9 липня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Р-32 Ямпіль-Любар Шепетівського району сталася дорожньо-транспортна пригода за участі двох легковиків — «Opel Vectra» та «Nisan Rogue».

За добу чергові караули рятувальників Хмельниччини ліквідували 2 пожежі.

Головний сервісний центр МВС відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607 забезпечує надання послуги з погодження переобладнання транспортних засобів, зокрема на ручне керування.

Медзакупівлі України відвантажують медичні товари напряму до лікарень, де пацієнти отримують їх безоплатно. Кількість препаратів, які має закупити держава, формується на основі замовлення від лікарень. Лікувальні заклади подають замовлення раз на рік на початку закупівельного циклу, спираючись на кількість своїх пацієнтів.

Автопригода сталася близько 2:00 години ночі, поблизу села Доброводи Уманського району.
Як з’ясувалось, автобус здійснював рейс за маршрутом Хмельницький - Кременчук. На момент дорожньо-транспортної пригоди в автобусі перебував 41 пасажир.

Ого­ло­си­ти чо­ло­ві­ка-вій­сько­вос­лужбов­ця за­гиб­лим під час ви­ко­нан­ня вій­сько­во­го обов’яз­ку із за­хис­ту Ук­ра­їни в ро­сій­сько-ук­ра­їнсь­кій вій­ні — з та­кою за­явою до су­ду звер­ну­ла­ся жи­тель­ка Хмель­нич­чи­ни.
Роз­по­ві­ла, що втра­ти­ла зв’язок з чо­ло­ві­ком піс­ля 24 бе­рез­ня 2022 ро­ку. Від вій­сько­вої час­ти­ни у трав­ні от­ри­ма­ла ма­те­рі­али служ­бо­во­го роз­слі­ду­ван­ня, в яких йдеть­ся, що він за­ги­нув 24 бе­рез­ня 2022 ро­ку на Хар­ківщи­ні у ре­зуль­та­ті тан­ко­во­го обс­трі­лу: в ав­то­мо­біль пот­ра­пив сна­ряд. Ева­ку­юва­ти ті­ло мож­ли­вос­ті не бу­ло.

Городину та фрукти «Садів перемоги» висадили на території Волочиського «Центру надання соціальних послуг», що на Хмельниччині. Працівники комунальної установи, внутрішньо переміщені особи та діти з інвалідністю вже збирають свій перший врожай. Чому долучилися до всеукраїнської кампанії «Сади перемоги» та як це допомогло у забезпеченні продуктами подробиці у сюжеті Наталії Паляниці.

Командир полку Національної гвардії "Азов" Денис Прокопенко (Редіс), його заступник Святослав Паламар, в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина), старший офіцер "Азова" Олег Хоменко та командира 12-ї бригади НГУ Денис Шлега нарешті будуть із рідними. Це сталося після російського полону і кілька місяців вимушеного перебування у Туреччині.
 
 

Волонтерство – це надійна, добровільна, тилова армія, взаємодія між людьми на різних рівнях для розв’язання проблеми, які виникають в цей нелегкий, воєнний час. Цей шлях обрали для себе мешканці Староостропільської громади, яка є членом Асоціації міст України в Хмельницькій області. Тут, із перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну, допомагають війську і переселенцям, збирають кошти та продукти, організовують благодійні заходи та докладають усіх зусиль, щоб пришвидшити перемогу. Детальніше про це розповів голова Староостропільської сільської ради Юрій Соломін.

Служба безпеки спільно зі слідчими Нацполіції затримали інженера-інспектора АТ «Хмельницькобленерго» на одержанні 100 тисяч гривень неправомірної вигоди. За цю суму затриманий пропонував місцевій мешканці уникнути штрафних санкцій за виявленні під час енергоінспекції порушення.

Захищаючи рідну землю від оскаженілого підступного цинічного терориста-агресора, переходять із земного до небесного строю найкращі діти України, золотими літерами назавжди вкарбувавши свої імена в новітню історію Ввільної та незалежної держави. Проводжає в останню путь справжніх Героїв і Хмельниччина. Вони навічно залишаються у пам’яті.

6 липня повернулися з полону додому 45 наших воїнів ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та двоє цивільних. Серед звільнених — двоє офіцерів, 41 військовослужбовець рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, Національної гвардії та ДПСУ, а також цивільний співробітник «Азовсталі» та херсонський тероборонівець. Крім того, додому повернулися двоє дітей, які були примусово вивезені на територію рф з тимчасово окупованих українських територій. Їхнім поверненням також займався Об’єднаний центр спільно з Уповноваженим України з прав людини.

