Учасники акції "Поверніть Героїв додому" запалили лампадки біля пам’ятного знака "Ангел Скорботи" і прочитали молитву, вшанувавши пам'ять полеглих захисників України, зокрема, тих, хто вісім місяців тому загинули в результаті вибуху на тимчасово окупованій території Донецької області. 

Рік тому студент-дизайнер Віталій Ноздрачов переїхав з Харкова до Хмельницького. Наразі юнак безплатно навчає малювання дітей і дорослих у місцевому волонтерському Гончаренко центрі.

22 березня  відбулось засідання комітету з присудження літературної премії імені М.В. Гоголя, під час якого було обрано цьогорічного лауреата. У переддень дня народження письменника оголошено ім’я переможця.

Віктор Сапожнік донедавна очолював філію «Славутське лісове господарство». Днями заступник начальника обласної військової адміністрації Володимир Білик під час відвідин колективу лісівників вручив йому відзнаку Президента «За оборону України».

Ольга Воляник, учениця 11 класу Хмельницької гімназії №1 імені Володимира Красицького, здобула срібну відзнаку на міжнародному фестивалі в Тунісі «I-FEST». Саме під такою назвою проходять щорічні міжнародні змагання з інженерії, науки й технологій, які збирають молодих дослідників і розробників зі всього світу в туніському місті Монастір. Учасники презентують свої проєкти в різних секціях: з фізики, екології, суспільних наук, комп’ютерних наук і математики, інженерії, біології, підприємництва та бізнесу.

Останні акорди
Ще два контрольні матчі провели в Києві футболісти кам’янець-подільського «Епіцентру», що виступає у першій лізі чемпіонату України.

Повномасштабна війна в Україні, безсумнівно, змусила наших дітей значно подорослішати, бо замість звичних ігор і забав вони у вільний від навчання час активно волонтерять. І результати їхньої кропіткої роботи почасти вражають, бо їм, як виявилося, під силу реалізувати навіть найсміливіші ідеї.

У лютому 1919 року Кам’янець-Подільський дав прихисток досить відомому Українському республіканському хору Олександра Кошиця, який евакуювався з Києва. Тут відбувалися репетиції, навчання французької, проведена значна робота з підготовки світового турне, остаточно сформовано капелу. І саме у місті над Смотричем вона почала виконувати «Щедрика» Миколи Леонтовича, який у 1899 році закінчив Подільську духовну семінарію. 24 березня 1919 року з Кам’янця-Подільського капела Олександра Кошиця вирушила у світове турне з культурно-дипломатичною місією. З нагоди 104-ої річниці знакової для кам’янчан події у місті відбулися заходи, об’єднані назвою «З Кам’янця з піснею через світ». 

2022 рік для Ізяславської громади виявився справжнім іспитом на міцність та згуртованість. Адже життя громади в умовах війни стало крихким балансом між питаннями боротьби, безпеки та комфорту мешканців й гостей Ізяславщини. Так, завдяки нашим відважним захисникам, які звільняють кілометр за кілометром, місто за містом, вибивають ворога з української землі, Ізяславська міська територіальна громада відносно у безпеці. Про підтримку, взаємодопомогу, нові виклики та об’єднання зусиль у громаді розповів міський голова Ізяслава Сергій Шлегель.

З 1 квітня 2023 року в Хмельницькій області розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

Яскрава літературно-мистецька подія відбулася в селищі Лозове, що на Деражнянщині. Учні місцевого ліцею та всі охочі стали учасниками зустрічі з письменниками, які завітали до Лозівської бібліотеки-філії з нагоди святкування Всесвітнього дня поезії.

Якщо до повномасштабної війни з Україною багато-хто з політичних лідерів світу мріяв скуштувати ікри та зробити селфі з путіним, то тепер розуміють, що будь-які стосунки з воєнним злочинцем стануть для них токсичними. Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт путіна зрівняв його з диктатором Каддафі, югославським убивцею Мілошевичем, яким теж виписали такий ордер. путін «удостоївся» його за викрадання українських дітей із окупованих територій. Наші уповноважені особи оприлюднили офіційні дані про 16 тисяч 221 викрадену дитину (насправді їх значно більше). І путін, і його співучасниця львова-бєлова, російська омбудсменка з  прав дитини, публічно хизувалася, що українських дітей з півдня і Донбасу відправляють до Сибіру та на Сахалін.

У Красилові поліцейські оголосили підозру зловмиснику, який погрожував працівниці поштового зв’язку.
Як розповідають у головному управлінні Національної поліції у Хмельницькій області, місцевий житель під час конфлікту з листоношею дістав предмет, схожий на пістолет, і почав погрожувати їй розправою.

«Українська команда» започатковує курси юридичної грамотності.

Реалії сьогодення створюють безліч викликів для кожного з нас. Чи не щодня трапляються ситуації, з якими важко впоратися, не маючи певних юридичних знань. Ще більш складно переселенцям, адже всі вони покинули рідні домівки, приїхали в інше місто, де змушені налагоджувати своє життя.

З початку березня на Хмельниччині фіксують приріст захворювання на COVID-19. У середньому приріст складає 20 відсотків за тиждень. Крім того, в області виявили новий підвид коронавірусу. Це стало темою пресконференції, ініційованої Міністерством охорони здоров’я та Центром громадського здоров’я.

Вранці, 30 березня, на Хмельниччину прибув черговий евакуаційний потяг з Херсона. Переселенців зустріли надзвичайники та представники Червоного Хреста, які допомогли вивантажити речі, транспортували маломобільних громадян до карет «швидкої», пригостили теплими напоями, а психологи ДСНС приділили максимум уваги херсонцям.

Картина венесуельського художника Крістобаля Рохаса «Бідність» (1886) відображає популярне повір‘я, що на сухоти страждають насамперед бідні верстви населення

Щорічно наприкінці першого місяця весни відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Саме 24 березня у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє це захворювання. Із того часу численна армія науковців-медиків шукала ліки та способи боротьби з цією небезпечною недугою, було відкрито шляхи до діагностики та лікування.

У ніч з 27 на 28 березня погодні умови різко погіршилися — ще вдень гріло сонечко, а вночі дощ і сніг разом із сильними поривами вітру на Хмельниччині розгулялися не на жарт.  Тож зимова негода викликала чимало проблем: були перебої з електропостачанням, падали дерева, гілки та й на дорогах водіям довелося непереливки.

Вирощування енергетичних культур забезпечить енергонезалежність трьох громад Хмельниччини
Три громади Хмельниччини отримали локальну субсидію від Програми «U-LEAD з Європою» на вирощування енергетичної верби та тополі. Цього року на півночі області висадять понад 100 тисяч саджанців таких рослин, а в подальшому їх розсадять та використовуватимуть для опалення комунальних закладів. У такий спосіб Програма «U-LEAD з Європою» підтримує громади на шляху до енергонезалежності.
Про проєкт «Вирощування енергетичних культур як складова енергонезалежності громад» в інтерв’ю Укрінформу розповів керівник регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» у Хмельницькій області Дмитро Василенко.

Центр національного спротиву (ЦНС) склав мапу таборів, де росіяни розселяють депортованих українських дітей: «Мапа створена на основі даних з відкритих джерел й буде доповнюватись. Як видно з географії таборів, процес вивезення дітей до рф має систематичний характер й завчасно підготовлений». 

зібрала чимало хмельничан, які мали можливість активно відпочити та перевірити стан свого здоров’я.

«Здорова прогулянка» відбувалася в межах інформаційної кампанії «Бустерни свою стійкість — вакцинуйся від COVID-19».

Оновлено порядок виплати одноразової грошової допомоги
Кабмін оновив порядок виплати одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих та особам з інвалідністю внаслідок війни.

Минулого вівторка, близько 08:00 години на трасі М-30 поблизу Волочиська 36-річний водій автобуса сполученням «Варшава — Одеса» не впорався з керуванням та з’їхав у кювет, після чого автобус перекинувся, — повідомляють у Головному управлінні Національної поліції у Хмельницькій області.

Тепер за певних умов можна буде отримати повну вартість навіть після відправлення потяга, розповіла прес-служба перевізника у Telegram.

Встановлено, що 18-річний житель Івано-Франківщини купував через мережу Інтернет особливо небезпечну психотропну речовину —  амфетамін, яку розфасовував в згортки та збував їх методом «закладок» у Хмельницькому, а місцезнаходження пересилав в телеграм-канал.

Родини полеглих (померлих) захисників та захисниць можуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на відкриття або розвиток власної справи. Підтримку надає Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів за програмою #Варто “Робити своє”. Загальний бюджет конкурсу становить 15 мільйонів гривень.

Сили оборони України у ніч на 28 березня знищили 14 ударних безпілотників типу Shahed з 15 задіяних російськими військами. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ у ранковому зведенні.

Ціни на пальне в Україні поступово знижуються вже третій місяць. Якщо у грудні минулого року, за даними консалтингової групи А–95, середня вартість літру 95-го бензину коштувала понад 52 грн, то нині середній цінник на стеллах АЗС становить трохи більше 47 грн. Подешевшали й інші види пального: літр дизпалива із 55 гривень здешевшав до майже 48. А найбільше впав у ціні автомобільний газ: із майже 30 гривень до 22 гривень за літр.
Водночас, споживання та, відповідно, попит на бензин та дизпаливо найближчими тижнями очікувано зросте: в країні стартує вже друга воєнна посівна кампанія. Що спричинило здешевшання бензину та дизелю та чи подорожчають вони найближчим часом — розбирались у Центрі громадського моніторингу та контролю.

Через військову агресію Росії освітній процес в Україні зазнав деяких змін. Так, у 2023 році випускники складатимуть національне мультипредметне тестування (НМТ) замість ЗНО. В Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) розповіли, коли починається реєстрація учасників НМТ та які документи потрібні, щоб зареєструватися для проходження тестування.

З 20 до 26 березня на території Хмельницької області зареєстровано 1787 випадків COVID-19, що на 204 випадки більше, ніж минулого тижня. Госпіталізовано 286 осіб, одужало 1354 особи, померло 17 осіб.

Американська Фундація “People of Ukraine” спільно з Українським ветеранським фондом Мінветеранів запускає набір на курси вивчення англійської мови для ветеранів та ветеранок.

Зареєстровано законопроєкт № 9128, яким пропонується обмежити використання військово-патріотичної тематики під час реєстрації торговельних марок та в рекламі.

Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством енергетики розпочинають проєкт щодо встановлення сонячних панелей на закладах охорони здоров’я. Проєкт “Промінь надії” реалізовуватиметься коштами міжнародних партнерів та дозволить українським лікарням залишатися більш стійкими в умовах енергетичного тероризму росіян.

Силами громадської ініціативи Євромайдан-Варшава, фонду «Stand with Ukraine» та організації «Nova Ukraine» у Польщі проведена інформаційна кампанія «Дякую, Польще». Вона проводилася до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

У місті над Смотричем надзвичайники врятували 43-річного чоловіка.

В документальній стрічці використали відеоматеріали, зняті учасниками подій
До річниці звільнення Ірпеня від російських окупантів, яке відбулось 28 березня 2022 року, вийшов фільм «Форпост Ірпінь». Про це повідомляється на офіційному сайті стрічки.

Всім добре відомо, що з середини березня в Україні розпочинається збір березового соку – одного з цінних та поживних лісових продуктів. Масово для продажу його заготовляють постійні користувачі лісових угідь (лісгоспи), а також підприємці, які отримують для цього «лісовий квиток». Такий документ дає право для добування соку у строго відведених місцях та з дотриманням встановлених правил заготівлі. 

За ініціативи The Global Business Coalition for Education (GBC – Education), яка в Україні реалізується «Word Vision International» в особі Філії «Відокремлений підрозділ Word Vision International в Україні», за сприянням Міністерства освіти та науки України, педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти вручено комп'ютерну техніку для забезпечення якісного дистанційного навчання. 

На черговій сесії Михайлюцької сільської ради прийнято рішення звернутися до Президента України та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про недопущення розробки Городнявської ділянки Буртинського родовища графіту. Нагадаємо, турецька компанія Onur Group отримала спецдозвіл Держслужби геології та надр України на видобування графітової руди та планує інвестує $50 млн у розробку родовища.

«За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Ходаківському В’ячеславу Анатолійовичу – майору (посмертно)», - йдеться в указі, оприлюдненому на офіційному сайті Володимира Зеленського. Державну нагороду 21 березня Президент вручив дружині та сину загиблого.

ЄЦБ посилює тиск на австрійський банківський конгломерат Raiffeisen Bank International (RBI) у зв’язку з його бізнесом у росії, повідомляє в п’ятницю, 24 березня, агентство Reuters із посиланням на п’ять обізнаних джерел.

Про це розповідає біолог та адвокатка здоров'я Дарка Озерна. Ініціатива "Як не стати овочем" та Оксана Мороз продовжують публікації відповідей експертів на теми інформаційної гігієни в безжальній інформаційній війні, яку Росія веде проти України.

