Михайлу Захаровичу Мельнику нині 92. А на вигляд йому більше, як 70 не даси. Коли ж познайомишся з його підсобним господарством і побачиш чималеньку пасіку, яку доглядає самотужки, бо залишився на господарстві один, то повіриш, що ця людина дасть фору п’ятдесятилітнім.

У Японії проходять літні Олімпійські ігри. У складі збірної України є і наші земляки – колишні вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл Хмельниччини.

Як відомо, ще восени 2020 року до Хмельницької територіальної громади увійшло 24 населені пункти та місто Хмельницький. Тож Статут, нову редакцію якого затвердили в 2017 році, фактично втратив свою актуальність, адже його норми не враховують потреб, інтересів, історичних, культурних та соціально-економічних особливостей усіх населених пунктів, що об’єдналися в територіальну громаду.

Нещодавно Український державний центр позашкільної освіти визначив переможців Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». Загалом 411 робіт із 22 областей України та міста Києва були представлені для розгляду. Відрадно, що і вихованці закладів освіти Хмельниччини є серед переможців конкурсу.

Доброго дня, шановні працівники редакції газети “Подільські вісті”. Насамперед хочу висловити вам подяку за увагу та подарунок (виграш у лотереї) і побажати всьому колективу здоров’я та успіхів у роботі. А газеті – лише процвітання і розвитку.

Стартував чемпіонат України з футболу в першій лізі, де виступає шістнадцять колективів.

Саме така асоціація виникає від споглядання того, як США та Німеччина полюбовно домовилися про завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Великі чи й ду-у-у-же великі гроші переважили доцільність сприяння захисту України від російської агресії. Бо порожня газогінна труба не лише завдає нашій державі колосальних економічних збитків, але й повністю розв’язує руки Росії для розгортання повномасштабної збройної агресії.

Обідньої пори у Ставищанах, на Білогірщині, два брати випивали. Слово за словом – зав’язалася суперечка. Коли закінчилися словесні аргументи, молодший схопився за совок та дерев’яне топорище. Гамселив по голові 69-річного чоловіка.

Її сконструювали на Хмельниччині.

Питанню механізації лісокультурних робіт керівництво Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства приділяє велику увагу. І є вже добрі результати: лісогосподарські підприємства краю перейшли на догляд лісових культур з допомогою мульчера (подрібнювача) на базі трактора МТЗ-82, який ефективно знищує поросль і бур’яни в міжряддях молодих культур. Це пришвидшує догляди, зводить до мінімуму ручну працю й дає велику економію коштів. Мульчер розробляло товариство з обмеженою відповідальністю «Красилівагромаш» на замовлення лісівників та за їх активної участі.

Нині первинний осередок Національної спілки журналістів України Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка нараховує у своїх рядах 15 членів  і є одним з найчисельніших Кам’янець-Подільської міськрайонної організації НСЖУ. Серед спілчан вишу – викладачі, які навчають майбутніх журналістів, здобувачі вищої освіти та магістранти, котрі активно співпрацюють із засобами масової інформації, працівники університетської газети «Студентський меридіан». А нещодавно обласна організація НСЖУ прийняла у свої ряди доктора історичних наук, професора,  ректора університету Сергія  Копилова.

Призупинити від’їзд українців за кордон.

Ситуація, пов’язана з від’їздом наших співвітчизників за кордон, стає все більш загрозливою. Опитування у вишах показують, що переважна більшість молоді бажає працювати і будувати життя за кордоном. Польща, Чехія, Словаччина, а тепер і Німеччина розробили програми залучення молоді, людей працездатного віку до своїх держав. Нам відомо давно, що кадри вирішують все — чи це виробнича дільниця, чи лікарняні установи, чи підприємства. Це стосується і всієї країни. Працівники з України цінуються всюди — з середньо-технічною, вищою освітою, кваліфіковані робітники практично у всіх галузях. Це люди, які готові посилити будь-яку країну. Не хочу нікого образити, але це не біженці з Лівії, Іраку, Сирії, інших держав Південного Сходу, Африки, які заполонили Європу. Більшість з них мріють отримати соціальний захист, а працювати, як ми знаємо з преси, не дуже. Українці ж їдуть працювати, виходять на конкуренцію, щоб бути за кордоном серед кращих.

Детальніше читайте в газеті "Подільські вісті" за № 30 від 29 липня 2021 року.

Петро Іванович Губанов ще зі студентських років, навчаючись в Одеському сільськогосподарському інституті, вважав, що не читати газет – не знати життя, себто бути, даруйте, темним чоловіком.  Тому навіть із  скромної студентської стипендії відкраював дещицю на передплату популярної тоді “Комсомолки” та  обласної періодики. Вже на останньому році навчання одружився з однокурсницею Галиною, що родом із Городка. Молодята було вирішили за розподілом залишитися на Одещині. Однак жаркий клімат не підійшов подолянці, отож переїхали на Городоччину.

