«Ве­ли­коб­ри­та­нія з ва­ми» — та­кий на­пис на синьо-жов­тій на­ліп­ці ре­ані­мо­бі­ля щой­но при­бу­ло­го до обласного центру. Ця ав­тівка з чо­тир­ма па­ра­ме­ди­ка­ми-бри­тан­ця­ми про­їха­ла ти­ся­чі кі­ло­мет­рів, щоб три дні пос­піль попра­цю­ва­ти з ря­ту­валь­ни­ка­ми Хмель­ницько­го, Кам’янець­-По­діль­сько­го та Ше­пе­тів­ки.

Упродовж вересня-грудня 2021 року, вночі, 45-річний чоловік вліз у 15 автомобілів місцевих мешканців, звідки викрав майна на 27 тис. грн. Переважно електроінструменти, мобільні телефони, відео реєстратори, GPS навігатори, будівельні інструменти, туристичне приладдя.

Земля є основним національним багатством, що знаходиться під особливою охороною держави, тому робота на цьому напрямку триває. Вживаються заходи щодо повернення земельних ділянок у власність держави та їх подальше використання з метою забезпечення потреб у першу чергу громадян України.

Український ветеранський фонд Міністерства ветеранів надає безоплатні юридичні консультації ветеранам та їхнім родинам. “Держава зобов’язана створювати умови для реалізації людиною її фундаментальних прав і свобод, гарантуванні порядку відшкодування шкоди, забезпеченні невідворотності відповідальності за порушення конституційних прав людини. Саме тому фахові юристи та адвокати допоможуть розібратися. Це може стосуватися як інформації про пільги для ветеранів та членів їхніх родин, так й інших питань, пов’язаних зі статусами, соціальними гарантіями тощо”, — розповідає перша заступниця виконавчої директорки УВФ Руслана Величко-Трифонюк.

Станом на 26.01.2023 збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 11,1 млн га (96%) при врожайності 47,6 ц/га, намолочено 52,6 млн тонн зерна.

Сформована у 2019 році та друга за чисельністю фракція Верховної Ради «Опозиційна платформа – За життя» припинила своє існування у травні минулого року. Проте станом на зараз більшість її колишніх членів продовжують роботу як народні депутати України та представники 2-х новостворених політичних сил. Крім того, колишні члени фракції ОПЗЖ сьогодні входять до складу 21 комітету Верховної ради України. Деталі про долю «колишніх» з ОПЗЖ — читайте в новому дослідженні від R&D центру YouControl. 

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця Хмельницької області, який у воєнний час вимагав хабар в директора одного з підприємств комплексу Міністерства оборони України. Обвинувальний акт скеровано до суду.

За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького суд визнав винним 34-річного хмельничанина у вчиненні домашнього насильства (ст. 126-1 Кримінального кодексу України). Його засуджено до 6 місяців арешту. 

Подружжя прикордонників вирвалося з війни, щоб навідати 13-річного сина, який чекав на батьків разом з бабусею.  

Оскільки в нашій області спостерігається дефіцит електроенергії, від понеділка, 30 січня, тут буде діяти новий графік погодинних відключень, у якому вже не чотири, а шість черг. Він розрахований на схему "6 на 3": відключення триватимуть шість годин, а електроенергія буде лише три години.

Українці, які через війну змушені були евакуюватися до Польщі, з 1 лютого знову зможуть подавати заявки на отримання допомоги у 500 злотих на місяць терміном до 24 місяців, що надається на дитину віком до 18 років. 

На момент прибуття вогнеборців горіло 75 квадратних метрів покрівлі культової споруди. Вони локалізували вогонь, не давши йому поширитись будівлею та перекинутися на сусідні споруди, та загасили пожежу повністю.

У середу, 24 січня, Президент України підписав «Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів України щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці».

«І назавжди стоять поруч Тарас і Василь, Леся і Ліна. І вони так само поруч Ольги Ковпак»… «Ольга Ковпак пише світло, і багато того світла в її мові і в її душі…»
Висловлювання ці лауреата Національної премії імені Т. Шевченка Павла Гірника про Ольгу Петрівну Ковпак (Стоянецьку), нині нашу землячку, людину щирої вдачі, що десятки років своєї трудової біографії присвятила вихованню підростаючого покоління, своєму народові, вірі у його краще майбутнє. Цій темі вона присвятила не один свій вірш, які видаються в окремих збірках.

Саме під такою назвою нещодавно в Хмельницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка надзвичайно талановитої мисткині Світлани Макаренко та її учнів.

Людина, яка прагне волі, не чекає, поки подадуть “готове”, а вимагає створити можливості, щоб досягати, не прагне багатства, а заможності для своєї сім’ї. Ось така сутність закладена в нас, українців, вважає Павло Жебрівський, політик, колишній керівник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, колишній аудитор НАБУ, автор книг про державу та українців.

З початку повномасштабної війни 60 підприємств перемістили свої виробничі потужності в нашу область, а це, своєю чергою, дало змогу створити понад три сотні робочих місць.

У Хмельницькому судили Михайла Ручковського (уродженця м. Верхній Лисичанського району Луганської області), який публічно виправдовував напад Росії.

Яке ж яйце не мріє бути яйцем Фаберже? І цю мрію допомагає простим, нічим не примітним, яйцям втілити головне у період війни відомство — Міністерство оборони. Воно уклало угоду на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернівецькій і Черкаській областях, із царським розмахом. А якби йшлося про військові частини, які нині на лінії зіткнення, повірте, вартість була б ще вищою. Та угода на 13,16 мільярда гривень із ТОВ «Актив компані» — це й справді, захмарні апетити. Дізнавшись, що Міноборони законтрактувало яйце по 17 гривень за штуку, тоді як роздрібна ціна в київських магазинах менше ніж 7 гривень за одне, картоплю замовили по 22 гривні за кілограм, коли в магазині 8-9, що куряче стегно купують чомусь по 120 гривень замість 80 за кілограм, то так і напрошується запитання: «А ви не луснете від такого дерибану?». Бо ж у порівнянні з попереднім роком витрати на харчування військовослужбовців за тим же переліком продуктів зросли на 266 відсотків.

Від початку повномасштабної війни в Україні жителі Баварії неодноразово підтримували кам’янчан — передавали вантажі для поранених військових, переселенців, дітей. Ось і днями до міста над Смотричем завітала делегація з Німеччини. І знову не з порожніми руками. Представники організації Bad Brückenau hilft e. V. привезли для рятувальних служб громади  спеціальний пожежний автомобіль, укомплектований різним начинням. Для відділення невідкладної допомоги міської лікарні, де відновлюються також наші воїни, — апарат УЗД, пральну і сушильну машини, медикаменти і перев’язувальні матеріали тощо. А навчально-реабілітаційний центр від німецьких друзів отримав багатофункціональне ліжко для реабілітації, подарунки, теплі дитячі речі, зв’язані руками небайдужих баварців.

Поліцейські затримали жінку, яка до смерті побила рідного сина.

