Отримати водійські посвідчення зможуть відтепер усі охочі, обмежень у цьому немає жодних, мова йде, зокрема, про фізичні. Бо в сучасному світі – автомобіль – це необхідна складова для більш комфортного життя, тож сприяти тому, щоб люди з інвалідністю мали можливість покращити його, завдання насамперед для держави. Відрадно, що цю ініціативу вдалося реалізувати в Україні завдяки запуску флагманського проєкту під назвою «Автошколи для осіб з інвалідністю». Це робота Міністерства внутрішніх справ, що реалізується в межах ініціативи дружини Президента «Без бар’єрів». Його основна мета — створити ефективну й комфортну систему адаптації осіб з інвалідністю до керування транспортними засобами з урахуванням їхніх можливостей і потреб. Отож п’ять перших таких автошкіл уже відкрилися на базі закладів освіти системи МВС у Києві, Кропивницькому, Львові, Дніпрі та Кам’янці-Подільському.

До навчання запрошують людей з інвалідністю, які прагнуть уперше отримати водійське посвідчення категорії В, потребують навчання або перенавчання на автомобілі з ручним керуванням.
Так, перша леді України Олена Зеленська та заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко взяли участь у презентації автошкіл, адаптованих до потреб людей з інвалідністю.
«Це та безбар’єрність у дії, яку завжди пропагую і яку зобов’язалася втілювати наша країна ще до російського вторгнення: рівні можливості, комфорт і зручність для всіх українців в усіх сферах. Важко переоцінити цей проєкт зараз, коли через російські атаки в нас щодня стрімко більшає людей з інвалідністю – молодих, активних, сповнених планів. Але вони обов’язково втілять усе задумане й реалізуються в Україні повноцінно, впевнено керуючи не лише автівкою, а й своїм майбутнім», – зазначила Олена Зеленська.
Наразі теоретичні та практичні курси в адаптованих автошколах проходять перші 22 учні, і один уже отримав посвідчення водія.
«Ми хочемо допомогти соціалізуватися нашим захисникам і захисницям, а також охопити тих людей, які отримали інвалідність ще до війни та вже давно мають намір стати водіями», – наголосила Катерина Павліченко.
Потрібно зазначити, що в автошколах для осіб з інвалідністю учням пропонують доступну інфраструктуру, навчання у змішаних інклюзивних групах або індивідуально, можливість теоретичного навчання в дистанційному форматі, індивідуальне навчання за зручним графіком, сертифіковані сучасні автомобілі з ручним керуванням, підтримку й консультування від досвідчених інструкторів, які пройшли додаткові курси.