«Розпочала свою трудову діяльність ще у 1994 році, але лише тепер помітила, що в трудовій книжці і досі зазначене моє дівоче прізвище. Хто і як може змінити запис? Олена СТАВЧЕНКО, м. Хмельницький».

Як повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду, якщо у трудовій книжці виявлено неправильне написання прізвища, виправити ці дані може роботодавець, у якого ви працюєте зараз.
Колишнє прізвище має бути закреслено однією рискою і поряд записане нове. При цьому на внутрішньому боці обкладинки треба обовʼязково вказати інформацію про документ, на підставі якого виправлено запис (паспорт, свідоцтво про шлюб тощо), його реквізити: номер та дата видачі. Ця інформація має бути завірена підписом відповідальної особи та печаткою (за наявності).
Якщо ж ви наразі не працюєте, для виправлення запису можна звернутися на підприємство, де такий запис було зроблено. Якщо підприємство, яке внесло до трудової неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робить його правонаступник.
Необхідно зауважити, що трудова книжка є основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, тобто до 1 січня 2004 року. А вже з цього числа інформація про страховий стаж зараховується лише за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.