У складні періоди життя ми особливо часто звертаємося до Бога, з великою надією доносячи Йому свої прохання. І серед жахіть, які принесла війна, ім’я Христа стає оберегом, несе світло, що пробиває густу пітьму. «Боже, бережи Україну!» Ці слова стали щоденною молитвою навіть для тих, хто не надто знається на церковних тонкощах, для кого ще вчора, можливо, віра не була життєвою потребою.
 Сьогодні ж війна багато чого змінила. Насамперед, вона змінила ставлення до багатьох речей, відкрила нам очі на те, що має справжню цінність. І разом з тим важке сьогодення поставило перед нами гострі запитання, на які не лише треба знайти правильні відповіді, а й підкріпити правильними діями. Про це та інше ми говоримо з єпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським Православної церкви України Павлом Юристим під час зустрічі, що вразила до глибини душі.

Нещодавно відбулася сесія Кам’янець-Подільської міської ради, на якій депутати одноголосно прийняли (22 обранці, що прийшли на сесію із загальної кількості 38) бюджет міста на 2023 рік.

«Дана ініціатива спрямована на покращення та розвиток вітчизняної галузі протезування кінцівок, впровадження якісних технологій протезування та на підтримку осіб, які втратили кінцівки», — йдеться у повідомленні Мінсоцполітики.

24 січня у онлайн-форматі відбулося перше у 2023 році засідання голів громад-членів Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України. До участі в зібранні долучилися голови міських, селищних, сільських рад, їх заступники, фахівці органів місцевого самоврядування, виконавча дирекція та консультанти Хмельницького РВ АМУ, представники АТ «Хмельницькобленерго».

Плужненська сільська рада звертається до усіх, хто має можливість, долучитися до збору коштів, аби купити для бригади Юрія Джирика вкрай необхідний транспорт.

У Вінниці розробили пристрій для виявлення мін на полях, який монтується на звичайну сільгосптехніку. Про це у Фейсбуці повідомив голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий.

не поспішайте перераховувати кошти
Саме за таким сценарієм шахраї уже тривалий час наживаються на довірі громадян. Для цього використовують популярні месенджери. Саме таким чином потерпіла з м. Шепетівки втратила майже 26 тисяч гривень.
Основою чергової передачі для українських воїнів з Ганнопільщини Шепетівського району, котрі захищають Україну на Східному напрямку, стала випічка, вареники, голубці, пампушки, консервація. Загальна вага продуктів - 869 кілограмів.

Подія сталася 15 січня близько першої години  ночі в обласному центрі. Поліцейські зупинили водія автомобіля «Лексус», який порушив комендантську годину. Під час спілкування правоохоронці помітили у чоловіка явні ознаки алкогольного сп’яніння, однак проходити перевірку він відмовився. Коли ж почали складати адміністративні матеріали, водій запропонував патрульним хабара, залишивши в службовому автомобілі 25 тисяч гривень. Патрульні одразу викликали на місце події слідчо-оперативну групу.

Суть, зініційованого благодійним фондом «Наша Перемога», проєкту «Бабусині зайці» полягає в тому, що соціально активні пенсіонерки виготовляють м’яких зайчиків, котрі допомагатимуть поліцейським працювати з дітьми, які перенесли стресові ситуації чи стали жертвами домашнього насилля.

За його даними, в окремих мережах супермаркетів ціни на яйця “Квочка” встановилися на рівні (за десяток) 74,2 грн. Яйця “Ясенсвіт” же у магазинах продають від 73,9 грн за десяток до 74,3 грн. Подорожчала також упаковка яєць “Ясенсвіт” на 18 штук – майже на 4 грн: зі 128,46 грн до 132,15 грн. Ціни в супермаркетах коливаються від 132 грн до 132 грн 30 коп.

Імпорт товарів на Поділля зріс за одинадцять місяців минулого року на 8,8% у порівнянні з січнем-листопадом позаминулого року до 613,1 мільйона доларів. Зростання ввезення продукції після значного зменшення в першому півріччі спостерігається все торішнє друге півріччя.

З кожним роком у Європі спостерігається активніший попит на ягоди калини та бузини та продукти їх переробки, все більше українських фермерів висаджують плантації з цими культурами. Відповідно, це спонукає вітчизняних селекціонерів створювати нові сорти: високоврожайні, крупноплідні та максимально придатні до переробки. Так, садівник-селекціонер з Кам’янця-Подільського Хмельницької області В’ячеслав Францішко вже вніс до Державного реєстру сортів рослин України 6 сортів калини, 2 з яких –  найбільш крупноплідні у світі. Детальніше про це, а також про свої селекційні успіхи він розповів в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник».

23 січня на Хмельницькій атомній електростанції розпочала свою роботу постійна моніторингова місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Подія сталася 23 січня близько 11.00 години в одній із квартир на 8-му поверсі багатоповерхівки на Львівському шосе обласного центру. Під час огляду місця події фахівці попередньо встановили, що в приміщенні відбувся вибух гранати.

Крок 1. Зверніться до Експертної служби МВС на дослідження транспортного засобу. Це можна зробити або самому, або з покупцем. Висновок про авто, який надає Експертна служба МВС, є чинним 10 днів.

У травні минулого року 55-річний чоловік незаконно ловив рибу забороненим знаряддям у Південному Бузі поблизу села Масівці. Бракон‘єр заподіяв водним живим ресурсам шкоду на загальну суму понад 85 тисяч гривень.

Закон України «Про зайнятість населення» передбачає право громадян на отримання ваучера, що дає можливість пройти перепідготовку за робітничею професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію та підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.

В Україні відкрилась професійна школа військового навчання управлінню БПЛА “Крилаті”. Перший курс стартував 20 січня. Заняття проходитимуть у Києві та Полтаві, а згодом – у Львові.

Уже стало доброю традицією відзначати цю дату символічним єднанням делегацій Хмельниччини та Тернопілля на кордоні областей, символізуючи об’єднання українських земель в одну державу, що було проголошено у Києві Актом злуки УНР та ЗУНР. Цьогоріч делегації двох областей зустрічала гостина Буковина. Традиційно очільники областей обмінялися хлібом-сіллю та на знак шани поклали квіти до пам’ятника великому полководцю та звитяжцю Гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному.

Нещодавно у Летичеві президент громадської спілки «Всеукраїнське військово-цивільне об’єднання «Бойове Братерство України» Павло Жебрівський разом із командиром Хмельницького братерського полку Петром Тарасюком, курінним Хмельницького куреня Сергієм Кушніруком та іншими воїнами братерства вручили 10 пам’ятних кулонів-оберегів дітям Героїв.

Дорожньо-транспортна пригода сталася  22 січня близько 12.00 години на трасі «Стрий — Тернопіль — Кропивницький — Ізварино» в с. Вербка Летичівської тергромади.

За пуб­лічно­го об­ви­ну­ва­чен­ня Кам’янець­-По­діль­ської ок­ружної про­ку­ра­ту­ри, що на Хмель­нич­чи­ні, суд виз­нав вин­ним де­пу­та­та Кам’янець­-По­діль­ської район­ної ра­ди у дек­ла­ру­ван­ні не­дос­то­вір­ної ін­форма­ції (ч. 1 ст. 366–2 Кри­мі­наль­но­го ко­дек­су Ук­ра­їни).

