У Хмельницькому університеті управління та права відбулася урочиста академія з нагоди чвертьвікової річниці від створення закладу.

Як відомо, людину цінять не за прожиті роки, а за те, скільки добрих справ зробила. Це стосується й установ, служб, організацій, закладів тощо. Не виняток тут і об’єднані територіальні громади. Мова насамперед про новоутворену Чемеровецьку селищну.

Нині й тільки мови, що про осучаснення пенсій. Однак проект пенсійної реформи Верховна Рада минулого тижня не розглядала. Чого ж чекати пенсіонерам? Про це ми запитали начальника головного управління Пенсійного фонду України  у Хмельницькій області Ольгу Заярнюк.

Доктор історичних наук, професор Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка Стефанія Едуардівна Баженова відсвяткувала свій 70-річний ювілей.

Пам’яті журналіста і письменника Дмитра Прилюка.

22 вересня у Божиківцях, що на Деражнянщині, Хмельницька обласна організація Національної спілки журналістів України за підтримки Хмельницької обласної ради провела пам’ятний захід, присвячений відомому журналістові і письменникові, колишньому декану факультету журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка Дмитру Михайловичу Прилюку, котрий цього дня 30 років тому відійшов у засвіти.

кажуть, що кожна людина — коваль свого щастя. Кожна людина шукає свою долю і свій світ широкий. А хмельничанка Ніна Філіпова ще з юних літ марила далеким заморським раєм. У ті роки туди непросто було потрапити. Був єдиний вихід — вийти заміж за іноземця. Ніна після закінчення школи поїхала до столиці, куди приїздили науковці з-за кордону. От Ніна й намагалася будь-що познайомитися з іноземцем. Одного разу доля подарувала їй незабутню зустріч. До інституту приїхав японський науковець професор Рамо. Студенти з цікавістю слухали його лекції. Багато чого нового вони почерпнули для себе. Розповідав він про свої наукові дослідження, про культуру та етнографію, звичаї та обряди свого народу.

Світлина від Сергія Місюри.

На складах Збройних сил України, що розташовані в районі Калинівки на Вінниччині, виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів.

У День міста біля пам’ятника Великому Кобзареві у сквері імені Т. Г. Шевченка відбувся гала-концерт міського літературного фестивалю “Слово єднає-2017”, заснованого обласними організаціями НСПУ, НСЖУ та міською ЦБС. У свою третю річницю фестиваль досяг розквіту та всеукраїнського масштабу.

Вже третій рік поспіль до Дня міста Хмельницького міський літературний фестиваль ”Слово єднає” згуртував письменників, журналістів та цікавих до літературних новинок краян.

Чи думав колись, у далеких 90-х, маленький сором’язливий хлопчик, що його захоплення музикою переросте в справу життя, а пісні гурту, котрий він створить разом з молодшим братом та друзями-однодумцями — зриватимуть шквал аплодисментів у глядацьких залах? Ні, мова не про якогось маститого фронтмена, кліпи якого практично цілодобово транслюють на музичних телеканалах, але хто знає, можливо і ця зірка, що не так давно запалала на подільській сцені, скоро збиратиме стадіони фанатів.

Уже втретє громадська організація «Критична маса» за підтримки спонсорів провела велоперегони на дистанції  100 кілометрів. У них взяли участь всі бажаючі віком від 18 років. Маршрут змагань цього року проходив від Хмельницького через Немичинці – Городок – Смотрич. Фінішували учасники у Кам’янці-Подільському.

Відбулися ігри третього попереднього етапу Кубка України з футболу.

Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» спільно з Хмельницьким університетом управління та права провели спортивно-масовий захід  «Здорова молодь — здорова нація».

Упродовж двох днів у Колибаївці Кам’янець-Подільського району на новоствореній трасі довжиною 1,8 кілометра  проходили змагання на Кубок України з мотокросу серед аматорів та ветеранів.

Відбувся другий тур чемпіонату України з футзалу в екстра-лізі.

На кортах Кам’янець-Подільського міського стадіону ім. Г. Тонкочеєва відбувся ІІ відкритий регіональний турнір з тенісу серед дівчат та юнаків віком до 10 років пам’яті тренера-викладача Б. Г. Фельгіна.

