У рамках спільної спецоперації слідчих Нацполіції та Служба безпеки України проведено 74 обшуки та заблоковано 20 осередків злочинного угруповання «АЛЛАТРА», яке діяло в проросійських інтересах.
 
Учасники угруповання публічно пропагували ідеї створення «союзу слов'янських народів», «миру будь-якою ціною» та інші прокремлівські наративи, а в поліцейському аудіоперехопленні приватних розмов їхніх керівників на початку російського вторгнення — обговорюють необхідність ракетних ударів по цивільних громадянах та об’єктах на заході України з метою зламати спротив українців у війні.
Для розповсюдження завуальованої проросійської пропаганди використовували телебачення, радіо та соціальні мережі, в яких зібрали більш ніж пів мільйона підписників. Таке охоплення онлайн-аудиторії дозволило організаторам керувати нею дистанційно з однієї з країн Євросоюзу, куди вони виїхали навесні 2022-го року, використовуючи підробні документи про зняття з військового обліку.
За цей час ватажки «АЛЛАТРА» встигли створити «філії» в рф, білорусі та декількох країнах Європи і Азії.
Під час обшуків в штабах секти та місцях мешкання її членів в Київській, Харківській, Кіровоградській, Сумській, Дніпропетровській, Львівській, Волинській та інших областях України було виявлено докази незаконної діяльності фігурантів, включаючи документи, пропагандистську літературу російських авторів, окультну символіку, портрети путіна, російську валюту і зброю.
 
 
З діяльністю «АллатРи» пов’язують: віцепрем’єрку України Ірину Верещук, ексголову СБУ Івана Баканова, підозрюваного у держзраді ексочільника кримського СБУ Олега Кулініча, заступника керівника ЦСО відділу «А»мСБУ Михайла Кухаренка, мера Черкас Анатолія Бондаренка, мера Коростеня Володимира Москаленка, керівника управління Кіровоградської ОДА Віталія Останнього, ексдепутатку Надію Савченко. А ще на зустрічах із представниками «АллатРа» не раз помічали першого президента України, нині вже покійного Леоніда Кравчука.
 
Детальніше про діяльність секти можна прочитати:  https://tsn.ua/exclusive/allatra-2433718.html