Офіс «Розумне довкілля. Хмельницький» повідомляє, що розпочато роботу з підрядниками щодо встановлення системи очистки фільтрату на нашому полігоні твердих побутових відходів. 28 вересня представники компаній з робочим візитом перебували у Хмельницькому.

Тендерна процедура тривала з 18 січня 2022 року та у зв’язку з повномасштабним нападом російської федерації на Україну переносилась кілька разів. Прийом пропозицій завершився 28 квітня 2023 року. Переможцем було визнано консорціум компаній UAB «Arionex LT» (Литва) та «Rotreat Abwasserreinigung» GmbH (Австрія).
Основним завданням підрядника є виготовлення проєкту та встановлення станції очистки фільтрату потужністю 200 м3 /добу, що працюватиме на системі зворотного осмосу. Також підрядник збудує під’їзду дорогу до об’єкту, встановить резервуари накопичувачі та проведе усі додаткові необхідні дослідження для виконання робіт.
Фінансування проєкту здійснюється за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, а також грантових коштів Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP EU). Загальна сума проєкту становить 2,5 млн євро.