Служба зайнятості займає активну позицію щодо повернення до продуктивної зайнятості на ринок праці бійців АТО/ООС. Фахівці центрів зайнятості та філій надають широкий спектр соціальних послуг.

Меджибіж на два дні занурився в середньовіччя.

Справжнісіньке ристалище, захоплюючі лицарські поєдинки, музики з автентичними інструментами, дівчата на ходулях, безліч героїв середньовіччя, майстер-класи з різних ремесел, смачні страви, приготовані на вогні, фаєр-шоу, запальні танці... А найголовніше — маса позитиву, надпотужний заряд емоцій, що ще довго не полишать відвідувачів фестивалю середньовічної культури «Епоха героїв», який відбувся минулими вихідними на території державного історично-культурного заповідника «Межибіж».

Галина ТКАЧУК — вірна рідним «Подільським вістям» уже 40 років, і пам’ятає старі підшивки газети, яку передплачували ще її батьки.
Знайомство з такими людьми запам’ятовується на роки, бо не щодня зустрічаєш щирих, відкритих, добрих, із великою душею людей, як Галина. Вона звикла йти до людей лише з відкритим серцем і світлими думками.

У День рівноапостольних Петра й Павла напрочуд велелюдно, весело й змістовно, з подарунками, запальними танцями та піснями відзначили Ярмолинці свій 621-ий день народження.

— Вже з самого я ранку думаю про те, як зустрінемося з колегами на роботі, про що розмовлятимемо. Думаю і хто завітає до нас цього разу, з ким доведеться познайомитися, — розповідає Юлія Война, головна медсестра санаторію «Райдуга», що у Волочиську. — Свою роботу і свій колектив я дуже люблю. Це надзвичайно багато важить, чи є поряд з тобою однодумці, чи відчуваєш підтримку, взаєморозуміння. На щастя, мої мрії саме про такий колектив, про таких людей справдилися тут, в санаторії, — каже вона. До нас їдуть зі всіх куточків України за оздоровленням і за позитивом, який, переконана, ще довго надихатиме. І ми всі націлені на те, щоб подарувати відпочивальникам найкращі враження, щоб «Райдуга» стала для них пам’ятною на все життя.

Овен
Не йдіть на повідку чужих порад. Час нарешті позбутися давніх страхів — це відчинить двері в майбутнє. Розрахуйтеся з усіма боргами, не позичайте більше за жодних обставин. Уникайте конфліктів на роботі, перегляньте справи, що назбиралися, можливо, треба вибрати інший спосіб їхнього вирішення.

У місті Дніпрі відбулися ІХ літні Всеукраїнські ігри ветеранів спорту пам’яті М. М. Баки з легкої атлетики. На змагання прибули понад двісті чоловік віком від 35 до 91 року.

 

СБУ викрила злочинну групу, яка «виманила» в українців понад півмільйона гривень на фейкових знижках

До міста доїхав без пригод. А ось коли вибрався з автовокзалу, то наче з-під землі з’явилося циганча у куртці розмірів так на п’ять більшій за нього. Поли до п’ят, як шинель у кавалериста. А в руках такий капелюх, у якому, мабуть, ще соціял–демократи по черзі про революцію, рівність і братерство мріяли.
Простягає, значить, до мене капелюха, й каже: «Дядьку, дай». А саме таке нещасне, таке скульчене, таке жалісливе. Думаю, не збіднію, якщо якусь гривню-другу пожертвую. Запускаю руку в кишеню, намацую там металеву гривню і вкидаю в капелюх.

Дуже резонансною в липні стала історія з киянином Іваном Мартинюком, якого ЗМІ охрестили «голосіївським стрілком». Фігурант заборгував за комунальні послуги. Його квартиру після судової тяганини виставили на торги, де її придбав інший громадянин. Той нагрянув до Івана Мартинюка у супроводі співробітників охоронної фірми «Шериф». Чоловік у квартирі забарикадувався і попросив прибулих показати документи та постанову суду, а також зачекати, поки він викличе адвоката. Натомість зловмисники взялися ламати двері. У відповідь господар застосував балончик із сльозогінним газом. Однак це не оговтало їх.

 Не думала й не гадала кам’янчанка пані Олександра, що похід із чотирирічною донькою Веронікою по морозиво того спекотного тихого липневого надвечір’я завершиться… в реанімаційному відділенні міської лікарні. А причиною нещастя, яке привело на лікарняне ліжко дитину, стало… її осколкове поранення. Як пізніше розповіла жінка, не встигла вона вийти з Веронікою з крамниці та присісти за столик вуличного кафе, як пролунав гучний вибух невідомого пристрою, уламки від якого зачепили не лише її крихітку…

Були часи, коли Кирило Здибель передплачував майже десяток газет і таку ж кількість журналів, окремі з яких і досі зберігає в сімейному архіві.