Уже третій тиждень поспіль з кожним днем нарощує потужності ТОВ «Наркевицький цукровий завод» агрохолдингу «Астарта-Київ» — один з найкращих у своїй галузі не лише на Хмельниччині, але й в Україні. Зауважте, минулого року він посів п’яте місце серед 32 цукрових підприємств держави. Є всі підстави сподіватися, що цьогоріч наш виробничий флагман суттєво зміцнить свої позиції. Про це далі ведемо мову з директором підприємства Романом ДОМБРОВСЬКИМ.              

Коли ми приходимо до когось на день народження, весілля чи іншу світлу дату, то бачимо навколо порядок, чистоту і блиск. Усе прибрано, винуватці свята одягнуті з голочки. І мало хто задумується над тим, що такій красі передувала копітка, чорнова, буденна праця: кухонна епопея, миття, прикрашання, чепуріння тощо.
Іменини міста, як і кожної людини, бувають один раз на рік. Їм передує 365 днів праці. Уся вона спрямована на те, щоб забезпечити ритмічну, безперебійну роботу велетенського живого організму, яким є наш обласний центр. Про це бесідуємо з Хмельницьким міським головою Олександром СИМЧИШИНИМ.

Знакова подія для подільських поштовиків і філателістів відбулася 15 вересня цього року в Кам’янці-Подільському. У  залі Магдебурзького права Ратуші  в оригінальний спосіб відзначили 230-річчя від дня народження Устима Кармелюка  провели урочисте  спецпогашення художнього конверта з зображенням народного месника спеціально виготовленим одноденним  поштовим штемпелем.

Натруджені за день, теплі сонячні промені повільно згасали в залізній решітці міцного тюремного вікна. Широкі кам’яні стіни епохи середньовіччя не давали жодної надії на порятунок. У камері міської в’язниці панувала зловісна тиша. Тихо було і в Кам’янці-Подільському, на який у липні 1941 року опустився морок ворожої окупації. Проте ця тиша іноді раптово переривалася довгими кулеметними та автоматними чергами. Вони завжди супроводжувалися передсмертними криками жінок, дітей, людей похилого віку, яких нацисти та їхні прислужники поліцаї масово розстрілювали і часто ще живими закопували у великі могили. Саме тут, у цьому історичному місті,  загарбники створили міжнародний концентраційний табір, куди звозили євреїв із Угорщини, Чехословаччини, Румунії, Польщі та інших країн поневоленої Європи для знищення. Більше 85 тисяч ні в чому не винних людей знайшли тут свій останній притулок.

Найкраща мотивація для працівника — не лише створення комфортних умов на робочому місці, але й увага, повага від керівництва, щирі людські взаємини в колективі. У цьому переконаний очільник Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта» Олег Хавронюк. «Мій багаторічний досвід військового і керівника, — зауважує Олег Володимирович, — підказує, що саме з упровадження таких засад виробничих відносин та ще із самоорганізації, наведення елементарного порядку і починається шлях будь-якого підприємства до успіху. Адже його, успіх, створюють люди, команда».

Детальніше читайте в номері №№ 106-107 від 21 вересня.

У Хмельницькому відбувся фестиваль українського глядацького кіно «OBRIJ KINO FEST». Протягом кількох днів хмельничани могли переглянути в кінотеатрі імені Тараса Шевченка фільми вітчизняного виробництва.

Лише по кілька матчів залишилося провести  командам першої ліги на першому етапі  чемпіонату області з футболу.

Уявляєте масштаби події, в якій одночасно задіяні до півтисячі учасників? До того ж, серед них — не лише наші краяни, але й гості з інших куточків України, а також офіційні візитери з Білорусі та Польщі. З усіма ними можна було поспілкуватися, перейняти або ж  поділитися досвідом землеробства, просто прикупити краму на будь-який смак на ювілейній 30-й обласній виставці-ярмарку «Агро-Поділля-2017». Відбулася вона минулої суботи  на території ТСЦ «Поділля», що на виїзді з Хмельницького.

Урочисте відзначення свого професійного свята лісівники області розпочали в Хмельницькому з патріотичного заходу «Захисники лісу — захисникам Вітчизни». Біля дитячої школи мистецтв зібралися посланці лісогосподарських підприємств краю, керівники області та міста, представники громадськості.