Відбулася пряма телефонна лінія «Міська влада відповідає». Сьогодні на звернення мешканців громади відповідала керуючий справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій, яка курує організаційне забезпечення виконавчого комітету, роботу із зверненнями громадян, надання адміністративних послуг громадянам. Звертаються на телефонну лінію, не лише хмельничани, але й жителі громади.

«Термомодернізація - один із пріоритетів на цей рік. До зими маємо зробити максимум, щоби якнайменше залежати від енергоресурсів і економити їх. І, найголовніше, створити комфортні умови для наших дітей!
У розпалі роботи з утеплення фасаду та сходового майданчика перед палацом творчості дітей та юнацтва. Цьогоріч плануємо на ці роботи 10 млн грн.

Надзвичайно важливе місце в системі засобів захисту прав, свобод і законних інтересів громадян, ефективної комунікації влади і громади посідає реалізація права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, яке закріплено статтею 40 Конституції України.

Цього разу — для осіб, яким призначено пенсії відповідно до Законів України “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про статус народного депутата України”, “Про наукову і науково-технічну діяльність” до 31 грудня 2022 року включно.

Маю на увазі елементарне – бажання людини одержувати й читати ту чи іншу газету. Чому сьогодні це стає проблемою? Як пояснити нинішні «прогресивні» новації керівництва Укрпошти? Хіба закриття сільських відділень та звільнення листонош – це  економія бюджетних коштів? Важко у це повірити. Скоріше вимальовується інше – збиткування над селянами.

Ця розповідь про нашу землячку, уродженку села Вовча Гора, нині Хмельницького району, Людмилу Кірик-Радомську. Лікарка за професією, працювала у Тернополі. Про неї досі з великим теплом і пошаною відгукуються колишні колеги і пацієнти. Створила хорошу сім’ю: з порядним і люблячим чоловіком, Сергієм Михайловичем Кіриком, виховувала двох донечок. Здавалося, доля стелить їй щасливі рушники до ніг, але несподівано жорстока хвороба прикувала жінку до ліжка, і це нелегке життєве випробовування продовжувалося десять років. Відраду знайшла не лише у своїй сім’ї, яка завжди її підтримувала. Людмила Августинівна в цей час відкрила у собі творчий дар, почала активно віршувати, а згодом і за прозу взялася.

«У мене постійний біль у суглобах. Лікарі кажуть, що відкладаються солі. Що можна використовувати з народної медицини?» Емілія, м. Красилів

Це все більше починає нагадувати класичний театр абсурду. В переважній більшості наших засобах масової інформації (добре, що хоч праски ще мовчать!) вже котрий день з якоюсь неймовірною впертістю і навіть насолодою обговорюються діяння військового злочинця пригожина та його багатотисячної озброєної банди, яка чомусь узяла й назвалася прізвищем відомого німецького композитора, диригента, теоретика музики і письменника-публіциста Вільгельма-Ріхарда Вагнера (і за що йому така кара?).

Із сивої давнини протягом століть наші пращури вірили, що саме у Купальську ніч оживає містика — природні явища набувають магічних властивостей: дерева в лісах починають перешіптуватися, вода безмежними зеленими очима спостерігає за людьми, а вітер так і висвистує у слід, збиваючи з дороги… Однак з наміченої стежки сходити не варто, якщо прагнеш квітку папороті віднайти…

 

На території заповідного парку правоохоронці викрили групу осіб, які  організували незаконне видобування корисних копалин. Сума завданих збитків становить понад півтора мільйона гривень. Наразі двом учасникам групи повідомлено підозри.

До редакції «Подільських вістей» звернулися жителі села Яворівці Красилівської територіальної громади. Розповідають у листі, що в селі закривають школу, а цього не можна допустити під час воєнного стану.

Нещодавно деражнянські військові з передової передали синьо-жовтий прапор із своїми підписами першому заступнику начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергію Тюріну та єпископу Хмельницькому і Кам’янець-Подільському Павлові Юристому під час чергової поїздки на схід на знак вдячності за постійну допомогу та підтримку.

