Відео британського агентства новин Reuters.

У ніч на 29 липня 2022 року в Оленівській колонії № 120, де утримували українських полонених, пролунало кілька вибухів. У бараці, в якому перебували азовці, почалася пожежа. Тоді загинули близько 50 військових, ще понад 70 отримали поранення. Донині всі обставини цього злочину не встановлені, як не названі й імена його організаторів і виконавців. Справу розслідує СБУ та Офіс Генерального прокурора. Але оперативники не мають доступу до місця злочину, а більшість свідків досі у полоні.

Третя окрема штурмова бригада Збройних сил України оголошує набір у свої підрозділи: “Твої командири чекають на тебе. З нас — бойова підготовка, повне забезпечення та західна техніка. З тебе — залізна мотивація вчитися та бажання захищати Україну. Єдність, братерство та легендарні битви — гарантуємо. Служба в Третій штурмовій стане найкращими роками твого життя.Забезпечуємо повний супровід оформлення у підрозділ, транспорт та житло для рекрутів з регіонів. Переведення – для чинних військовослужбовців ЗСУ, НГУ, ДССТ, ДПСУ”.

Для вступу необхідно заповнити анкету на сайті Третьої штурмової бригади за посиланням: ab3.army

Майже 600 українців від початку року загинули на водоймах по всій країні. Таку страшну статистику оприлюднила Державна служба з надзвичайних ситуацій. Серед загиблих — 52 дитини. Основною причиною нещасних випадків рятувальники називають ігнорування правил безпеки. Та радять не втрачати пильність навіть під час відвідання найменших водойм. У матерыалы зібрані поради, як безпечно відпочивати поблизу води. 

Жителі Рідківського старостинського округу зібрали чергову партію гуманітарної допомоги для наших захисників та постраждалих від бойових дій. Допомогу передано у волонтерський центр ГОВ "Слава Україні".

25 липня у Ярмолинецьку громаду завітали представники Хмельницького відділення міжнародної гуманітарної організації MEDAIR. 

Відкритий діалог й активна участь громадськості – це ключ до створення збалансованих та ефективних рішень. Залучення населення до активної участі у вирішенні питань місцевого значення надзвичайно потрібне для того, щоб з’ясувати, що найбільше хвилює людей, залучити додаткові ресурси для вирішення соціальних проблем, дійти до влади зі своїми проблемами та потребами і спробувати вирішити їх. 

Розпочато капітальний ремонт дороги на відрізку дороги О230819 Грушка – Чабанівка, Чабанівського старостинського округу Староушицької територіальної громади. 

Зараз незалежно від суми виконавчого провадження витрачати можна до 13400 грн на місяць і лише з одного рахунка. Прослухати інформацію про користування арештованими рахунками можна за номером контактного центру системи БПД: 0 800 213 103, у голосовому меню натисніть 4. Дзвінки безкоштовні. Номер для дзвінків з телеграм: https://t.me/+380677213103

На позачерговій 31-й сесії Хмельницької міської ради на підставі постанови Хмельницької міської територіальної виборчої комісії від 15 червня 2023 року №86 визнали повноваження нового депутата Сергія Бабія

Нещодавно відбулася зустріч, за сприяння Асоціації народних депутатів України та її віце-президентом Володимиром Крижанівським, з представниками Естонії, Литви, Латвії. 

Через негоду знеструмлювалися магістральні лінії Укренерго, без світла - 260 тисяч споживачів у понад 700 населених пунктах. 

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці із ПРООН в Україні визначило три громади, що візьмуть участь у пілотному проекті з оцінки стану антикорупційної системи. Йдеться про територіальні громади Луцька, Хмельницького та Калуша. Загалом до відбору долучились 26 міських громад. 

На Хмельниччині встановили та освятили стяги військових частин Сил спеціальних операцій Збройних сил України (ССО). 

Уже більше десяти таких машин, які слугують мобільними станціями технічного обслуговування, працюють для наших бійців на передовій. Оскільки попит залишається, днями військовослужбовцям з Хмельниччини передали ще одну СТО “на колесах”. 

