«Провели «Освітній форум-2023» для наших педагогів. Формат щорічної педконференції себе віджив, переорієнтували його на живе спілкування, обговорення викликів та практичні кейси, навчання, бесіди, майстерки.

Асоціація міст України надала Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Офісу Президента та Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України розрахунок виплат бюджетів громад, які вони здійснили задля збереження життєздатності підприємств теплогенерування за умов мораторію на підняття тарифу на тепло й гарячу воду. 

Пан Сергій приїхав у Хмельницький після повномасштабного вторгнення росії із Лисичанська, який наразі окупований. Відразу ж почав шукати роботу і влився у лави хмельницьких комунальників. Зараз чоловік проходить навчання і готується захищати Україну та визволяти рідне місто зі зброєю в руках.

Загалом з 2016 року житло отримали вже 240 родин комунальників Хмельницького.

Відповідно до рішень Архиєрейського Синоду Українська Греко-Католицька Церква і Помісного Собору Православна Церква України ці дві Церкви з початком нового Літургійного року, тобто з 1 вересня 2023 року, переходять на новий календар. Тож, що зміниться у наступному церковному році?

Під час такої кривавої і жорстокої війни це запитання, погодьтеся, не здається риторичним. До того ж, відповідь на нього може пролити світло на те, коли і як закінчиться ця бійня? Ось тільки відповідь ця нікого не втішить. Бо якщо в московитського агресора військові заводи кують зброю і вдень, і вночі, то в нас за таким напруженим графіком не працюють, а живуть, безперечно, хлопці та дівчата із ЗСУ. А ще волонтери і ті, хто їх підтримує та допомагає, перераховуючи чи не останні гривні на потреби війська. Таким волонтером був і сумчанин Микола Іванович Єрис, котрий рік тому, продавши квартиру і дачу, віддав на Збройні сили 35 тисяч доларів США. Був, бо два тижні тому цей скромний чоловік (у розмовах з журналістами просив не робити з нього героя і відмовлявся від інтерв’ю) відійшов за межу вічності…

Ні, мова не про втому від праці чи спеки. Вона хоч і виснажлива, але швидко минає. А ось втома від війни — це важко і надовго.
За півтора року повномасштабної війни, мабуть, в Україні вже не залишилося жодної людини, якій би так чи інакше вона не завдала болю. Хтось втратив рідних, близьких чи знайомих, хтось домівку і звичне спокійне, розмірене життя з регулярними поїздками на відпочинок. Хтось втратив спокій, бо найрідніші люди там, на «нулі», щогодинно і щохвилинно ризикують життям і здоров’ям. Вони нервово здригаються від кожного телефонного дзвінка і не знаходять собі місця, коли дзвінків довго немає. І це справжнє пекло, якого навіть великий італійський поет   Данте Аліг’єрі не міг уявити й описати у своїй «Божественній комедії». Бо то література, а це — життя.

До Дня Державного Прапора України громадська організація «Кам’янець-Подільський «Ратуша» організувала проведення культурного дійства під патріотичною назвою «Об’єднані Україною». До заходу долучилися заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Володимир Юр’єв, керівництво Кам’янець-Подільської районної військової адміністрації, представники силових структур області, військовослужбовці та інші запрошені.

6 липня в газеті «Подільські вісті» опубліковано звернення Центру захисту історичної правди Ради ветеранів області щодо петиції про демонтаж пам’ятника визволителям області на Меморіалі Слави. З цього приводу хочу звернути увагу на ось що.

Україну захищають тисячі бійців. Серед них і воїни-лісівники.

Тридцятирічний Михайло Шелест – молодий лісівник філії «Ярмолинецьке лісове господарство». Працював лісорубом 6 розряду. Проте, коли розпочалося повномасштабне вторгнення, він став сапером.

Війна, любов і Перемога: поліцейський офіцер громади з Хмельниччини Тетяна Чубар випустила дебютну збірку віршів, кошти з реалізації якої підуть на громадську організацію Arm Women Now, яка шиє і відправляє на фронт форму для жінок-військових.

Цвинтар. Майже в кожному селі чи селищі він є. Сюди навідуються рідні, щоб вклонитися місцю останнього спочинку близької людини, помолитися, прибрати могилку, покласти квіточку. Однак негативні реалії сьогодення торкнулися і цього пам’ятного місця.

Часто, спілкуючись зі знайомими, розмовляли про працю та фізичні навантаження. Хтось мав бажання фізично працювати, хтось не мав. Як людина, що розуміється на спортивних темах, на фізіології спорту, за можливості намагався роз’яснити значення м’язів. Якщо вони є в людини — тож мабуть неспроста?

9 серпня – болюча й дуже важка дата... Цього дня ми вшановуємо пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Доземний уклін перед усіма Героями, які віддали життя за Україну.

Подія сталася на початку липня цього року. Зловмисник напав на 15-річну дівчину прямо на вулиці. Погрожуючи предметом, схожим на пістолет, спочатку зґвалтував школярку, а потім відібрав у неї 200 гривень.

На момент прибуття рятувальників ресторан "Три ведмеді"  був повністю охоплений вогнем. Раптом, під час роботи надзвичайники почули скавчання цуценят. З-під складених дров врятували всіх пухнастиків. Витягали їх одного за одним, а їхня «мати» – охоронниця ресторанного комплексу бігала навколо вогнеборців і з хвилюванням спостерігала, як рятують її малят. 

Дорожньо-транспортна пригода сталася 28 серпня, близько 21:00 в обласному центрі. Чоловік перебував за кермом автомобіля «Opel» в стані алкогольного сп’яніння і допустив наїзд на 5-річного хлопчика, який переходив дорогу. Внаслідок аварії дитина отримала тяжкі тілесні ушкодження і була госпіталізована до реанімаційного відділення Хмельницької міської дитячої лікарні. Наразі малюк перебуває у комі.

Завдяки пильності сусідів потерпілої поліцейські отримали важливу інформацію про крадіїв, які обікрали приватний будинок.

Уже за місяць діти знову сядуть за парти, тож батьки потроху починають готуватися до нового навчального року та купувати канцелярію. Скільки коштуватиме зібрати дитину до школи цьогоріч – дивіться у сюжеті.

У лютому цього року чоловік представився працівником «Хмельницькгазбуту», обманом потрапив до квартири 55-річної місцевої жительки та, викрав в неї телефон. Через декілька днів – вирвав з рук 80-річного дідуся мобільник та втік. А ще через два дні, вихопив на вулиці в жінки сумку. Свідки злочину одразу ж викликали поліцію. 

Експериментує з посівами канадського сорту гречки фермер Олександр Машталер. За його словами, цьогоріч він посіяв гречку з різними проміжками між рядами та у різний час. Зараз фермер вже побачив плоди свого експерименту та зробив висновки.


«Сьогодні презентували нове реабілітаційне відділення на 60 пацієнтів. Це комфортні, сучасні палати, 6 реабілітаційних залів з тренажерами, обладнанням та функціональна кухня.

Під час дії воєнного стану та протягом 30 днів після його скасування, роботодавець має змогу отримати компенсацію витрат на оплату праці у розмірі 6700 гривень за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи.

Артур Красовський, пасічник з Маріуполя, у березні минулого року, рятуючи сім'ю від російських окупантів, виїхав на Хмельниччину. Нещодавно чоловік зібрав перший мед на новій пасіці. 

27-річна зловмисниця із Полонного використовувала зайнятість працівників магазинів, де стояли скриньки. Жінка непомітно їх відкривала та забирала кошти.

Польська залізниця з 8 вересня розпочинає заплановані ремонти інфраструктури у Перемишлі. Тож плануються тимчасові зміни в розкладі руху потягів, повідомляють в “Укрзалізниці”.   Так, з 7 вересня до 6 жовтня будуть скасовані два потяги, які курсували через Хмельницький. Скасують поїзди №89/90 Київ — Перемишль та №73/74 Харків — Перемишль.

28 серпня  в сесійній залі Будинку рад керівництво обласної ради зустрілося з обдарованою молоддю Хмельниччини.

У залі зібралися випускники середніх навчальних закладів області, які мають вагомі успіхи в навчально-виховному процесі, отримали максимальну кількість балів при складанні національного мультипредметного тесту з  одного чи кількох предметів, мають досягнення  у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, популяризують національну культуру, українське мистецтво та здоровий спосіб життя,  примножують спортивну славу області й держави.

Шепетівське райуправління поліції розшукує неповнолітню мешканку Нетішина. Дівчинка пішла з дому напередодні і досі не повернулась. Правоохоронці просять уважно подивитись на фото і повідомити, якщо бачили дитину. 

БУЧА. вул. Яблунська.
Ми вижили дивом.
Дивом - це коли орки вважають твого чоловіка нацистом, а він збігає з полону.
Але залишаємось ми.
Я та син 20 років.
І вони приходять і кажуть мені: «Доброе утро, сегодня у вас по плану расстрел». ...Але замість розстрілу сьогодні по плану - відрубання пальців.

Про незалежність нашої держави, нову фазу російсько-української війни, виклики з якими зіткнулося місцеве самоврядування після 24 лютого 2022 року та інші важливі теми говорили в ефірі телеканалу TV7+.

Хмельницький суд оштрафував на 5,1 тис. грн чоловіка, який побив власну собаку. За жорстоке поводження з твариною у нього також постановили конфіскувати пса. 

Хмельницький – у трійці обласних центрів, котрі за півтора року повномасштабної війни спрямували найбільше коштів на підтримку ЗСУ. Таким є результат дослідження діяльності 24-х міських рад Комітетом виборців України. Загалом на фінансування сектору оборони наше місто виділило 21 відсоток бюджету. Частину коштів Хмельницька міська рада направила на лікування, реабілітацію, соціальну підтримку військовослужбовців та родин загиблих.

Детальніше у сюжеті МТРК «Місто».

31-річний житель Хмельницького, керуючи автомобілем «Mercedes-benz 313», допустив наїзд на 8-річного хлопчика, який перетинав проїжджу частину, ведучи велосипед.