Експерти стверджують, що звитяги й подвиги, які звершують нині на полі бою Збройні сили України, в майбутньому ввійдуть до підручників з воєнного мистецтва. У цьому, власне, ніхто й не сумнівається, адже козацькою відвагою та бойовою майстерністю українських воїнів воістину можна захоплюватися. Наші захисники — справжні Герої. І дуже хочеться, щоб вони повернулися після війни додому живими. Надто висока ціна боротьби за нашу свободу. Україна вмивається кров’ю.

У перший день повномасштабного вторгнення ворога в Україну Андрій Кондратюк, батько трьох доньок, вирішив обороняти рідну землю від загарбників. Він, справжній патріот, навіть не вагався, чи йти йому до військкомату. Хоча війна для нього, відважного воїна, розпочалася ще у 2014 році.

Деражнянський центр професійної освіти та молодий, творчий, сучасний, енергійний інженерно-педагогічний колектив запрошують учнів 9-11 класів до родини профтехівців. Поринути в цікавий світ професійної освіти варто насамперед тому, що навчальний процес проходить швидко, насичено та пізнавально. І, звісно ж, диплом дасть змогу повною мірою реалізувати себе в професії.

Очевидцем тієї видовищної автопригоди мимоволі довелося стати не лише авторові цих рядків, а й десяткам інших кам’янчан, які минулого понеділкового надвечір’я проводили дозвілля у сквері Жовтневого мікрорайону міста над Смотричем. А подивуватись таки було чому, адже один із учасників ДТП водій Фольксвагена так докермувався своїм легковиком, що той, виконавши майже акробатичний трюк, практично осідлав Хюндая (на знімку), який був припаркований на вулиці Євгена Коновальця, що поруч із зоною відпочинку. Чи то творець автотрюку ґаву зловив, чи щось інше стало причиною «кіношної сцени», встановлять правоохоронці. Головне, на щастя, обійшлося без постраждалих, чого не скажеш ще про одну ДТП, яка сталася у Кам’янці-Подільському вечірньої пори також першого дня тижня.

СБУ повідомила про підозру у державній зраді ексвійськовому з Хмельниччини
Служба безпеки повідомила про підозру уродженцю Хмельниччини Миколі Польному, який зрадив присязі і добровільно перейшов на бік ворога.

Наші транспортники втілили мрію багатьох хмельничан, які хоча б раз заходили до салону тролейбуса №11, який має власну назву «Тролейбус єдності і віри». Фактично, це – художня галерея на колесах. У його салоні – експозиція малюнків-плакатів на патріотичну тематику періоду російсько-української війни, які обійшли не одну європейську художню виставку. Це – репродукції картин відомої української художниці з Ніжина Катерини Васечко. У сюжетах: українські матері, що закривають своїх дітей, воїни, захисники Маріуполя, Азовсталі…До речі, ці картини Катерина почала писати, коли в рідному місті ховалась з 6-річною донькою від ракетних обстрілів. У її воєнних сюжетах багато любові і болю, але вони й об’єднують людей вірою і силою нашої гідності. Ці малюнки, до речі, з’явились у салоні «одинадцятки», коли вся країна молилась за наших азовсталівців

Отримати їх хворі зможуть уже восени за рецептом лікаря.

За Програмою медичних гарантій хворі на діабет першого типу вперше зможуть отримати безкоштовно тест-смужки для вимірювання цукру в крові. Це нововедення торкнеться 108 867 інсулінозалежних українців. Як повідомило 4 липня Міністерство охорони здоров’я, в Україні почнуть відшкодовувати медичні вироби.

Йдеться про чотири рейси, це потяги Київ-Ужгород, Дніпро-Трускавець, Київ-Кривий Ріг  та Харків-Ясіня. Потреба у цих жіночих купе виникла з тієї причини, що жінки  неодноразово ставали жертвами фізичного та сексуального насильства в потягах з боку чоловіків. 

Під час дії воєнного стану в Україні значно спростили процедуру проведення медико-соціальної експертизи. Але що робити, якщо у громадянина виникла потреба оскаржити рішення МСЕК? Відповідь на запитання дала член Ради Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ Зінаїда Чуприна.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло британську корпорацію Unilever до переліку міжнародних спонсорів війни. Компанії належать Domestos, Axe, Rexona, Dove, Calve, Rama, Brooke Bond, Lipton, Crème Bonjour, CIF, Knorr, Sunsilk, Timotei, CLEAR, «Чиста Лінія» та інші. Про це повідомляється на сайті агентства. Підставою стало те, що підприємства компанії досі працюють в рф, де сплачують податки, роблячи свій внесок у продовження війни росії проти України.