18 вересня особовому складу ГУНП у Хмельницькій області представили нового начальника. Ним став полковник поліції Василь Віконський, який до цього обіймав посаду заступника начальника ГУНП в Івано-Франківській області. Голова Національної поліції Сергій Князєв зазначив, що важливим напрямком роботи нового керівника має стати продовження реформування правоохоронної системи області.

Передбачаю відповідь на це запитання, яка одразу ж спаде на думку читачу: а в Україні все можливе! І то таки правда. Бо хіба хтось у 1991-му міг подумати, що так раптово розпадеться Радянський Союз? Чи прийшло б комусь у здорову голову, що гроші знеціняться, і всі бідняки стануть раптом мільйонерами, але так і не розбагатіють? Чи приверзлося б у страшному сні, що купка спритників прихопить усі працюючі підприємства, поріже майже всі з них на металобрухт, а їхніх робітників викине на вулицю? Що демократія 90-х перетвориться на олігархат 2000-х? Що мільйони українців у пошуках кращої долі знову поневірятимуться світами?  Що колишня відносно безкоштовна медицина стане справжнім випробуванням для кожної родини, коли хтось із членів її занедужає? Що «старші  брати» за потурання київських можновладців прикримнашать Крим, викинувши на смітник всі міждержавні угоди? І що ті ж закляті брати розв’яжуть криваву бійню на сході? Все це здавалося неможливим.

10 вересня цього року Красилів відзначив 573-ю річницю з часу першої писемної згадки про місто. Святкування Дня міста розпочалося з ярмарку-виставки сільськогосподарської продукції, де всі бажаючі мали змогу придбати продукти харчування за цінами виробників. Жвава торгівля проходила під звуки оркестру Красилівського районного будинку культури.

Вже третій рік поспіль відвідувачів аптек Хмельницького та області зустрічають привітні, компетентні та знаючі фахівці-випускники відділення «Фармація» Хмельницького базового медичного коледжу.

Як повідомляє головне управління ДСНС України у Хмельницькій області, буревій, який розбушувався у вихідні, знеструмив 223 населених пункти,  пообривав тролейбусні лінії, повикорчовував дерева, затопив вулиці та позривав дахи на будинках.

У Кам’янці-Подільському відкрита меморіальна дошка на честь Героя України Ігоря Брановицького.

Кривавою хвилею, як колір їхнього прапора, прокотився комуністичний режим багатостраждальною Україною. Мільйони українців стали жертвами сфабрикованих справ, безпідставних арештів, репресій та голодоморів. Скільки слів сказано, скільки матеріалів написано про криваві роки червоного терору, а скільки ще залишилося у невідомості, у спалених архівах та в теках з написом «Секретно». Та рано чи пізно частина цих таємниць все ж має змогу випливти на поверхню, щоб ще раз нагадати нам про злочини комуністичного режиму, про ті сторінки історії, які ми не маємо права забувати. Таким «нагадуванням» і стала книга «Соловецький мартиролог Поділля», автором і упорядником якого є Богдан Петрович Теленько – редактор газети «Проскурів», письменник, публіцист та громадський діяч.

21 серпня цього року селу Дубище Красилівського району виповнилося 520 років з часу найдавнішої писемної згадки.

Ці слова належать українцеві Юрію Покосу, більш відомому під прізвищем Будяк. І сказані вони були про англо-бурську війну 1899-1902 років, добровільним активним учасником якої він був.

На Красилівщині триває конкурс на кращий творчий проект по роботі з громадами під назвою «Фестиваль одного села».

Начальник головного управління ДФС у Хмельницькій області Сергій Ковальчук та його перший заступник Віталій Малий з робочою поїздкою побували у зоні бойових дійї, де зустрілися зі співробітниками спецпідрозділу податкової міліції «Фантом».

У чемпіонаті України з футболу в другій лізі відбулося чергове подільське дербі.

Триває боротьба за чемпіонство в прем’єр-лізі чемпіонату області з футболу.

Стартував чемпіонат України з футзалу в найвищому дивізіоні – екстра-лізі.

У ніч з 17 на 18 вересня в області вирувала негода.

 Найбільші російські навчання за останні чотири роки «Запад-2017» триватимуть до 20 вересня.

Правду кажучи, усі ми скучили за добрими новинами. Переважно життя нині більше заповнене негативом, що «пресує» українців зі всіх боків. Тому кожна подія, яка викликає радість, піднесення, з якою пов’язані світлі надії, обов’язково належатиме до особливих. Безперечно, досить вагомою подією на Хмельниччині вважатимемо і відкриття елеватора у селищі Закупне Чемеровецького району.