Посадовець підписав кілька наказів щодо виділення землі під ведення особистого господарства 8 місцевим громадянам. Раніше ці особи вже отримували у власність землю у законний спосіб. Вже за кілька днів після повторного набуття права власності на землю вони передали її одній зі столичних фірм, що займається вирощуванням зернових культур. Таким чином було протиправно віддано 16 га земель Китайгородської та Староушицької селищних рад Кам’янець-Подільського району. Завдані збитки становили 656 тисяч гривень.

«Черговий випуск стажистів, що упродовж майже 2 місяців вивчали роботу структурних підрозділів міської ради.
Радію, що ми змогли відновити таку практику – це величезний досвід для молоді.

До Дня Державності 28 липня Президент України Володимир Зеленський відзначив низку військових підрозділів. Серед них — 19 ракетна бригада “Свята Варвара” з Хмельниччини. 

Інструктори добровольчого формування «Афган» провели навчання для Миролюбненської, Старосинявської, Староостропільської та Старокостянтинівської тергромад Хмельницького району. Під час занять учасники ознайомилися з правилами ведення інженерної та бойової підготовки, тактичної медицини та аеророзвідки.

Подружжя Анна і Тарас Нечепоруки ще під час карантину вирішили радикально змінити своє міське життя: переїхали в с. Згар та створили фермерське господарство.

В історичному духовному серці українського Православ’я – у Святій Софії Київській – сьогодні відбувся Помісний Собор Православної Церкви України, який є вищою владною соборною інституцією, що представляє церковну повноту: вірян, чернецтво, духовенство та єпископат з усіх куточків України.

Лікарка-терапевтка районної лікарні у Кам’янці-Подільському разом із медсестрою за гроші допомагала отримати документи про інвалідність.
За свої послуги вони брали від 4 тис. доларів. Відомо, що допомагала їм ще одна жінка, яка безпосередньо шукала людей, що хотіли отримати документи. Усі троє визнали провину та заявили про розкаяння. Суд призначив їм по 90 тис. грн штрафу.

Міський голова Олександр Симчишин про ключові моменти позачергової 31 сесії Хмельницької міської ради:
«Головні питання – внесення змін до Програм, що передбачають фінансування війська. Додатково виділили майже 84 млн грн. Вони покривають всі запити від керівництва військових частин. Ще 50 млн грн зарезервували і розподілимо у вересні.

Чоловік протягом декількох років розбещував власних дітей-двійнят, яким на момент вчинення злочину було по 5 років.

В п'ятдесяте відбулася у Хмельницькому мирна акція "Поверніть героїв додому". Цього разу вона збіглася з роковинами трагедії в Оленівці. Рік тому в цьому місці російські військові стратили понад 50 українських полонених.

На початку липня на території Іванковецького ліцею діяв дитячий табір «Подільська Січ», де протягом двох табірних змін, які тривали з 3 по 12 липня, діти та підлітки не лише відпочивали, а й проходили вишколи з військово-тактичної підготовки та національно-патріотичного виховання.

Під час останніх повітряних атак росія намагалася вдарити по військовому летовищу в районі міста Старокостянтинів Хмельницької області. Про це розповів речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За знач­ний осо­бис­тий вне­сок у роз­ви­ток віт­чизня­ної сис­те­ми охо­ро­ни здо­ров’я, на­дан­ня ква­лі­фі­ко­ва­ної ме­дич­ної до­по­мо­ги і ря­ту­ван­ня жит­тя лю­дей в умо­вах во­єн­но­го ста­ну, сум­лінне ви­ко­нан­ня про­фе­сій­но­го обов’яз­ку та з на­го­ди Дня ме­дич­них пра­ців­ни­ків Пре­зи­дент Ук­ра­їни пос­та­но­вив від­зна­чи­ти їх дер­жавни­ми на­го­ро­да­ми.

Щороку від домашнього насильства гинуть 600 українок. Торік поліція та соціальні служби отримали понад 250 тис. звернень щодо домашнього насильства.

Без перебільшення, в долі Віктора Михайловича Шарапова культура посіла вагоме та дуже знакове місце. Вона була прихильною і дала можливість не лише реалізувати творчий потенціал талановитому музиканту, а й проявити себе хорошим керівником, вмілим організатором, який донині любить свою роботу і живе нею. Бо тут все рідне і все таке близьке за багато років праці... Яка надихає і напоює душу, даючи наснагу творити далі.

