На конференції у Києві білоруські національні сили оголосили стратегію боротьби проти рашизму.
Створення білоруської визвольної армії, об’єднання національних сил та спецпредставник з питань Білорусі в українському уряді — основні питання, що обговорювались під час конференції «Шлях до волi». Вона об’єднала білоруські національно-демократичні сили у боротьбі за свободу та європейський шлях розвитку для Білорусі. Учасниками конференції стали понад 150 білоруських громадських активістів і білоруських добровольців, які воюють за Україну, а також українські політики та громадські діячі.

На початку заходу представники міжфракційного об’єднання депутатів «За демократичну Білорусь» у Верховній Раді України звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради із закликом зробити все можливе для підтримки білоруського руху опору та боротьби за свободу в сусідній державі.
Водночас всі білоруські національно-демократичні сили були єдині в думці, що тільки перемога України у війні з росією дасть Білорусі шанс вирватися з-під російського впливу. І головним у діяльності всіх білоруських організацій та білорусів загалом має бути допомога Україні та таким білоруським підрозділам у складі Збройних сил України, як полк імені Кастуся Калиновського.
На заходi вибудовувалася загальна стратегія національно-визвольного руху Бiлорусi та формувався консультаційний майданчик для реалізації цієї стратегії. Підсумком конференції став Меморандум про співпрацю у справі визволення Білорусі, який підтримали всі основні політичні сили: від полку Каліновського, який воює у складі ЗСУ за свободу України, до Світлани Тіхановської та найпотужніших демократичних рухів Білорусі.
На конференції було зроблено кроки і щодо об’єднання самих білоруських добровольців, які воюють за Україну. Було ухвалено рішення про створення Тимчасової військової комісії як колегіального виконавчого органу, який формується шляхом рівного представництва білоруських національних військових формувань. У подальших планах створення військової суспільно-політичної структури «Білоруська визвольна армія».
Також на конференції було ухвалено звернення до керівництва України з проханням створити посаду спеціального представника з питань Білорусі. Реалізація такого кроку зробила б більш ефективним співробітництво української влади та представників білоруської демократичної спільноти.
Окрім політичної частини, важливим заходом у рамках конференції стала презентація уніформи майбутньої армії Білорусі. У представлених ескізах центральне місце посідають основні національні символи: герб «Погоня», шестикінцевий хрест часів Великого князівства Литовського та восьмикутна зірка Усяслава Полоцького, що демонструє спадкоємність із давньою історією Білорусі, на відміну від п’ятикутної червоної зірки, символу більшовицьких злочинів.
За результатами конференції вдалося прийняти 2 спільних документи: Меморандум і Звернення до вільних народів світу.