У такі складні для України роки, у час збройного конфлікту в східних регіонах нашої держави, доброта та порядність стає рідкістю. Та, попри все, відрадно те, що на нашій землі живуть та працюють люди, які думають не про своє особисте матеріальне збагачення, а про добробут своєї громади. Саме про таку людину піде мова далі.

Маю вже 84 роки. Працював у двох сільських школах. Отож трудилися разом із молодшими учнями і на пришкільних ділянках, а зі старшокласниками учнівської виробничої бригади вирощували картоплю, цукрові та кормові буряки.

У селі Корчик Шепетівського району 26 років (!) будують школу, а учні та вчителі тісняться в аварійному приміщенні, яке кожної миті може обвалитися!
Читаю щойно прийнятий закон про освіту і плачу. В Україні кожен має право на якісну та доступну освіту, незалежно від місця проживання... Освіта є державним пріоритетом, що забезпечує інноваційний, соціально- економічний і культурний розвиток суспільства... Фінансування освіти є інвестицією в людський потенціал. Засадами державної політики є людиноцентризм... А перед очима — халупи Корчицької школи І-ІІІ ступенів, обвислі стелі на підпорах, перекошені стіни, потріскані груби, туалет на вулиці. Декорації 17 століття. Привезіть сюди, у глибинку, педантичного європейця, на догоду якому виписували новий закон, хай отримає враження... А українські діти і вчителі — терплять. Доки, панове чиновники?

Кажуть, життя насправді рухається не по колу, а по спіралі. У 40-х роках минулого століття визвольний рух зазнав поразки в Україні, тому її предки були вимушені виїхати до Америки. Зараз вона веде свою війну за впровадження в Україні світових стандартів медицини. Онука політичних емігрантів стала міністром у тій самій, але тепер вже вільній країні. Рік тому Президент призначив Уляну Супрун на посаду міністра охорони здоров’я України.

Споглядаючи нинішню політичну ситуацію в Україні, пригадується блискучий вислів одного з популярних українських політконсультантів: «Якщо державу порівняти з організмом людини, то будь-який орган з більшим чи меншим успіхом може справлятися з його управлінням. Це може бути мозок, може бути серце, легені чи навіть шлунок. У нашому організмі, складається враження, що владу захопили глисти».

У мікрорайоні Ружична, що в обласному центрі, запрацювала сімейна амбулаторія.
З бюджету на ремонтні роботи витрачено 500 тисяч гривень. Мешканці задоволені, адже медична допомога максимально наблизилася до них. У найближчій перспективі — відкриття амбулаторії денного стаціонару.

Аж не віриться, що цій хатині, яку я побачила у Великому Олександрові, вже понад сто років. Та й давно її господині бабці Марії нема. Проте хата, білостінна й чепурна, цвіте розмаїттям дивовижних квітів, листочків, ягід, що вражають яскравими фарбами. І не так важко здогадатися — це ж петриківський розпис, знаний в усьому світі, милує око перехожих.

Ні про що,  окрім своєї подруги,  моя добра знайома Валентина Денисенко не хотіла і не могла розповідати. Обурювалася, як  повелися з нею, матір’ю, її діти. «Oh mio Dio! Oh mio Dio!» (О,  мій Боже, о мій Боже — авт.), повторювала  Валентина не раз, вкраплюючи у  свою розповідь  італійські слова. Її  подруга Галина заради дітей гарувала в Італії, але,  приїхавши  із заробітків, померла у гаражі.

Сирота з Хмельниччини, що не має жодного родича, втратив ногу біля Торецька і може лишитися незрячим. Осколки настільки пошматували тіло бійця, що після кількох операцій його стан і досі лишається вкрай важким. Лише в животі юнака тридцять шматків заліза!

Ще нечеканний, проте впевнений крок, але вже дзвінкоголосе в унісон «Героям слава», Гімн України, щирі хвилюючі слова найсвятішої в їхньому житті клятви… Курсанти-першокурсники Національної академії Держприкордонслужби України урочисто присягли на вірність українському народові.