Секретами приготування цієї страви, традиційної для Сенігова Шепетівського району, поділилася учасниця фестивалю «Гастрономічна спадщина мого села». Він проходив минулого тижня у Михайлюцькій громаді.

55-річний житель цього міста на Шепетівщині на своїй сторінці у забороненій соціальній мережі «розганяв» кремлівську пропаганду, поширював антиукраїнські публікації, у яких вихваляв російських загарбників та виправдовував їхні воєнні злочини.

Завод спецтехніки «Техкомплект» запустив серійне виробництво зерновозних кузовів AGRiLine на базі азійських вантажних шасі SITRAK C7H. Про це повідомили у пресслужбі виробника.

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.
Ветерани, ветеранки, а також родичі полеглих захисників та захисниць можуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на відкриття або розвиток власної справи. Загальний бюджет конкурсу становить 15 мільйонів гривень.

ОВЕН (21.03-20.04).
Цей тиждень дає вам шанс перевернути своє життя, змiнити напрям дiяльностi або переглянути вiдносини з партнерами. Ви будете налаштованi рiшуче, але головне - не допускайте емоцiйних перевантажень. У понедiлок i вiвторок формуються тенденцiї на мiсяць вперед. Усамiтнюватися не слiд - це сприятливий час, щоб дiйти визначеностi в близьких вiдносинах i обговорити плани з колегами. На середу i четвер плануйте справи, якi вимагають швидкого виконання.
Сприятливi днi: 30, 2; несприятливi: 31.

Наш «Колос» зіграв достойно
У Чернівцях завершився благодійний футбольний турнір на підтримку Збройних сил України.

Відомо, що до 31 березня цього року абсолютно всі аптечні пункти та медзаклади України мають бути технічно готові до відпуску ліків за електронним рецептом (е-рецептом) та подбати про підключення до Національної електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

І після року війни українці змушені залишати свої домівки та втікати від такого близького подиху смерті. Хмельниччина залишається відносно спокійним регіоном, продовжує надавати прихисток внутрішньо переміщеним особам з різних куточків України. Понад 200 тисяч переселенців, завдяки злагодженій роботі місцевої влади та волонтерів, були забезпечені усім необхідним одразу ж після свого переїзду.

Стартував другий етап спільного проекту Міністерства у справах ветеранів України та Червоного Хреста України з підтримки ветеранів війни, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни. Відсьогодні наступні 15 тисяч заявників можуть подати заяву на отримання грошової допомоги через інформаційний ресурс Е-ветеран (eveteran.gov.ua) за посиланням.

Що може бути кращим від усвідомлення того, що ти повністю реалізуєш свій потенціал, і улюблена справа приносить користь людям, стає сенсом буття, окрилює і дає натхнення. Якщо так, то можна з упевненістю сказати: життя вдалося. Сутність мовленого можна цілком віднести на адресу молодого і талановитого режисера-журналіста із Кам’янця-Подільського Андрія Зайця, на рахунку якого нині десятки художніх і документальних фільмів, телевізійних проєктів, проведених кінофестивалів і різноманітних форумів, відзначених багатьма нагородами як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівнях.

 

Розмова з Максимом Шелепалом і Вікторією Калагур відкриває цікавий погляд на те, чому молоді люди вирішили проживати в селі, і чим приваблює їх сільське господарство.

Для перетину кордону водіями, що перевозять гуманітарні або медичні вантажі для Збройних сил України, військових формувань чи населення України необхідна реєстрація в системі “Шлях”.

Обласний та місцеві бюджети громад Хмельниччини отримали додаткові 74,5 млн грн дотації за прихисток переселенців та зменшення ПДФО

В Україні триває програма безкоштовного обміну ламп розжарювання на LED-лампи, впроваджена Урядом та ЄС. Але треба мати на увазі, що Укрпошта з 22 березня скорочує кількість відділень, де можна буде обміняти старі лампи розжарювання на економні енергозберігаючі LED-лампи.

На 86 році життя, 20 березня пішов у вічність почесний член Федерації легкої атлетики України, почесний президент Федерації легкої атлетики Хмельницької області Анатолій Гнатович Мельник. 

Його справедливо називають азербайджанцем з українським серцем. До останнього воно билося з любов’ю до людей і до України.

Навряд чи коли Тарієлу Мурадову доводилося чути про Базалію на Теофіпольщині. Проте знайомство з Галиною під час строкової служби в армії на Луганщині визначило все його подальше життя, привело у ці, раніш незнані, місця. Галина навчалася в Лисичанську, здобуваючи професію кухаря, там і зустріла життєрадісного хлопця з незвичним ім’ям Тарієл, закохалася і відчула, що це — її доля.

Виплодок сатани путін — нині найогидніша, найпроклятіша істота на планеті, бо розпалив неспровоковану війну проти України, безкарно сіє смерть і розруху. Поки безкарно, розплата не за горами. Вона близько. Днями Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт володимира путіна та уповноваженої з прав дитини марії львової-бєлової за незаконну депортацію дітей з тимчасово окупованих територій. Це означає, що його мають заарештувати в 123 державах, які ратифікували Римський статут. Офіс Генпрокурора України передав у Гаагу понад сорок томів матеріалів. Йдеться про вивезення тисяч дітей з Харківської, Херсонської, Донецької та Луганської областей.

Я — жителька Кам’янця-Подільського, але зараз навчаюся в Хмельницькому. Проте рідний Кам’янець був і залишається для мене найкращим місцем на землі. Недаремно воно приваблює стільки туристів, недаремно наше місто називають квіткою на камені. На превеликий жаль, руками багатьох несвідомих і байдужих людей цю квітку знищують.

Чоловіка розшукували через злочини, пов’язані зі зброєю та наркотиками
Про затримання росіянина стало відомо в четвер, 23 березня, після повідомлення прес-служби поліції Хмельниччини. Як встановили правоохоронці, на території України чоловік перебував нелегально. Наприкінці минулого року співробітники міграційної служби притягнули його до відповідальності за порушення міграційного законодавства і зобов’язали покинути територію України протягом місяця.

Доля Геннадія Михайловича Мельника склалася, як у всіх однолітків того воєнного і вже післявоєнного лихоліття. Адже народився він у голодоморні тридцяті роки в селі з поетичною назвою Слобідка-Малієвецька Дунаєвецького району.

Олександр Камишін (зліва на право), Михайло Федоров, Оксен Лісовий та Денис Шмигаль у Верховній Раді, 21 березня 2023 року

Верховна Рада призначила Оксена Лісового міністром освіти і науки України, Олександра Камишіна міністром з питань стратегічних галузей промисловості, а Михайла Федорова віцепрем’єр-міністром з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністром цифрової трансформації України.

Із настанням теплої погоди люди масово почали спалювати суху рослинність, руйнуючи таким чином екосистему. Лише за одну добу в Україні виникло 127 пожеж в екосистемах, які охопили 80 гектарів території.
До ліквідації наслідків цих пожеж було залучено 507 осіб особового складу та 126 одиниць техніки. Такі дані під час брифінгу озвучив Роман Рудак, заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України. Він також наголосив, що найчастішими порушеннями, які призводять до пожеж в екосистемах, є самовільне випалювання громадянами сухої рослинності.

Всесвітня організація охорони здоров’я передала Україні 59 сучасних автобусів для вакцинації жителів віддалених населених пунктів. Один із них отримала Хмельниччина.

 

У середу, 22 березня, став відомий порядок виступів учасників у півфіналах Пісенного конкурсу Євробачення-2023, які відбудуться вже цього травня в британському Ліверпулі від імені України. Україна — країна-переможниця минулорічного Євробачення, відтак TVORCHI автоматично потрапляють у гранд-фінал конкурсу 13 травня, де виступатимуть під номером 19.

Кіберфахівці Служби безпеки ліквідували прокремлівську ботоферму у Хмельницькій області. Понад 2 тис. ботів «розганяли» дезінформацію про ситуацію на фронті і закликали українців ухилятися від мобілізації. Також проросійський осередок займався дискредитацією військово-політичного керівництва та підрозділів Сил оборони нашої держави. За оперативною інформацією, основними «замовниками послуг» ботоферми були представники спецслужб країни-агресора.

Суд німецького міста Вісбаден оштрафував на 1500 євро чоловіка, який ходив на роботу у футболці із символом російської агресії – літерою Z. Він має сплатити штраф організації, що надає допомогу українцям. Про це повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Безплатний посадковий матеріал можуть отримати жителі Теофіпольської громади. Проєкт «Хаб розвитку овочівництва» втілили у життя за сприяння громадських організацій і підтримки європейських інституцій. За умовами проєкту планують відібрати півтисячі домогосподарств. Кожне з яких може отримати до 100 -та саджанців овочів – огірків, помідор, капусти. У такий спосіб у громаді хочуть підтримати продовольчу безпеку.

Стрес, одноманітність, великі навантаження, хронічна втома… усе це залишає вигорілу землю там, де в людини повинен бути її життєдайний ресурс. Якісно існувати без цього ресурсу неможливо, тому потрібно вчасно розпізнати «дим» від перших спалахів емоційного вигорання. Тому що тут усе, як зі справжньою пожежею - чим сильніше горить, тим складніше потушити. Тому поговоримо про симптоми та «цільову аудиторію» цього синдрому. Про усі його стадії та прояви. Про те, що саме потрібно робити, якщо помітив ознаки емоційного вигорання в себе або в поведінці близької людини. А ще - про правила «протипожежної ментальної безпеки».  У студії Андрій Козінчук - відомий в Україні військовий психолог. Має багаторічну практику, працював із військовими в зоні АТО. Спеціалізується на проблемах, пов'язаних з впливом війскових дій на психічний стан людини.

Фахівці з фізичної реабілітації поранених захисників пройшли чотиримісячну підготовку на Хмельниччині. Завершальний етап підготовки відбувся на базі Територіального медичного об’єднання МВС України по області. Спеціалісти з різних медичних закладів системи Міноборони та Міністерства внутрішніх справ склали заліки й отримали сертифікати.

Розпочалася 392-а доба російського широкомасштабного вторгнення

РФ продовжує збройну агресію проти України, не полишає намірів щодо повної окупації Донецької та Луганської областей. Противник веде наступальні дії на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках, на інших – обороняється. Минулої доби підрозділи Сил оборони відбили 114 ворожих атак на східній ділянці фронту. Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Військові відчайдушно захищають Україну. У боях вони отримують складні поранення. Що робити захисникам і захисницям, якщо вони не можуть отримати достатню медичну допомогу в Україні? Чи є можливість лікуватись закордоном? Так, є. Розповідаємо, як це відбувається.

20 березня в одному з дворів, що на проспекті Миру обласного центру, знайшли дві підствольні гранати. Предмети виявили на території дитячого майданчика близько 8-ої години ранку. Про інцидент хмельничани почали повідомляти у місцевих спільнотах й Telegram-каналах. Пізніше у соцмережах опублікували й відео, ймовірно зняте з вікна житлового будинку. На ньому видно, як у дворі працюють оперативні служби, місце події при цьому загородили стрічкою.

Поліція Хмельниччини попереджає: все частіше зловмисники через мережу інтернет та популярні месенджери заволодівають коштами під виглядом надання виплат українцям, які постраждали від війни.

У ніч із 25 на 26 березня українці традиційно переведуть годинники на одну годину вперед, щоб продовжити світловий день. Отже, прокидатися цього дня доведеться на годину раніше. 

Законопроєкт №7198 підписаний Президентом. Вже в травні люди почнуть отримувати перші компенсації. Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Волонтерські групи, що активно працюють на території Чемеровецької громади втілили у життя амбітний задум — облаштували для військових автолазню. Незабаром авто вирушить до бійців, а у громаді уже планують облаштовувати новий банно-пральний комплекс.

З п’ятниці на суботу, 18 березня, рф знову атакувала Україну безпілотниками. На Хмельниччині повітряна тривога розпочалася після 23.00 і тривала понад дві з половиною години. 

який створив вірус для викрадення персональних комп’ютерних даних людей

За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури слідчими СУ ГУНП в Хмельницькій області, спільно із працівниками відділу протидії кіберзлочинам у Хмельницькій області, викрито 25-річного жителя Хмельниччини, який створив «вірус» для викрадення даних користувачів комп’ютерних систем.

Указ про звільнення очільника Хмельницької обласної державної адміністрації (під час воєнного стану – Хмельницької обласної військової адміністрації) оприлюднено на сайті Офіційного представництва Президента України.

Звірі, зображені у своєрідній авторській техніці «наївного мистецтва», перетворюються в м’які вироби. Вони полюбилися українцям і зробили майстриню затребуваною у своїй сфері. Про те, як народжуються ідеї, як малюнки перетворюються в іграшки та як склалася ситуація з дотриманням авторського права на роботи відомої художниці спеціально для Соціальної інформаційної платформи розповіла Олена Панчук.

Сім медичних закладів Хмельниччини уклали контракт із НСЗУ за двома «реабілітаційними» пакетами. 5 можуть надавати допомогу за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах», 6 – за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».

