Нещодавно Уряд запровадив програму, за якою роботодавець, що працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.

За облаштування робочих місць для людей з інвалідністю:
- І групи - до 100,5 тис. грн;
- ІІ групи - до 67 тис. грн.
Що ж можна купити?
 меблі та фурнітуру для робочих місць;
 комп’ютери та оргтехніка;
 програмне забезпечення;
 поручні та бруси;
 машини для виробництва та оброблення;
 засоби для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях тощо.
Більш докладний перелік викладений у додатку 1 до Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.
Як отримати компенсацію?
Після облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю роботодавець впродовж 90 днів може подати заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості.
До заяви, в якій зазначаються відомості про роботодавця та найманого працівника, необхідно додати:
• копію документу, що підтверджує працевлаштування особи (наказ/розпорядження про прийняття на роботу, примірник трудового договору тощо);
• документи, що підтверджують придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця (договір, рахунок, квитанція, накладна тощо).
Центр зайнятості після розгляду наданих роботодавцем документів у десяти денний термін приймає рішення про надання компенсації або відмову в її наданні.
За детальною інформацією роботодавці можуть звертатися до Хмельницького обласного центру зайнятості за адресою: м. Хмельницький, пров. Шевченка, 10. Тел.: +38(096)045-60-10, +38(093)027-05-11, (044) 244 94 27 або до філій Хмельницького ОЦЗ та їх структурних підрозділів.
Більш детально за посиланням: https://is.gd/VjAXpe