Набравшись сил після відпочинку на дорогих курортах, поніжившись у найдивовижніших місцях подалі від України, наші народні обранці знову повернулися на робочі місця, щоб вершити подальшу долю держави. Перед канікулами, якщо пригадуєте, у більшості з них вже не було наснаги розглядати і голосувати за головні реформи, які мають змінити наше життя — освітню, медичну, пенсійну. Нічого, це почекає, вирішила дружно парламентська когорта, й давай пакувати валізи, щоб розвіятися та позбутися трудової «напруги». «Ол інклюзив», шопінги, азарт казино, розкіш оточення — ось де по-справжньому душа нардепа відпочиває. А щодо реформ, то вони ж в один день не творяться....

...

Фахівці департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС з Хмельницького як члени суддівської колегії взяли участь у змаганнях кінологічних команд правоохоронних органів та організацій України за програмою підготовки спеціальних собак «Патрульно-розшуковий собака-1» (ПРС-1).

Під такою назвою в Ленковецькій сільській бібліотеці Шепетівського району проведений квест, приурочений до 80-річчя утворення Хмельницької області.

Шановна редакціє! Я вже 70 літ передплачую улюблену тисячами краян нашу обласну газету, багато років є її дописувачем. Але нині хочу висловити своє бачення великої брехливої агітації населення стосовно ринку землі.

Ще до 1 вересня у Волочиському районі встигли обмолотити всі ранні ярі зернові. Традиційно тут роблять свій вагомий внесок у забезпечення регіону продовольчим зерном. Цьогорічний валовий збір продукції рослинництва волочиських хліборобів у трійці кращих по Хмельниччині — понад 7,4 відсотка загальнообласного показника.

Збірник «Будівничі та нескорені» підготувала обласна організація НСПУ, а видрукувала його кам’янець-подільська «Друкарня «Рута». Це вже друга книжечка за чотири місяці, яку видано за фінансової підтримки управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації.

Серед соціальних і медичних проблем суспільства туберкульоз посідає особливе місце. У боротьбі з цією хворобою значне місце займає своєчасне лікування, але й не другорядною залишається профілактика. Аби запобігти захворюванню на туберкульоз дітей, працює колектив медичних та педагогічних працівників Плужнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів Хмельницької обласної ради. Заклад розташований у сприятливому природному середовищі. Ефірні масла хвойних дерев мають дезинфікуючі, відхаркувальні, протизапальні, заспокійливі та кровоочисні властивості.

95-річна Ганна Михайлівна Степанюк чого тільки не пережила за свій вік: і голод, і репресії, і важку фізичну працю… Але найбільше запам’яталась примусова рабська праця в неволі, у фашистській Німеччині. Весною 1942 року, на Зелені свята, озброєні поліцаї та німці гнали її на станцію Ярмолинці до товарняка…

Дитинство кожної людини назавжди зріднюється із школою, першим вчителем. У пам’яті стирається багато подій, зустрічей, знайомств, а знайомство з вчителем залишається незабутнім.
Любов до професії педагога у Світлани Борисівни Карвацької зародилася зі шкільної парти. Свій вчительський шлях вона розпочала в рідному селі Пижівка після закінчення Хмельницького педагогічного училища.

Рідну Віньковеччину та село Майдан-Олександрівський хмельничанин Василь Олексійович Воронін часто бачить у снах.

Частину тиражу другого видання науково-популярої книги «Хмельниччина» вже передано в заклади освіти шести міст обласного значення. Загалом же її отримають усі загальноосвітні, професійні і позашкільні навчальні заклади області.

Напередодні чергового туру чемпіонату України з футболу в групі «А» другої ліги  назрівав скандал.   

Відбулося два матчі чемпіонату області з футболу в прем’єр-лізі.

Відбувся черговий тур чемпіонату області з футболу в першій лізі.

У  Затоці  Одеської області в рамках фестивалю Z-Games проведено Кубок України з пляжного волейболу.

«У Хмельницькому є компанії, які займаються налаштуванням каналів. За їхні послуги, ви маєте заплатити визначену суму грошей. Ці компанії купують код у власників і легально транслують телеканали. Зловмисники не купували код, а за допомогою комп'ютера підбирали дані та зламували його. Потім, пропонували налаштування тих самих каналів за дешевшою ціною, але нелегально», – розповідають у поліції. 

Вчителям Хмельницького обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки вручив ключі від квартир голова обласної ради Михайло Загородний у присутності колективу закладу.