З Хмельницької області 5 ветеранів-підприємців отримали відкшодування 20 тисяч на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи від Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

Подивіться! Прилетіли! Повернулися! Не зрадили нашій землі, нашим полям! Будуть гніздитися! Будуть з веселим клекотом годувати своїх діточок! Земля проситься до обробітку! Сіємо, садимо! Живемо! Будемо! Буде Україна!

Відповідно до народних спостережень, 19 березня – це день, коли прилітають лелеки. За повір’ями, вони приносять на своїх крилах холод, тому зазвичай у третій декаді березня спостерігається зниження температури.
Предки говорили: «Лелеки прилетіли — на крилах снігу принесли»️. А ще з ними пов’язано багато легенд. Ось одна з них.

На Facebook-сторінці 58-річної Світлани Кравченко у графі «Про себе» коротко і містко вказано: «Від прадіда-українця бахмутянка. Це найцінніше, що маю». За цими словами неймовірна історія незламного міста, старовинного будинку з таємницями та жінки, яка зберігає пам’ять про обох.

Безсумнівно, не знайдеться на Поділлі жодної людини, яка б не чула про затоплене село Бакота, що в Кам’янець-Подільському районі. Місцем сили його протягом століть називають усі, хто бував у тих направду дивовижних місцях, де надзвичайні краєвиди оповиті легендами та святістю…

Хмельницькі сапери — справжні сміливці, які заслуговують великої поваги та подяки за свою відданість роботі. Вони відважні та рішучі, безстрашні й професійні, справжні бійці ДСНС, які від початку повномасштабної війни постійно беруть участь у розмінуванні деокупованих територій.

Війна, що вже понад рік триває в Україні, щодня забирає її кращих синів, завдає стільки біди, залишає людей без домівок, без перебільшення, об’єднала весь світ задля допомоги нашій державі. Безперечно, у цей складний час найбільш необхідною є підтримка фронту, та дуже важлива вона й для мирного населення. У перші місяці війни гуманітарна допомога стала опорою для України, однак, чим далі, тим більшими були переживання, що допомога з-за кордону знизиться.

Їхнє життя із раннього дитинства сповнене випробувань, адже, втративши найдорожче — батьків, вони змушені швидко дорослішати й бути мудрими не по роках. Війна ж наклала свій болючий відбиток на цих дітей, бо довелося тікати від вибухів і обстрілів рашистів, шукаючи більш безпечні місця для проживання. І Хмельниччина стала прихистком для багатьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули в нашу область з прифронтових територій Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Херсонської і Харківської областей.

В Україні продовжує діяти програма «Доступні ліки». Вона працює для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, з хронічними хворобами нижніх дихальних шляхів, цукровим діабетом II типу, цукровим діабетом I типу, нецукровим діабетом, з хворобою Паркінсона, з розладами поведінки і психіки, епілепсією, для імуносупресивної терапії у післяопераційний період з трансплантації. Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.

Нестерпні два місяці російської окупації. А потім довга і виснажлива дорога з Нової Каховки у безпечний затишний куточок Хмельниччини.
Жахіття війни, які побачила і пережила школярка Катерина Єфімчук, донині озиваються болем та смутком у її юному серці.

Заключний етап
«Епіцентр» із Кам’янця-Подільського посилено готується в Києві до другого етапу чемпіонату України з футболу в першій лізі.

Кам’янець-Подільська громада знову у жалобі — у боротьбі за Україну загинув 27-річний Роман Іваненко.

Авжеж, немає кращої мотивації, ніж добра воля. Ніколи те, що робиться з примусу, не може бути кращим від того, що чиниш з власної волі. Ми тому й так відважно воюємо, захищаючи рідну землю, — бо маємо неосяжну волю до Перемоги.

І нині, після року повномасштабної війни, згадуються довжелезні черги до військкоматів, коли тисячі українців добровільно вступали до лав Збройних сил, територіальної оборони, аби воювати з ворогом. Багато хто залишив роботу за кордоном, повернувся, щоб захищати Україну.

12 березня близько 6-ї години ранку в обласному центрі по вулиці Кам’янецькій в районі зупинки «Пам’яті Героїв» на пішохідному переході під колесами автомобіля загинула жінка.

Із 2014 року наші добровольці боронять рубежі України від кривавого окупанта. Безстрашні, вольові та відважні воїни, які з честю виконують громадянський обов’язок – захищати свою рідну землю. А з початку повномасштабного вторгнення рашистів наші Герої, не чекаючи повісток, взявши до рук зброю, продовжують нищити ворога, виборюючи свободу для своєї Батьківщини та майбутніх поколінь.

У третій декаді березня агроформування Хмельниччини вже розпочнуть посівну кампанію 2023. Загалом господарства краю планують посіяти понад 850 тисяч гектарів ярих культур, з яких 300 тисяч гектарів становитимуть ярі зернові, понад 440 тисяч гектарів технічних, 110 тисяч гектарів картоплі, овочів та кормових культур.

Щорічно у день народження Великого Українця — Тараса Григоровича Шевченка — Хмельниччина вітає лавреатів обласної Шевченківської премії, якою відзначають митців культури нашого краю.

530 гривень — на таку суму в середньому збільшилися пенсії в нашій області.

 1 березня в Україні проведено їх перерахунок. Для підтримки найбільш вразливих категорій громадян проіндексовано пенсії, які призначені (перераховані) відповідно до законів України: «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Повномасштабна війна різко змінила життя українців та діяльність  територіальних громад. Кам’янець-Подільський, котрий є членом Асоціації міст України в Хмельницькій області, також опинився в нових реаліях, з новими викликами та необхідністю прийняття швидких ефективних рішень.

Несвідомими підлітками легко маніпулювати, управляти, їх можна спрямувати для втілення підступних та злих намірів. Нині, коли переважна більшість батьків розв’язує «дорослі» проблеми, а їхні діти «зависають» у соцмережах, цю обставину й використовують моральні покидьки.

Тисячі російських наступів, сотні ракетних обстрілів — ворог продовжує завдавати ударів і на передовій, і по цивільних об’єктах. Війна триває, а тому потреба у зброї, амуніції, генераторах, медичних засобах залишається актуальною.

Творчих та креативних людей Хмельницького навчать, як перетворити власні ідеї та творчість на прибутковий бізнес
Громадська організація “Заходи” розпочинає новий проєкт: “Розвиток мистецького підприємництва задля розвитку економіки та культури України” та створює “Школу бізнес-навичок для митців”.

За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького визнано винним 35-річного місцевого жителя у шахрайстві, вчиненому повторно, шляхом здійснення незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3 ст. 190 КК України). Його засуджено до 4 років 6 місяців позбавлення волі. 

                           Посилання на ілюстрації: https://fex.net/s/byfcdka

До цього часу українські євреї проводили читання головного тексту пасхальної вечері на івриті або російською
За даними Асоціації єврейських організацій та громад України до повномасштабного вторгнення рф на території нашої країни проживало понад 300 тисяч осіб єврейського походження. В Україні вся література, зокрема духовна, перекладалась тільки російською, а єврейські громади були майже 100% російськомовні.

14 березня у Хмельницькому відбулися Загальні збори регіонального відділення Асоціації міст України. Участь у заході брали міські, селищні, сільські голови громад Хмельниччини, виконавча дирекція та консультанти РВ АМУ, керівництво області та Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

На сьогодні існує два варіанти оскарження постанов військо-лікарської комісії.
Перше, що може зробити ветеран чи військовий - подати заяву до Центральної ВЛК у якій зазначити причини перегляду постанови. Крім цього, до заяви варто додати документи, видані ВЛК, рішення якої оскаржується. За наявності можна також надати результати попередніх медичних досліджень.

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу підозрюваного Владислава К. на ухвалу слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду від 28 січня 2023 року, якою Владиславу К. обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою строком до 24 березня 2023 року, без визначення розміру застави.

Поміж очікуваних реформ, які не вдалося втілити в “пандемічний” 2020-ий, – реальні зміни в системі архітектурно-будівельного контролю. Через специфіку цієї сфери, про нюанси якої відомо лише фахівцям і невеликій групі “посвячених” експертів, у публічній площині тема не набула такого розголосу, як, до прикладу, реформа митниці чи податкової. Не кажучи вже про медичну галузь або антикорупційну вертикаль. Водночас “посвячені” кажуть: збереження статус-кво в недореформованій системі ДАБІ приховує купу небезпек.

Фонд держмайна десять разів виставляв його на аукціон Prozorro за програмою малої приватизації. На останніх торгах змагалося 13 учасників, переможницею аукціону стала культурна менеджерка, засновниця ініціативи «Спадщина.UA» львів’янка Ганна Гаврилів, яка запропонувала за об’єкт рекордну суму – 1,26 млн грн, що у 126 разів перевершила початкову вартість у 10 тис. грн.

Чоловік у серпні минулого року з під’їздів двох будинків міста Хмельницького викрав велосипеди місцевих жителів та здав їх до ломбарду.

Рішення про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції було ухвалено Кабінетом Міністрів України у 2020 році. Причиною стали численні скарги на її діяльність та факти порушень в роботі.

Дорожньо-транспортна пригода сталася у селі Стара Гута Смотрицької тергромади.

Слідчі Служби безпеки України встановили, що українським військовим, якого розстріляли після слів «Слава Україні!», був снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області Олександр Ігорович Мацієвський. 

У березні, 138 років тому,  Олександр Кониський написав «Молитву за Україну», а поклав слова на музику Микола Лисенко. «Молитва за Україну» — урочиста пісня, відома також під назвою «Боже великий, єдиний, нам Україну храни». У далекому 1885 році «Молитва» набула широкої популярності в Галичині та поза нею. Нині твір офіційно визнано духовним славнем України на рівні з державним. По-особливому радіємо, що ця «Молитва за Україну» нині лунає нашою рідною, українською, мовою і в стінах храмів Києво-Печерської лаври.

 

17 січня цього року під час патрулювання дільничний офіцер спільно з дізнавачем Хмельницького райуправління поліції в дендропарку виявили чоловіка саме у той момент, коли він розкладав «закладки». Правопорушником виявився 36-річний житель Вінницької області, який приїхав до Хмельницького з метою збуту наркотиків. 

В Україні відбудеться Національний конкурс волонтерів і благодійників. Наразі триває прийом заявок.

Медалями Святого великомученика Юрія Переможця відзначила Православна церква України піхотинців та військових медиків 3-ї окремої танкової Залізної бригади з Хмельниччини.

Дітей без супроводу дорослих на пероні залізничного вокзалу помітили співробітники поліцейської станції №3. 14-річна дівчинка, її 10-річний брат та їхня 10-річна подружка приїхали потягом з міста Ямпіль Хмельницької області. Вони розповіли, що вночі втекли від п’яних батьків.

Чим займається інженер лісового господарства? Про це розповідає Антоніна Діхтяр – працівниця ДП “Славутський лісгосп”. Любити та поважати ліс її навчив батько. Вони разом працювали у рідних лісах Запорізької області. Але зараз лісгосп під окупацією. Батько Антоніни боронить країну в лавах ЗСУ, а вона переїхала працювати в лісі на Хмельниччині.

За результатами розгляду позову Кам’янець-Подільської окружної прокуратури судом прийнято рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 40 га вартістю 576 млн грн.

Українці, які зараз перебувають за кордоном, мають змогу одружитися або розлучитися на території іншої держави. 

У хрaмі селa Супруньківці в Гуменецькій сільській територіaльній громaді Кaм’янець-Подільського рaйону Хмельницької облaсті. сьогодні, 9 березня, вперше пролунaлa молитвa укрaїнською. Про це повідомив протоієрей Олексaндр Цісaр.

Вихованка Ярмолинецького будинку дитячої та юнацької творчості Мар’яна Мілковська отримала дипломом І ступеня за роботу «Новорічні іграшки» під час участі у міжнародному конкурсі «Mеrry Christmas».

Володимир Зеленський нагородив орденами, медалями та почесними званнями низку українок за їхні досягнення. Серед них — троє жительок Хмельниччини.

«Дня­ми бу­ло вик­ри­то зло­чин­ну гру­пу, яка ма­ючи дос­туп до пер­со­наль­них да­них обо­рон­ців, за­во­ло­ді­ва­ла гро­ши­ма з їх­ніх бан­ківсь­ких ра­хун­ків.

Шепетівським міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» спільно з відділом у справах сім’ї, молоді та спорту було проведено змагання зі стрільби з пневматичної зброї серед дівчат у двох вікових групах – до 18 років та старші.

Розповімо про соціальний захист, а зокрема про їхні пільги та гарантії:
— медичне обслуговування у закладах Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
— раз на рік санаторно-курортне лікування та відпочинок санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України (призупинили у 2023 році);

Український маркетплейс DOM.RIA підсумував зимовий сезон на ринку нерухомості та представив оновлений звіт власного аналітичного центру. Під час дослідження розглянуто пропозицію та ціни на новобудови, вторинний продаж житла та оренду. 

