Програма реімбурсації* «Доступні ліки» продовжує діяти навіть попри воєнний стан. Так, у Хмельницькій області за сім місяців цього року було виписано 6,2 тисячі рецептів для пацієнтів з розладами поведінки і психіки або епілепсією, всього по Україні – понад 75 тисяч.
Завдяки програмі «Доступні ліки» українці з розладами психіки та поведінки можуть отримувати дієві ліки безоплатно або з незначною доплатою. Їх вартість аптеці напряму відшкодовує Національна служба здоров’я України (далі – НСЗУ) за програмою реімбурсації, яка дозволяє економити кошти громадян та покращити доступність ліків.
Наразі у програмі реімбурсації передбачено 66 препаратів, що призначаються пацієнтам у разі розладів психіки та поведінки, а також епілепсії.
Отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою можна так:
- Зверніться до психіатра (у разі розладів психіки) або до невролога чи психіатра (у разі епілепсії).
- Лікар створить план лікування в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) та на його основі випише перший електронний рецепт.
- За наступними рецептами можна звертатися до лікарів первинної медичної допомоги: сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Лікар випише рецепт на основі плану лікування, які склав лікар-спеціаліст.
Нині по Україні 12 698 аптек і аптечних пунктів мають договір за програмою реімбурсації на препарати з лікування розладів психіки та поведінки, а також епілепсії. З рецептом можна звернутися в будь-який з них, незалежно від місця реєстрації. Впізнати таку аптеку/аптечний пункт можна за наліпкою «Доступні ліки» або ж знайти в один із таких способів:
- через сайт НСЗУ: перейдіть на сторінку «Перелік місць відпустку лікарських засобів за еРецептом», в меню ліворуч оберіть область або ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації,
- зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77,
- через чат-бот «Спитай Гриця».
Нагадуємо, з 1 липня повертається норма відшкодування лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки» лише за електронним рецептом.
* Реімбурсація — загальноприйнята в міжнародній практиці охорони здоров'я назва процесу, за допомогою якого система охорони здоров'я впливає на доступність лікарських препаратів та медичних послуг для населення.