За ос­танні ро­ки трав­ма­то­ло­гіч­не від­ді­лен­ня КНП «Ше­пе­тівсь­ка ба­га­топ­ро­філь­на лі­кар­ня» знач­но змі­ни­лось, пок­ра­щи­лось ма­те­рі­аль­но-тех­нічне ос­на­щен­ня, від­по­від­но і якість на­дан­ня ме­дич­ної до­по­мо­ги. Нині  — це доб­ре ос­на­ще­ний під­розділ на­шої лі­кар­ні, який во­ло­діє су­час­ним об­ладнан­ням та ви­ко­рис­то­вує про­від­ні тех­но­ло­гії лі­ку­ван­ня, за­без­пе­чу­ючи ши­ро­кий спектр пос­луг.

Лише за одну добу рятувальники Хмельниччини двічі ліквідовували ацію наслідків дорожньо-транспортних пригоди, які траплялися на автошляхах області.

27 серпня до надзвичайників водолазно-рятувального відділення №3 смт Стара Ушиця надійшло повідомлення, що в акваторії річки Дністер допомоги потребують люди.

28 млн 769 тис. тонн зерна намолотили українські аграрії станом на кінець літа.

Іноземна делегація завітала на Хмельниччину з метою обговорення питань щодо поточної гуманітарної ситуації в області, співпраці з кластером SNFI та пріоритетних напрямків подальшої роботи.

Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо запровадження електронного документообігу під час та після проходження військово-лікарських комісій. Про це повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр.

 Попри те, що релігійні масові зібрання та паломницькі марші заборонила рада оборони Хмельниччини, а також Тернопільщини та Рівненщини, близько двох тисяч людей це не спинило. Вони все ж вирушили запланованим маршрутом. Дорогою паломників охороняла поліція, яка забезпечувала охорону громадського порядку та приділяла особливу увагу безпеці дорожнього руху.  26 серпня, із запізненням,  хресна хода з Кам’янеччини все ж дійшла до свого кінцевого пункту — Почаєва Тернопільської області.

 

Незабаром в Україні розпочнеться новий опалювальний сезон, в якому, за прогнозами, житлові субсидії знадобляться понад 2 млн домогосподарств. 

Є перша українська медаль  на чемпіонаті світу з легкої атлетики, який триває у Будапешті! Марина Бех-Романчук виграла «срібло» у потрійному стрибку.

З вересня  в Хмельницькому запрацює комунальний тир з бойовою зброєю.

Новий інтерактивний мультимедійний лазерний комплекс для навчань стрільбі облаштували  на базі комунального підприємства “Навчально-тренувальний центр”, на вулиці Березневій.  Окрім старшокласників, учнів профтехосвіти та студентів до навчань залучатимуть й цивільне населення. Навички практичної стрільби зможуть відпрацьовувати  також члени ДФТГ. За словами міського голови, мультимедійний лазерний тренувальний комплекс може використовувати 14 різних видів зброї (пістолети, автомати, гранатомети, протитанкові комплекси типу NLAW, Javelin та інші види зброї, якою користуються сили оборони. Усі вправи програмують інструктори центру. 

День Незалежності України для надзвичайників Хмельниччини видався гарячим. За добу на території області зафіксували шість пожеж, в яких у вогні опинилися будівлі, автомобіль та будівлі на території приватних домогосподарств. 

До Хмельницького прибули мер міського району Прага-6 Якуб Старек, заступник мера з питань освіти Маріана Чапкова, заступник мера з питань культури та розвитку нерухомості Петр Прокоп та радник з питань транспорту Ондржей Матей Грубеш. 

 З 15 серпня  АТ «Хмельницькгаз»  перейшло під державне управління Групи Нафтогаз відповідно до рішення Уряду задля стабілізації ситуації в енергетичній сфері. Тож багатьох споживачів цікавить: як тепер сплачувати за доставку газу, чи змінились рахунки? 

Працівники ДБР за сприяння внутрішньої безпеки Нацполіції викрили правоохоронця з Хмельниччини та його спільника. Вони брали у громадян кошти за допомогу в ухиленні від мобілізації, посилаючись на свої зв’язки у районному центрі комплектування.
Вартість «послуги» складала 2,5 тис. доларів США. 

Окрім перевірки документів, на Хмельниччині відтепер у цивільних осіб можуть оглядати й речі та транспортні засоби.

Відповідне рішення ради оборони області ввів у дію перший заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Тюрін. Також про це йдеться в спільному наказі Тюріна і тимчасово виконуючого обов’язки начальника Хмельницького обласного ТЦК та СП Петра Кулика, оприлюдненому на сайті ОВА.

23 сеорпня переможці міського етапу літературного фестивалю-конкурсу «Слово Нації» отримали свої нагороди. У виставковій залі Хмельницької художньої школи зібралася молодь, яка має особливий талант до декламування та авторського написання віршів. 

В Хмельницькому стартувала «Літня школа стійкості 2023». Це - освітня платформа для професійного зростання педагогічних працівників Хмельницької міської територіальної громади в умовах воєнного часу. Майже три сотні освітян долучилися до освітнього проекту. Протягом п’яти днів тренери та учасники працюватимуть на 21 локації. Кожен мав можливість обрати цікаві для себе теми.

Шість врятованих життів, серед яких троє дітей – у Хмельницькому горіла квартира у багатоповерхівці
Близько 5 години ранку сталася пожежа на дев’ятому поверсі десятиповерхівки. Через сильний дим та вогонь у заручниках опинилися мешканці квартир верхнього поверху. Дитячий крик та плач із балконів розбудив людей навіть із сусідніх будинків.

Розвага чотирирічної дівчинки завдала чимало клопоту як її рідним, так і правоохоронцям, яких викликали в одне з сіл Хмельницького району. Дитину, яку вважали загубленою, зрештою знайшли, провели з нею виховну бесіду та подарували подарунок.

Фонд державного майна (ФДМ) України повторно виставив на приватизацію Ганнопільський спиртзавод у Хмельницькій області, повідомила прес-служба відомства: "Це вже друга спроба продати Ганнопільський спиртзавод. На попередньому аукціоні інвестор запропонував 2,6 млн грн, проте не оплатив лот і втратив 400 тис. грн гарантійного внеску”.

Встановлено, що у спілкуванні з пацієнтами жінка просувала кремлівські наративи та заявляла, що «України як такої не має бути». 

Відомо, що війна оголює всі виразки суспільства. Уся гниль, як кажуть, вилазить на його поверхню. Тож завдяки принциповості журналістів на гарячому впіймали не одного керівника центрів комплектування, тобто військкоматів. Знайшовши золоту жилу, “комісари” взялися вершити долі простих смертних, тобто їх на фронт без розбору. А власників набитих гаманців — милувати. Словом, відмазували від обов’язку захищати Батьківщину. Отож у дружин, родичів цих вершителів доль з’явилася елітна нерухомість та автомобілі за мільйони “зелених”. Таке “монтекрістовське” озолочення обурило суспільство. Прийшло прозріння Президенту, і його вказівку Валерію Залужному — усіх воєнкомів відрядити на фронт, а фронтовикам очолити центри комплектування, — схвалив народ.

Дуже рано перестало битися серце хороброго Воїна, справжнього патріота нашої країни, уродженця Дунаєвець — Олексія Павловича ЧОРНОГО.

Вона мріяла і любила життя, була патріоткою своєї землі й відважно стала поряд із чоловіками на захист країни від російського окупанта. Та клятий ворог забрав молоде життя… Під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Покровськ Донецької області загинула жителька селища Летичів, військовослужбовиця за контрактом, молодший сержант Збройних сил України Інна Віталіївна НЯВКЕВИЧ.

Біженцями були недовго. З початку березня до серпня 2022-го.

Виїжджали, як і всі інші, в паніці, у великому страху. Із собою взяли одну сумку на трьох, похапцем кидаючи якісь речі, навіть не розуміючи, що саме ти береш. Безкінечні черги на кордоні, холодний дощ, розпач і втома… Але вразило тепло, з яким зустріли нас поляки. Ми наче до рідних людей потрапили. Обійняли, нагодували, зігріли.

Фази Місяця у вересні 2023 року: спадаючий – з 1 по 14 вересня; новий – 15 вересня (в знаку Діва); зростаючий місяць – 16-28 вересня; повний – 29 вересня (в знаку Овен); спадаючий місяць – 30 вересня.
Сприятливі дні у вересні для всіх знаків Зодіаку: 5, 6, 7, 12, 13, 15, 19, 20 і 21 числа.
Несприятливим є 29 вересня. Всі інші дати особливого впливу не матимуть на вас і ваше оточення.

У Теофіполі волонтери Гончаренко-центру проводять заняття з петриківського розпису, паперопластики та малювання для маленьких переселенців із окупованих територій і місцевих жителів.

Під час повномасштабної війни слова про Українську Незалежність набули особливого змісту. Тепер це не абстракція в обрамленні високих і пишних слів. Не сторінка в підручнику. Не черговий захід.
Нині бачимо, як виборюють нашу Незалежність у москопсів, що хочуть проковтнути її, наче шматок м’яса. Тепер ми знаємо, що в кожній букві цього слова — біль, страждання, втрати. Що просякнуті вони кров’ю і потом. І що лише Незалежність не дозволить поставити країну на коліна. Лише Незалежність дасть можливість гордо називати себе Українською Нацією.

До Дня Незалежності України в Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва відбулася презентація двох тематичних проєктів, присвячених нашій багатющій історії, культурі, традиціям і віковим мистецьким надбанням. Фотографії та вишивка – два такі різні напрями творчості талановитих майстрів, проте об’єднані й пронизані великою любов’ю до України, водночас демонструють і розкривають унікальні грані духовності й автентичності нашої Батьківщини.

На початку вересня у Богуславі на Київщині на території Дитячого оздоровчого закладу «Чайка» відбудеться щорічний «Головний табір країни».