1 липня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині визначення мінімальних розмірів пенсій за інвалідністю та розмірів мінімальних пенсійних виплат.

Впродовж останніх років на території України, та й на Хмельниччині, поширився бур’ян, так званий борщівник Сосновського. Ця рослина в минулому пропагувалася як хороший медонос та високоврожайна силосна культура. Наприкінці 70-х років вчені знайшли борщівнику іще одне застосування — як добавку до корму худоби, і знову почалося його активне вирощування у західних регіонах. Але за деякий час помітили, що корови його не дуже полюбляють, а в молоці з’явився гіркий присмак.

На вулиці — спека, і багато хто поспішає до найближчої водойми (озера чи річки). Однак водойми — це джерела підвищеної небезпеки і серйозного зараження. Про це говоримо з начальником управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ігорем БАЛАНЮКОМ:

Слідчі ГУНП в Хмельницькій області спільно з працівниками управління стратегічних розслідувань в області ДСР Нацполіції задокументували протиправну діяльність директора одного з комунальних підприємств Хмельницького та його підрядника зі столиці, в результаті злочинних дій яких було привласнено 3,7 мільйона гривень бюджетних коштів.

На річці Збруч у селищі Сатанів на Хмельниччині один випадок міг закінчитися трагічно, якби поряд не опинився працівник Служби порятунку.

Жителі села Волиця Польова 17 липня, через 80 років, зустрічали та проводжали в останню дорогу свого земляка Микиту Микитовича Коропецького.

Понінківська картонно-паперова фабрика вже понад  два століття була і залишається одним із найбільших папероробних підприємств регіону. Станом на липень 2021 року на фабриці працює 897 чоловік  із територіально близьких районів Хмельниччини та Житомирщини.  Майже половина працюючих – молоді спеціалісти, які набираються досвіду та офіційного трудового стажу.  Третину працівників складають люди передпенсійного віку із великим досвідом роботи, але мінімальними можливостями працевлаштування через віковий бар’єр. ТОВ «ПКПФ-Україна» є громадоутворюючим і бюджетоутворюючим для Понінківської ОТГ, за 2020 рік до місцевого бюджету сплачено майже 20 мільйонів гривень, на початок літа 2021 року цей показник уже перевищив 10 мільйонів гривень.

Вони з дружиною мріяли про велику сім’ю. І хоч в Олексія й Валентини Лищуків з села Попівці на Волочищині виявилося немало спільних уподобань, але бажання мати багато дітей було чи не першим у їхньому сімейному союзі. Для когось з двома, або й з одним дитям настає «кінець світу», коли справитися з малими «дзиґами», здається, ніхто не в силі. А Лищукам Божою ласкою було подаровано дев’ятеро. Олексій не раз говорив Валі, що вона просто створена бути мамою, адже в ній стільки любові, ніжності, терпіння та мудрості у вихованні дітей, що вони просто зобов’язані давати їм життя та вести по ньому. А дружина додавала, що немає більшого щастя, ніж бачити усмішку своєї дитини, брати в свої руки її долоньку, і що обійми рідних дітей найбажаніші, найсолодші.

Альфа-Банк Україна розігрує поїздку до сонячного Кіпру на концерт улюбленця мільйонів, артиста, який підкорив НСК «Олімпійський», MONATIK. У поїздку для двох включено все, щоб зробити її по-справжньому крутою:

Свій колектив начальник Староостропільського відділення зв’язку Олена Салій вважає особливим подарунком долі, бо ж працювати з людьми, яких об’єднує взаємоповага, взаємовиручка, це й справді величезне везіння. Тут вдало поєдналися і ті, хто працює на пошті понад двадцять чи десять років, і ті, хто відзначатимуть лише першу річницю роботи в цьому відділенні зв’язку.

Навіть коли чарівний та дивовижний світ втрачав чіткість та барви, зневіра не спустошувала серце Надії Крищук. Вона, слабозряча, уперто торувала свою життєву стежку. Пізнала щастя материнства, в 39 років стала студенткою університету та зустріла справжнє кохання.
Із дитинства Надійка страждала через поганий зір. Так кортіло з дітьми погратися в хованки чи м’ячем, але стояла осторонь та сумувала. Та все ж батьки вирішили, щоб їхня донька навчалася у звичайній школі.