В умовах війни, яку рф розв’язала проти України, роль українського вчителя в суспільстві стає особливо важливою. 24 лютого нам здавалось, що війна не може тривати довго, що Україна за підтримки світової спільноти швидко переможе, бо справедливість на нашому боці. Але війна затягується, забирає життя найкращих синів і дочок України, травмує душі наших дітей, які стають вимушеними переселенцями, перебувають під обстрілами, втрачають своїх близьких та рідних, примусово депортуються ворогом. Діти потрапляють у середовище насильства та жорстокості. Що може в таких умовах зробити вчитель, який обрав для себе шлях гуманної педагогіки?

Кабінет міністрів України тимчасово поклав обов'язки державного секретаря Міністерства внутрішніх справ України на Інну Ящук. Уродженка Хмельницького замінить на цій посаді загиблого у Броварській авіатрощі держсекретаря Юрія Лубковича.

ДОВІДКА.  Інна Ящук народилась у Хмельницькому 4 вересня 1972-го в родині службовців. У 1991-му закінчила Хмельницьке педагогічне училище (нині  Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія) за спеціальністю «Вчитель молодших класів». До 1995-го навчалась в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, де здобула вищу освіту зі спеціальності «Початкове навчання та методика педагогіки». До 1995-го працювала вчителем початкових класів в ЗОШ№26 м. Хмельницького. У 2013-му рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України присвоєно вчене звання професора кафедри педагогіки. У 2015-му стала депутатом Хмельницької обласної ради від партії «Об’єднання «Самопоміч». Була кандидатом від партії «Слуга народу» на посаду мера Хмельницького під час виборів 2020-го, однак програла Олександру Симчишину. у 2021-му призначена на керівну посаду головного управління Національної соціальної сервісної служби у Хмельницькій області.

Тління у садибі помітив випадковий свідок та по обіді повідомив до Служби порятунку. Гасіння підрозділи ДСНС на місці події не проводили. Внаслідок загоряння у будинку пошкоджено підлогу, меблі та речі домашнього вжитку. А ще вогонь забрав життя власника будинку та його приятеля. Тіла чоловіків вогнеборці виявили на пожарищі. Попередня причина пожежі – необережність під час куріння.

Категорично не можна:
1. Викладати його фото у військовій формі.
2. Писати останнє відоме місце перебування.
3. Тегати його сторінку в соцмережах, якщо на ній є фото в формі або інші ознаки приналежності до сил спротиву.

Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про організаційні заходи щодо будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС».

Наприкінці грудня минулого року Уряд розподілив кошти освітньої субвенції між громадами на 2023 рік та вніс суттєві зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами (постанова Кабінету Міністрів України № 1472 від 30.12.2022). Консультант із бюджетних питань Хмельницького регіонального відділення АМУ Юрій Гриневич проаналізував документ та підсумував інформацію про виплати, які отримають місцеві та обласний бюджет Хмельниччини із державної казни.

У жовтні минулого року до поліції звернулась 85-річна жінка: її ошукали за схемою «Ваш родич у біді».

За значний особистий внесок у наданні всебічної допомоги підрозділам Збройних Сил України, активну волонтерську діяльність в умовах воєнного стану почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного «За сприяння війську» нагороджено керівника ФГ «Верховина», депутата Миролюбненської сільської ради Володимира Петровича ТАРАСЮКА.
Нагрудним знаком «За сприяння війську» нагороджуються працівники Збройних Сил України та інші особи за значний особистий внесок у справу розбудови і розвитку Збройних Сил України, зміцнення співробітництва у військовій, науковій, соціальній, культурній та інших сферах життєдіяльності Збройних Сил України.

Подія сталася у Летичеві. Підозрюваний викрав 20 000 доларів США та 80 000 гривень у бабусі своєї співмешканки. Зловмисника поліцейські виявили аж у Львові. На час досудового розслідування суд взяв підозрюваного під варту. 

«Сокіл» на других ролях
Триває чемпіонат України з футзалу в екстра-лізі, що проходить у чотири етапи.

«Kісові» села Шепетівщини активно збирали харчі, необхідні для мешканців деокупованих територій Харківської області.

Правоохоронці оголосили підозру двом злодіям, які вже притягувались до кримінальної відповідальності за майнові злочини. Чоловіки обікрали професійний ліцей. На час досудового розслідування суд взяв підозрюваних під варту.

Софія Кошкіна, учениця восьмого класу Хролинської гімназії на Шепетівщині, розповідає, що невід’ємною ознакою її родини залишається творчість. У їхньому роду були і музиканти, і художники, і майстри народної творчості. Мама Софії — Наталя — також художниця, вишивальниця, писанкарка. І Софія з раннього дитинства виявляла велику зацікавленість до творчості, до малювання. З чотирьох років вона — активна учасниця майже всіх аматорських колективів та гуртків Хролинського сільського будинку культури. Пізніше — постійна учасниця культурно-мистецьких заходів, які проводяться у Хролинській гімназії та в закладах культури Судилківської територіальної громади.

Здавна в Україні прийнято святкувати три Святвечори. Перший — перед Різдвом Христовим — відзначають 6 січня, його ще називають Багата кутя, другий — напередодні Василя — Щедрий вечір — 13 січня. І третій Святвечір — Голодна кутя — 18 січня перед Водохрещем.

Із початку повномасштабної війни російські окупанти зруйнували або повністю стерли з лиця землі багато українських міст і сіл у зоні бойових дій. Щоб застрахати, залишити українців у пітьмі й холоді, вороги постійно вдаються й до ракетного терору, обстрілюючи фактично всі регіони держави, особливо — енергетичну інфраструктуру. Торік жахливих, підступних ударів з великими жертвами серед мирного населення зазнали Кременчук, Вінниця. І ось минулої суботи велика біда сталася в місті Дніпрі. Потужною ракетою Х-22, що призначена для знищення авіаносних груп у морі, безжальні орки вдарили по житловій багатоповерхівці, убивши сорок п’ять людей. Світ у шоку від чергового варварства московитів, гнівно засуджує ці нічим не виправдані дії.

Герой України Дмитро Петрович ЧАВАЛАХ родом із села Соколівка на Хмельниччині, з працьовитої сільської родини. Тут, на пагорбі, неподалік річки Ушиця, що несе свої води до великого Дністра, притулилася сільська хатинка, побудована з місцевого каменю-ракушняку ще в довоєнні роки. Килими квітучих полів і лісів, голуба річечка, гірські круті схили, все це в народі називають «маленькою Швейцарією».

Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас  і судить.
Нам берегти тебе, соборну і єдину,
І нам твою історію  творить!
Урочистий Акт єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки став символом віковічного прагнення нашого народу жити в єдиній соборній незалежній державі.

Відрадно, що в нашій державі є чимало талановитих інженерів-конструкторів і винахідників, хист яких сповна розкривається й у важкий час війни.