Жителя Хмельницького викрили у привласненні близько мільйона гривень військовослужбовців. Фігуранту повідомлено про підозру.

У 2023 році Україна вперше підготувала та подала три номінації на включення до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, повідомляє Урядовий портал. Дві з них розглядатимуть наступного року – це міжнародна номінація до Репрезентативного списку, підготовлена спільно з Республікою Естонія, «Українська писанка: традиція і мистецтво», а також номінація до Реєстру належної практики охорони «Практика з охорони кобзарсько-лірницької традиції». Номінація «Технологія виконання вишивки «білим по білому» міста Решетилівки Полтавської області» проходитиме процедуру розгляду в циклі 2025 року.

На задньому плані (за склом) ув’язнені українські громадяни в суді у російському Ростові-на-Дону, більшість із них – військовополонені, бійці полку «Азов».
Росія, Ростов-на-Дону, 14 червня 2023 року

Близько 10 тисяч українських військовополонених може нині знаходитися у тюрмах у Росії та на тимчасово окупованих територіях. Такі дані наводять у громадській організації «Вояцький визвіл”, яка займається українськими бранцями. Але ці оцінки — дуже приблизні, адже росіяни приховують інформацію про українських полонених та не дозволяють їм переписуватися з рідними. Тож сім’ї місяцями не знають, де їхні близькі та в якому вони стані. Чи не єдині звістки надходять від інших військових, яким вдалося повернутися із полону за обміном. Що ж відбувається за колючим дротом російських в’язниць?

Теракт росіян на Каховській ГЕС став найбільшою рукотворною екологічною катастрофою в Європі за десятки років. Він показав, що Росія перейшла на новий рівень тероризму. Та ще не почала спадати вода на затопленій Херсонщині, як путін розпочав свій ядерний шантаж. Буданов та Зеленський попереджають, що ЗАЕС замінована. Сьогодні проаналізуємо “на холодну голову” інформаційний вимір теракту на Каховській ГЕС та його наслідки. Від брехні про вину українців до ядерного шантажу путіна.

МКП «Хмель­ницькво­до­ка­нал» на­га­дує меш­канцям Хмель­ницької гро­ма­ди, що про­жи­ва­ють у при­ват­но­му сек­то­рі та не ма­ють лі­чиль­ни­ків, здій­сню­ють­ся на­ра­ху­ван­ня за по­лив при­са­диб­них ді­ля­нок з роз­ра­хун­ку — 6 літ­рів во­ди на квад­ратний метр на до­бу.

Вран­ці, 3 лип­ня, під час по­віт­ря­ної три­во­ги, яка тривала тривала годину і 5 хвилин, на те­ри­то­рії Хмель­нич­чи­ни бу­ло чут­но ви­бу­хи і не один раз.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування за фактом розкрадання коштів, виділених на ремонт казарм Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова. До «оборудки» були причетні 4 особи – один із керівників Квартирно-експлуатаційного відділу Житомира (КЕВ), начальнику служби цієї установи, приватний підприємець, що забезпечував виконання робіт, а також приватний інженер з технічного нагляду.
Обвинувальний акт направлено до суду.

Завершився капітальний ремонт автомобільної дороги Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий. Було відновлено 46 кілометрів, які ведуть до новозбудованого контрольного пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» на українсько-польському кордоні.

29 червня 2023 року Держмитслужба України надала статус Авторизованного економічного оператора (АЕО) компанії «Епіцентр К». Це підприємство стало другим в Україні, яке отримало авторизацію АЕО.

19-річний житель Городоцької ОТГ з метою власної наживи купував особливо небезпечну психотропну речовину - PVP, яку розфасовував в згортки та збував методом «закладок» у Хмельницькому, а місцезнаходження пересилав в телеграм-канал.

Національна комісія зі стандартів державної мови, яка є центральним органом виконавчої влади, рекомендує розглянути перейменування ряду сіл Хмельницької області, які не відповідають правописним, словотвірним та словозмінним нормам української мови. 

Депутати Хмельницької обласної ради підтримали депутатський запит щодо виділення коштів на капітальний ремонт Хмельницької школи №20, яка постраждала від ракетного удару.