Понад чверть століття в Україні панує дикий капіталізм. Чи майже панує. А може, не для всіх чи не всюди. Бо капіталізм — це клієнт понад усе. А ще: є попит — буде пропозиція. Здається, прості та очевидні для абсолютної більшості світу правила. Очевидні, але не для вітчизняної залізниці. Бо влітку Укрзалізниця знехтувала ними (заразом і своїми прибутками), не забезпечивши громадянам належної кількості поїздів на найпопулярніші напрямки. Ніби ж банально: в теплу пору року українці прагнуть відпочити, то запустіть достатню кількість поїздів або дочепіть відповідну кількість вагонів на «південні» та «карпатські» потяги. Ні, для цього чи розуму не вистачило, чи руки не дійшли, чи менеджерського вміння не вистачило. А що, керував же залізницею польський рокер — то в нього все й виходило в стилі рок-н-рол: весело, гамірно та недолуго.

Із курсом на євроінтеграцію розпочато ґрунтовні реформи не лише в економіці, а й в освітній галузі, котра є значущою складовою господарського потенціалу держави в майбутньому. Як це позначилося на розвитку освіти в області, в громадах, ведемо мову з головою обласної державної адміністрації Олександром КОРНІЙЧУКОМ.

ОСББ «Злагода», що у Хмельницькому на вулиці Заводській 42, хоч і має характерну назву, проте саме злагоди тут не вистачає. У невеличкому двоповерховому будинку, збудованому ще в далекому 1927, вже котрий рік тривають сутички та конфлікти.

За програмою ленд-лізу під час Другої світової війни Радянський Союз отримав від американців 250 тисяч тонн тушонки (2,7 мільярда банок). Цю тушонку називали «другим фронтом». Ні на одну з партій не було нарікань, жодного разу далекий заокеанський союзник не відправив халтуру. Чого, на жаль, не скажеш про якість продукції, якою нині забезпечують бійців Української армії в зоні бойових дій свої рідненькі виробники. 

Приповідка «Хоч не почесний, але чесний» стосується рідкісних людей. Щодо сатириків, таких як Федір Маківчук, Євген Дудар, Микола Білкун, яким довелося працювати в тоталітарні роки, можна однозначно твердити: вони і чесні, і почесні. Яскравий доказ тому — славнозвісний «Перець». Цей гостро-дошкульно-веселий часопис читали мільйони українців. А очільником його дуже тривалий час був Федір Маківчук. Хмельничани шанують цю унікальну особистість, бо саме Федір Юрійович утверджувався як газетяр і письменник у Старокостянтинові та Кам’янці-Подільському.

Хорошим подарунком для любителів футболу став автобусний тур до Харкова на матч збірних України й Туреччини.  Його організувало  громадське об’єднання «Інститут солідарності громад Романа Мацоли».

Основною причиною розвитку інфаркту міокарда є атеросклероз коронарних артерій. Провокують напругу нервове перенапруження, тяжка фізична робота, активне куріння, перевантаження шлунка їжею, алкоголь. Лікування рослинами може бути тільки допоміжним засобом. Роль лікарських рослин значно підвищується саме у відновлювальний період лікування, який починається вже з 3-4 тижня хвороби.

Татарник колючий — це відомий багатьом чортополох. Надзвичайно цілюща вся рослина татарника. В народі знали, що листя та квіти його допомагають тонізувати серцеву діяльність. Однак пити ліки слід дуже обережно, оскільки у людей, схильних до гіпертонії, підвищується тиск.

У Хмельницькому за підтримки регіонального відділення Національного олімпійського комітету України проведено відкритий обласний турнір з легкої атлетики серед ветеранів.

Ще кілька турів і   завершиться перший етап чемпіонату області з футболу в першій лізі.

Після тривалої паузи відновилися ігри чемпіонату області з футболу в прем’єр-лізі.

Дехто каже, що у лікаря душа не повинна бути вразливою. Інакше в професії надовго не затримаєшся, адже співпереживанням «з’їдаєш» себе. Проте у Миколи Таболи, начмеда Хмельницького онкодиспансеру, котрий у медицині вже понад чотири десятки років, свій погляд на це,  свої правила, без яких, переконаний, у медицині аж ніяк не можна. За чаєм, у неспішній розмові, лікар, про якого кажуть, що наділений Божим даром, ділиться думками про свою професію, стосунки між людьми, розповідає про тривожне і радісне.