Служба безпеки встановила, що мешканець обласного центру підтримував російську загарбницьку війну та надавав інформаційну підтримку державі-агресору в підривній діяльності проти України.

Нещодавно в залі засідань Деражнянської міської ради відбулась нарада, на якій обговорили культурно-мистецьке життя закладів культури громади. Не обійшлося, звісно, і без фінансово-господарської складової. Проаналізували рік минулий і окреслили перспективи на поточний.

Більше року триває в Україні повномасштабна війна з ненависним ворогом. Тисячі наших співвітчизників емігрували в інші країни в пошуках прихистку від вибухів, рашистських ракет і зруйнованих домівок. З однією із таких українок я познайомилася, і вона повідала свою історію, свої враження від перебування за кордоном. Ось що розказала Оксана.

…І внесок подолянина
У кіпрському місті Ларнака відбувся етап кубка світу з боротьби самбо серед молоді та дорослих за участі чотирнадцяти держав.

Злочинна група з трьох чоловік, яка орудувала на Хмельниччині, отримала по заслузі. Феміда винесла вироки всім її членам, які гастролювали по Україні, труївши людей смертельно небезпечними препаратами і грабуючи їх.

З перших днів повномаштабної війни вчителі та працівники Плужненського ліцею ім. Р. Й. Бортника підтримували захисників рідної землі. Опанувавши техніку плетіння сіток, узялися до роботи. Допомагали їм жителі навколишніх сіл.

Загибель рідних людей – болюча та дуже відчутна. У цей складний період важливо отримувати підтримку всіма можливими способами. Психологи «гарячої лінії» кризової допомоги УВФ готові допомогти українцям, які втратили рідних. Тому запускають групи підтримки. Це можливість побути поруч із людьми, які мають схожий досвід, отримати взаємотурботу.

Якщо Ви стали свідком НЕЗАКОННОЇ РУБКИ в лісовому господарстві Хмельниччини, повідомляйте. Реагуємо на кожне звернення! 

Ось вона, сутність російського ворога — знищувати навіть обеззброєних, які не зможуть чинити опір. Вбивати за те, що українець. Страта полоненого, яку побачили у соцмережах, — це не лише про порушення законів і звичаїв війни, встановлених міжнародним правом, це про сатанинське єство москалів.

Нещодавно не лише нашу державу, а й увесь світ сколихнуло відео розправи над українським військовополоненим, яке відзняли та поширили в Інтернеті нелюди, кати-рашисти.

Неподалік міста Летичів сталась аварія, в якій постраждали троє людей. Йдеться про одного з водіїв та двох пасажирок з іншого автомобіля. Наразі їх всіх госпіталізували в хірургічне відділення.

Дмитро Коцюбайло з позивним Да Вінчі — український воїн, який у вісімнадцятирічному віці пішов захищати суверенність нашої держави ще у 2014 році, пройшов АТО/ООС. Загинув під Бахмутом. Це перший доброволець, якому надано звання «Герой України» прижиттєво. За попередніми даними, під час одного з боїв Дмитру в шию потрапив уламок російського снаряда. Поранення виявилося смертельним.

У селі Жабинці на Хмельниччині в колодязь впала місцева мешканка. Відомо, що глибина криниці 15 метрів, тож внаслідок падіння жінка травмувались. Із колодязя її дістали рятувальники.

Перший день весни… Сльози рідних і близьких загиблих Героїв, розгубленість дітей, чорні хустки матерів… Війна забрала в них найдорожчих і найближчих їм людей — їхню опору, надію та захист… Війна принесла страждання й тугу, назавжди змінивши життя родин. Бог забирає кращих своїх синів і дочок, нехай їхні душі покояться з миром. Слава Героям і Героїням, які віддають свої життя за Українську землю, виборюючи для неї свободу та незалежність.

Геній, Пророк, Совість Нації, Голос Народу — так називаємо найвеличнішого з українців, нашого Тараса. У його грудях билося справжнє українське серце, і душа понад усе боліла за Україну.
Неосяжна широчінь його любові й дала невимірну силу Шевченковому Слову, яке і крізь століття не втрачає гостроти та злободенності. Навпаки — спонукає знову й знову прислухатися до нього — мудрого та правдивого.
Як довго «совєти» нав’язували нам свій погляд на Тарасову поезію, ховаючи в літературних нетрях все те, що могло будити свідомість і зрощувати в українцеві — Українця. Та нині, як ніколи, Шевченкове слово, його думка стають нашим поводирем.

Маленькі розвідники — квадрокоптери, вкрай потрібні на фронті нашим воїнам, адже вони компактні, маневрові та можуть злітати на невеликій відкритій місцевості. Тому потреба в них завжди велика.

Цими днями виповнилося б 90 років від дня народження професора Михайла Самокиша, який з 1983 по 2002 рік обіймав посаду ректора Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту, нині Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», котрий очолює доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НААН, заслужений працівник сільського господарства України Володимир Іванишин. Саме з його ініціативи та ветеранської організації ЗВО була проведена науково-практична конференція пам’яті Михайла Івановича Самокиша.

Україна поставляє своє збіжжя в десятки держав світу: дружніх і не дуже дружніх. Нехай смакують продукцією з нього, розвивають власне тваринництво й птахівництво. Добре їм, добре й нам, бо одержуємо валюту. На жаль, не всі вдячні українцям. Взяти тоталітарний Іран, якому продаємо сільгосппродукцію останніми роками в значних обсягах.

Років п’ятнадцять тому прочитав в одній із місцевих газет оголошення про терміновий продаж гаража. Нещодавно вийшов на зв’язок з його власницею, і під час нашої зустрічі вона пояснила, що їй терміново потрібні гроші на лікування, не вдаючись у деталі, на яке саме. Ну, потрібно, то потрібно, і мені гараж підійшов, оскільки був розташований недалеко від мого будинку. Ще за якийсь день ми документально оформили спільну купівлю-продаж. На цьому й розійшлися. А десь через пів року на нашому Жовтневому мікрорайоні випадково зустрівся з цією жінкою. Привітавшись, вона щиро подякувала, що виручив тоді з коштами, які були їй необхідні на лікування онкохвороби.

Приємна новина для кам’янчан надійшла днями від Європейського Союзу  — місто над Смотричем стало переможцем конкурсу і отримає 1,8 мільйона гривень гранту на підтримку малого та середнього підприємництва. Загалом із 45-ти українських громад конкурсний відбір пройшли 20. У тому числі і Кам’янець.

Я пам’ятаю, як малою, кожного разу їдучи до бабусі, при в’їзді в містечко мене зустрічав великий портрет Шевченка з написом:
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.

Тоді, в свої вісім, я ледь усвідомлювала значення цих слів. Не знала, яка ж та оновлена земля і чи ми вже на ній? Хто вони, ті син та мати? Але завдяки цим рядкам розуміла, що є ворог-супостат.

На Кам’янеччині за консультацію таролога жінка перерахувала понад 67 тисяч гривень. Зрозумівши, що не отримала бажаної допомоги, потерпіла звернулась до поліції із заявою про шахрайські дії.

Сьогоднішня наша розповідь про волонтерку Ок­сану Мартинюк, яка очолює Добровільне об’єднання громадян «Жінки на підтримку армії. Шепетівка». А нагода випала дуже важлива: днями Оксана отримала почесний нагрудний знак «За сприяння війсь­ку» від головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
Ще у 2014 році Оксана розпочала волонтерську справу. При Молодіжній раді міста здійснювала проєкт підтримки наших захисників на сході України. А день 24 лютого 2022 року для родини Мартинюків став відліком зовсім іншого часу. Ще удосвіта провела чоловіка Вадима на потяг до Києва, куди він поїхав у відряд­ження. А зранку дзвінок коханого прогримів, як грім серед ясного неба: «Сонечко, почалася війна!».

Фінські вчені з’ясували, що регулярне вживання звичайного томату здатне знизити ризик інсульту. У масштабному дослідженні, яке тривало протягом 12 років, брали участь чоловіки віком від 46 до 65 років, пише Daily Express.

Встановити особи загиблих українців правоохоронці не можуть через відсутність порівняльного ДНК-матеріалу.
На сьогодні криміналісти разом із експертами ДНДЕКЦ ідентифікували близько трьох тисяч убитих російськими загарбниками українців. Ще 2800 тіл залишаються досі не пізнаними через відсутність порівняльного ДНК-матеріалу. Про це у понеділок, 6 березня, повідомило Управління комунікації Національної поліції України.

Як повідомляє пресслужба НБУ, Національний банк вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати “Банк Форвард” росіянина Рустама Таріко. Таке рішення регулятор ухвалив зважаючи на пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку від 8 березня 2023 року.

7 березня у Хмельницькій районній раді відбулась позачергова сесія. Основним питанням засідання було обрання голови райради. Ним став Богдан Цимбалюк від політичної партії “Команда Симчишина”.

7 березня з полону звільнили ще 130 українців: 126 захисників та 4 захисниць. Це результат роботи Об'єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу щодо поводження з військовополоненими. «Стан здоров’я (військових. – ред.) бажає бути кращим. У цьому обміні майже всі військовослужбовці мають поранення чи важкі захворювання, які отримали під час боротьби за незалежність України”, – зазначив заступник глави робочої групи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко.

 

Найперша обробка винограду навесні проводиться з початку до середини квітня. Рання обробка винограду суттєво полегшить роботу протягом усього сезону, і набагато знизить ризики того, що врожай постраждає від грибків чи шкідників. Важливо підібрати правильні препарати для ранньої обробки цієї культури.

16-річний хмельничанин Павло Кравчук, студент Хмельницького політехнічного коледжу, виготовляє з паракорду — спеціального міцного шнура — брелоки-обереги для захисників. А щоб залишки матеріалу не засмічували екологію, винайшов спиртівку для розпалу вогню в польових умовах. Кожна з них здатна горіти 6-8 хвилин.

6 березня до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу, що виникла на вул. Вокзальній в обласному центрі. Негайно за викликом було направлено чергове відділення рятувальників 3 Державної пожежно-рятувальної частини.

Рідні, він — живий. В полоні.

Зараз у соціальних мережах дуже багато публікацій про зниклих безвісти. Сім’ї з відчаю публікують фото, додають прізвище ім’я, дату народження та інші чутливі особисті дані. Але оприлюднена особиста інформація про зниклих або полонених військовослужбовців до моменту надання відповідної інформації зі сторони росії, може чинити шкоду полоненому військовослужбовцю.

Основною тенденцією 2022 року стало збереження позицій м’ясопродукції українського виробництва на міжнародному ринку за рахунок курятини.

Весна крокує Україною. Ми пережили зиму, яку нам віщували найскладнішою. Хочеться підняти голову, роздивитися навкруги і насолодитися красою природи, яка нас оточує.

43-річного порушника міграційного законодавства з багатим кримінальним минулим 3 березня оперативники міграційної поліції та управління стратегічних розслідувань спільно з колегами із міграційної служби доправили до прикордонного пункту пропуску «Могилів-Подільський», де передали прикордонникам для подальшого випровадження.

Управління культури та туризму Хмельницької міськради провело 15-ий благодійний аукціон на придбання автомобіля для ЗСУ. Цього разу лотом стала картина, графічний портрет за назвою «Степан Андрійович». Звісно, кожен упізнає в цих рисах, зображених з філігранною, фотографічною точністю, великого державотворця України Степана Бандери. Автор виставленої на аукціон роботи – відомий хмельницький художник, 35-річний Олександр Канюка. Його твори уже не раз ставали родзинками благодійних лотів. Портрет лідера української нації на аукціоні, що відбувся 3 березня, було продано за 10 тисяч гривень. (Початкова ціна лота – 5 000 гривень).

Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут та ГО “Кластер підприємців-внутрішньо переміщених осіб” запрошує на безплатні курси перекваліфікації!

який переховувався на прифронтових територіях
У грудні минулого року 48-річний уродженець Миколаєва побив жителя м. Шепетівки та заволодів його мобільним телефоном.

U-LEAD з Європою надасть локальну субсидію Крупецькій, Ганнопільській та Берездівській громадам для підвищення енергетичної безпеки громад через забезпечення умов для вирощування енергетичних культур.

У Хмельницькому на благодійній виставці картин українських художників збирають гроші на допомогу ЗСУ
Кавуни-обереги, які увібрали херсонське сонце у свої лона, кавуни-титани, кавуни-месники, що літають у повітрі, наче дрони-камікадзе, і розриваються над головами окупантів… Ці сюжети – лише незначна, хоча найвиразніша частина експозиції мистецького благодійного проєкту «Херсонщина – це Україна», презентованого в Хмельницькому художньому музеї.

Дорожньо-транспортна пригода сталася 3 березня на трасі «Житомир — Чернівці» поблизу села Гуменці. Слідчі встановлюють причини аварії, у якій травмувався 28-річний водій вантажівки.