Минулого тижня в селі Велика Березна на Полонщині на території одного сільгосппідприємства було виявлено тіла двох чоловіків 36 та 54 років. За попередньою інформацією, вони отруїлися чадним газом від генератора. Однак дивом вдалося вижити їхньому 41-річному колезі, якого направили до місцевої лікарні. Його стан медики розцінювали як стабільний.

Хмельничанин допоміг знайти зниклу дитину.
Нещодавно в одному з торговельних центрів сталася прикра ситуація — загубився хлопчик. Про цей інцидент схвильована мати, не гаючи часу, повідомила на лінію «102». 

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) завершує розміщення постійних місій на українських атомних електростанціях: Рівненській, Чорнобильській, Південноукраїнській. Найближчими днями має запрацювати місія на Хмельницькій АЕС. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільного прес-брифінгу з Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі за підсумками зустрічі 18 січня.

З 1 січня 2023 року кількість стажу, необхідна для призначення пенсії, збільшилась ще на рік. Якщо людина в цьому році досягає 60 років, але в неї немає 30 років стажу, то пенсію не призначать. Минулого року необхідно було мати 29 років стажу, а в наступному році будуть вимагати вже 31 рік, і з кожним роком цифра зростатиме. З 2028 року пенсію не призначатимуть, якщо людина не матиме 35 років стажу. Якщо стажу недостатньо, то пенсію призначатимуть у 63 або навіть у 65 років, залежно від наявного стажу й року, в якому саме людина претендуватиме на пенсію.

1000 військових шоломів за 2022 рік вдосконалили троє хмельничан у власній майстерні. Ідейний розробник і засновник майстерні Андрій розповідає, працюють з 2016 року. За цей період часу вдосконалили 3 тисячі шоломів. За словами Андрія, два вдосконалених ними шоломи замовив головнокомандуючий Збройними силами України Валерій Залужний.

Якщо ви загубили чи втратили свідоцтво, наприклад, про шлюб — замовте його повторну видачу на порталі Дія. Українці отримали дублікати документів за допомогою Дії вже понад 7 700 разів.

Як повідомили у Міністерстві соціальної політики, для крадіжки використовують фішингові сайти, які імітують популярні українські банки. Після введення реквізитів банківської картки, викрадають кошти.

ОВЕН (21.03-20.04).
Хорошi часи не можуть тривати вiчно. I зараз належить пройти перевiрку на мiцнiсть, здатнiсть тримати удар i зробити все можливе для збереження стабiльностi. Не кращий час для прояву активностi. У понедiлок немає обмежень, покваптеся зробити те, що у вас на порядку денному. Несподiванi повороти подiй сприятливi. З четверга i до кiнця тижня займайтеся нагальними справами. Все, що вiдбудеться, зажадає вiд вас уваги, турботи i великих витрат сил. У складних обставинах є можливiсть знайти нових друзiв.
Сприятливi днi: 28; несприятливi: 25.

У Броварах на Київщині у середу, 18 січня, впав гелікоптер поблизу дитсадка. Як повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко, розбився гвинтокрил ДСНС. Точна кількість жертв трагедії встановлюється.

Майже сім років тому Аліна Мельник одягнула військову форму. І відтоді вона, бойовий медик, потрапила у круговерть війни — руйнівної, кровопролитної, що рясно сіє біль, страждання та забирає найдорожче — життя.
Попри все 24-річна Аліна відважна й незламна, під постійними обстрілами й вибухами невпинно рятує життя захисників нашої країни.
Ніхто з рідних та й сільчан і не сподівався, що голубоока тендітна дівчина з довгою русою косою обере нелегку місію — надаватиме першу медичну допомогу на полі бою пораненим воїнам.

Приклад цієї жінки вкотре переконує, що відкрити для себе світ захоплень ніколи не пізно. Ба, більше — ти можеш дарувати його іншим, приємно дивуючи, викликаючи потік позитивних емоцій. Так, як це було на виставці Ірини Жари, що відбулася в приміщенні Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва.

У Миньковецькому старостинському окрузі Дунаєвецької територіальної громади наповну кипить робота — місцеві жителі гуртом працюють над виготовленням окопних свічок.

Уже традиційно у КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня» для маленьких пацієнтів, які проходять тут лікування, колектив медиків на чолі з директором Лілією Брухновою організовують для них цікаві пізнавальні заходи. Бо з позитивними емоціями й процес одужання пришвидшується.

Молитва та лики Святих є оберегом для тих, хто сьогодні під шквальним вогнем ворога. У це вірять і наші відважні захисники, і викладачі й учні Хмельницької школи іконопису «Нікош», які виготовили майже 1300 іконок та відправили їх на передову.

З листопада 2016 по жовтень 2018 року, з метою особистого збагачення та зловживаючи службовим становищем, він вносив у банківські платіжні системи підприємства завідомо неправдиві відомості про зарахування на свій картковий рахунок «заробітної плати» та перераховував кошти на власну користь.

Тижні в сирих окопах, носіння важкого боєкомплекту. Що вже казати про поранення від мін, снарядів. Це реалії тієї важкої війни, яку вже майже рік веде українська армія.

Бахмут. Мороз...

...

У Дніпрі рятувальна операція триває понад 63 години. У результаті обстрілу наразі підтверджено загибель 40 осіб, серед них – 3 дитини. Травмовано 79 потерпілих, з яких 16 дітей. У багатоповерхівці повністю зруйновано 72 квартири, пошкоджено – 236, а також знищено 25 автомобілів.

Український ветеранський фонд започатковує групи підтримки у форматі зустрічей. Мешканці Києва та області зможуть приходити на особисті зустрічі. Мешканці інших регіонів можуть доєднуватися онлайн.

15 січня парафіяни Свято-Покровського храму села Варварівка Полонського благочиння, що у Шепетівському районі, приєдналися до лона Православної Церкви України.

Лазня на колесах сьогодні вирушає до бійців 86-го окремого батальйону тероборони Хмельницького. Виготовили її приватні підприємці разом з працівниками “Хмельницькзалізобетону”. Кошти збирали волонтери.

Від початку повномасштабної війни росії проти України ЗСУ звільнили понад 1800 окупованих росіянами населених пунктів. Про це перед новим роком заявив Президент Володимир Зеленський. Однак, становище у щойно звільнених містах та селах — складне: будівлі — розтрощені, заклади культури — розграбовані, інфраструктура знищена вщент, а земля — щедро засіяна ворожими боєприпасами. Від перших днів звільнення українська влада повертається на деокуповані території та чимдуж намагається знов вдихнути туди життя. Що вже вдалось налагодити на деокупованих територіях та які плани керівництво держави має на відновлення постраждалих від росіян регіонів?

Служба фізичного захисту ВП ХАЕС та Служба безпеки України звертаються до мешканців та гостей Нетішинської, Острозької, Славутської та Ізяславської територіальних громад, з проханням без нагальної потреби не відвідувати санітарно-захисну зону навколо Хмельницької АЕС, у межах якої, у зв’язку з введенням на всій території країни воєнного стану, проводяться спеціальні охоронні заходи, у т.ч. - військового характеру. 