Дорожньо-транспортна пригода сталася 1 травня на вулиці Тернопільській у м. Хмельницький.  29-річний житель Городка автомобілем «Opel Astra» на нерегульованому пішохідному переході здійснив наїзд на трьох осіб: 31-річну співробітницю поліції та двох 45-річних військовослужбовців. Внаслідок ДТП один із військових загинув. Двоє інших постраждалих отримали тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості. Їх доправили до лікарні. 

Бо плач не дав свободи ще нікому,
А хто борець – той здобуває світ!

Сьогодні, коли українські захисники знову нищать ворога та виборюють українське майбутнє, важливо пам’ятати Героїв, які в різний час ставали на захист Української Держави. 30 червня минула 116-а річниця від дня народження видатного сина українського народу, Головнокомандувача Української Повстанської Армії Романа Шухевича. З цієї нагоди керівники міста Хмельницького й області, громадськість міста поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на його честь. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героя та відзначили його внесок в боротьбу українського народу за незалежну Україну.
Меморіальну дошку на честь генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича в Хмельницькому відкрили до Дня Героїв 23 травня 2018 року. Розміщена вона на будівлі кінотеатру ім. Т. Шевченка.

Завершилась основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ) для вступників до вишів. Випускники закладів загальної середньої освіти Хмельницької громади досить успішно пройшли це випробування. Тридцять випускників отримали 200 балів з навчальних предметів, які входили до тесту.

 

За даними слідства, жителька Донеччини з початку повномасштабного вторгнення, рятуючись від війни, переїхала до Хмельницького. Фігурантка виявилась стійкою прихильницею «руського міра».

Прокурорами встановлено, що Департаментом освіти та науки Хмельницької міської ради, в порушення Закону України, не виплачено одноразову грошову допомогу 12 випускникам 2020-2022 року з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

28 червня 2023 року Верховна Рада підтримала законопроєкт 9342 від 29.05.2023 в другому читанні. 30 червня 2023 року законопроєкт підписав Президент. Закон пропонує багато змін щодо військової служби, а також правових та соціальних гарантій для військових. Розглянемо ключові пропозиції.

Захисники та захисниці України (УБД) можуть отримати безоплатно усі види правових послуг від системи безоплатної правової допомоги — допомогу юриста та адвоката, у тому числі представництво інтересів у судах. 

За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури повідомлено про підозру чотирьом жителям Донеччини за фактом шахрайства, вчиненого шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3 ст. 190 КК України).

За вагомий внесок у державне будівництво, розвиток місцевого самоврядування, волонтерського руху, активну благодійну і гуманітарну діяльність, громадянську мужність і самовідданість, вірність українському народові” нагороджено:

27 червня у Центральній публічній бібліотеці Хмельницької громади влаштували годину-спомин «Пам’ять має могутню силу». Захід присвятили Роману Набєгову — сміливому воїну, поету, щирому, відданому патріоту своєї землі, який загинув у 2014 році під містом Іловайськ, Донецької області.

27 червня в приміщенні Подільського культурно-просвітительського центру ім. М.К. Реріха відбулася презентація книги «Феномен Григорія Сковороди і сковородиністика на позвах часу» професора кафедри педагогіки та психології Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» Віталія Шевченка та ректора Хмельницького інституту соціальних технологій університету «Україна», заслуженого працівника освіти України, голови Подільського товариства ім. Г.С. Сковороди Михайла Чайковського.

19 липня 2022 року Кабінет Міністр України ухвалив постанову «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам».

Під головуванням заступника міського голови Миколи Ваврищука відбулась нарада з директорами ринків, торгових рядів і майданчиків міста Хмельницького. Розглядалася низка важливих питань, що стосуються діяльності ринків. У засіданні, яке відбулося на ринку КП «Спецбудмеханізація» (вул. Геологів, 7), взяли участь представники Управління торгівлі, Управління праці та соціального захисту населення, Головного управління ДПС України в Хмельницькій області, Головного управління ДСНС України в Хмельницькій області.