За даними слідства, колишній військовий рф, після виходу на пенсію переїхав в Україну, отримав громадянство і оселився в Кам’янець-Подільському районі. Однак полковник у відставці виявилився стійким прибічником «руського міра». Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну він підтримував рашистів та захоплювався їхніми «подвигами».

Вольєр для тварин у Мальованському лісництві філії «Шепетівське лісове господарство» відкрили у 2021 році. Спочатку туди завезли із Волині 5 самиць та самця. І популяція почала поступово зростати — нещодавно народилося п’ятеро оленят. Про це повідомили у Подільському лісовому офісі. 

Як розповів науковий співробітник заповідника Євгеній Нагурний у музеї Голодомору, на території заповідника з’явилась тріщина.
У Свято-Михайлівській церкві 1586 року, яка розташована на території Меджибізького замку, вибиті шибки, пошкоджені вітражі та вирвані двері, каже чоловік.

Співробітники спецслужби викрили та припинили протиправну діяльність двох місцевих жителів, які заперечували військову агресію рф та відкрито пропагували прокремлівські наративи.

Приблизно 250 прочaн упц (мп) з різних регіонів Укрaїни розпочaли 19 серпня хресну пішу ходу від Кaм’янця-Подільського до Свято-Успенської Почaївської лaври. Попри зaборону рaди оборони Хмельницької облaсті. 

17 серпня у селі Солобківці Хмельницької області відкрився шелтер для внутрішньо переміщених осіб з Луганської області.
Від початку повномасштабного вторгнення Солобковецька громада підтримує внутрішньо переміщених осіб, допомагає їм знайти житло та відчувати себе у безпеці на території нашої громади.

В суботу 12 липня у Старокостянтинові відбувся захід з вручення пам’ятних відзнак «Батьківське серце» дітям загиблих воїнів.

«Все для фронту! Все для Перемоги! Вчергове передали антидронові комплекси для наших Воїнів. Цього разу 5 антидронових рушниць Kvertus KVS G6+ для нашої бригади територіальної оборони та батальйону територіальної оборони ЗСУ. Вартість пʼяти комплексів з додатковими батареями понад 2,5 млн грн. Дякую платникам податків! Працюємо далі… Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Наша область продовжує відновлення пошкоджених внаслідок збройної агресії російської федерації об’єктів житлового призначення у Херсонській області, в рамках президентського проекту “Пліч-о-пліч”. Днями у Дар’ївську громаду вирушила чергова група фахівців з Хмельниччини, які продовжать роботу по реєстрації руйнувань житлових приміщень, що були затоплені внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС. Спеціалісти із м. Старокостянтинів, м. Деражня та смт Стара Синява працюватимуть там впродовж 10 днів.

Провів позачергову сесію міської ради.
Серед ключових рішень:
- Внесення змін до Програми шефської допомоги військовим частинам. Додали ще 7 млн грн на придбання FPV-дронів. Наразі уже виділена сума складає 13 млн грн, плюс ще 7 млн грн - зарезервовані. Хочемо зробити першу бюджетну закупівлю, і у тому разі, якщо вона буде вдалою, додамо ще кошти. Загалом з казни міста на різні напрямки обороноздатності, пільги та підтримку родин Героїв, військових виділено 405 млн грн, ще на 500 млн грн ми віддавали Міністерству оборони через військові облігації.

відкрили у травматологічному відділені військового шпиталю
«Відкрили повністю реконструйований операційний блок у травматології нашого військового шпиталю. Це сучасний операційний блок, обладнаний за європейськими стандартами, комфортний і для медика, і для пацієнта.

У ніч на 19 серпня ворог атакував Хмельниччину ударними дронами. Постраждало восьмеро людей, пошкоджено будинки, школи, комунальні заклади Меджибізької та Деражнянської громади.

Основі тези діяльності: 

З 15 серпня 2023 року АТ «Хмельницькгаз" перейшло під державне управління Групи Нафтогаз, відповідно до рішення Уряду задля стабілізації ситуації в енергетичній сфері.

Підстава - Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 травня 2022р. № 429-р "Деякі питання управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у виняткових випадках".

Під державним управлінням газорозподільна компанія АТ "Хмельницькгаз" працює  з дотриманням принципу надійного підприємства, для якого комфорт клієнтів і зобов’язання перед партнерам є основоположними.

Виконувачу обов’язків начальника відділення військового медзакладу на Хмельниччині повідомили про підозру за зловживання впливом
За даними слідства, за грошову винагороду медик, який є членом військово-лікарської комісії, обіцяв військовому здійснити вплив на інших учасників комісії, які повинні були визнати його обмежено придатним для проходження військової служби.

Рівень чутливості таких тестів становить близько 96 %, для їх застосування не потрібні лабораторні умови. Тести закуплені у межах спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у співпраці зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Судитимуть дитячу 50-річнe лікарку медичної установи Хмельницького
Упродовж 2021–2022 років жінка призначала ліки хворим дітям, які перебували на стаціонарному лікуванні у завищених дозуваннях. Надлишок лікарського засобу привласнювала та розпоряджалась на власний розсуд.

Виконавчий комітет вирішив присудити міську премію імені Богдана Хмельницького в галузі історії, культури і мистецтва у 2023 році, з врученням диплома, нагрудного знака та виплатою грошової винагороди у розмірі 5 тисяч гривень кожному шістьом кращим представникам творчої інтелігенції міста та колективам:

7 серпня перестало битися серце уродженця села Оринин, що на Кам’янеччині, начальника 9 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС у Донецькій області полковника служби цивільного захисту Віталія Кінца, який постраждав під час ліквідації наслідків обстрілу в місті Покровську.

Оприлюднення проєкту регуляторного акта – проєкт рішення виконавчого комітету міської ради «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету від 22.08.2019 №710».

Як відомо, по-справжньому ми оцінюємо, коли втрачаємо. Коли позбавляємося молодих років, гайнуємо здоров’я, марнуємо кращі часи життя, випускаємо з рук удачу, яка стукає у наші двері. Та, коли ж втрачаємо близьких людей, друзів, — це вже особливий випадок. Саме така несподівана подія торкнулася й колективу подільськовістян.

Коли так неждано, враз покинув усіх нас і своїх близьких Йосип Іванович Ядуха. Як грім з ясного неба, як останній березневий сніг на голову, у душу й серце новина: пішов у засвіти, уже не з нами, не з кожним з нас. Спокійний, як завше усміхнений прочинив двері між земним і небесним. Наче вийшов на хвильку з редакційної «летучки» на чийсь телефонний дзвінок.
Ми можемо лише з болем, наче в мареві сприйняти цю втрату. Єдиний, хто все те пропустив через фібри душі був його старший син Віктор Йосипович, який до останнього подиху батька й ні на мить не полишав його.

З початку повномасштабної російсько-української війни під час повітряних тривог мені якось не випадало бувати в укритті. Але тиждень тому тривога застала мене в самісінькому центрі Хмельницького. Після почутих звуків вибухів довелося іти в найближче укриття. Це було звичайне пристосоване підвальне приміщення, облаштоване місцями для сидіння. Там було світло й вода. Зрештою, умови створені більш-менш нормальні. Однак облуплені стіни волого дихали цвіллю, і вже за десять хвилин декому з присутніх, астматикам, довелося користуватися інгалятором. На щастя, тривога тривала недовго. Але ми встигли послухати розповідь жінки, яка сиділа поруч, про те, як під час кожної тривоги в укриття іде її п’ятирічний син разом з іншими дітками в дитячому садку. Як вихователі їх будять під час денного сну й, заплаканих і знервованих, ведуть в укриття. Або ж взагалі вкладають там спати. І яким би вимитим і побіленим не було приміщення в підвалі, у більшості з них панує сирість. Тому завжди є ризик захворіти на різноманітного роду алергії, бронхіти, інші хвороби. І саме там, ховаючись від ракетної загрози, мусять перебувати діти, і дошкільного, і шкільного віку.

Про те, що наше село знищується через закриття соціально важливих об’єктів, ми писали не раз. Аргументи, що так відбувається через зменшення населення, зокрема молоді, дітей, зрозуміло, беруть гору. Хочемо — не хочемо, а повинен перемагати здоровий глузд.

За публічного обвинувачення Шепетівської окружної прокуратури суд визнав винним 49-річного жителя Білогірщини в ухиленні від призову на військову службу.

Минулої неділі в місті Полонне Шепетівського району сталася дорожньо-транспортна пригода за участі двох автомобілів — «Mazda Porter» та «Daewoo Lanos».

До редакції нашої газети звернувся Іван Олександрович Котик, 83-річний пенсіонер, почесний працівник прокуратури України.

Фронтові  будні військових. Денис Барбалюк у центральному ряду  другий зліва.

Денис Пилипович Барбалюк народився 1912 року в селі Маначин, що на Волочищині, в багатодітній сім’ї. Так склалося, що його мати вийшла заміж за військового, який вже виховував самотужки трьох синів, а пізніше в них народилося двоє спільних — Денис і Пилип, і вийшло п’ятеро на двох. Однак ніхто не був обділений батьківською любов’ю і турботою, всі обігріті, нагодовані й відчували сімейне тепло.

Із початку повномасштабного вторгнення ворога Олександр Богуш неодноразово вирушав у далеку дорогу. Прямував у зону бойових дій, доправляючи гуманітарний вантаж захисникам та мирним мешканцям, постраждалим від російської агресії. Хоча ризикував життям, однак він, скромний і небагатослівний, переконаний — не заради похвальби узявся за волонтерські виїзди. Адже добрі справи розголосу не потребують.

Потроху стихають пристрасті з приводу заміни герба колишнього СРСР на пам’ятнику «Батьківщини-матері» у Києві на Тризуб та перейменування монумента на «Україна-мати». І які тільки думки не висловлювалися під час стихійної дискусії, бо офіційно наша влада її не організовувала. Вирішили високопосадовці замінити, нікому нічого не пояснюючи, і на тому все мало й закінчитися.