Відповідний документ No 23/2023 оприлюднено на сайті глави держави: “Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 січня 2023 року "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". 

За даними Центру медичної статистики, в середньому, 97,5 тис. українців щороку травмуються внаслідок падіння. Значна частина ушкоджень трапляється взимку, особливо під час ожеледиці. Щоб зменшити ризик впасти і травмуватися, варто дотримуватися простих та дієвих порад.

Дзвінко лунала щедрівка 13 січня у будинках і на вулицях Староушицької громади. У день, коли українці святкують Щедрий вечір, працівники клубних закладів зі своїми колективами щедрували на перемогу, на мир та добро!

«Ми зробили карту розташування генераторів із буржуйками та стаціонарних пунктів обігріву, які діятимуть у випадку відсутності електрики, води, опалення 24 год і більше.
Що потрібно від вас?

Науковці Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка створили унікальний генератор на біовідходах.
Біовідходи – справжнє золото для України, завдяки якому можна відмовитися від блакитного палива та зменшити навантаження на енергетичну інфраструктуру. У цьому переконує нас тернопільський науковець з інженерно-педагогічного факультету ТНПУ Валерій Федорейко.

З 1 січня 2023 року уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування є Пенсійний фонд України (ПФУ). Це означає, що виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснює вже не Фонд соціального страхування України, а ПФУ. Відповідно, до виплат, які відтепер здійснює ПФУ, належать і виплати за лікарняними по вагітності та пологах. Детально про те, як наразі здійснюються ці виплати, повідомляють в Міністрестві соціальної політики.

 

Ветерани, їхні родини, а також сім’ї померлих захисників і захисниць можуть придбати генератори, павербанки, батареї або інше обладнання, необхідне для ведення власної справи. Український ветеранський фонд відшкодує до 20 тисяч гривень вартості такої покупки.

В Україні запрацювали зміни на ринку пасажирських перевезень, які створюють умови для підвищення конкуренції перевізників та запроваджують вимоги до транспорту для перевезення маломобільних груп населення.

На значній частині Хмельниччини, вночі та під ранок, відбулись пошкодження повітряних ліній. Причинами пошкоджень ожеледь на проводах, падіння гілок та дерев.

Аварійно-відновлювальні роботи розпочаті, персонал та техніка максимально залучені, але погодні умови не поліпшуються та ускладнюють проведення робіт. В зв’язку із значною кількістю відключень можливі похибки дотримання Графіка погодинних відключень. Будь ласка, поставтеся із розумінням до ситуації. Енергетики роблять все можливе для якнайшвидшого відновлення розподілу електричної енергії.

Розповідають експерти. Ініціатива "Як не стати овочем" та Оксана Мороз продовжують публікації відповідей експертів на теми інформаційної гігієни в безжальній інформаційній війні, яку Росія веде проти України.

Трагічний випадок стався у грудні 2021 року в дворі одного з будинків обласного центру. Зловмисник напав на співмешканця своєї дружини і вдарив його декілька разів ножем.

I, II чи III групу інвалідності встановлюють з огляду на те, наскільки порушені функції органів і систем організму людини та обмежена її життєдіяльність. Порушення можуть бути спричинені захворюваннями, бути наслідком травм або уродженими вадами.

За даними слідства, раніше судимий за вчинення майнових злочинів 37-річний чоловік, здобув у в’язниці авторитетний статус. Тож після виходу з місць позбавлення волі почав активно поширювати свій злочинний вплив на Кам’янеччині. Він особисто визначав осіб, відповідальних за дотримання «злодійських законів» та координував їх діяльність. Будь-який спротив у дотриманні таких «неписаних правил» негайно подавлявся ним особисто або наближеними до нього особами.

Вихованці Хмельницького центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Подолянчик» завітали сьогодні до Головного управління поліції, щоб привітати своїх шефів з новорічно-різдвяними святами.

Зловмисник під приводом повернення вигаданого боргу за пошкоджений автомобіль вимагав грошові кошти в жителя одного з міст області, застосовуючи при цьому погрози та фізичне насильство.

Хто має право на призначення субсидії на понаднормову площу житла?

Законодавство визначає категорії громадян, яким житлова субсидія може призначатися на понаднормову площу житла. Це непрацездатні непрацюючі особи, які проживають самі.

Протягом поточного тижня дізнавачі Шепетівського районного управління поліції зареєстрували чотири факти шахрайств, за якими розпочали кримінальні провадження.

Не секрет, що Україна нині серед лідерів в Європі за показниками порушень Правил дорожнього руху, кількістю автомобільних аварій, смертності і каліцтв від них. На жаль, не є винятком і наша область. Невтішні підсумки минулого року свідчать про те, що більшість ДТП стається через нехтування водіями Правилами дорожнього руху, неуважністю на дорозі. Прикро, що саме ці причини продовжують супроводжувати багатьох власників автівок і в нинішньому році.

У членів Кам’янець-Подільського осередку Національної скаутської організації «Пласт» є давня добра традиція – під час святкування Різдва поширювати Вифлеємський вогонь миру, вогонь з місця народження Ісуса Христа до всіх, хто його потребує.

Премія присуджується професійним театральним режисерам за вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва України, і у 2023 році.

З початку повномасштабної агресії рф Служба безпеки України розслідує більше ніж 1,5 тис. кримінальних проваджень за фактами державної зради та шпигунства. Понад 340 з них – скеровано до суду.

У межах домовленостей Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України з компанією «Google» та ЮНЕСКО завершилося доставлення останньої партії хромбуків із запланованих 50 тис. для забезпечення потреб українських педагогічних працівників.

Із травня минулого року точаться бої за наш Бахмут, що на Донеччині. Так важко, як нині, на Бахмутскому напрямку не було ще ніколи. Особливо запеклі бої тривають під Соледаром. Окупанти кинули туди не лише підрозділи регулярної російської армії, а й спецназівців-вагнерівців.

У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва започаткований фотопроєкт «Краса української хустки». 

Саме таку назву мало унікальне різдвяне дзвінкоголосе дійство – концерт Хмельницького академічного муніципального камерного хору з його наставником – художнім керівником та диригентом, заслуженим діячем мистецтв України Ігорем Цмуром.

Владислава Тику добре знають у його рідному селищі Сатанів. Хоч юнакові лише 17, але він вже відома особистість серед своїх земляків. Хлопець має не лише численні грамоти із різних конкурсів, але й досвід організації власного сольного концерту.

Україна та українці як ніколи зараз потребують Божого заступництва. Всю свою надію кожен із нас покладає на Творця Нашого Небесного і молить Його про допомогу. Молить на самоті, молить під час богослужінь у церкві, молить в окопі, молить під звуки ворожих обстрілів, молить за своє життя, за життя бойового побратима, за життя дитини чи стареньких батьків. Усі наші молитви линуть в небо, і Бог їх чує.