лікарі Хмельницької міської лікарні провели операцію з постановки «штучного стравоходу»

Зранку 5 квітня минула доба, як ми не чули тата. В обід мамі принесли «похоронку».
З того дня мене назвали дочкою Героя –  легше вимовляється, ніж “напівсирота”. З того дня замість «Татові привіт» знайомі кажуть «Вічна пам’ять», а «Дякую Вашому татові за наш спокій» від незнайомців приховує в собі невикричаний біль.
9 квітня тата поховали на Алеї Слави. Відтоді гімн зазвучав як похоронний марш, а прапор асоціюється з домовиною.
Це –  хаотичний опис мого світу, зруйнуваного «спецоперацією зі звільнення від нацистів».

Міський герб Старокостянтинова відомий за сфрагістичними джерелами ще з другої половини XVI ст.

Для отримання роз’яснень і консультацій з питань пенсійного законодавства працює «гаряча» телефонна лінія

Запрошуємо хмельничан і гостей міста 23 липня о 15:00 у міський Будинок культури (вул. Проскурівська, 43) на обговорення ретро-детективів хмельницького письменника Юрія Даценка.
«Пастка для різника», «Книга в камені», «І стало світло» - три романи про харизматичного лікаря-хірурга, проскурівчанина Якова Ровнєра. Усі романи мають колоритні відмінності, що неабияк підтримують цікавість читача – зміна темпоритму сюжету, існування на межі реальності та містичності, добре випрацювана інтрига, а також повне занурення в атмосферу Поділля початку ХХ століття.
Книжковий клуб «Евтерпа» - платформа для неформальних літературних зустрічей, де кожна думка цікава та важлива. До того ж, старовинні стіни Будинку культури, що колись називався в народі театром Шильмана, тільки посилять атмосферу обговорення творів письменника!

Короткометражний фільм, який знімається  в Кам’янці-Подільському

Пані Галина з Шепетівщини, як пише на своїй сторінці «Рукавичка», навчається допомагати диким тваринам, які без допомоги людей можуть загинути.

Цими вихідними на теренах Староушицької громади Хмельницької області військовий «Азову», який після важкого поранення залишився без ноги, зробив пропозицію своїй дівчині. Воїн освідчився коханій у мальовничому місці історичної Бакоти (територія природного парку «Подільські Товтри»).

У квітні співробітники УСБУ у Хмельницькій області  викрили та затримали місцеву мешканку, яка допомогала окупантам.  Зокрема, у квітні, за надісланими нею даними, окупанти нанесли ракетний удар по території Полонської ОТГ.

«Відвідав одне з релокованих підприємств. Попри непростий процес переміщення, тут відновлюють виробництво, працюють над збутом і вірять у краще майбутнє, допомагаючи ЗСУ. Створили уже близько 50 робочих місць у Хмельницькому.

Відбулося чергове засідання виконавчого комітету. В ході роботи члени виконкому розглянули 60 питань порядку денного, більшість питань стосуються забезпечення життєдіяльності міста. Ключовими були питання внесення змін до програм, пов’язаних з російсько-українською війною.

На черговому засіданні виконавчого комітету ухвалено рішення про розміщення трьох табличок-проекцій в центральній частині міста. Їх буде встановлено в рамках нового історико-туристичного проекту. За допомогою 3D-проекцій можна буде побачити втрачені архітектурні пам’ятки.

з відбору суб’єктів оціночної діяльності у сфері оцінки земель для проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, що відбувся 8 липня

Внаслідок повномасштабної війни росії проти України багато підприємців опинилися у скрутному становищі. Деякі з них були змушені частково або повністю припинити свою діяльність, деякі переїхали в інші регіони.

Прикордонники приїхали до дітей, які у рамках реалізації дитячого оздоровчого патріотичного проекту «Поділля мрій» безкоштовно відпочивають в одному з дитячих санаторіїв Хмельниччини. Наразі у мальовничому містечку проводять канікули близько 200 дітей військовослужбовців, зокрема й тих, чиї батьки загинули, захищаючи Україну.

13 липня Асоціація міст України виступила організатором семінару-наради та забезпечила пряме спілкування понад 800 учасників (сільських, селищних та міських голів) із Заступником керівника Офісу Президента України Кирилом Тимошенко та Першим віцепрем’єр-міністром — Міністром економіки України Юлією Свириденко. На заході були обговорені питання публічних закупівель в період дії воєнного стану та зміни до постанови КМУ від 28.02.2022 №169.

