за створення інклюзивного робочого місця для ветеранів з інвалідністю
74% українців вважають, що для ветеранів, які отримали інвалідність, після повернення в цивільне життя вагомою проблемою буде відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця.

Ще 68 % респондентів переконані, що для ветеранів загалом може стати суттєвою проблемою — відсутність роботи. Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” спільно з Українським ветеранським фондом.

“За нашими даними, понад 90% роботодавців готові працевлаштувати ветеранів. Проте перехід від наміру до дії не завжди є. Для прикладу, декого зупиняє те, що для захисників та захисниць з інвалідністю необхідно облаштовувати інклюзивний простір. Хочемо нагадати, що і зараз діє програма, за якою працедавці можуть облаштувати інклюзивний робочий простір для персоналу й отримати від держави відшкодування понад 100 тисяч гривень”, — розповіла Руслана Величко-Трифонюк, виконуюча обов’язки виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.

Як працює програма компенсації для роботодавців? Вона розрахована не лише для ветеранів, а й для цивільних.
Працедавець може отримати кошти:
до 106,5 тис. грн за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю І групи;
до до 71 тис. грн за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.
Аби отримати відшкодування, працедавець спершу має облаштувати інклюзивне робоче місце. На сайті “Дія” подати заяву про надання відшкодування витрат, додати копії необхідних документів. Розгляд справи займає 10 робочих днів. Більше деталей за посиланням: https://cutt.ly/Xw7eYtsZ
Заяву на відшкодування можна подати лише протягом 90 днів з дня працевлаштування людини з інвалідністю.
Розвʼязання проблеми працевлаштування ветеранів — один із напрямків, над яким працює і Український ветеранський фонд. І це не лише дослідження, аналіз ситуації та напрацювання рекомендацій. За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» ми разом із партнерами працюємо над розробкою практичного інструментарію, який допомагатиме знайти роботу тим, хто повертається з фронту до цивільного життя.