Кожен вияв допомоги захисникам України — це приклад небайдужості, всенародної згуртованості, вагомий внесок у наближення нашої Перемоги.

Наповнити життя пенсіонерів корисним змістом допомагає Університет третього віку, що діє при Територіальному центрі соціального обслуговування на вулиці Перемоги в Хмельницькому.

Саме під такою назвою минулої суботи у сквері імені Івана Франка в обласному центрі відбувся оригінальний крафтовий ярмарок. На цікавому й багатолюдному заході виробники з чотирьох областей України: Хмельниччини, Вінниччини, Житомирщини та Тернопільщини представили відвідувачам заходу свою продукцію.

Син загиблого правоохоронця з Хмельниччини Олега Чижика гідно продовжить чоловічу династію, наслідуючи батька та дідуся.

Для Назара вже закінчилася вступна кампанія до поліцейських вишів, цьогоріч він став студентом Львівського державного університету внутрішніх справ. Тепер у рядах курсантів-першокурсників і хлопець з Білогір’я, що на Хмельниччині. Новоспечені правоохоронці проходять вишкіл на «курсах молодих бійців».

У Летичівській громаді триває процес переходу релігійних громад і передача храмів УПЦ московського патріархату до помісної Православної церкви України. Нещодавно на зборах релігійної громади с. Гречинці одностайно прийняли рішення про передачу місцевого храму до помісної Православної церкви України.

Як повідомила прес-служба поліції, у Хмельницькому троє чоловіків побили 23-річного знайомого та заштовхали його в авто.

Стоматологію «на колесах», яка служитиме нашим захисникам, створили на Хмельниччині з ініціативи першого заступника начальника ОВА Cергія Тюріна. Таку потребу висловили військові під час візиту очільника Хмельницької обласної військової адміністрації на передову.

Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва проводиться обласний огляд-конкурс хорових колективів імені Миколи Бідюка. Для участі в огляді-конкурсі запрошуються аматорські, муніципальні, студентські хорові колективи та хори ветеранів академічної та народної манери виконання.

Встановлено, що земельну ділянку площею 0,15 гектара та орієнтовною вартістю мільйон гривень незаконно переведено з комунальної у приватну власність. Для заволодіння землею був використаний сфальсифікований державний акт. Міська рада не видавала актів та не приймала рішень стосовно цієї землі.

Хмельницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону в суді відстояла право держави на землю площею майже 96 га вартістю понад 707 млн грн.

ще три газорозподільні підприємства перейшли під управління компанії

Газові мережі по всій країні поетапно переходять під державне управління Групи Нафтогаз. До складу компанії сьогодні увійшли АТ «Івано-Франківськгаз», АТ «Хмельницькгаз» і АТ «Миколаївгаз».

Відповідно до внесених Верховною Радою змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», щорічну разову виплату, яку раніше проводили до 5 травня, цьогоріч виплачуватимуть до Дня Незалежності України».

Серед місцевих сорти горіха зовсім не рідко трапляються форми рослин із латеральним плодоношенням. Про це в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» повідомив Владислав Бігун, власник розсадника «Лезневські саджанці» з Хмельницької області. 

Близько 4.00 год 15 серпня 2023 року російські окупанти завдали удару по Україні ракетами повітряного та морського базування. Загалом було зафіксовано пуски щонайменше 28 крилатих ракет різних типів, крім того, 8 пусків ворожих зенітних керованих ракет С-300/С-400 по Дніпропетровській та Запорізькій областях.

До уваги водіїв, які прямують автошляхом М-30 Стрий - Умань - Дніпро - Ізварине через селище Летичів в напрямку Вінниччини.

За даними слідства, за 4500 доларів США 32-річний військовослужбовець територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов’язувався здійснити вплив на військово-лікарську комісію та інших уповноважених осіб щодо визнання військовозобов’язаного непридатним до військової служби та подальшого встановлення групи інвалідності. Як наслідок, особа із таким діагнозом не підлягатиме призову на військову службу під час мобілізації та зможе виїхати за кордон. 

Відділенням поліції №4 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області (м. Красилів) встановлюється місцезнаходження безвісті зниклої: Бойко Христини Володимирівни, 20.11.2007 р.н. жительки смт Антоніни Антонінської ТГ Хмельницької області проспект Свободи,1, кв. 3, яка о 12:00 год. 04.08.2023 в смт. Антоніни пішла з місця проживання та досі не повернулась.

Прикмети: вік 15 років, низького зросту, волосся чорне, коротке.

Одягнена: в жовту футболку, чорні штани, рожеві резинові тапочки.

Має інвалідність: розумова відсталість та вади мовлення (майже не розмовляє), розвиток на вік дитини 2-3 роки, викривлення спини (горбатість), не орієнтується у часі та просторі, до сторонніх осіб йде сміливо.

У випадку отримання інформації, просимо звертатися за телефоном ВнП №4 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області: 0962943101 або 102.

 

Встановлено, що земля вибула з комунальної власності незаконно, поза волею власника – Рихтівської сільської ради, яка не приймала рішення про передачу ділянки у приватну власність для ведення фермерського господарства.

«Все для фронту! Все для Перемоги! Чергова допомога для наших Воїнів! Цього разу для одного з місцевих підрозділів Нацгвардії передали 4 квадрокоптери різних моделей з додатковими батареями та 11 радіостанцій Моторолла R7. Працюємо далі… Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Навчити тварину залишатися вдома без господарів – не проблема. Проблема – аби наодинці вона поводилась спокійною.  Якщо тварина залишається на самоті і не звикла до цього – це стрес для неї, який може мати різні прояви.  Зокрема, деякі тварини можуть пошкодити домашні речі. Інколи проблема полягає також у тривожності тварини та неправильному вихованні улюбленця.

Як повідомляє "Укрзалізниця", через транспортну подію з вантажним поїздом на Київщині, низка поїздів та електричок ідуть зміненим маршрутом із затримкою 1,5 години. У зворотному напрямку поїзди так само прямуватимуть із затримкою". 

Ґратен – гарна французька назва для запіканки під хрумкою сирною скоринкою. Готувати просто, їсти смачно. Замість кабачків можна взяти цукіні. 

Соя є найпоширенішою зернобобовою культурою у світі, що пояснюється універсальністю її використання як важливої продовольчої, технічної і кормової культури. В останні роки Україна експортує за кордон великі обсяги сої, тому площі під нею щороку є стабільно значними. Не виключенням є і 2023 рік. 

13 серпня сталася пожежа в селі Рідкодуби Чорноострівської громади Хмельницького району. 

Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" оголошує грантову програму, спрямовану на підвищення кадрового потенціалу українського бізнесу. Загальний обсяг фінансування грантової програми - $2 млн. У рамках програми передбачається надати близько 20 грантів обсягом від $35 000 до $150 000. 

Першого серпня стартував другий етап реалізації державної програми із забезпечення житлом українців, чия оселя була пошкоджена або знищена внаслідок збройної агресії рф. Тепер українці можуть через Дію подати заяву про компенсацію та отримати житловий сертифікат для купівлі нового житла. 

Працівники ДБР затримали колишнього депутата Жмеринської міської ради на Вінниччині від забороненої в Україні проросійської партії «ОПЗЖ», який замовив вбивство іншого депутата цієї місцевої ради.

Умови надання допомоги по безробіттю, механізм обчислення службою зайнятості страхового стажу, тривалість та розмір допомоги по безробіттю визначені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі - Закон) та Порядком надання допомоги по безробіттю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2022 №735. Відповідно до частини 1 статті 22 Закону, право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців. 

Дорожньо-транспортна пригода сталася 12 серпня ввечері. Правоохоронець, керуючи автомобілем «Volkswagen Passat», зіткнувся з автомобілем «Nissan Almera», внаслідок чого скоїв наїзд на пішохода, який переходив дорогу з велосипедом у руках, і зачепив ще два припарковані на узбіччі авто.

Обмеження виїзду через війну спричинила значний приріст туристів, які обрали відпочивати всередині країни. Замість закордонних курортів українці звертають увагу на заміські комплекси, які тепер стають привабливою альтернативою для відпочинку. Кому вони належать та чи є в них російський слід?

На Хмельниччині триває щеплення дітей проти кору, паротиту та краснухи (КПК) в рамках всеукраїнської кампанії з наздоганяючої вакцинації. У Хмельницьку область доставлено доз 16050 комбінованої вакцини, з них – 11450 доз в рамках наздоганяючої кампанії та 4600 доз для забезпечення рутинної вакцинації.

Сорок дітей захисників України відправились у туристично-пізнавальну подорож до міста Рієка, що у Хорватії.

По­лі­цей­ські по­пе­ред­жа­ють: шах­раї на­жи­ва­ють­ся на чут­ли­вій те­мі без­вісти зник­лих вій­сько­вос­лужбов­ців. Злов­мисни­ки ви­шу­ку­ють ін­форма­цію в со­ці­аль­них ме­ре­жах про без­вісти зник­лих вій­сько­вих, те­ле­фо­ну­ють до їх­ніх ро­ди­чів та ви­ма­ню­ють кош­ти.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом несанкціонованих реставраційних робіт у костелі Святого Йосипа Обручника XIX століття у селі Підлісний Мукарів, що є пам’яткою національного значення. Про це повідомляє Головне управління Національної поліції у Хмельницькій області.

«Хмельницька міська рада - один із трьох муніципалітетів, які пройшли відбір у пілотний проєкт Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та Проекту розвитку ООН з оцінки стану антикорупційної системи. Організатори кажуть, що загалом було 26 заявок від органів влади. Одна з причин чому відібрали нас є політична воля і лідерство керівництва.

На автомобільних дорогах країни розпочали роботу ще 50 комплексів автоматичної фіксації правопорушень. 31 комплекс працював до повномасштабного вторгнення і наразі відновить свою роботу, а ще 19 приладів контролю запрацюють вперше. Загальна кількість приладів фіксації від 11 серпня  буде 215.