Молода родина Дзюбів – Анна з чоловіком Ігорем, синочками Іваном і Макарчиком, новонародженою донечкою Катрусею – потроху обживається на Дунаєвеччині, куди переїхала з Красногорівки Донецької області. Зволікати з переїздом часу практично не було, бо молода жінка була при надії, тож задля безпеки майбутнього немовляти потрібно було терміново виїжджати з надто небезпечного міста. Постійні звуки від обстрілів не давали ні на мить спокою, психологічна напруга була на межі, тому, зібравши найнеобхідніші речі, вони покинули свою маленьку батьківщину. Куди навряд чи колись вже повернуться. Війна змінила все…

До редакції «Подільських вістей» подзвонили жителі Харківщини. Про страшні реалії, про запеклі бої, які точаться там, говорили мало – болить. Метою ж дзвінка було прохання: на шпальтах часопису подякувати небайдужим жителям Хмельниччини, яким вдається не лише, так би мовити, тримати гуманітарний фронт у рідних населених пунктах, прихищаючи вимушених переселенців, усіляко їм допомагаючи, а й регулярно доставляти вантаж зі всім необхідним у гарячі точки України, зокрема, на Харківщину.

Недаремно кажуть, що мамине серце здатне умістити найбільшу любов до своїх дітей і найбільший біль, який з’являється у тривозі за них. Уже за кілька днів після оголошення війни важкі переживання позбавили Віцентину Ярову з села Шпичинці Хмельницького району і сну, і спокою. Адже донька Лідія, яка проживає у Львові, сини Андрій і Віталій, які мешкають у Хмельницькому, повідомили про своє рішення піти воювати. Лідія разом із покійним чоловіком, військовим медиком, була активною учасницею Майдану, АТО. І тепер, повідомила рідним, не зможе залишатися вдома.

Нещодавно виповнилося 60 років спільного подружнього життя Клавдії Марківни та Віктора Тимофійовича Марчуків із села Москалівка, що на Ярмолинеччині. Проте святкування діамантового ювілею з дітьми, онуками, правнуками, найріднішими вирішили відкласти до нашої Перемоги над ворогом.

Мужність, сміливість і бажання, попри все, залишатися вільною, — таку характеристику дали Ліні Костенко, нагороджуючи Орденом Почесного Легіону. Ліна Костенко не приймала нагород, називаючи їх «політичною біжутерією», а отриманий лицарський орден Франції присвятила українським військовим.

Стебловий (кукурудзяний) метелик (Ostrinia nubilalis Hb.) — це один з найнебезпечніших шкідників у посівах кукурудзи. Рівень заселеності посівів і пошкодженості кукурудзи стебловим метеликом в Україні в останні роки значно підвищився, в більшості районів навіть відмічена 100% заселеність.

З 11 липня в Україні набув чинності Закон, який забороняє курити в громадських місцях не лише звичайні та електронні сигарети, але й тютюнові вироби електричного нагрівання.

Журналіст Віктор Вацко розповів історію про кам’янчанина, нападника “Динамо” і молодіжної збірної України Владислава Ваната.

Ім’я Сергія Нагорного відоме не лише на Хмельниччині. Це він здобув золото і звання олімпійського чемпіона в Монреалі у 1976 році. Хмельницький спортсмен виступав у екіпажах байдарок: спочатку на дистанції 500 метрів Сергій з напарником посів друге місце, а у виступі на дистанції 1000 метрів – здобув олімпійську нагороду.

У літній період частішають випадки спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь. Як запобігти їм, розпитуємо в Ігоря Баланюка, начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Добросовісні громадяни, які щомісяця сумлінно розраховуються за комунальні послуги, опинилися, у на жаль, у непростій ситуації. Принаймні, клопотів, без яких могли обійтися, не минути. Вже тепер спостерігаємо великі черги, адже у р кожен, хто заплатив за спожитий у травні газ, прагне повернути кошти.

Відомі книги «Країна Моксель, або Московія» в трьох томах, «Москва ординська» та «Україна-Русь» належать перу нашого земляка, письменника Володимира Білінського. У 2011 році за книгу «Країна Моксель, або Московія» Володимир Білінський став лауреатом премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

Нещодавно у приміщенні Хмельницької міської ради під головуванням керівника організації «Хмельницьке обласне товариство політичних в`язнів, репресованих та членів їх сімей» Кузьми Матвіюка відбулося засідання круглого столу на тему «Позиції і дії громадян Хмельниччини у становленні в Україні Помісної Церкви».

Агроформування Хмельниччини розпочали комплекс збиральних робіт.