Він – ГЕРОЙ! З перших днів війни, з 2014 року майор Вадим Зеленюк, у складі окремого загону спеціального призначення «Омега» Північного територіального управління НГУ був у найгарячіших точках. Бачив пекло на землі. Скільки пережив, аби в нас кожен день починався з сонечка. Коли вдавалося передзвонити рідним, обов’язково в кінці звучало: «Люблю, цілую. Бережіться!».
А тепер йому назавжди 34 роки… Стільки часу на земне життя відміряла йому доля.

Напередодні Нового року, 30 грудня 2022 року, уряд затвердив Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов‘язаних та резервістів. Відповідна постанова Кабміну N1487 передбачає, що призовників братимуть на  облік у віці від 16 років  (у рік досягнення 17-річного віку) до  27 років. Думаю, важливо нагадати, що під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу в Україні не проводиться.
Окрім призовників, на військовий облік зобов’язані стати військовозобов’язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування в запасі. У їх числі – жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність.
На військовий облік можуть також стати — лише за власним бажанням – жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю,  перелік яких затверджений Міністерством оборони.

Відомо, що все в житті починається з наміру. А вже далі справа за організацією, розподілом обов’язків й, звісно ж, збором і закупівлею необхідних речей, продуктів тощо. І цей механізм – своєрідний ланцюжок підтримки – в Деражнянському центрі професійної освіти вивчили досконало, особливо в час повномасштабного вторгнення орків на нашу землю.

Здавна в Україні Різдво асоціюється з домашнім затишком, пісною вечерею у сімейному колі з кутею, узваром і хлібом на столі. На покутті традиційно ставили Дідуха та, ясна річ, зустрічали колядників у хаті.

Триває чемпіонат України з гандболу у вищій чоловічій лізі, де в двох групах виступає сім колективів. Згідно з регламентом всі команди зіграють між собою по три рази, тобто проведуть по п’ятнадцять матчів.

На території Хмельницької області почастішали випадки різноманітних шахрайств. Правопорушники телефонують до жертви та виманюють кошти під приводом або врятувати близьку людину, яка опинилася в біді, або пропонують розблокувати банківську карту чи повідомляють про виграш значної суми грошей або навіть автомобіля. Тож працівники поліції застерігають: якщо до вас телефонують під цими приводами — припиняйте розмову та негайно звертайтесь на лінію 102!

Ця цитата належить одному кіборгу, яка увійшла згодом до книги з десятками інших цитат наших незламних і сильних Героїв, котрі протягом 242 днів тримали оборону аеропорту.

Звичайно ж, хочете. Але зможете отримувати її лише за однієї умови: якщо маєте 30 років страхового стажу. Такі норми почали діяти вже у 2023 році.

За даними МОЗ України, у 2022 році понад 2 млн українців отримали безоплатно або з незначною доплатою препарати для лікування серцево-судинних захворювань – завдяки програмі «Доступні ліки».

Як повідомили в Міністерстві соціальної політики, це сталося завдяки приєднанню Фонду соціального страхування до Пенсійного фонду, яке відбулося 1 січня.

Багато українських дітей через війну виїхали за кордон. Там вони пішли у місцеві навчальні заклади, але більшість із них продовжують підтримувати зв’язок із українськими школами. Вже закінчився перший навчальний семестр. Як він минув, з якими складнощами зіштовхуються українські школярі та їхні батьки за кордоном та як вони будуть повертатися до повноцінного навчання в Україні?

Як повідомили в аналітичному відділі Асоціації «М’ясної галузі», закупівельні ціні на 9-15 січня 2023 року: 65-67 грн/кг на свиней живою вагою.

Через аномально теплу погоду у посівах озимих зернових культур та ріпаку відмічається слабка вегетація рослин, що негативно впливає на загартовування озимини.

8 січня відбувся ще один обмін полоненими, внаслідок якого звільнили ще 50 українських військових. Серед звільнених був і боєць з Красилівщини. Це хлопці із ЗСУ, ТрО, НГУ, ДПСУ, ВМС, а також із ССО: 33 офіцери та 17 рядових і сержантів. 

Кропивницький програміст Віктор Шимко створив для сервісу Google Асистент додатковий скіл (skil – англ. навичка, можливість), який розширює здібності штучного інтелекту та дозволяє йому вголос читати Біблію в україномовному перекладі Івана Огієнка.

Часто особами, що потребують догляду, можуть бути близькі люди чи члени родини. Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розповідає за ким призначається догляд та як отримати компенсацію від держави.

Як передає Мінреінтеграції у Телеграмі, евакуація мешканців небезпечних регіонів України триває. 

Flowers4school – спільний проєкт асоціації квіткових виробників Нідерландів та України, спрямований на озеленення українських шкіл. Восени будь-яка українська школа могла подати заявку та отримати поштою колекцію посадкового матеріалу - цибулини тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів, а також всі необхідні матеріали для посадки рослин. 

Це два різних електронних документи, що генеруються та зберігаються у різних державних електронних реєстрах, водночас, тісно пов’язані між собою, оскільки засвідчують факт тимчасової непрацездатності людини. 

Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі - ITFC за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запрошуємо українські підприємства подавати заявку на участь в одній з провідних міжнародних виставок для галузі споживчих товарів Ambiente у Франкфурті-на-Майні, Німеччина, що пройде 3–7 лютого!

Команда експертів ГО «Електронна республіка» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» в рамках Програми покращення ІКМ, зібрала інформацію щодо актуальних грантів та програм підтримки бізнесу та сформувала інфографіку з посиланнями на реєстрацію.

Юні відвідувачі гуртка Старокривинського будинку культури у селі Старий Кривин, що на Шепетівщині, завжди з нетерпінням чекають на поліцейських. Це запорука того, що урок пройде не тільки цікаво, а й пізнавально.

1.
Хата багата, якщо в ній багато. В нашій — я і мама. Але так не було завжди. Мені вчувається голос тата, я бачу його солом’яної барви волосся, блакитні очі... Зі стін двох кімнат, з-під тьмяного скла, на мене мовчазно споглядають мій прадід, мій дід, бабусі...
— Мамо, чому не ходимо на цвинтар?
— Бо ніхто там не похований.
— Не похований? А де ж вони всі?
Ненька зітхнула й неохоче промовила:
— Тепер ліпше не знати, — відвела погляд на плиту, де мліли святкові страви.

4 січня, за дві години до появи на світ своєї донечки, Андрій приїхав з Соледара на партнерські пологи.

За попередньою інформацією, зазначають надзвичайники, вибух стався внаслідок витоку газу. За викликом було спрямовано рятувальників 1 Державної пожежно-рятувальної частини. На щастя, травмованих і загиблих немає.

У вересні минулого року місцевий житель подав до Територіального сервісного центру МВС в Хмельницькій області заяву про складання практичного іспиту для отримання посвідчення водія. Прибувши до сервісного центру, він випадково познайомився з місцевим мешканцем, який повідомив, що для успішної здачі потрібно заплатити.

 Андрій, 214-й спецбатальйон.