«Провів чергове засідання виконавчого комітету. Розглянули 44 питання порядку денного.

11 серпня у Понінківській громаді Шепетівського району відбувся патріотичний благодійний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» на честь полеглих воїнів та на підтримку майбутнього, заради тих, хто відстоює свободу нашої країни.

25 серпня 2023 року відбудеться аукціон з продажу прав на 10 земельних ділянок комунальної власності.

За активну громадянську позицію та патріотизм священнослужителів та волонтерів Шепетівського району відзначено грамотами Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного.

«Напередодні Дня молоді вручив премії міського голови 14-ти хмельничанам. Це активні молоді люди – волонтери, воїни, педагоги, представники студентського та учнівського самоврядування. Ті, хто вже зараз будує нову Україну.

Ясенів, які здавна становлять основу лісових насаджень довкола Хмельницького, може залишитись зовсім мало. Про це розповів Суспільному головний лісничий Хмельницького лісомисливського господарства Олег Гаврилюк. Усе через халаровий некроз — інфекційну хворобу, яка буквально висушує дерева. Цими днями лісівники взялись за санітарну рубку у заказнику «Давидковецький». Це територія понад дев’ять гектарів.

Національна спілка журналістів України створила гарячу лінію для передплатників, представників поштового зв’язку, редакцій друкованих медіа на яку можна повідомляти про факти необґрунтованого, на вашу думку, звільнення працівників пошти у вашому населеному пункту, або про недоправлення вам передплачених газети/журналу.
Звертайтесь на нашу гарячу лінію або пишіть нам у месенджери. Всі ваші звернення буде опрацьовано та долучено до загального проєкту пропозицій, які НСЖУ надасть «Укрпошті», Офісу Президента й Уряду.
Просимо надсилати письмові звернення на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Контактні телефони гарячої лінії: +380962086788 (дзвінки приймаються по буднях з 10:00 до 17:00, або просимо надсилати повідомлення через месенджери вайбер і телеграм)

 

Указами Президента України за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджено:

Ше­пе­тівсь­ке район­не уп­равлін­ня Го­лов­но­го уп­равлін­ня Держ­прод­спо­жив­служ­би в Хмель­ницькій об­ласті до­во­дить до ві­до­ма про над­ходжен­ня до Ук­ра­їни не­без­печно­го аво­ка­до, що ек­спор­ту­ва­лась з Поль­щі, у яко­му ви­яви­ли кад­мій.

11 серпня на Хмельниччині вчергове оголосили повітряну тривогу. Це було пов’язано зі зльотом російського МіГ-31К із а­ерод­ро­му Са­вас­лей­ка. Згодом у Повітряних силах ЗСУ повідомили про пуски ракет «Кинджал». Відтак на Хмельниччині пролунали вибухи. Зокрема, їх чули й у Хмельницькому.
Перший заступник голови Хмельницької ОВА повідомив, що в області працювала ППО. Загалом тривога тривала 43 хвилини. Про будь-які прильоти чи руйнування наразі не повідомляється.

Від сонячної погоди до неспокою на воді - лічені хвилини. Про це добре знають рятувальники водолазно-рятувального відділення №4 у селі Устя. Їхня зона відповідальності на воді - частина річки Дністер. Тепер їхню професійність доповнюють «очі з неба» - аеророзвідка.

Минулими вихідними в місті Джидда, що в Саудівській Аравії, відбулася нарада радників із національної безпеки та зовнішньої політики понад 40 країн.

Працівники ДБР проводять обшуки у межах розслідування незаконної рубки дерев на території Національного природного парку «Подільські Товтри», які завдали збитків державі на суму 70 млн гривень.

У Старокостянтинові під час ліквідації наслідків рашистських ракетних атак загинув учасник АТО Сергій ЛИСЮК.

Протягом двох днів — 5 та 6 серпня наша область потерпала від обстрілів клятої росії, яка кілька разів атакувала Старокостянтинів. На превеликий жаль, маємо важку втрату — молодого рятувальника, життя якого обірвала війна… Про цю трагедію повідомила сестра загиблого Сергія Лисюка — Ольга Маргулова.

Правду кажуть, що лікувати можна й таблетками, а от зробити людину свідомою — медицина не в силі. Як, приміром, вправити мізки, коли непорядність, хитрі та злі умисли так глибоко засіли, що викорінить їх, мабуть, лише особлива «отрута».

У серпні буде виплачено щорічну одноразову допомогу до Дня Незалежності України (раніше виплачувалася до 9 травня). Як повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою визначено порядок здійснення грошової виплати. Разову допомогу до Дня Незалежності отримають особи, які мають статус відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань».

Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької обласної військової адміністрації повідомило, що станом на 7 серпня агроформування області намолотили перший мільйон тонн зерна нового врожаю!

Із 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я проводився Міжнародний тиждень грудного вигодовування.

Статистика страшна: із початку року 675 громадян затонуло на водоймах України, з яких 67 дітей. Як застерігають і пояснюють у Головному управлінні ДСНС у Хмельницькій області, і хоч літня спека спонукає людей освіжитися біля води, та все-таки цифри говорять самі за себе: ігнорування простих правил безпеки має трагічні наслідки!

Цього року відсвяткувала славний ювілей жителька села Скаржинці Євдокія Гаврилівна Пшик.

Народилася майбутня ювілярка у 1933 році в селі Малий Олександрів, що на Віньковеччині, в сім’ї колгоспників. До школи Євдокія ходила тільки дві зими. Вчилася читати з «Читанки», в якої половину сторінок були вирвані. Проте тямущій дівчинці вистачило сил здобувати самотужки знання з позичених книг. Працювала на фермі з малих літ: пасла худобу, носила гній на дитячих худеньких плечах, не покидала сапки в городній та польовій бригадах.

У селі Новоселиця Миролюбненської територіальної громади, що на Старокостянтинівщині, в ніч на 2 серпня двоє нелюдів обстріляли гніздо лелек, які оселилися на електричному стовпі. Одному лелеці перебили крило. Про цей злочин повідомили представники організації «Екозахист Старокостянтинів».

Минулої суботи на полі неподалік Летичева під час польових робіт загорівся зернозбиральний комбайн CASE 5088. На момент прибуття бійців ДСНС, він вже був повністю охоплений полум’ям. На щастя, від вогню ніхто не постраждав. Ймовірною причиною займання стала несправність електричної системи зернозбиральної техніки.

Коли зустрічаєш людей, які, здається, постійно переймаються тим, як зібрати кошти, де закупити, відремонтувати, як відправити на фронт найнеобхідніше, а потім знову і знову — зібрати-купити-відправити, то надія посилюється. Надія на те, що, попри всі негативні твердження і прогнози, волонтерський рух не згасає. Бо ж підтримка тилу аж до кінця війни не повинна ослабнути, хоч як би важко було. Бо там, у фронтовому пеклі, у сотні разів важче.

Літо – найулюбленіша пора року багатьох українських дітлахів, коли можна відпочити від школи та звичайних уроків, набратися нових сил, погуляти з друзями… Проте коли в тебе є можливість не просто все це зробити, а ще й з неймовірною користю провести свій вільний час і дозвілля влітку, до того ж, здобути нові знання та одержати безцінний досвід – то це, мабуть, і є канікули, від яких ти будеш у захваті. Якраз саме в цей період і відбуваються основні активності для дітей з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання — безпосередніх учасників культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія», що реалізує громадська організація «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ» за фінансової підтримки Українського культурного фонду в рамках грантової програми «Культура без бар’єрів». 

Поліцейські застерігають громадян від потрапляння до поширеної аферистської схеми.

Її суть полягає в тому, що до потерпілого телефонує шахрай, представляється лікарем, адвокатом, правоохоронцем і повідомляє, що близька людина або потрапила у ДТП, або має великі неприємності, для вирішення яких негайно потрібні гроші. Під психологічним тиском люди готові віддати останню копійку за порятунок рідних.

Із 2014 року лікарі ветеринарної медицини мужньо боронять нашу державу від рашистської армії, а після повномасштабного вторгнення чимало їх, талановитих, молодих і дуже затребуваних фахівців, не роздумуючи, вирушили на фронт. Адже порятунок найціннішого – життя – для них найголовніше завдання і місія, яку вони несуть із честю. А на війні, як виявилося, неабияк знадобилися їхні вміння та досвід, бо чимало тварин, постраждалих від кровожерливих орків, вони рятували під свистом куль і страшними вибухами.

Сьогодні, проходячи повз сучасний відреставрований Хмельницький академічний театр ляльок, який знаходиться на вулиці Проскурівській, 46, навряд чи здогадаєшся, що колись у цій будівлі проживала знана й заможна в Проскурові сім’я. На центральній вулиці міста стоїть надзвичайно ошатна й величава будівля, особливої помпезності якій додають колони й балкон на центральному фасаді. Основні архітектурні рішення за роки зазнали змін, і нині маємо можливість побачити на світлинах екстер’єри сучасного будинку та старого. Отож перенесемося назад, в минуле…

Правду кажуть, що в житті кожного з нас є дні, які навіть через нашарування років не стираються з пам’яті, залишаються яскравим і добрим спомином, від якого завжди тепло на душі. Таким днем для Марини Немеш стала зустріч із її чоловіком Михайлом. Понад два десятилітня минуло, а пригадується все, ніби вчора те було. 

Тридцятивосьмирічна хмельничанка з метою наживи купувала особливо небезпечну психотропну речовину — PVP, яку розфасовувала в згортки та збувала методом «закладок» в обласному центрі, а місцеперебування пересилала в телеграм-канал.

У Хмельницькому почали проводити безкоштовні тури на сміттєзвалища для всіх охочих. В рамках першої екскурсії учасників відвезли на Хмельницький полігон твердих побутових відходів. Організатором екскурсії на сміттєвий полігон стала ГО “Розумне довкілля. Хмельницький”. Метою таких "турів" було в усій красі показати проблему генерування й накопичення відходів та розповісти, що цьому можна запобігти.