Дорогі друзі!

У цей надзвичайно складний час з усіх сил ми намагаємося втримати журналістський фронт, який у період війни виконує особливу функцію. Газета «Подільські вісті» продовжує доносити об’єктивну, правдиву інформацію у найвіддаленіші куточки області, залишаючись для своїх читачів надійним другом, порадником, захисником. Позбавити людей друкованого слова означає відібрати у них духовний хліб, а багатьох сільських жителів — ще й позбавити єдиного джерела новин.

Для того, щоб передплатники змогли отримувати часопис, редакція «Подільських вістей» за власні кошти купує газетний папір, оплачує друк видання, майже 30 відсотків коштів з усього тиражу переказує пошті за доставку газет. За власні кошти купуємо також бензин для відряджень. І це лише частина усіх витрат, які передбачені для належної роботи редакції.

На жаль, цінова політика з усіх цих позицій різко сягнула вгору. Проте газета продовжує залишатися соціальною, не підвищуючи ціни для своїх передплатників. Неодноразово й самі «Подільські вісті» надавали допомогу тим, хто потребував дороговартісного лікування, Збройним силам України, малозабезпеченим категоріям населення.

Однак сьогодні така допомога потрібна нам, адже йдеться про подальше існування «Подільських вістей». Саме тому просимо посильним внеском підтримати газету з більш як столітньою історією та подарувати їй шанс на життя. Віримо, що справжній патріотизм, справжнє вболівання за своїх земляків будуть головним рушієм у цій благородній справі. Зобов’язуємося на сторінках видання згадати усіх добрих людей, які не дадуть загинути газеті.

Кошти переказуйте на наступні реквізити: р/р UA463003460000026009012291303, ЄДРПОУ 21313714, отримувач “Подільські вісті”.

Війна стала невимовним болем для мільйонів українських родин, які змушені були шукати прихистку не лише в інших областях, а й за кордоном.

 

Позитивні емоції під час війни дуже далекі від понять гуманності. І викликають їх насамперед події, які у мирний час однозначно засуджуються адекватним суспільством, незважаючи на релігійні чи моральні норми. Але це закономірно, адже ворог не з чаркою і пирогами прийшов, а вбивати, ґвалтувати, грабувати, знущатися, руйнувати, сподіваючись, що йому злочини минуться безкарно. Не минуться!

Все частіше українці деяких регіонів сприймають звук повітряної тривоги легковежніше, ніж це було у перші дні та тижні війни. Наочно те, як виглядає момент влучання ракет різних розмірів та типів у будівлі, показали у симуляції.

Польща надала українським громадянам, які виїхали до цієї країни, рятуючись від війни, безкоштовний доступ до меддопомоги на всіх рівнях. Як можна отримати медичну допомогу в цій країні – далі в матеріалі.

У Хмельницькому розробили проект Порядоку використання легких електричних самокатів на території міста і закликають усіх бажаючих з ним ознайомитися та висловити свої пропозиції.

У новому відділенні медичної реабілітації, що знаходиться у корпусі Хмельницької міської лікарні на вулиці Житецького, спеціалісти та медики ставлять на ноги пацієнтів після важких травм та інсультів. Процес реабілітації триває від двох тижнів і довше. Усі послуги безкоштовні. Відділення розраховане на 30 ліжок, в перспективі планується розгорнути ще 60. Наразі у відділенні лікуються семеро пацієнтів.

Півтисячі осіб користуються послугами соціального таксі, щоб доїхати до потрібного місця. Це дорослі й діти з інвалідністю. Послуга доступна як мешканцям Хмельницької громади, так і внутрішньо переміщеним особам. Всі користувачі мають бути зареєстровані і проживати в межах Хмельницької територіальної громади, мати підтверджуючі документи і попередньо зареєструватися.

«7 липня брав участь у засіданні Комітету Регіонів (консультативний орган Європейського Союзу) в Брюсселі. Мав виступ перед поважною аудиторією щодо відбудови українських міст і громад, реформування на шляху від статусу кандидата в члени ЄС до повновправного членства. 

Надзвичайно важливе місце в системі засобів захисту прав, свобод і законних інтересів громадян, ефективної комунікації влади і громади посідає реалізація права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, яке закріплено статтею 40 Конституції України. 

Ми шукаємо фіговий лист, що прикриє місця, на які нам незручно і неприємно дивитися.