізійного інтроскопа, на якому працюватимуть відповідні фахівці, які вже пройшли необхідне навчання». Згодом це обладнання ще треба протестувати, після чого пройти процедуру погодження документації з Державіаслужбою – це ті необхідні умови задля запуску роботи аеропорту.
Валерій Сорока також розповів, що в них вже є домовленості з Дніпропетровською авіакомпанією, яка, розуміючи важкий фінансовий стан хмельницького підприємства, готова покрити частину витрат на оплату праці працівників хмельницького аеропорту.
Однак саме на державну допомогу летовище зможе сподіватися лише після того, як матиме готову проєктно-кошторисну документацію.
«По факту вже на початку наступного року ми зможемо передати весь пакет необхідних документів у Міністерство інфраструктури, а також народним депутатам, щоб з їхньою допомогою здійснити повноцінну реконструкцію злітно-посадкової смуги», – наголосив перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук.
Загалом вантажні авіарейси на хмельницькому летовищі планується здійснювати вночі з понеділка по п’ятницю. А географія польотів, за прогнозами, має бути досить широкою, адже охопить чимало країн.