У цьому році медичний заклад надаватиме пацієнтам безоплатні послуги за трьома пакетами Програми медичних гарантій.

3 березня на Хмельниччині з робочим візитом зустрічали Надзвичайних і Повноважних Послів Республік Турецької, Киргизької, Вірменії, Грузії, Молдови, Румунії, Словенії, Таджикистану, їх радників та секретарів.

Організаційний комітет XIV конкурсу професійної журналістики «Честь професії» оголошує про старт прийому матеріалів у 2023 році, що триватиме до 22 березня включно.

Уряд вніс зміни до постанови від 20 лютого 2019 р. № 206, що регулює питання забезпечення житлом осіб, які брали участь у Революції Гідності, а також членів їхніх сімей.

Міжнародна гуманітарна організація World Central Kitchen (WCK) від початку повномасштабної війни надає гуманітарну допомогу та годує українців. Наразі організація планує надати насіння городини для жителів прифронтових та деокупованих територій. Про це повідомила пресслужба WCK.

В перший тиждень Великого посту, який розпочався в понеділок, 27 лютого, в усіх православних храмах читається Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського. 

Запрошуємо вас відвідати освітньо-культурний заклад у місті Шепетівці «Музей пропаганди». Тепер бажаючі зможуть переглянути онлайн лекції, подкасти, екскурсії, виставки в будь-який зручний час. До речі, зустрыч з Андрієм Климчуком, експертом з комунікацій Український кризовий медіа-центр, автором рубрики «Деколонізація» проєкту Uchoose/UCMC на тему «(Не) очевидна пропаганда. Леся Українка» вже у ефірі.

У житті Марії Федорчук уже була війна — Друга світова. Свято вірила, що не повторяться її жахіття і запанує на землі мир та спокій. Адже чимало страждань і випробувань випало на долю жінки. І залишилися гіркі спогади не лише про воєнне лихоліття, а й про великий голод, який лютував по селах. Тоді дивом вижила її багатодітна сім’я — чи з Божою поміччю, чи завдяки кмітливості їхньої матері.

Уперше в історії
У Грузії відбувся чемпіонат світу з лижної акробатики. Учасники змагалися в трьох турнірах: чоловічому, жіночому й змішаному.

Під такою назвою в Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відбулася виставка робіт Олександри Пасічник та Наталії Степанюк. Жінки об’єдналися, щоб допомогти Збройним силам України. Мисткині є учасницями багатьох благодійних акцій та аукціонів. І на виставці «Янгол Перемоги» можна було придбати керамічні вироби Олександри Пасічник та картини Наталії Степанюк, доєднавшись таким чином до допомоги нашим захисникам.

Саме під таким гаслом у Деражнянському центрі професійної освіти, який очолює Віталій Дащенко, нещодавно відбувся інформаційно-виховний захід з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Лікувальні властивості гвоздики широко використовуються в китайській медицині. Ця запашна спеція здатна вилікувати багато хвороб завдяки унікальному складу.

Цей перефразований вислів Цицерона згадав виконувач обов’язків ректора Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту професор Юрій Телячий, презентуючи благодійний аукціон «Мистецтво прискорить перемогу», на підтримку Збройних сил України в стінах цього навчального закладу.

Коли минулого року рідні, односельці вітали Марію Йосипівну Бондарук зі 101-им роком, то, звісно, бажали при доброму здоров’ї, поряд з найдорожчими людьми, зустріти й наступний день народження. Ці побажання дійшли до Всевишнього, і Марія Йосипівна Бондарук з села Михнів на Ізяславщині в теплому сімейному колі відзначила свій 102 рік із дня народження. Зі сльозами на очах згадувала вона свої молоді роки, які були надзвичайно складними в її житті.

«Я нібито і здорова, але більше як рік відчуваю слабкість у тілі, нема апетиту, не хочу рухатися. Щось зможете порекомендувати?» Ганна, с. Самчинці.
До того часу, коли симптоми зникнуть, частіше відвідуйте церковну службу. З 22 лютого починається піст у католиків, а з 27 лютого — у православних християн. Постарайтеся дотримуватися посту і в молитвах звертайтеся до Вищих Сил з проханням про допомогу.

28 лютого Хмельниччина попрощалася з двома рятувальниками, які загинули внаслідок кривавої атаки ворогів-окупантів. Молоді хлопці були віддані до останнього подиху своїй професії і своєму покликанню — допомагати людям. Вічна пам’ять і доземний уклін мужнім нашим Героям без зброї.

Крига скресла: перші чотири німецькі танки Leopard 2 вже в Україні. Їх передала Польща. Незабаром поляки, які разом з американцями найбільше допомагають нам зброєю, відправлять ще шістдесят власних модернізованих танків РТ-91. Такий приклад надихає й спонукає квапитися інші держави, що обіцяли дати «леопарди». Вже наприкінці цього місяця на фронті з’явиться кілька десятків цих машин. А всього в першій хвилі поставок навесні партнери передадуть до 140 танків різних модифікацій. Надійним доповненням до них будуть понад 150 бронемашин піхоти, які вже на шляху до України. Згодом, після нових поставок танків наша армія зможе сформувати вісім нових механізованих батальйонів.

Їм би ростити дітей, турбуватися про батьків, втілювати свої заповітні мрії. Та вони віддали найдорожче — життя, щоб наступні покоління зростали в мирній країні, щоб кожен почувався захищеним на рідній землі.
Недаремно їх називають Воїнами Світла, Воїнами Добра, бо ж серце в цих хлопців особливе. І доброти, і відваги, і відданості, і любові у ньому було через край. Так відгукується про своїх односельців староста села Клинове на Городоччині Ірина Янкова, згадуючи про відважних бійців, яких забрала страшна війна.

Невеличке село Закриничне на Ізяславщині належить до тих, які називають неперспективними. Нині тут проживає менше півсотні осіб. Та, схоже, зовсім скоро його життя може суттєво змінитися, і Закриничне претендуватиме на цікаву туристичну родзинку краю. А все — завдяки родині Остап’юків, які взялися за … розведення кіз.

Із початку повномасштабного вторгнення росії на українську землю фактично кожному з нас довелося переосмислити сенс всього, що колись мало важливе значення. З’явилися нові дороговкази та напрями, в яких потрібно рухатися усім разом як єдина та незалежна нація, що прагне свободи та гідного життя без ярма, в яке намагається нас затягнути кривавий сусід-окупант. Знищуючи наші міста і села, росія не може знищити єдиного — нашого духу і жаги жити на своїй рідній і вільній землі. І щоденно в різних куточках України звучать молитви за мир у нашій країні, за наших мужніх Героїв-захисників, яких підтримуємо та віримо в їхню міць і силу. В кожній громаді — від маленького села до селищ і міст люди працюють у тилу, щоб допомогти не лише військовим, а й вимушеним переселенцям, словом, усім тим, хто пережив на собі жахіття війни.
 А як минув непростий 2022 рік для Дунаєвецької міської територіальної громади розповість її очільниця Веліна ЗАЯЦЬ.

За даними Державної митної служби України, у 2022 році вартість експорту насіння та плодів олійних культур склала майже 3,8 млрд дол. США. Це на 54 % більше, ніж 2021 року. 

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та українському народові, згідно з указами Президента України, державними відзнаками посмертно нагороджені троє захисників.

Зловмисником виявився 35-річний хмельничанин, який і раніше притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення шахрайських дій. Перебуваючи на іспитовому терміні, аферист продовжив ошукувати довірливих громадян.

Рішенням суду задоволено позов Хмельницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону про повернення у власність Міністерства оборони України земельної ділянки військового містечка, вартістю майже п‘ятнадцять мільйонів гривень.

Одним із вирішальних факторів для лікування після встановлення такого діагнозу є, звісно ж, час. Адже чим довше людина не звертається до лікаря, тим гірший прогноз може почути під час лікування. Однак медицина не стоїть на місці, і за останні десятиліття  статистика виживання пацієнтів, у яких діагностували онкологічні захворювання, дуже змінилася, бо завдяки сучасному обладнанню для діагностики та лікування, а також широкого спектру препаратів, люди отримують шанс прожити довге і щасливе життя.

“Цей храм буде іменуватися — Святих Новомучеників України. А божественна назва, тобто народна, людська — храм Небесної Сотні. Новомученики, які боролися за свою державу, за незалежність, за свою країну. Вони можуть бути навіть не зачислені до лику святих. А чим не святі наші воїни, які захищають нашу батьківщину? Кожен воїн, який віддав життя за нашу батьківщину і герої Майдану — вони святі”, — сказав священник Православної церкви України отець Микола (Фатич).

 Путінська росія літала-носилася зі своїми величчю і силою, як баба-яга зі ступою на мітлі. Та після повномасштабного вторгнення немитої орди в Україну виявилося, що її армія — колос на глиняних ногах, а ніяка не друга в світі за своєю міццю. Наші безстрашні воїни з допомогою сучасної зарубіжної зброї та кращих зразків вітчизняної б’ють її на всіх фронтах, аж гай шумить. Б’ють на суші, на морі і в повітрі. Скаженіє, лютує новоявлений фюрер від невдач, від ганьби, від провалу бліцкригу. Звільняє або садить під домашній арешт своїх бездарних генералів. Від цього у його відданого посіпаки, себто міністра оборони шойгу, кажуть, інфаркт стався.

«Подільські вісті» — єдина з обласних газет, яка активно й оперативно висвітлює події на фронті, волонтерський рух, роль влади в зміцненні оборони, публікує глибокі аналітичні спецпропагандистські розвідки про походження московської орди, одіозні фігури кремля, варварську роль расєйської церкви в геноциді, який творить путінська погань.

У досить складний час для України так важливо відчувати підтримку від тих, кому не байдужа її доля. Чимало держав продовжують нам допомагати протистояти ворогові, підтримують нас у боротьбі з рашистською навалою.

Станом на 28 березня Меджибізька громада прийняла в загальному 8902 переселенці, які прибули з різних куточків України. Зараз у громаді перебувають у приватному секторі 620 людей, яких пекло війни змусило покинути домівки, 44 з них – дітки, 23 – вже дистанційно навчаються у громаді.

Нещодавно в Деражнянському міському історичному музеї пройшла акція за участі дітей вимушених переселенців, яку організував Деражнянський відділ культури та туризму на чолі з Миколою Черкаським. Він наголосив, що з початку війни відділ активно організовує дозвілля для них, аби хоч трохи відволікти людей від пережитого.

Палії сухої трави ніяк не вгамуються: не лякають їх ні штрафи, ні навіть кримінальна відповідальність. А тим часом у вогні гинуть сотні тваринок, страждає екосистема загалом. Є кілька випадків загибелі й самих паліїв… Спиніться, врешті! Не нищіть все живе довкола, бо природа цього не пробачить.

До редакції надійшов лист із Нижнього, що на Деражнянщині. У нім наша читачка просить допомогти знайти подружок юності.

Нещодавно в обласному центрі на пішохідній частині вулиці Проскурівської додалися ще портрети Героїв, які віддали своє життя, боронячи рідну землю від російського окупанта.

Триває війна, але треба і сіяти хліб, і садити ліс. Наразі всі підприємства обласного управління лісового та мисливського господарства розпочали весняну посадкову кампанію.
Заплановано створити цьогоріч  453 гектари лісових насаджень, у тому числі 60 гектарів нових лісів на землях, не придатних для ведення сільського господарства. Це мінімальне завдання залісення, адже триває виконання програми Президента «Зелена країна». Якщо територіальні громади краю  виділять більше земель під залісення й озеленення, то державні лісогосподарські підприємства, маючи достатній ресурс, зможуть спільно з громадою посадити значно більше дерев, ніж передбачається.

  

У Хмельницькому співробітники Державного бюро розслідувань затримали трьох військових, які застосовуючи незаконні схеми, сприяли чоловікам призовного віку  переправлятись за кордон, та уникати призову.  

«Державна зрада — це діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності...»  (ст. 111 Кримінального кодексу України).
Анатомія цієї небувалої зради в історії України відбувалася на очах усього народу, політиків, еліти, війська, кожного українця. Підла, неймовірно підступна зрада першого президента держави Л. Кравчука, яку довершив уже другий — Л. Кучма.

Біженцям все важче знайти житло за кордоном.

Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави люди почали масово виїжджати подалі від бойових дій. Паніка сіялася і в містах, де було відносно спокійно й ситуація була контрольованою, проте українці, нажахані можливою загрозою з боку рашистів, все-таки приймали рішення переміщуватися або на західну Україну, або за кордон.

Для родин із дітьми, які постраждали через війну та потребують фінансової підтримки, ЮНІСЕФ разом із Мінсоцполітики розпочали програму грошової допомоги.

Минулої суботи Кам’янець-Подільський відзначив 78 річницю визволення від фашистської окупації. Все почалося 10 липня 1941 року, коли війська 11-ї німецької та 3-ї румунської армій захопили місто. З того часу до 26 березня 1944 року воно перебувало в руках нацистів. За роки окупації населення Кам’янця скоротилося майже вдвічі. Жахливою сторінкою історії є розстріл 79 тисяч громадян єврейської, української, російської і польської національностей, а також 6 тисяч радянських військовополонених. Практично повністю була знищена промисловість міста.