2 січня Бюро економічної безпеки України повідомило про те, що вручило підозри шістьом посадовим особам одного з державних оборонних підприємства. Згадані посадові особи у березні 2022 року, тобто під час повномасштабного вторгнення рф в Україну, закупили неякісні товари військового призначення для ЗСУ. Розтрата бюджетних коштів оцінюється на загальну суму у 5,4 млн грн.

Біснувата москальня дуже хотіла зіпсувати українцям зустріч Нового року. Вдень 31 грудня та в ніч на 1 січня вона здійснила запуск десятків ракет і дронів-камікадзе. Дві ракети в останній день 2022 року прилетіли й у наш Хмельницький, завдавши руйнувань. Та найстрашніше – постраждали восьмеро цивільних громадян, 22-річна дівчина померла в лікарні. «Цього разу масована ракетна атака росії була навмисно спрямована на житлові квартали, а навіть не на нашу енергоінфраструктуру. Воєнний злочинець путін «святкує» Новий рік, вбиваючи людей», – написав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і знову закликав відібрати в росії місце постійного члена Ради безпеки ООН, яке вона весь час займала незаконно. Україна надала обґрунтовані докази того, що 31 рік тому російська делегація, по суті, окупувала крісло СРСР – держави, яка на той момент припинила своє існування – без жодних підстав. А ця зміна табличок – грубе порушення пункту 2 статті 4 Статуту ООН, яке необхідно виправити.

В селі Нижнє та Лозове, що на Деражнянщині, в 1941 році на торфорозробках німецькі окупанти створили три концентраційні табори для радянських військовополонених переважно для гарнізону з Летичівського укріпрайону. В цих таборах було замордовано 432 солдати та офіцери.

Під час зустрічі з подільським композитором Іваном Пустовим він говорить про те, що серед різдвяних пісень для українців і західного світу «Щедрик» Миколи Дмитровича Леонтовича посідає особливе місце. Ця колядка є однією з найвідоміших святкових композицій, яка зачаровує публіку в усьому світі вже понад 100 років.

Перший запис «Щедрика», жовтень 1922 рік, Нью-Йо́рк Сіті.

Картини Владислава Вітрука не можуть не додавати гарного настрою, бо пронизані особливим світлом. Зачаровують не лише яскравою палітрою кольорів, а й оригінальною технікою їх створення – без використання не лише пензля, а й фарб. Свої картини Владислав малює пластиліном.

Наші земляки виграли кубок
Вісім команд чоловічої волейбольної суперліги України розіграли в Чернівцях кубок ліги. Боротьба велася не лише за почесний трофей, а й за право зіграти в єврокубках у сезоні 2023-2024 років.

«Декілька років лікую бронхіт, але хвороба не відступає. Чи можуть допомогти лікарські рослини?» Мирослава, м. Хмельницький.

Кожна людина в своєму житті прагне зробити якомога більше добрих справ, залишивши після себе світлий слід на Землі. Жити по совісті, бути чесним із людьми та найголовніше – із самим собою, вміти співпереживати й вболівати за ту справу, якою гориш і якій присвятив усе життя, – це ті ціннісні життєві орієнтири – своєрідні поводирі, які не дозволять збитися зі шляху, а навпаки – возвеличують людину в стократ в очах інших.

Напередодні Нового року з полону ворога звільнено в результаті обміну 140 українських Захисників та Захисниць. Серед звільнених було і 2 захисників з Хмельницької області. 

Відомому українському журналістові, багаторічному редакторові Кам’янець-Подільської міськрайонної газети «Край Кам’янецький», письменнику, автору гостросюжетних романів «Довга дорога вночі», «Павутиння», «Крик білої ворони», «Біг з перешкодами» («Редакція»), «Розрив-трава на лютих перехрестях», «Злива», багатьох збірок повістей, оповідань та новел, почесному професору Кам’янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка, лауреату цілої низки літературних премій і відзнак Мар’яну Красуцькому 5 січня виповнилося б 80 років. Цю поважну ювілейну дату прозаїк мріяв зустріти у розквіті творчих сил у праці – пошуках цікавих тем і сюжетів, прагнень порадувати читацький загал новими творами. Та не дожив до ювілею, завчасно відійшов у вічність. Незадовго до смерті, ми ще довго з ним спілкувалися, говорили про наше нелегке сьогодення, згадували спільну роботу у міськрайонній газеті «Край Кам’янецький», редакцію якої очолював три десятиліття, друзів-колег по перу. Мар’ян Іванович також відповів на декілька поставлених йому запитань, що стосуються його творчості як письменника, планів на майбутнє, адже після виходу на заслужений відпочинок він повністю присвятив себе літературній діяльності.

Багато минуло літ з того часу – понад пів століття, а Василь Григорович і досі достеменно пам’ятає, як напередодні нового 1967 року Ганна Гніздовська, вчителька української мови і літератури Зіньківської середньої школи на Віньковеччині, оголосила, що учень 7-В класу Васько Ковальчук написав найкраще твір на новорічну тематику і став переможцем загальношкільного конкурсу.
Згодом, побачившись із Василевими батьками, Григорієм Тимофійовичем і Євдокією Максимівною, вчителька сказала: «Талановитий у вас син, ерудований, начитаний, я завжди в захваті від його наполегливості у досягненні своєї мети, енергійності, якої в нього аж «зашкалює» й вистачає і на на- вчання, і на спорт, і на заняття музикою та малюванням, тож із такими задатками багато досягне у житті». Як мовиться, пророчими стали слова досвідченого педагога. 

Подія сталась 24 грудня минулого року в одному із сіл на Славутчині. Троє зловмисників проникли до будинку пенсіонерки, зв’язали її та почали бити, вимагаючи гроші. Зрештою, вони знайшли сховок із заощадженнями, в якому було більше 100 тисяч гривень і 200 євро, після чого поспішно покинули будинок. Пенсіонерку зв’язаною залишили напризволяще. 

У ці важкі часи, які проживають українці, важливим завданням кожного, хто знаходиться в тилу - підтримка та допомога Збройним Силам України. Кожна людина допомагає на рівні своїх сил:  хтось плете, хтось перевозить, хтось готує. 

Сьогодні, 4 січня, Дунаєвеччина знову зустріла черговий евакуаційний потяг з міста Херсона, який прибув на Хмельниччину. 17 херсонців, отримали тимчасовий прихисток у громаді, аби мати змогу пережити холодні місяці в теплі та безпеці. Поселення відбулось у Миньковецькій амбулаторії, де мешкають й інші евакуйовані. 

Рік, що минув, став вирішальним у долі українського православ’я, рубіконом, за яким філіалам російської церкви не повинно залишитись місця на нашій землі і в душах українців. Боротьба за українську церкву, масові виходи релігійних громад з-під юрисдикції упц московського патріархату стали духовним фронтом, на якому українцям так само важливо здобути перемогу, як і на бойових рубежах. І тут немає напівтонів: є Україна і є її ворог москва, а в релігійному сенсі — й російська церква, яка устами патріарха кіріла благословила росіян на знищення українського народу.