Подейкують, що наступного року шкільні урочисті лінійки до Першовересня замінять на інші форми святкування. Проте ще цьогоріч традиційні урочистості відбулися у 741 загальноосвітньому навчальному закладі області (торік було 756) для майже 131000 учнів (торік було 129245).

У невеличкому затишному селі Варварівка напередодні Дня незалежності відбулася урочиста подія, учасником якої був і я.

Це, певно, було апогеєм накопичення (чи як там у психологів правильно називається?). Накопичення негативних емоцій, постійних стресів. А ще, правильніше сказати, — нагромадження. Бо настає такий момент, коли все це громаддя починає обвалюватися і засипати лавиною тебе цілком. От тоді, як кажуть, практично на рівному місці починається мало не істерика.

Доброго дня, шановний пане міністре! Виступаючи якось по телевізору, ви казали, що дуже часто антирейдерська комісія Міністерства юстиції не може ніяким чином вплинути на проблемну ситуацію, оскільки фактично жодних порушень з боку орендаря нема, адже власники земельних паїв підписують договори оренди, не читаючи їх і лише потім виявляють якісь проблемні моменти. Скажіть, будь ласка, як правильно оформити такий договір, щоб не потрапити у неприємну ситуацію? І як за наявності договору можна його змінити чи розірвати?
Олег Макогон.

У наш час господарям земельних ділянок (паїв) необхідно постійно бути насторожі, щоб не стати жертвами спритних шахраїв, які, користуючись людською необізнаністю в юридичних нюансах законодавства, можуть на власний розсуд розпоряджатися орендованою землею, ба навіть незаконно заволодіти паєм, підробивши документи.

Злидні та хвороби супроводжують людство з незапам’ятних часів і можуть бути обумовлені різними причинами та обставинами, залежними і абсолютно незалежними від людей. Ефективною зброєю проти них є благодійність. Творити благі, добрі безкорисливі справи, милосердя чинити тим, хто потребує цього особливо, завжди було гідним і шанованим заняттям.
Тож обласне правління УТОС має за честь привітати тих, хто несе потребуючим світло і тепло, з Міжнародним днем благодійності.

Інтернет відкритий для всіх, відповідно кожен з нас і має доступ до нього. Проте сьогодні — це не просто віртуальна енциклопедія, а й своєрідний ринок: хочеш купити квитки чи кросівки, забронювати місце в готелі, замовити піцу додому — все, що бажаєш, можна отримати, увійшовши на відповідний сайт. Спочатку це було просто зручно, але тепер — небезпечно. Обманщики добрались і до Інтернет-простору. Ми вирішили знайти спритників, які нібито здають житло в довгострокову оренду в Хмельницькому. Варто сказати, що є певні ознаки, за якими можна визначити шахраїв-власників квартир. Заходимо на популярний сайт ОLX.

У Славуті попрощались із тридцятиоднорічним захисником Вітчизни Андрієм Левчуком. Кулі його минули. Смерть чатувала вдома. Чоловік помер у рідному місті.

Не вірте. Не вірте тим, хто каже, що жінки не вміють тримати язика за зубами. Чоловіки від них не дуже то й відстають, якщо не випереджають. Думаєте, перебільшую? Аніскілечки… Сам переконався. І зарікся щось комусь по секрету розповідати. Але про все по порядку.

Крадькома, наче злодій, озираючись, підходжу до зупинки. Тут справді, лиш би нікого не було. Бо кричатимуть, лаятимуться. Зацькують мене разом із моїми безпритульними псами, яким хочу дати шматок ковбаси. Вони справді мої, бо, крім мене, здається, до них нікому діла нема. Винувато-лагідно заглядають в очі, несміливо підходять: чи не кину в них каменем, бува. Їх четверо. Їхню маму шість років тому хтось просто викинув на нашій зупинці. Потім вона народила цуценят. І так вони четверо живуть там, біля лісу, вже кілька років. Життя у бездомних тварин, зрозуміло яке, рідко яка добра душа поділиться з ними їжею. Часто грудкою чи й камінцем запустить, аби не заважали. Чи ще більшої шкоди завдасть: одна із собачок уже другий рік без ока...

...