З 1 березня 2022 року вчергове проведено індексацію пенсій. Як повідомили в головному управлінні Пенсійного фонду в Хмельницькій області, індексація пенсій проводиться шляхом осучаснення показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який є складовою формули розрахунку пенсії, на коефіцієнт підвищення, що визначається щороку Кабінетом Міністрів України. Цьогоріч коефіцієнт збільшення становить 1,14.

На розгляд парламентського комітету Верховної Ради направлено законопроєкт про заборону діяльності організацій (об’єднань), керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України. Зрозуміло, що такі зміни стосуватимуться в першу чергу Московського Патріархату в Україні.

Міністерство культури та інформаційної політики України та український народ не втомлюються дякувати міжнародній культурній спільноті за безпрецедентну підтримку. Як повідомляє Мінкульт України, найбільші музеї світу, музичні та кінофестивалі, провідні театри та авторитетні аукціони припинили будь-яку співпрацю з культурними та креативними секторами в рф:

АТ «Укрзалізниця» відновлює продаж квитків на десять днів наперед на більш як 40 основних рейсів країною. Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Працівники ЦПД при РНБО України зібрали добірку фейків, маніпуляцій та дезінформаційних «вкидів», що ворог продукував протягом 28 березня. Про це йдеться на сторінці Центру протидії дезінформації у Фейсбук.

У березні цього року четверо хмельничан, 16 – ти річна дівчина та чоловіки віком 20, 26 та 40 років, у період військового стану вирішили незаконно підзаробити.

Працівниками поліції спільно із працівниками ДСНС зафіксовано правопорушення громадянином Ф, жителем с. Михайлівка (Крупецька громада), навмисні дії якого привели до загоряння сухої трави. Завдяки оперативному виявленню загоряння вдалось швидко ліквідувати і попередити поширення вогню на значну площу. В зв’язку з цим на громадянина Ф складено протокол про адміністративне правопорушення за ст 77-1 КУпАП та накладено штраф, який згідно даної статті становить до 6120 грн.

Від початку широкомасштабного військового вторгнення РФ на територію України наші громадяни як ніколи стали єдиним цілим, справжнім монолітом у спротиві агресії – одні взяли до рук зброю та знищують окупантів, інші займаються волонтерською діяльністю, долучаються до евакуації наших громадян із зони бойових дій, допомагають продуктами харчування, одягом, коштами...
Усі разом та кожен на своєму місці долучається до всеукраїнського супротиву військовій агресії північного сусіда-вбивці...

...

У 2017 році в місті над Смотричем кам’янчанином, відомим режисером Андрієм Зайцем було організовано і проведено перший незалежний Міжнародний кінофестиваль «Бруківка», який отримав продовження і став щорічним. Під час цього заходу відбуваються покази фільмів конкурсної програми, зустрічі з іменитими режисерами та акторами, тематичні майстер-класи та виступи музичних колективів.

У с. Ставниця (Меджибізька громада) для потреб захисників України місцевий приватний підприємець Андрій Нетяга організував та відкрив швейний цех .

Чемеровецька дитячо-юнацька спортивна школа запрошує на тренування школярів з числа внутрішньо переміщених осіб, які мають бажання займатися в секціях: тхеквондо, важка атлетика, бокс. Заняття проводяться у приміщенні місцевого спортивного комплексу. Сьогодні тренери ДЮСШ працюють із вихованцями, які раніше відвідували секції і готові займатися з бажаючими до спортивних занять.

Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову від 19 березня 2022 року №334 «Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період дії воєнного стану» – https://is.gd/oMP8aK.

На офіційному сайті Хмельницького обласного центру зайнятості розміщена база вакансій від кращих роботодавців. На головній сторінці сайту необхідно клікнути активне віконце «Шукаю роботу». В пошуку зазначити регіон та професію, розмір очікуваної заробітної плати. Виставити фільтр можна і за іншим критерієм, що спрощує пошук бажаної роботи.

Тисячам нашим співвітчизникам з регіонів, де ведуться запеклі бої, надала прихисток Кам’янеччина. Практично немає міста, містечка чи села, де б нині не мешкали вимушені переселенці.

У важкий для нашої країни час жителі сіл Вихватнівці та Ленівка (Китайгородська громада) не залишилися осторонь та організували допомогу нашим захисникам, а саме: виготовлення готової продукції  та медичних турнікетів для військових ЗСУ, плетіння маскувальних сіток.

23 березня в селищі  Нагоряни (Кам’янець-Подільська міська територіальна громада) відкрито медичний пункт. Відтепер близько 600 нагорян можуть отримувати послуги лікаря в оновленому закладі.

На одній карті помаранчевим кольором позначаються області, де в реальному часі лунають сирени. Зелений колір означає, що немає тривоги, а сірий – немає інформації. Дані оновлюються кожні 20 секунд https://vadimklimenko.com/map/

На іншій онлайн-мапі – інформація про повітряну тривогу в окремих районах України. Червоним кольором позначена тривога, білим – відсутність тривоги, а сірим – немає інформації. Дані оновлюються кожні 25 секунд https://war.ukrzen.in.ua/alerts/

Тушкованки, дитяче харчування, засоби гігієни, підгузки та медикаменти – загалом близько двох тонн найнеобхіднішого вантажу відвантажили з логістичного центру обласного гуманітарного хабу при ОВА для мешканців Сумської територіальної громади.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин у прямому ефірі на своїй сторінці у Фейсбук поінформував про ситуацію в Хмельницькій міській громаді за тиждень, розповів про допомогу Збройним Силам та вимушеним переселенцям, а також відповів на запитання хмельничан.

«Закрийте небо над Україною!» - під таким гаслом у середмісті Хмельницького, на майдані поблизу кінотеатру імені Т. Шевченка, відбуваються музичні перформанси за участі місцевих музичних колективів та окремих виконавців. У суботу, 26 березня, своє мистецтво хмельничанам та гостям міста дарував рок-гурт «Stanza».

Знайдіть дві півторалітрові пляшки з-під води і зробіть два розчини: содовий  та з лимонної кислоти. Пропорція:  0,5 л. води - 1 ст. л. соди/лимонної кислоти.  

Президент Володимир Зеленський ще в середині березня звернувся до українців не розпочинати зараз, у період запеклого воєнного спротиву українців зовнішньому агресору, одночасно й церковну війну: з Московським патріархатом, досі підпорядкованим “материнській” російській церкві. Це логічно: нині не час знекровлювати себе й зсередини, релігійно розколювати суспільство, оголошуючи бій колаборантам в рясах, яких багато в середовищі МП, хоча війна не має напівтонів: або чорне, або біле, тобто, або ти ворог, або з нами єдиному строю. Але силуване втручання в церковне життя завжди викликає неабияку напругу в суспільстві, навіть коли політична ситуація в країні не залишає вибору для подальшого існування жодного колаборантського середовища.

Оперативники управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ спільно зі слідчими слідчого управління, оперативниками кримінальної поліції ГУНП в Хмельницькій області та силової підтримку спецпризначенців затримали членів злочинної групи з міжнародними зв’язками, які займалися виготовленням і збутом наркотиків.  Лідером групи був 59-річний мешканець м. Славута, громадянин рф.

Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 24 березня, близько 14.40 години у Хмельницькому на перехресті проспекту Миру та вулиці Свобода. Зіткнулися автомобіль «Фольксваген Пассат» під керуванням 36-річної жительки Дунаєвець та мотоцикл «Кавасакі», за кермом якого перебував 20-річний хмельничанин.

50 хмельницьких волонтерок зібрали для військових 1000 пакунків сухого борщу, що дорівнює 5000 л готової страви.

Офіс Генерального прокурора разом з українськими та міжнародними партнерами створив ресурс для належного документування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, скоєних російською армією в Україні.

У Хмельницькому академічному обласному театрі ляльок (вул. Проскурівська, 46) діє соціальний проєкт «АРТ-терапія», призначений для дітей-переселенців та молодших мешканців Хмельницького. Від початку дії АРТ-терапії ляльковий театр відвідали понад 3000 дітей.

Незважаючи на воєнні дії, українці створюють родини, народжують дітей і таким чином творять українське майбутнє.

Держава надаватиме фінансову допомогу людям які вимушено перемістились через активні бойові дії:

Заклади вищої освіти міста активно долучаються до допомоги Українській армії та громадянам, котрі були змушені залишити рідні домівки та приїхали до нашого міста. Так, при Хмельницькому університеті управління та права ім. Леоніда Юзькова створено Волонтерський центр (вул. Проскурівській, 57, т. 068-114-99-09).

21 березня набув чинності Закон України від 15 березня 2022 року № 2121-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, та надання їм соціальних гарантій” (надалі — Закон №2121).

 

Поліція Хмельниччини вимагає не поширювати фейки, а Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони закликає зберігати пильність

 

Прокуратура Хмельниччини вкотре нагадує громадянам, що володіти зброєю можна тільки у передбачений законом спосіб і навіть під час війни.   

 
 

Черговий нещасний випадок стався в селі Лісогірка на Городоччині, сімдесятип’ятирічна жінка обпекла майже половину тіла.

На Шепетівщині відразу дві сільські парафії вирішили вийти з московського патріархату та перейти до Православної Церкви України. Це громади села Брикуля і села Вишневе, повідомив благочинний Шепетівського округу Православної церкви України Володимир Паращук.

Продовження строку воєнного стану
Президент України своїм указом ініціював продовження воєнного стану в Україні з 26 березня 2022 року строком на 30 діб. Таке рішення було підтримано парламентом 15 березня 2022 (р. № 7168 від 14.03.2022).
Джерело: Указ Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022.

Жахіття, пов’язані з війною, завдають багато фізичного та морального болю, виснажують емоційно. Проте саме ця клята війна дуже змінила українців. Увесь світ побачив, що це — нові спартанці, які не запитують скільки ворогів, а запитують де вони? Швидка координація, взаємодопомога, довіра, відвага знищили внутрішні чвари, і всенародне єднання набуло небаченого розмаху. Сатана-путін недооцінив український народ, українське військо, українське керівництво. Зіткнувшись із шаленим супротивом, за три тижні цей покидьок від заяви про те, що мета вторгнення — звільнити Україну від «нацистського керівництва та повернути Київ у його природне російське середовище», перейшов до знищення міст, обстрілу мирних жителів, знущань, (що оголило особливу жорстокість рашизму), аби лише зламати неочікуваний потужний опір.

Коли насвіть у найгарячіших точках, поряд зі страшною небезпекою, бодай якась дрібничка, проста річ нагадує про дім, про людей, які хвилюються за тебе, твій дух міцніє. З’являються сили, яких не очікував у собі. Про це не раз говорили наші хлопці, які б’ють ворога на передовій. Так, допомога, турбота, молитва тилу дуже важливі для кожного воїна. А тил — це не лише рідні, це тисячі незнайомих людей, які бодай чимось хочуть допомогти, які, не слідкуючи за плином годин, прагнуть якнайшвидше зібрати, підготувати, завантажити, відправити на фронт.

«Добігає сторіччя, як учасники мого покоління вперше усміхнулися після завершення війни в далекому 1945-му, що забрала мільйони ні в чому невинних людських життів. Війна особливо жорстока до дітей, які страждають, не розуміючи за що, — розповідає дитина війни — 83-річний Олександр Гриценюк. — Пригадую, як німці увійшли в село надто стрімко і з першого ж дня розпочали наводити порядки своїми «заповідями», що закінчувались одним: розстріл. Німецькі «порядки» першими відчули собаки, яких нищили не менше тижня. Ми з мамою плакали, коли закопували свого Шарика. Сумирний і добрий пес ніколи не мав ворогів навіть серед котів, та став ворогом для Великої Німеччини. Наступною жертвою став хлопчик Льоня, який проживав на нашій вулиці. Він поцупив у німецького солдата тверду, мов камінь, галету. Два поліцаї вели по сільській вулиці під руки цю дитину, а німець з лозиною виписував на голій спині німецькі ієрогліфи. Однією з вимог «заповідей» була негайна здача вогнепальної зброї. Один із хлопчиків не тільки приховав пістолет, але й стріляв із нього десь у кар’єрі. Ніхто не хотів вірити, але страта відбулася... показово на майдані. Жінки падали, втрачаючи свідомість, чоловіки не приховували сліз. Перелякані батьки ні на крок не відпускали своїх дітей. Страх опанував село. Право на дитинство в дітей цинічно відібрали».

Дві сотні тушкованок зі свинини та гречаної каші з м’ясом щоднини готують у Голосківському садочку, що у Меджибізькій територіальній громаді. Продукти для тушкованок надають місцеві підприємці-благодійники Ігор Приказюк, Сергій Бевза, розповідають у селищній раді.