З 1 липня 2021 року скасовано мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, окрім земель державної власності. Відтепер фізична особа (обов‘язково громадянин Ураїни!) може купити в одні руки не більше 100 гектарів землі. З 2024 року придбати землю зможуть юридичні особи, але не більше 10 тисяч гектарів кожна. Орендарі, які нині винаймають паї у селян, мають перважно право на викуп.
В Україні з 1 липня у Держ­геокадастрі зареєструвалося понад 3 тисячі нотаріусів — для укладання угод купівлі-продажу землі. Зареєстровано уже понад 500 земельних угод. Загальна площа цих земель складає майже 600 гектарів.
А що, власне, думають жителі Хмельниччини про ринок, на який виставляється наше найбільше багатство — земля?

Хмельницька обласна організація Українського товариства мисливців і рибалок відзначає свій сторічний ювілей.
Ми попросили голову президії ради облорганізації УТМР Григорія САГАЙДАКА розповісти про головну мету її діяльності, досягнення й проблеми. 

Днями в редакцію подзвонила 65-річна жителька Хмельницького Любов Мельник. Розповіла, що банальна прогулянка мало не обернулася для неї трагедією. Через електросамокат. «Відчула, щось наближається, коли самокат, вважайте, збивав мене з ніг. Він же їде практично беззвучно. Та й хіба могла подумати, що на тротуарі на мене нестиметься якийсь транспортний засіб?! Ледь відскочила, та все одно зачепилася за бордюр, впала, поранила ногу. Добре, інші перехожі допомогли підвестися, дали води. А то ж у мене й серцевий приступ міг статися.
 А «гонщик» на електросамокаті промчав, ніби нічого й не сталося. Ніби так і має бути, — розповідає жінка. — Тож хочу дізнатися, чи дозволено електросамокатам та іншим подібним пристроям рухатися тротуарами? Чи будуть кермувальники покарані, якщо, не дай Боже, станеться біда?», — ставить запитання наша читачка.

Овен

Вiдпочиньте нарештi вiд роботи, вона нiкуди вiд вас не втече. Лiто – час вiдпустки, замiського життя, рибальства i прогулянок лiсом.

Спекотно зараз в Україні. Зашкалюють і природний, і політичний термометри. Президент Володимир Зеленський розгорнув бурхливу діяльність на всіх фронтах, так наче б наближаються вибори.

Хмельничанка Марія Ляндебурська зізнається, що в «Подільських вістях» читає всі без винятку матеріали, адже різноманіття тем, рубрик дає можливість пізнати нове, цікаве у різних сферах життя.

Так, днями для 55-річного красилівчанина його згубна звичка ледь не закінчилася трагедією. Адже куріння спричинило займання в його квартирі на четвертому поверсі багатоповерхівки в місті Красилів.

Коронавірус Дельта виявився значно небезпечнішим, ніж інші штами. Ним частіше стали хворіти молоді люди, і проти нього не завжди діють вакцини.

Завершився другий етап конкурсу місцевих проєктів «Наша громада», участь у якому взяли майже триста територіальних сільських, селищних і міських територіальних громад з усієї України (з Хмельниччини — 11). Відрадно, що до фіналу увійшла Ярмолинецька територіальна громада з актуальною, оригінальною і цікавою ідеєю (проєктом) — створення у Сутківцях літнього молодіжного табору «Козацька Січ Ярмолинеччини».

Лікар у третьому поколінні Олександр Тарамбула, офтальмолог Хмельницької обласної дитячої лікарні, професію медика обрав не випадково. Його незабутній дідусь Віктор Федорович Шинкарчук був головним лікарем Дунаєвецької районної лікарні. Гарний слід залишив на землі. За його керівництва було побудовано новий корпус лікарні, облаштовано територію, навіть кілька зариблених ставків функціонувало. Звісно, для малого Сашка (він був єдиним онуком) дідусь був незаперечним авторитетом.

Городоччина — одна з найбільш мальовничих місцевостей Поділля з десятками найпривабливіших населених пунктів, кожен з яких зачаровує своєю незрівнянною красою, має власну неповторну історію. Серед них вирізняється село Підлісний Олексинець, яке розкинулося на подільській височині, між лісом і полями, неподалік від шосе Хмельницький — Сатанів — село під лісом, село Олекси.

Попри зовсім юний вік, цю напрочуд талановиту і неймовірно різнопланово обдаровану дівчинку цілком справедливо називають гордістю, феноменом, візитівкою Хмельниччини.

Начальницю Служби у справах дітей Хмельницької облдержадміністрації викрито на отриманні  хабаря, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

З 1 по 10 липня у Кропивницькому проходили Всеукраїнські дитячо-юнацькі військово-патріотичні ігри «Джура – 2021: Інгульська Січ». Участь взяли близько 200 дітей віком від 11 до 14, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.