У Хмельницькому за підтримки відділення НОК України, міського управління молоді та спорту і МАФіС проведено третій відкритий обласний турнір з тенісу пам’яті заслуженого будівельника України Івана Беца.

У розпалі чемпіонат України з футболу в другій лізі.

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15».З військової служби будуть демобілізовані військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації в особливий період, які були мобілізовані у 2015 році під час 6-ї хвилі (третя черга осіб, мобілізованих відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 № 15). Це остання черга звільнення у запас громадян, які були мобілізовані на військову службу у 2014 – 2015 роках під час дії особливого періоду. У рамках демобілізації шостої хвилі звільнять близько 20 тис. українських військовослужбовців.

Ще одна новина для військовослужбовців. Запущено сайт demobilization.info, який надає інформацію про пільги, лікування, протезування, психологічну допомогу тощо. 

У середу, 28 вересня, в Сімферополі близько Куйбишевського ринку невідомі люди насильно посадили в свою машину і відвезли в невідомому напрямку завідуючу відділенням лікарні ім. Семашко Діляру Мисиратову. Сини Діляри Рефатовни – Марлен і Аслан – воюють в АТО.

Нагадаємо, в червні цього року голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров повідомив, що 18 кримських татар в анексованому Росією Криму пропали безвісти, і 4 знайдені вбитими. Ще 18 кримських татар перебувають у в'язниці. При цьому він додав, що з моменту анексії понад 40 тисяч осіб, серед яких близько половини кримських татар, залишили Крим.

Ганна Іванівна сміється беззубим ротом, примовляючи, що все у неї добре, всього вистачає, бо, мовляв, чи багато їй одній треба?  Он щомісяця приносить поштарка 1400 гривень пенсії: і на хліб вона  має, і на олію, і на крупу, і на масло зі сметаною. То й не голодує —  майже розкошує. Напече млинців чи дерунів, борщу наварить, яйце від своєї, домашньої, курочки засмажить, та й сита. На ліки, дякувати Богу, багато не витрачає, бо, хоч їй і 80 уже, але здоров’я ще не підводить. Тому, окрім анальгіну та корвалменту, практично нічим не користується. Одяг носить охайно, береже його, тому пальта чи куртки вистачає на років десять. Усілякі панчохи, кімнатні капці, вибачайте, труси та нічні сорочки дарують діти на день народження і Різдво. Тож вона ще й гривень триста, а то й усі п’ятсот вхитряється відкладати для тих самих дітей та онуків, яким дуже важко нині живеться. А вона, повторює, переживе, переб’ється. Правда, ціни на газ її приголомшили, тому й відмовилася відразу від того газу, хоч стільки грошей заплатила десять років тому, аби його провести! Повернулася до грубки, надійної супутниці, біля якої найтепліше і в найбільший мороз. Влітку заплатила за машину дров дві тисячі. Син, дякувати йому, порубав, поскладав у повітці, тож зими вона не боїться — не замерзне. Ні, таки старість у неї не найгірша, знову каже мені. На ногах — старі шиті валянки, полатана спідниця, на плечах — синова  куртка, яку уже третій рік доношує. У руках  — відро з водою, яке несе  від криниці, що через кілька хат від неї. Ні, в неї старість хороша — аби не гірше...
 Саме напередодні Дня людей похилого віку я провела своєрідне опитування: як, власне, оцінюють люди рівень життя стариків у нашій державі? Чи має хтось спокійну старість і впевнений хоча б у сьогоднішньому дні? Бо, що й казати, старість ще нікому радості не додала. Вона, швидше, обеззброює людину, робить її безпомічною перед вимогами життя. Сил уже немає, а куца пенсія не дозволяє навіть жити по-людськи... 

...

Чергова спроба виїзної технічної бригади ПАТ «Хмельницькгаз» встановити лічильник у будинку на Львівському шосе, 55 виявилася марною — мешканці багатоквартирки завадили ремонтникам. Недовіру людей до нововведень зрозуміти можна, бо експерименти уряду часто вилазять їм боком. То чим страшний лічильник?
Передусім, кожен мусить знати, що існує Закон України «Про забезпечення комерційного обліку газу». Не будемо заглиблюватись в нього, лише коротко зазначимо – лічильники мають бути скрізь. Подобається це комусь чи ні – Закон треба виконувати.