Дуже важливо, під час війни, нам усім навчитися приділяти більше уваги одне одному, а саме: чути, підтримувати, розуміти та обговорювати новосформовані потреби, — вважає соціальний педагог Олена Костянтинівна ГЛАДКА Хмельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20. Залежно від різних факторів особистість по-різному реагує на події воєнного часу. Та маємо зрозуміти одну вкрай важливу річ, що всі реакції (крім тих, що можуть заподіяти фізіологічну шкоду людині) у цих ненормальних подіях є нормальними.

Донька Ярослава Мудрого Анна, яка вийшла заміж за короля Франції Генріха I, писала своєму батькові: «У яку варварську країну ти мене послав. Тут житла похмурі, церкви потворні, звичаї жахливі. Народ письма не знає. Показала книжку королю, він поморщився і каже: я не священник, щоб читати. У нас в Європі жоден король читати не вміє».  (Уривок із листа королеви Анни).

У Городоцькій громаді активно підтримують українських військових та допомагають вимушеним переселенцям. Жителі сіл і міста збирають продукти, готують різні страви (ліплять вареники, варять картоплю, готують борщі) для військовослужбовців кількох військових частин. Вчителі і молодь плетуть маскувальні сітки для захисників. А група пенсіонерів із золотими руками, так звана бригада «Совбез-Бронетехніка», взялися відремонтувати три одиниці техніки. Вони вже раніше, починаючи з 2015-го, відновлювали техніку для військових, взятися за старе змусила війна. Про це розповів Сергій Щур, заступник начальника відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міськради.

З перших днів повномасштабної війни жителі Солобковецької громади дружно активувались на різних фронтах: і сітки плетуть, і смаколики та ліки на передову передають, і вимушених переселенців приймають, і протитанкові їжаки і навіть пластини до бронежилетів виготовляють…

Через коронавірусні обмеження останнім часом в одному з освітніх закладів Кам’янця-Подільського розмістили кілька сотень співвітчизників різного віку та з різних регіонів країни, які через обстріли та вибухи окупанта змушені були полишати рідні домівки.

Стільки матюччя, як зараз, увірвалося в наше життя з телеекранів і соціальних мереж, ще не було ніколи в нашій історії. Воно й зрозуміло, адже й війни такої не було уже давно. І ненависті до окупанта, і люті до убивць дітей і жінок, і злості до небаченого потоку брехні також…

Одну з виставкових залів Хмельницького обласного художнього музею, що на вулиці Проскурівській, 47, переобладнали під мистецький простір. Саме тут з 8 березня розпочав свою роботу арт-хаб для гостей нашого міста, дітей-переселенців, а також маленьких і дорослих хмельничан. Загалом від початку роботи мистецький простір відвідали 829 осіб, зокрема 441 дитина.

Відбулося позачергове засідання виконавчого комітету. Під час роботи члени виконкому розглянули понад півсотні питань порядку денного. Частина стосувалася підтримки військових, оборони держави та міста, решта питань пов’язані з життєдіяльністю міста.

Декілька порад від військового психолога Андрія Козінчука, аби допомогти нам усім легше переживати і проживати цю війну.

  У Белграді (Сербія) відбувся чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні за участю найсильніших спортсменів із 137 країн.

Чи можна в іншому регіоні отримати допомогу на поховання? І який термін її виплати?

Українцям дозволили під час війни не звітувати, звідки у них гроші.

І жах, і кров, і смерть, і відчай,  
І клекіт хижої орди,
Маленький сірий чоловічок  
Накоїв чорної біди.  
Це звір огидної породи,  
Лох-Несс холодної Неви.  
Куди ж ви дивитесь, народи?!  
Сьогодні ми, а завтра – ви.

Ліна КОСТЕНКО, 2015

Чи не щодня Кам’янець-Подільський  приймає гуманітарні вантажі як від закордонних друзів, так  і від представників вітчизняного бізнесу, волонтерів, громадських організацій, небайдужих кам’янчан. Відповідно до розпорядження міського голови, ведеться суворий контроль за обліком і видачею цієї гуманітарної допомоги.  Все, що надходить, розподіляється відповідно до потреб  військових і переселенців. Днями, зокрема, було відправлено гуманітарний вантаж  мешканцям Миколаєва.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» №2120-ІХ від 15.03.2022р. оприлюднений в газеті «Голос України» №58 від 17 березня 2022 року. Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Хочу звернутися до політиків, які, перебуваючи в тилових містах, розповідають про «зраду» і роблять «оцінки» оперативної обстановки.
Своїми безвідповідальними заявами, на зразок, противник щось нібито без проблем взяв або що нібито готується здача країни, ви ображаєте наших воїнів.
Сили оборони героїчно протистоять ворогу, якого називали другою армією у світі.
Ми зупинили противника на всіх напрямках. Ми завдали їм таких втрат, яких вони ніколи не бачили і не могли уявити.
Про це знають всі українці. Про це знає світ.
Триває 24-та доба нашого спротиву повномасштабній агресії. Спротиву, який став можливий завдяки національній єдності, нашій підготовці та мотивації.
Тож, я звертаюся до вас: не принижуйте наших захисників своїми «експертними оцінками». Це ж не ви зараз на першій лінії оборони. І не ваші діти.
Кожен повинен займатися своєю справою. Ми захищаємо Україну. Ви дбаєте про її розвиток і не заважайте нам.
Охочих боронити країну запрошую до лав Збройних Сил.
Закликаю - не розколюйте державу! Слава Україні!

прокуратура Хмельниччини закликає усіх повідомляти про факти жорстокого поводження окупантами з мирним населенням
Правоохоронцями Хмельниччини документуються усі випадки катувань, вбивств та жорстокого поводження військовослужбовцями країни агресора з мирним населенням за повідомленнями громадян, які евакуювались з територій де тривають бойові дії.

Усі водії, які дозволяють собі порушувати правила дорожнього руху та сідають за кермо у нетверезому стані будуть отримувати покарання за умовами воєнного часу. Їхні транспортні засоби вилучаються та розміщуються на майданчиках тимчасового тримання, а після рішення суду їх передають для потреб оборони України. Про це сьогодні зазначив  начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій під час передачі ключів від двох таких автівок нашим військовослужбовцям.

У Хмельницькому вимушеним переселенцям почали видавати довідки про взяття на облік. Згідно з рішенням уряду, отримати їх можуть мешканці 13-ти областей та Києва. Довідки видають з 16-го березня у громадських приймальнях управління праці та соціального захисту населення (вул. Шевченка, 99, тел.: 65-60-80, 067 352-70-89; вул. Перемоги, 10 Б, тел.: 63-00-24, 067 352-70-93; вул. Інститутська, 18, тел.: 67-02-91, 067 352-34-50, 067 383-21-30).

Із загостренням агресії рф проти України благодійна організація «БФ «Карітас Хмельницький УКГЦ» розпочала працювати у посиленому режимі, адже значно збільшилася кількість людей, які потребують допомоги. Організація протягом багатьох років опікується вразливим верствами населення та завжди приходить на допомогу нужденним. От і зараз, в час війни волонтери благодійного фонду активно включилися та працюють із переселенцями не залишаючи поза увагою і своїх постійних підопічних.

Міська дитяча лікарня отримала гуманітарну допомогу з-за кордону. Зокрема, дитячі суміші, пюре та підгузки. Все це безкоштовно роздаватимуть вимушеним переселенцям, які приїхали до Хмельницького із немовлятами.
Детальніше у сюжеті МТРК «Місто».

«Підписали угоду про партнерство із чеською Прагою 6. Планували партнерські відносини формалізувати ще кілька місяців тому, бо мали співпрацю, але підписали угоду тільки тепер. Голова Ондржей Коларж приїхав до Хмельницького, незважаючи на воєнний стан в Україні. Від Праги Ондржей привіз гуманітарний вантаж. Зокрема, близько 30 хороших квадрокоптерів, військовий одяг, взуття, термобілизну, речмішки, продукти, медикаменти.

Сьогодні на території Хмельницької міської територіальної громади перебуває близько 22 тисяч осіб переселенців з місць, де тривають активні бойові дії, багато з яких є особами пільгових категорій. Такі громадяни не мають можливості отримати пільговий електронний квиток для проїзду, відповідно, можуть користуватись послугами пільгового проїзду в електротранспорті на підставі пільгового посвідчення та довідки ВПО (довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи), тобто без електронного квитка як виняток на період введеного воєнного стану.

«Звернулися до Уряду з пропозицією будівництва житла для українців, які вимушено переїхали в Хмельницький через бойові дії в інших регіонах.
Маємо план будівництва майже 2600 квартир для орієнтовно 6 тисяч людей.

Сьогодні автопарк міської лікарні поповнився ще одним автомобілем швидкої допомоги. Автівку передали в якості гуманітарної допомоги з міста-побратима Чеханов (Польща). В машині є киснезабезпечення, дефібрилятор, кардіомоніторинг. Машина швидкої допомоги з усім необхідним наповненням буде перевозити наших поранених військових з госпіталя до міської лікарні та у зворотному напрямку.

Особливості адміністрування податків і зборів під час дії воєнного стану (№ 7137-д від 14.03.2022)
Закон має на меті підвищити забезпечення військових і правоохоронних підрозділів через визначення особливостей адміністрування деяких податків і зборів під час воєнного стану. Так, на рівні Бюджетного кодексу України встановлено, що:

«З нами Бог»: один із найдавніших гімнів на підтримку українських воїнів сучасності. «З нами Бог!» – гімн, що сягає часів Київської Русі XIII ст.: його співали ратники перед боєм, зокрема, перед битвою з монголо-татарами на ріці Калці в 1223 році. «Борітеся – поборете! Вам Бог помогає!», – пророче слово Тараса Шевченка, співзвучне з молитвою. «З нами Бог, розумійте, народи!» звучить у виконанні артистів хору, солістів Львівської національної опери та виконавців із львівських хорових колективів (соло - Олексій Кувітанов) під орудою Вадима Яценка в режисурі Василя Вовкуна. Нехай цей старовинний піснеспів додає духовної сили, мужності та звитяги славним воїнам Збройних Сил України, веде їх до очікуваної Перемоги і миру в Україні! «З нами Бог!» записано у Львівському Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Відео – Museway Звукорежисер-акустик – Іван Огар, «Time Based Stereo» Дирекція Львівської національної опери вдячна всім за організацію, сприяння та втілення проєкту. Слава Україні! Героям Слава!

У лікарні є можливість проведення:
📍радіологічної діагностики - компьютерна томографія (попереднiй запис за номером 044-259-65-28)
📍консультативного прийому - онлайн консультації онколога, гематолога (попередній запис за номером 044-299-49-10)
📍онкологічного консиліуму (після консультації онколога чи гематолога)
📍проведення хіміотерапевтичного лікування в умовах амбулаторного залу (після консультації онколога чи гематолога)
Якщо Вам потрібна допомога і Ви можете безпечно дістатися до лікарні ми готові надати необхідне лікування.

Після перерви басейн знову починає працювати. Тут можна займатися індивідуальним плаванням, відвідувати групові заняття.

З 16 березня 2022 року відновлюється робота телефонів «гарячої лінії» апарату Державної міграційної служби:

На початку березня Хмельницька міська рада спільно з кризовими психологами міста запровадили онлайн-зустрічі для дітей та підлітків. Мета цього проєкту - допомогти найменшим мешканцям нашої громади справитись із різними тривожними станами, надати можливість обговорити власні відчуття та переживання, поділитись емоціями.

Нехай пробачать карлики й ліліпути, що мушу диявола путлера йменувати ними. Такий уже збіг обставин: люципер зійшов на землю саме в образі кремлівського недоростка, нікчемної потвори. Ще демон зійшов у подобі рідкісного мерзотника, циніка патріарха кіріла, всіх російських попів і генералів, їхньої дешевої інтелігенції, тупих губернаторів, науковців,  артистів, еліти тощо. Ніхто зі світових дослідників, точно не може встановити, коли, де, звідкіля сповзли мільйони цих рептилій на нашу планету. Приміром, гіпотеза, що це залишки «золотої орди», як на мене, ображає ту ж «золоту орду», бо «царство московське» своїм дикунством і варварством, цинізмом і людиноненависництвом не мало і не має аналогів у світовій історії.

Навіть нині, через три тижні після повномасштабного вторгнення Росії на Україну, ведеш лік часу за особливим календарем. Можеш переплутати число місяця чи день тижня, але точно знаєш, який день війни. Отже, сьогодні вже 22-ий. Однак все ще видається і реальним те, що окупанти нещадно бомблять наші мирні міста, гинуть українці, гинуть, що найстрашніше, діти (з початку воєнних дій їх загинуло уже 103). Справді, хіба це не жахливий сон?! Жахливий, але, на жаль, не сон.

Полковника Володимира Миколайовича Возного наказом Головнокомандувача Збройних сил України призначено начальником Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Нині Кам’янець-Подільська міська ветеранська організація є не лише однією з найчисленніших в області, а й однією з найактивніших. Особливо ця дієвість проявляється у теперішній нелегкий для країни час. Як відзначають у президії цього громадського об’єднання, кожен з його членів усвідомлює, що фронт сьогодні не лише там, де вже несе смерть російський окупант, а й на кожному клаптику рідної України.