4 серпня у Хмельницькому відбулася передача 22 шкільних автобусів для  навчальних закладів 19 територіальних громад області.

У якому розмірі призначається пенсія у зв’язку з втратою годувальника? 

Проведення капітального ремонту міського стадіону ім. Г. А. Тонкочеєва у м. Кам’янець-Подільський заплановано в рамках президентської програми «Велике будівництво». На підставі рішення тендерного комітету департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради у червні 2020 року із переможцем відкритих торгів було укладено договір про проведення робіт вартістю понад 11 млн грн. 

Від початку цього року станом на 7 серпня лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ "Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" прийняла на дослідження 202 кліщі, 67 із яких виявилися ураженими бореліями й могли бути переносниками кліщового бореліозу та інших небезпечних хвороб.

Це бійці ЗСУ, з них два офіцери, військовослубовці рядового та сержантського складу. Вони брали участь у боях на різних напрямках, серед звільнених є поранені. Найстаршому з наших воїнів виповнилося 54 роки, наймолодшому – 23 роки.
Це результат роботи Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
 

Вкотре несприятливі погодні умови створюють проблеми енергетикам Хмельниччини. Після нічної грози та поривів вітру у більшості РЕМ є порушення роботи електромереж. 

Уроки керування FPV-дронами, домедичної допомоги чи сортування сміття. Новий навчальний рік в Україні може принести чимало нових предметів школярам. Щоправда, не всі учні зможуть вивчати їх за партами у школі. Адже, як саме відбуватиметься навчання — офлайн чи онлайн — залежатиме від дуже багатьох факторів, серед яких і стан шкільних укриттів, і близькість до лінії фронту. Що чекає на учнів 1 вересня цього року?

Працівники військкоматів збагатилися під час повномасштабної війни.

В Україні триває масштабна перевірка Територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки (ТЦК та СП) на фоні гучних скандалів та скарг від громадян від початку повномасштабної війни. Сайт ТСН.ua зібрав найрезонансніші випадки в військкоматах. 

Під час ліквідації наслідків ворожої атаки загинув житель Старокостянтинівської громади, 41-річний рятувальник Сергій Лисюк. Без батька залишилися двоє маленьких дітей —2-річний хлопчик і 2-місячна дівчинка. 

«Подія великого значення для міста! Відкрили новий соціальний центр.
Центр збудований з нуля і повністю пристосований для людей, що потребують психологічної чи фізичної реабілітації та медичних послуг.

Готуємося до неї на всіх комунальних підприємствах, але найбільша увага - «Хмельницьктеплокомуненерго».

Міжнародний валютний фонд (МВФ) заборонив її запроваджувати під час війни.
Про призупинення пенсійної реформи в коментарі для i-ua.tv експерта з соціальних питань Андрія Павловського.

В обласному центрі відзначили кращих представників роїв Хмельниччини за підсумками І та ІІ етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для молодшої, середньої та старшої вікових груп нагородами Генштабу ЗСУ “За сприяння Збройним Силам України у наближенні Перемоги”. Вручили відзнаки дітям заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв та заступник начальника Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Петро Кулик.

За даними слідства, підозрюваний, користуючись уразливим станом місцевого жителя, який є інвалідом 3 групи, планував передати його для зайняття жебрацтвом у Києві. Коли чоловік відмовився, пригрозив фізичною розправою.

Як повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко: «Відбулася передача тіл військовослужбовців, які віддали свої життя за Україну».

У кримінальному провадженні проведено 22 обшуки на території Одеської, Харківської, Хмельницької, Дніпропетровської та Черкаської областей за місцями реєстрації та проживання фігурантів.

 

У рибному господарстві поблизу селища Меджибожа, що на Хмельниччині, з ікри вирощують приблизно 200 тис. рибинок товстолоба, білого амура та коропа.

Як пояснили юристи Українського ветеранського фонду, порядок переміщення військовослужбовців регулюється Інструкцією про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженої Наказом МОУ №170 від 10.04.2009.

У травні цього року рішенням суду видано обмежувальний припис 47-річному хмельничанину за систематичне психологічне насилля над своєю 71-річної матері.

Заступник Кам’янець-Подільського митного поста систематично “обкладав даниною” місцевих підприємців. За даними слідства, митник вимагав неправомірну вигоду із бізнесменів, які імпортували в Україну автотранспортні засоби. За винагороду він обіцяв не створювати штучних перешкод під час митного оформлення. Вартість таких «послуг» сягала 150 долларів США з кожної оформленої автівки. У якості посередника організатор залучив до оборудки митного брокера.

Потрібна допомога бійцям, які зараз воюють на Бахмутському напрямку.

Офіційно зареєстровані волонтери, котрі тримають зв’язок із бригадою і неодноразово надавали допомогу на запити бійців, оголосили збір коштів на закупівлю автомобіля. Ця потреба — термінова. Тож волонтери просять пожертвувати кошти, які ви витрачаєте на каву чи дрібні побутові речі, аби зробити свій посильний внесок для підтримки мужніх захисників. Кожна гривня має значення. Картка для донатів: 5168745171763649 (Талан Лілія).

Є люди, вчинки котрих запам’ятовуються назавжди. І минулого тижня такою людиною стала українська фехтувальниця на шаблях, шестиразова чемпіонка світу і восьмиразова чемпіонка Європи Ольга Харлан. На чемпіонаті світу у Мілані, перемігши росіянку, яка виступала під нейтральним прапором («зелених чоловічків» у Криму 2014 року не нагадує?), відмовилася потиснути їй руку, як того вимагав регламент змагань.

Це запитання адресую керівникам «Енергозбуту». І не тільки їм. Адже наш вельми терпеливий люд обурюється і прагне справедливості. Себто, щоб і вовк був ситим, і вівці цілі. Про це й місцева преса писала. Та достукатись до енергетиків не вдається. А віз і нині там. Так ось, у перших числах кожного місяця до споживачів гамселять у двері контролери, аби зафіксувати показники електролічильника. Попри те, що «патрони» контролерів добре розуміють: не тільки до хати чи в квартиру, а навіть на подвір’я господар може й Президента не пустити. Тим більше тепер, коли маємо неспокій у державі. До речі, чув, що правоохоронці дотримуються цього правила, не зловживають повноваженнями.

Нещодавно за реагування Хмельницької обласної прокуратури скасовано незаконне рішення про забудову прибережної захисної смуги річки Дністер.

Чи не весь мікрорайон Лезневе прийшов провести в останню путь мужнього воїна, прекрасну людину — Михайла Вощину.

«Як лікувати ревматоїдний артрит народною медициною?». Анатолій Садовський, с. Кульчини.
Вживайте по 1 столовій ложці риб’ячий жир вранці та ввечері. Не допускайте руйнування хряща.

У зв’язку з повномасштабною війною чимало українських патріотів стали у військовий стрій. Усвідомлюючи свій обов’язок перед Вітчизною, добровольцями пішли на фронт навіть ті, хто зовсім не причетний до військової справи – талановиті поети, літератори, музиканти…
Як воюють наші подільські митці? Які думки, які відчуття наповнюють їхній гострий розум та небайдуже серце? Чи змінила війна їхню творчість? Відповідь на ці питання, безперечно, цікаві кожному. Тож Хмельницький обласний літературний музей разом із редакцією газети «Подільські вісті» започатковує проєкт «Митці на фронті». Співробітниця музею Альона Радецька записала коротке інтерв’ю з членом Національної спілки письменників України Ростиславом Балемою, яке й пропонуємо вашій увазі.

До редакції газети звернулася староста села Клинове на Городоччині Ірина Янкова. Вона розповіла, що вже неодноразово громада села збирала кошти на придбання для наших військових автомобілів, які відправили бійцям. У кожному підрозділі, який отримав автомобіль від земляків, щиро дякують за таку підтримку.
Проте такі потреби залишаються актуальними, бо ж ворог знищує техніку, дрони, а без них на війні дуже сутужно.

Брати Кравчуки зустрілися в Слов’янську.

Для батьків у цей надскладний час — важкої війни, ясна річ, звістка від сина з фронту — найважливіша й найочікуваніша. А якщо їх воює двоє — то всі переживання за найрідніших кровинок множаться на два. Маленьке повідомлення чи короткий дзвінок із фразою: «Тату, мамо, я живий» — дає їм змогу пережити наступні день і ніч. Нічого більше так не тішить, зізнається Віктор Іванович Кравчук, як звісточка від синів, які захищають Україну від рашистської навали. Він із дружиною Мстиславою Станіславівною проживають у Лехнівці, що на Ярмолинеччині. Подружжя виховало достойних і дуже порядних дітей, яких, до речі, мають семеро, двоє з них — Михайло та Володимир — боронять рідну землю від окупанта. Як тільки батько заговорив про синів, голос одразу ж починає тремтіти, сльози навертаються на очі, а як інакше, болить душа за дітей, переживання беруть своє…

Їх називають посередниками між Богом і людьми, які виконують Його волю. Це духовні істоти, створені самим Всевишнім, щоб, спустившись на грішну землю, вберегти нас. Янголи недоступні людському сприйняттю, адже не можуть набувати видимих образів, проте вони можуть на духовному рівні спілкуватися з людьми, бо інакше як можна пояснити чітке розуміння їхньої присутності в певній життєвій ситуації. І це не випадково, бо вони наділені особливими якостями — досконалістю і здатністю бачити більше, ніж доступно людям. Створіння, яких описують і зображають богослови й іконописці у людській подобі з крилами, виконують головне завдання — втручаються в перебіг подій для здійснення Божої волі.

Понад півстоліття Олена Зубок не розлучається із баяном. Невтомно і натхненно дарує своїм слухачам ліричні та зворушливі мелодії. Під її акомпанемент співало і танцювало не одне покоління обдарованих земляків.