В ході масштабних профілактичних заходів працівники ДБР провели обшуки на Житомирській митниці, за результатами яких було виявлено товари з російської федерації, завезені до України всупереч чинного законодавства. Загальна вартість майна з рф склала понад 1,5 млн грн. 

На презентацію rалендаря зібрались укладачі видання, автори статей, краєзнавці, науковці, літератори, представники громадських організацій, музейники, представники органів влади та самоврядування, закладів освіти, культури, ЗМІ. 

 

Поліцейський офіцер громади, перебуваючи на лікарняному, розкрив крадіжку грошей, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

 

Шепетівською окружною прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом службової недбалості при будівництві пішохідного мосту в місті Нетішин, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.


Протягом минулої ночі, дороги області були оброблені завдяки 204 шляховикам, 148 механізмам та 2601 тонні протиожеледних матеріалів, повідомляє пресслужба Укравтодору у Хмельницькій області.

 

Працівники правоохоронних органів зупинили чоловіка, що був посередником у продажі наркотичних та психотропних речовин, через інтернет-крамницю, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

 

Від сьогодні, 31 січня, усі нещеплені від COVID-19, працівники органів місцевого самоврядування та комунальних установ відсторонюються від роботи, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

 

Сьогодні, 31 січня, приблизно о 9:00, на Волочищині відбулося ДТП в ході якого загинув один водій, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


За минулий рік колектив Новоушицького лісгоспу відтворив ліси площею 27,4 гектара, з яких 7,6 – захисні лісові насадження, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

 

Працівники поліції відшукали двох молодиків, які викрали телефонний кабель у Полонному, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


39-річна жінка, яка вбила чоловіка, а його тіло вивезла і заховала у сусідньому районі отримала покарання у вигляді ув’язнення до 9,5 років та відшкодування моральної шкоди батькові загиблого у розмірі 500 тисяч гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


У селах Судилків та Адамів, що у Хмельницькій області, відбулися пожежі, в ході однієї загинув чоловік, повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.


За повідомленням пресслужби Хмельницької поліції, директору підрядного підприємства, головному бухгалтеру та незалежному інженеру технічного нагляду оголосили про підозри, їм може загрожувати до 12 років позбавлення волі.

Вчора, 27 січня, під час нічного рейду працівники охорони Ізяславського лісгоспу з допомогою правоохоронців виявили правопорушників на території державного підприємства, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

За повідомленням пресслужби Хмельницького електротрансу, відтепер хмельничани можуть користуватися електронним проїзним у тролейбусах.

35-річний чоловік визнаний винним у смертельному ДТП, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

Вчора ввечері, 27січня, у  Хмельницькому було затримано чоловіка у якого виявили наркотичні речовини при собі, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою заявлено позовні вимоги про відшкодування шкоди, завданої порубкою дерев на території національного природного парку «Подільські Товтри», повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

У Хмельницькому працівники поліції врятували 25-річного чоловіка, що мав намір стрибнути під потяг, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


Навесні 2022 року відбудеться традиційна щорічна лісокультурна кампанія, до якої працівники лісгоспу готуються уже зараз, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.


У селі Гаврилівці на трасі «Житомир - Чернівці» відбулося зіткнення 34-річного мотоцикліста з легковою машиною, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

За повідомленням пресслужби Хмельницької обласної державної адміністрації, 9 лютого 2022 року відбудеться щоквартальна перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС.

Уже декілька років поспіль сотні білих лебедів зимують на території водойми Хмельницької АЕС, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

За повідомленням пресслужби Хмельницької обласної прокуратури на Хмельниччині буде засуджено начальницю поштового відділення.

За повідомленням пресслужби Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, за минулий рік було продано на 170 тисяч кубометрів необробленої деревини більше, ніж за 2020 рік.

Голові Хмельницької обласної ради
Віолеті ЛАБАЗЮК,
голові Хмельницької облдержадміністрації
Сергію ГАМАЛІЮ


Створення нових робочих місць, наповнення бюджету є одним із головних пріоритетів у діяльності влади. Проте Хмельницька дирекція АТ «Укрпошта» на чолі з М. Громовим перешкоджає цим завданням.

 Прокльони українців, як сніг, сиплються на голову біснуватого, маніякального Путіна, який під машкарою захисту російських інтересів штовхає світ до війни. Шантажист обклав військами наші кордони з боку Росії. А тепер ще з потурання вірнопідданого Лукашенка суне з військом у Білорусь, щоб звідти загрожувати Україні.

Про це мріє староста села разом із односельцями.

У шкільні роки вона захопилася математикою. Дехто дивувався, що така делікатна мила дівчинка, яка й у музичній школі займається, тягнеться до серйозних наук. Як правило, дівчатка більш схильні до гуманітарних, а Неля запевняла, що їй до вподоби складні задачі. Недаремно мріяла про фізико-математичний факультет у виші. Та майже перед самим вступом заманулося побачити інші місця, захотілося випробувати себе на самостійність подалі від дому.

У дворі нашого ОСББ, яке складається з кількох багатоповерхівок, кілька років мешкали собаки. Не агресивні, дружелюбні. Їх підгодовували майже всі. Дві бабусі-пенсіонерки взяли основне шефство над чотирилапими. Руді й сіренькі, кошлаті, як ведмежатка, вони радо стрічали кожного, дорослих і малих, адже до всіх звикли.

Сімнадцятирічна Аріна Чабан, гарна, розумна й допитлива дівчинка, закінчила школу (Хмельницьку ЗСОШ №21) минулого року. Із золотою медаллю. Окрім навчання, вона захоплюється живописом — малює змалку. Три роки тому у Хмельницькому обласному художньому музеї відбулася виставка її робіт «Жити мистецтвом». Дуже точна назва, адже Аріна справді захопилася вивченням історії мистецтва. І все — завдяки вчительці, Вікторії Миколаївні Кривенко, яка зуміла передати учениці свою любов до мистецтва.

Щоправда, не магазинного, знежиреного, а домашнього, справжнього. Що ж це робиться? Як це назвати?

Ті, кого за надмірну витривалість охрестили кіборгами, воїни 90 окремого аеромобільного батальйону, що носить ім’я Героя України старшого лейтенанта деражнянця Івана Зубкова, добровольці, які пройшли пекло Донецького аеропорту, рідні загиблих його захисників, ветерани українсько-російської війни з’їхалися минулої суботи до Деражні з Києва, Чернігова, Житомира, Вінниці, Івано-Франківська, усієї Хмельниччини.

Кілька дописувачів звернулися до редакції з проханням розтлумачити, як юридично правильно вирішити питання, коли накладаються межі городів чи інших земельних ділянок. А таке трапляється доволі часто через необачність землевпорядника під час розробки документації або якщо неправильні дані були внесені до Державного земельного кадастру. В результаті помилки власник ділянки, яка підлягає реєстрації, не зможе зареєструвати землю та отримати кадастровий номер, доки не будуть усунені неточності. А знаємо, що для здійснення з земельною ділянкою будь-якої юридичної операції (продаж, дарування, передавання у спадщину, обмін, поділ чи об’єднання тощо) обов’язковий кадастровий номер.