Російські вояки відзначаються в Україні не героїзмом і військовим вишколом, а мародерством. У селах вони ловлять курей, ріжуть свиней. А в містах крадуть у магазинах телевізори, мобілки, одяг. Ще й хваляться своїм родичам у телефонних розмовах, що після війни привезуть додому ціле багатство.

Потроху українці починають звикати до гучних звуків сирени, яка лунає в різний час доби та може тривати по кілька годин. Однак з часом чимала кількість громадян почала ігнорувати її, мовляв, все одно ж обстрілів чи ракетних ударів на своїй території не чути, не видно вибухів, тому можна й не поспішати до сховищ. Дехто нарікає на втому, бо через постійне психоемоційне навантаження просто немає сил бігти в укриття. Проте фраза «Станеться те, що має статися», яку частенько повторюють наші громадяни, вже, на жаль, стала фатальною для багатьох українців.

Із початку повномасштабного вторгнення російського окупанта на територію України практично не залишилося байдужих до долі нашої країни та нашого майбутнього. Тож аби вистояти та витримати навалу агресора потрібно сміливо простягувати руку допомоги й підтримки всім тим, хто опинився в біді. Війна неабияк об’єднала українців, згуртувала, давши зрозуміти наскільки важливо не бути осторонь, особливо, коли мова йде про наших мужніх українських захисників, справжніх козаків, чиєї волі та жаги до перемоги точно вистачить. А як інакше, коли в них за плечима така потужна підтримка.

Свою перемогу в Пекіні паралімпійська американська чемпіонка Оксана Мастерс присвятила Україні, адже вона — уродженка Хмельниччини.

І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.
Ці слова Великого пророка, поборника за незалежність і волю України, легендарної постаті в літературі та мистецтві, духовного батька нашої нації — Тараса Григоровича Шевченка — є своєрідними дороговказами для кожного українця. У цей нелегкий час, сповнений болю та тривоги, настанови Кобзаря нас об’єднують, змушують підніматися і йти боротися за свою державу, за її майбутнє, за незалежність і наших дітей, які народжуються і будуть народжуватися у вільній країні.

Нині пліч-о-пліч з українським народом мужньо боронять країну від російського агресора і працівники поліції Кам’янеччини. З часу бойових дій вони перебувають у повній бойовій готовності, несуть службу в режимі 24/7 спільно з представниками інших правоохоронних органів задля контролю за безпековою ситуацією у своєму регіоні та протидії усім можливим військовим загрозам, випадкам мародерства.

Окрім запеклих боїв на передовій, так само повномасштабно точаться вони й на інформаційному фронті. Адже ця зухвала терористична війна почалася з брехні, ворог і далі підступно годує фальшивою, зшитою білими нитками, інформацією і власних громадян, і світ. Тож пліч-о-пліч зі Збройними силами спротив ворогу чинять понад тридцять тисяч бійців Креативних сил України. Працюють за трьома основними напрямами: створюють ілюстративно-інформаційні матеріали, покликані підтримувати українців; контент для громадян країни-агресора і білорусів; патріотичні відеоролики та сюжети для світу, який мусить знати правду. Формування утворилося на базі всесвітньо відомої компанії «Videomatica academy».

Роман не пам’ятає свого тата: йому було кілька місяців, коли батьки розлучилися. Хоч, як мовиться, і характерами зійшлися, і ніякі чорні кішки не пробігали, і ніби кохали молоді гарячі серця. Причина крилася у простому: він, росіянин, волів, аби їхала сім’я на його родіну, вона, щира українка, не хотіла залишати Батьківщину. І хоч було чимало претендентів на руку й серце довгокосої красуні, прирікати сина на вітчима не наважилася. Коханий попервах писав сповнені сльозливих освідчень листи, а згодом й ті канули в Лету. На аліменти не подавала: чи то гордість не дозволяла, чи справжнє кохання. Хлоп’я змалку звалило на дитячі плечі не лише усі чоловічі домашні справи, а й завжди допомагало неньці на колгоспних роботах. Охоче брався Роман за всеможливі підробітки. Надто ж у студентстві: й вагони розвантажував ночами, й на будівництві після пар гарував, вже допомагаючи мамі й бабусі матеріально. Згодом з посмішкою згадував, як нестерпно хотілося мопеда, який був у всіх ровесників.

Тамара Михайлівна приїхала з чоловіком до Старої Ушиці минулої суботи. Вони добиралися сюди на власному авто з Бучі два дні. Жінка й слова не може вимовити — ридання заважають. Дуже вдячна громаді за те, що прихистили їх, надали тепле житло, їжу, забезпечили всім необхідним. Проживає пара у територіальному центрі, окрім них, там ще 80 чоловік.

Так перегукуються сьогодні односельчани у Зіньківцях, приміському селі Кам’янця-Подільського. А ви гадаєте, що тероборона — це суто чоловіча справа? І жінки стають нині на захист своєї землі. Але коли просяться діти, яким не виповнилося і п’ятнадцяти, коли дідусі та бабусі вишиковуються одне за одним і чекають своєї черги записатися...
Так є.

Працівники Кам’янець-Подільського районного управління поліції затримали водія, який керував транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. На чоловіка було складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування у стані сп’яніння). Його авто, марки «Skoda», вилучено та поставлено на штрафмайданчик.

Перші жертви, перші поранені… Перші вимушені переселенці: Чернігів, Київ, Харків, Суми… Оскільки Хмельницький для переселенців, втікачів від війни, став справжнім прихистком, то майже кожна сім’я в нашому обласному центрі тепер приймає знедолених.

Хмельницький міський центр зайнятості повідомляє про 39 вакансій на підприємствах та установах міста. Найбільше потребують роботодавці водіїв вантажних автомобілів, електриків, електрозварників, машиністів, операторів поштового зв’язку, слюсарів, токарів, штукатурів, двірників, обвалювальників м’яса, поліцейських патрульної служби. Зарплата коливається від 6,5 і майже до 18 тисяч гривень. Вакансії від роботодавців оновлюються щодня.

Нещодавно вдалося провести евакуацію жителів Київської області, які не могли довгий час вибратися з-під обстрілів рашистів. Три автобуси з вимушеними переселенцями прибули серед ночі до Хмельницького: людей нагодували, розмістили на ночівлю та забезпечили речами першої необхідності.

Слава Україні! Воєнний час потребує швидких дій. Співпрацю з ворогом більше не приховати! У 17 тисяч українських компаній, серед власників, засновників або кінцевих бенефіціарів є хоча б один громадянин або резидент рф чи білорусі. Наразі створено найповніший список діючих українських компаній, які мають ворожий слід. Тепер простежити зв'язок українського бізнесу з окупантами дуже просто.

Яким чином проходить мобілізація?
Протягом 90 днів ТЦК проводить призов, але термін мобілізації буде обумовлений обстановкою, що  складатиметься в державі.
Призов відбувається відповідно мобілізаційних планів та законодавства.

На світанку 16 березня на трасі Кропивницький — Знам’янка поблизу села Лозова на Волочищині сталася жахлива ДТП. Лоб у лоб зіткнулися  автобус «Setar», під керуванням 61-річного жителя Донецької області, та мікроавтобус «Mercedes-Benz Sprinter» (дані водія встановлюються), який перевозив переселенців з Дніпра на Тернопільщину. 

Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає спрощену систему оподаткування для великого бізнесу, скасування акцизів на пальне та зниження ПДВ, звільнення ФОПів від плати єдиного соцвнеску та інше. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 

У воєнний час і священнослужителю не гріх взяти зброю для захисту народу та землі

Отримати статус безробітного, або знайти підходящу роботу в період воєнного стану можна, звернувшись у будь-який центр зайнятості чи філію Хмельницького обласного центру зайнятості. Вакансії від роботодавців області оновлюються щодня.

Про це повідомив вчора, 12 березня, начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій.

Започаткували його для дітей, які вимушені були покинути свої домівки. Таку ініціативу підтримали як в Україні, так і за її межами. Якою була перша екскурсія в рамках марафону? Про це докладніше у сюжеті МТРК «Місто».

Оповіщення резервістів про їх виклик для виконання обов’язків у військовому резерві здійснюється командирами військових частин у взаємодії з керівниками відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП, колишні військкомати). Командирами військових частин, керівниками ТЦК та СП організовується інформування роботодавців резервістів, а також РДА, органів місцевого самоврядування про мету та можливі строки залучення резервістів до служби у військовому резерві або призову на військову службу(п. 33 Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві ЗСУ).

до всіх пацієнтів у кого була діагностовано меланома і є потреба в продовженні системного лікування

Дуже багато парафіян об’єдналися задля допомоги українському війську та переселенцям, констатує настоятель Хмельницького костелу Христа Царя Всесвіту  Микола Лучинський. Окрім такої потрібної нині молитви, допомагають гуманітарно.

Про надання медичної допомоги на Хмельниччині в стані війни, говоримо з кардіохірургом, директором КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Андрієм КЛАНЦОЮ.

За останню добу в Хмельницький  прибуло 43 потяги, в яких близько 800 біженців, які втекли від обстрілів, повідомляють на офіційній сторінці «Команди Симчишина» у Фейсбук.

Про особливості трудових відносин в умовах воєнного стану, а також як виплачуватимуться грошова допомога, пільги та субсидії у районах проведення бойових дій, пояснюють юристи системи безоплатної правової допомоги пояснюють.

10 березня, близько 17.30 години на автодорозі Любар — Гриців у плити блокпосту в’їхав «Шевроле Лачетті».

Ювенальні поліцейські Хмельниччини організували збір допомоги дітям-переселенцям із «гарячих» точок.

Днями очільник Хмельницької обласної військової адміністрації  підписав наказ «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти Хмельницької області».  Тож: 14 березня в області відновлюється навчання. Водночас, у зв’язку з тим, що в більшості територіальних громад Хмельниччини по кілька разів на добу оголошується повітряна тривога, рекомендовано організувати роботу закладів освіти у залежності від конкретної ситуації за дистанційною або змішаною формами навчання.

Як і у кожному куточку краю, України, жителі Городоччини, не втомлються брати активну участь у волонтерському русі на підтримку Збройних Сил України та переселенцям!

українці можуть отримати через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я 0-800-60-20-19.

Адже, йдеться на офіційному сайті відомства, лише за 15 днів війни в Україні постраждало більше 280 закладів освіти. Деякі з них повністю зруйновані від бомбардувань і обстрілів. Уся інформація про заклади буде оприлюднюватися на створеному сайті: кількість пошкоджених і зруйнованих закладів освіти, а також втрати, завдані нашим закладам освіти внаслідок вторгнення Росії в Україну.

Ці двоє юнаків, Аві Шиффман та Марко Бурштейн, студенти Гарварду, розробили та запустили сайт https://www.ukrainetakeshelter.com/ сайт 12 мовами, де українські біженці, що тікають від війни, можуть негайно знайти господарів з вільними кімнатами. Перешліть цю інформацію іншим українцям, які зараз знаходяться в країнах Європи і не тільки, а й тим, хто хотів би прийняти цих людей, які потребують допомоги.

Українська телеведуча Леся Нікітюк, котра, до речі, родом із Хмельницького, повідомила про відкриття координаційного центру в обласному центрі. Там можуть зупинитися всі, кому потрібен тимчасовий прихисток. Якщо вам потрібне місце для ночівлі на 1-2 дні звертайтеся  до координаційного центру за номером телефону: 068-537-62-43 (Оксана).

До уваги власників виробничих приміщень та складів!
У зв’язку з початком війни РФ проти України, більшість підприємств вимушені евакуювати свої підприємства із зон бойових дій на захід України. Будь-якому підприємству, яке знаходиться у зоні ризику та активних бойових дій, необхідно надати можливості для продовження роботи в іншому безпечнішому місці, зокрема на території Хмельницької області.
Тож якщо ви маєте можливості та бажання для розміщення евакуйованих підприємств – заповніть форму за посиланням: https://bit.ly/3KBJnFH
Підтримаємо ініціативу та зробимо усе, щоб допомогти зберегти українські підприємства, підтримати українську економіку та наблизити нашу перемогу!

Якщо ви зараз перебуваєте на території Хмельницької громади та шукаєте роботу, звертайтесь за консультаціями:

Бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану
Бронювання військовозобов’язаних у воєнний час здійснюється за рішенням Мінекономіки з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій, зокрема уповноважених банків, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань, населення. Іншими словами, бронювання військовозобов’язаних — це надання їм відстрочки від мобілізації (строк не може перевищувати 6 місяців).

На 10 березня працює 4568 відділень Укрпошти, додалася безкоштовна переадресація відправлень. Окрім цього на маршрути, де це безпечно, виїжджають пересувні відділення. Відтепер українці, які через в