Програма реімбурсації* «Доступні ліки» продовжує діяти навіть попри воєнний стан. Так, у Хмельницькій області за сім місяців цього року було виписано 6,2 тисячі рецептів для пацієнтів з розладами поведінки і психіки або епілепсією, всього по Україні – понад 75 тисяч. 

 «Тиждень тому через річку Прут на кордоні з Румунією відкрили рух одним із найдовших тимчасових мостів. Він зведений на заміну аварійному. Це суттєво покращує логістику до пунктів пропуску на кордоні з ЄС»,

Хотів написати, що сьогодні увечері нам привезли поранених, і вони розповіли таку історію. Але це не так. Поранених привозять не тільки увечері, а й вдень, і вранці, і навіть вночі. Незалежно від часу доби. Єдине, що може завадити, — це дощ. В дощ дрони не літають, тож стріляють менше. Але про все за порядком.

У липні цього року під час перевірки працівниками поліції документів  28-річного хмельничанина, на запитання про наявність заборонених предметів, чоловік дістав із наплічника ніж-кастет. 

Чотири ув’язені у Хмельницькому СІЗО влатували "сходку" в режимі онлайн, щоб наділити одного з них ширшими "повноваженнями" на зміну попередньому "смотрящому". Про це 31 липня повідомили в Офісі генерального прокурора України. 

Зранку 31 липня росіяни завдали ракетного удару по дев’ятиповерховому житловому будинку на 4 під’їзди. Зруйновано з 4 по 9 поверхи у межах 1 під'їзду. Загорілися квартири на рівні 4 поверху. Крім того ракета влучила в чотириповерхову будівлю навчального закладу, де сталося руйнування з 2 по 4 поверхи. Підрозділами ДСНС врятовано 3 особи, з них дитину 2013 р. н., евакуйовано 30 осіб. Станом на 12:30 всього загинуло 4 особи , 43 - постраждало. Гасіння пожежі триває.

СБУ ліквідувала масштабну корупційну схему в Державній службі з надзвичайних ситуацій. Злочинна діяльність полягала у системному отриманні незаконної винагороди (хабарів) від підприємців за погодження дозвільної документації.

Прокурорами Кам’янець-Подільської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно депутата Кам’янець-Подільської районної ради за фактом декларування недостовірної інформації (ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України).

Як обрати "правильний" шкільний наплічник: поради від німецького експерта |  Українська правда _Життя 

«За останні декілька місяців ми разом із ДСНС перевіряли укриття у всіх навчальних закладах. У нас в області 1212 навчальних закладів, із них 698 готові й отримали позитивні висновки комісії, що там можуть навчатися діти. Це близько 60% від загальної кількості навчальних закладів», - повідомив начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій. 

Шість думок Блаженнішого Святослава про зцілення ран війни в Україні. Як християнин може допомогти людині, яка зазнала лиха від війни, як опікуватися дітьми в цей час, як говорити про війну, перебуваючи за кордоном?

У минулому році товариша засудженого притягнуто до адміністративної відповідальності за водіння транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

На початку липня Верховна рада ухвалила законопроект №2347, який запускає наступний етап медичної реформи - формування спроможної мережі лікарень.

28 серпня пообіді через сходження з колій вантажних поїздів на Тернопільщині рух залізницею у цьому регіоні ускладнений.

Відходи на переробку та утилізацію приймають у Центрі управління відходами. Тут безкоштовно можна здати 13 видів відходів, які можуть бути використані повторно, передані на переробку або безпечну утилізацію. До прикладу, працюючу побутову техніку віддають переселенцям або тим, хто її потребує. Несправне використовують для практики студенти вищих професійних училищ. Меблі та одяг в хорошому стані також передають внутрішньопереміщеним особам.

«Провів чергове засідання виконавчого комітету. Розглянули 30 питань порядку денного. Більшість питань стосуються забезпечення життєдіяльності міста, усіх його галузей. Внесли зміни до програми шефської допомоги для наших військових частин, а також для силових структур, з подальшим внесенням змін до бюджету та виділенням коштів. Також внесли зміни до бюджету громади на 2022 рік. За перше півріччя ми мали перевиконання надходжень до бюджету в загальній сумі майже 80 млн грн, а отже ці 80 мільйонів та перерозподіл, в межах існуючих розпорядників коштів, ми сьогодні реалізували. Найбільше коштів виділено на підготовку до осінньо-зимового періоду – 54 млн грн для «Хмельницьктеплокомуненерго» на підготовку до опалювального сезону.

Українці отримали нові права у відносинах з електропостачальниками та з вересня отримають нові платіжки за електрику.

У квітні цього року, 60-річний громадянин російської федерації, який проживає у м. Хмельницький, вирішив «пожартувати».

Збирання проведено на площі 23,5 тис. га, (1%) намолочено 18,8 тис. т насіння при врожайності 0,8 т/га. Про це повідомили у пресслужбі Мінагрополітики. Нагадаємо, минулого року на старті сезону середня врожайність була удвічі вищою.

Враховуючи прагнення вірян відвідувати християнські святині задля посиленої молитви за перемогу України над російським агресором та настання справедливого миру, розпочинає свою діяльність Паломницький Центр ПЦУ. Перша подорож «Паломництво миру до Святої землі» розпочнеться 21 вересня 2022 року, в день свята Різдва Пресвятої Богородиці, яка є Покровителькою Українського війська.

Експерти Програми «U-LEAD з Європою» під час інформаційної сесії роз’яснили представникам громад повноваження місцевого самоврядування у сфері культурної спадщини. Зазначається, що під час війни у питаннях культурної спадщини представники місцевого самоврядування не можуть бути байдужими та бездіяльними, і одним із викликів, з якими часто стикаються органи місцевого самоврядування, є внесення історико-культурної спадщини до державних реєстрів та тривала процедура позбавлення цього статусу.

Державними нагородами за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Володимир Зеленський нагородив дванадцятьох полеглих Героїв з Хмельницької області.

Правоохоронці блокували схему продажу  автомобілів та військового спорядження,  які ввозились  із-за кордону, як гуманітарна допомога нібито для військовослужбовців Сил оборони України.

Дитячий фонд ООН UNICEF Ukraine доставив в Україну 100000 доз векторної вакцини від COVID-19 Janssen (Jcovden) в межах міжнародної ініціативи COVAX. Вакцина розподілена та доставлена в 21 область та місто Київ.  До прикладу, Дніпропетровська область отримала 10 тис. доз, Харківська - 6 тис., Чернівецька - 5 тис., Київська та Львівська - по 4 тис. доз вакцини Janssen (Jcovden).

Напередодні Дня незалежності України поліцейські зупинили на вулиці 32-річну  сп’янілу місцеву жительку. Вона мала при собі  50 г особливо небезпечної психотропної речовини – PVP.

24 серпня, збройні сили російської федерації завдали ракетних ударів по Шепетівщині. Зафіксоване влучання по території одного з підприємств.

Ненависть, злість, агресія. Три вершники Апокаліпсису, що приперлись до нас разом із війною й гостюють тепер у голові майже кожного українця. Комусь отруюють життя. Комусь надають сил. Тема приборкання злості та агресії - в топі актуальних. Тому розберемо усе до гвинтика: що відбувається в організмі, коли ми лютуємо. Як злитися, щоб не завдати шкоди собі та оточуючим. Чи можливо контролювати агресію. Чи нормально ненавидіти усе, що пов’язано з країною-агресором. Й навіть радіти смерті ворога…

Андрій Козінчук - відомий в Україні військовий психолог. Має багаторічну практику, працював із військовими в зоні АТО. Спеціалізується на проблемах, пов’язаних з впливом війскових дій на психічний стан людини.

Дуже злий буде випуск. Але ось побачите, як вам після нього стане добре!

Приватизація відбуватиметься швидко, зі збереженням дозволів та ліцензій єдиних майнових комплексів, з можливістю залучення інвестора на об’єкти, які обтяжені багаторічними арештами на майно.
Про це повідомила виконуюча обов’язки Голови Фонду держмайна Ольга Батова в своїй колонці на сайті «Економічна правда».

Триває прийом документів на новий 2022-2023 навчальний рік в Університеті третього віку. Заклад працює на базі Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Росіяни – неперевершені брехуни. Аби возвеличитися, залякати чи щось приховати, сплітають нісенітниці. Мовляв, у них є нечувана руйнівна ракета й от-от  з’явиться нова зброя, якій «аналогов нет». Тремти, світе! А ось брехня іншого розряду. Пам’ятаєте гордість орківського флоту, непотоплюваний, за їхніми словами, крейсер «Москва», який булькнув на дно Чорного моря після ракетної атаки наших вояків? Тоді знеславлена й принижена русня вигадала, що нібито матроси палили цигарки в недозволеному місці й від цього  вибухнули боєприпаси. Днями, після знищення складу боєприпасів у Бєлгородській області, очільник цього російського краю видав новий перл-пояснення:  спекотна погода спричинила  «ефект лінзи»  й боєприпаси самозайнялися.

Не секрет, що проблеми алкоголізму та наркоманії нині є досить  актуальними  для багатьох українців. Наша країна незмінно залишається одним із лідерів світових рейтингів, зокрема,  за рівнем вживання спиртних напоїв. Так, за минулорічними даними опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», 66% респондентів-українців вживають алкогольні напої, 33% з них – рідше, ніж раз на місяць, 26 % –  кілька разів на місяць, 7% – кілька разів на тиждень. Також за різними іншими даними соціологічних досліджень, один українець в середньому випиває понад 13 літрів чистого спирту на рік. За результатами багаторічних досліджень ООН дійшла висновку, що та країна, в якій понад 7% населення вживають наркотики, є приреченою і не має майбутнього.

До Дня Незалежності України в центрі міста Хмельницького за сприяння організації «Волонтери Поділля» розгорнуто доволі специфічну виставку, на якій представлено три одиниці спаленої і розбитої військової техніки рашистів. Це трофеї українських мужніх захисників, які знищили ворога разом із його сталевими «помічниками» в запеклих боях.

щодо розгляду поточного стану та короткострокових прогнозів роботи підприємств Хмельницької громади.

Чудову традицію з підтримки молоді започаткували ще кілька років тому в Красилівській міській громаді. Випускники шкіл, які складали незалежне оцінювання на найвищий бал, отримували грошове заохочення на суму 10 тисяч гривень. І цього року за результатами національного мультипредметного тесту визначили найрозумніших красилівчан.

В умовах війни, котру веде кровожерлива росія, майже не залишилося байдужих до біди, що нас об’єднала. Єдиним спільним бажанням на сьогодні є перемога над окупантом. Тож від малого до старого – всі працюють для підтримки Збройних сил України.

У неділю, 21 серпня, у Лісогринівецькому масиві за підтримки Хмельницької міської ради, Управління молоді та спорту і бігового клубу “FlashRun” відбувся перший спортивний фестиваль «Воля Fest”, присвячені Дню Державного Прапора та Дню Незалежності України.

Тетяна Мовчанюк – начальник відділення поштового зв’язку в селі Городище, що на Деражнянщині, після важкого поранення сина на війні знає не зі слів наскільки важко буває в житті, котре не шкодує випробувань. Однак із Божою силою та підтримкою чоловіка, дітей та невістки – вони разом роблять усе можливе та допомагають синові Русланові пройти лікування в шпиталі й стати на ноги.

Якісне маскування завжди потрібне на фронті. Українські захисники потребують сіток у великих кількостях, тому волонтери закликають усіх небайдужих долучатися їх виготовлення. Від початку березня без вихідних у спортивному комплексі Хмельницького національного університету працюють над створенням сіток. Загалом уже передано військовим близько 30 тис. кв. м. маскувальних сіток.

Зворушливу історію розповіла нам хмельничанка Надія Мельник, яка нині разом з дітьми перебуває в Польщі. Розповідь давньої шанувальниці нашої газети, переконані, зацікавить і вас, дорогі читачі.

Проєкт «Погляд у майбутнє!» від ГО «Територія сталого розвитку» запрошує дітей та підлітків ВПО від 6 до 15 років на безкоштовні майстер-класи з робототехніки та програмування.

У французькому місті Шаторі відбувся  чемпіонат світу з кульової стрільби по рухомій мішені серед дорослих та юніорів. У складі збірної України з 10 учасників  було четверо хмельничан: майстри спорту України міжнародного класу Ігор Кізима й Денис Баблюк  – дорослі, Крістіна Гілевич і Маргарита Тарканій  – юніорки.

на надання соціальної послуги «швидка допомога» за рахунок бюджетних коштів у 2022 році

Німецький Мюнхен приймав чемпіонат Європи з легкої атлетики Українці вибороли дві золоті, срібну і дві бронзові медалі. Чимало з них  увійшли до залікової вісімки, пробившись до фіналів. Свій вагомий внесок в успіх національної збірної зробили спортсмени з Хмельниччини.

У приміщенні міської ради відбулась нарада з головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Хмельницької міської територіальної громади.

Десять громадських, волонтерських організацій, благодійних фондів у Міжнародний День молоді об’єднали зусилля, аби пришвидшити процес повернення наших Героїв додому. Задля цього активісти зібрались у Молодіжному центрі та підписали спільний лист-звернення до Організації Об’єднаних Націй та Міжнародного Комітетету Червоного Хреста. У документі просять гарантів дотриматись своїх обіцянок
Докладніше – у сюжеті МТРК «Місто».

Хмельницький обласний центр зайнятості запрошує на онлайн-консультації для отримання мікрогрантів.

У січні-липні 2022  року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 32,5 тисячі громадян. Про потребу у кваліфікованих працівниках в області поінформували понад 3 тисячі роботодавців. Завдяки злагодженій співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 60,1% вакансій було укомплектовано.

Хмельницька обласна служба зайнятості пропонує роботодавцям  взаємовигідну співпрацю та фінансову підтримку:

Полтавці запасаються набоями. Добровольчі формування отримають дозволи на  зброю в прискореному режимі. ФОТО. Коло - новини Полтави

Війна кардинально змінила ставлення українців до зброї. Проведене наприкінці травня опитування серед 1,7 млн. користувачів застосунку "Дія" показало, що 59% українців підтримують вільне володіння короткоствольною зброєю. Категорично проти цього виступили 22% респондентів.

Коли йдеться про легалізацію зброї в Україні, то маються на увазі пістолети та інша короткоствольна зброя. Мисливську гладкоствольну зброю придбати можуть усі, кому виповнився 21 рік, а нарізну – з 25 років.

Після 24 лютого вимоги для отримання дозволу на носіння та зберігання зброї спростилися. Разом із зміною ставлення українців до вільного володіння зброєю та початком великої війни значно підвищився попит на неї. Зросли і ціни.

Глобальна кукурудза: тримати чи продавати царицю полів — Elevatorist.com

Компанія «Агротерра» надала можливість українським аграріям реалізувати своє зерно в обмін на техніку, запчастини та сервіс. Про це пише Traktorist.ua, з посиланням на пресслужбу компанії. Як зазначається, станом на 5 серпня в компанії приймають ріпак та кукурудзу.

Подача заяв почалася, а ти ще не визначився, куди вступати?  Запрошуємо отримати вищу освіту в Національній академії Держприкордонслужби України!

Запрошуємо на навчання!

Вихованець Хмельницької ДЮСШ №3 Давід Гулій  здобув бронзову нагороду  на чемпіонаті світу з тхеквондо ВТФ серед кадетів у Софії (Болгарія).

У Сількеборгу (Данія) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное з марафону. Збірна України здобула три золоті медалі й посіла п’яту сходинку. Це найкращий результат команди за всю історію виступів на континентальній першості.

 Прокурорами Окружної прокуратури міста Хмельницького в суді доведено винуватість 31-річного хмельничанина за фактом придбання та зберігання психотропної речовини. 

Проєкт безкоштовної гарячої лінії Асоціації правників України для допомоги постраждалим від війни розвивається та відтепер розміщується на окремому сайті hotline.uba.ua .

Поточний курс валют є шокуючим для українців, однак реальним для бізнесу, який працює в умовах війни. Що буде далі з гривнею та чи виправдані останні рішення Нацбанку – розбирався Центр громадського моніторингу і контролю.

Скільки існує людяне прагнення допомагати ближнім – стільки ж відбуваються шахрайства та спекуляції на гуманних почуттях. З початком повномасштабної війни в Україні культура волонтерства трансформувалася. З’явилася своєрідна “конкуренція” у сфері благодійності між фондами допомоги військовим і підтримки людей із різними захворюваннями. На основі реального зверненнями дітей на YouTube каналі показуємо, як не потрапити на гачок шахраїв і підтримати тих, хто справді цього потребує.
Якщо коротко, то у цій рекламі малеча слізно закликає зробити благодійний внесок на їхнє лікування онкологічних захворювань. Один із таких роликів — історія дівчинки Софії. У відео вона розповідає про свою страшну хворобу — рак кісток. Відео дає мінімум потрібної для благодійників інформації, радше скидається на емоційний заклик. Чи справді надіслані кошти підуть на благодійність, як перевірити?

В рамках проекту єДопомога пенсіонери, а також українці, які перебувають на окупованих, деокупованих або територіях, де проходять активні бойові дії, а також вразливі категорії, до яких входять внутрішньо переміщені особи, багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю, батько чи мати, що самотужки виховують малолітню дитину, можуть отримати грошову допомогу від міжнародних організацій в рамках проекту єДопомога.

За процесуального керівництва Хмельницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону повідомлено про підозру особі за фактом заволодіння чужим майном з метою власного збагачення (ч.1 ст.190, ч.2 ст.15 ч.2 ст.190 КК України).

Господарським судом Хмельницької області задоволено позовні вимоги Хмельницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону щодо повернення 95,5 га земель військового містечка Хмельницького гарнізону, які на підставі розпорядження міської ради незаконно передані до земель запасу Копистинської сільської ради.

За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького в суді доведено винуватість 35-річного місцевого жителя у таємному викраденні чужого майна поєднаного із проникненням у житло, вчиненого повторно та незаконному придбанні, носінні та зберіганні бойових припасів без передбаченого дозволу (ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 263 КК України).

25-річна жителька Кам’янеччини перерахувала завдаток двадцять сім із половиною тисяч гривень за авто, на оголошення про продаж якого натрапила в соцмережах.

Старокостянтинівець Роман Горбачов досить переконливо виступив у словацькій Банській Бистриці на   XVІ   Літньому європейському юнацькому олімпійському фестивалі.

В американському Бірмінгемі відбулися ХІ Всесвітні ігри з неолімпійських видів спорту. Змагання проходили в 34 дисциплінах. 

На День Української Державності – особливе для кожного громадянина свято – у великих містах і маленьких містечках замайоріли синьо-жовті стяги й гордо звучав Гімн. Хвилиною мовчання вшанували наших Героїв, котрі виборювали боротьбу за незалежність України.

Сьогодні на проспекті Незалежності в м. Нетішин сталася дорожньо-транспортна пригода, автомобіль Cadillac перекинувся на узбіччя дороги та почав диміти. Повідомлення про цю подію до Служби порятунку надійшло о 05.29. 

 

«Освітлення, нормальні дороги, загальний благоустрій – це саме ті питання, які турбують людей найбільше, бо за такими критеріями люди в першу чергу оцінюють ефективність роботи влади», - голова Меджибізької територіальної громади Олександр ТКАЧ.

  В Освітньому домі прав людини, що у Кам’янці-Подільському,  відбулася «Школа запобігання та протидії домашньому насильству. Обмін досвідом надання допомоги жертвам домашнього насилля на рівні громад».

  

Рекордним за всю історію України назвав цьогорічний врожай зернових міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, кількість зернових та зернобобових культур намолочених на сьогодні перевищує 44,3 млн тонн.

 

На Хмельниччині підрядник робіт змушений виправити допущені «косяки».