Коли в Україні практично масово (від столиці до найменших територіальних громад) почали ремонтувати бруківку, народ здивувався. Коли повідомили про плани ремонтів стадіонів, реставрацій фонтанів на мільйони гривень, народ розсердився. Коли ж стало відомо про те, що на зйомку новорічних телесеріалів виділено 14 мільйонів гривень, а на зйомку комедійного серіалу «смт Інгулець». — аж 33 мільйони гривень державних коштів, обурення, як кажуть, вийшло з берегів. Соціальні мережі буквально розірвало від критики. Багато нарікань викликав і сюжет майбутньої комедії: двоє хлопців-айтішників тікають з-під обстрілів з прифронтового Харкова й по дорозі опиняються в селищі Інгулець, де керує такий собі фермер Батя…

Як живе вона тепер, чим наповнене її серце і над чим трудиться її душа. 
Хочу розповісти вам про свою сестричку, відому українську художницю Валентину Михальську.

Школярі М’якотівського старостинського округу отримали автобус.

У непрості часи українці об’єднують зусилля, щоб максимально підтримати наших захисників. Дорослі й діти стараються зробити власний внесок у Перемогу, залучаючи всі доступні ресурси. Не шкодували в М’якотівському старостинському окрузі Плужненської сільської ТГ автобуса, який довозив місцевих школярів: торік машину віддали захисникам. Однак добро завжди породжує добро, тож дітвора без транспорту не залишилася.

Під час війни зростає ймовірність спалаху багатьох інфекційних захворювань, особливо — кору, що є одним із найзаразніших захворювань, відомих у світі. Чим небезпечний кір?

«Село Гелетинці — мала батьківщина Григорія Храпача» — тема Дня пам’яті, приуроченого 10-ій річниці з дня смерті поета і прозаїка, члена Спілки письменників України, музиканта, художника Григорія Яковича ХРАПАЧА, який відбувся в рамках обласного туру пам’яті «Син Прибузької землі», що стартував у березні цього року.

Нещодавно у Свято-Покровському кафедральному соборі в Хмельницькому правоохоронці вилучили у екскеруючого Хмельницькою єпархією УПЦ (мп) митрополита Антонія (Фіалко) пакет із грошима, в якому було майже два мільйони гривень.

23 липня близько 18.00 години внаслідок ДТП на автодорозі поблизу села Берездів, що на Славутчині, загинули чотири людини, з яких одна — підліток. І ще троє осіб травмовані.

про виконання бюджету Хмельницької міської територіальної громади за перше півріччя 2023 року
Виконання бюджету Хмельницької міської територіальної громади в 1-му півріччі 2023 року здійснювалося в умовах воєнного стану, введеного та продовженого Указами Президента України, а також з дотриманням основних вимог постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 року № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» (з внесеними змінами).

«Укрзалізниця» виділяє спеціальну бронь місць для використання військовослужбовцями, які їдуть у відрядження чи відпустку, щоб вони могли швидше діставатися додому навіть у найбільш піковий для залізниці сезон.

Впродовж години до посадовця звернулося 15 хмельничан. Значна кількість питань стосувалася роботи громадського транспорту: дотримання водіями графіків руху на автобусних маршрутах, пільгового проїзду у міському громадському транспорті, збільшення кількості транспортних засобів на автобусних маршрутах.

«В наших медичних закладах лікуються поранені Воїни, ми приймали головний удар під час пандемії і зараз намагаємося суттєво покращувати стан наших медичних закладів.

«Як ви вже знаєте, Європейський союз обрав Хмельницький, як одне з міст, де буде зведено житло для ВПО.

Увечері 25 липня на території Кам’янець-Подільського району пройшов сильний буревій, що супроводжувався потужним вітром, градом та зливою. Найбільше руйнувань внаслідок несприятливих погодних умов зазнали населені пункти Закупненської та Чемеровецької територіальних громад.

Нещодавно, на запрошення японських колег, з робочим візитом у Токіо  перебували директор Комунального некомерційного підприємства Хмельницької обласної ради «Хмельницький обласний серцево-судинний центр», серцево-судинний хірург Андрій Кланца  та заступник директора з амбулаторно-поліклінічної роботи, лікар-кардіолог  Наталія Щепіна. Делегація з Хмельницького відвідала Minamino Cardiovascular Hospital.

На сьогодні в Україні з різних причин понад 52 тисячі людей знаходяться у розшуку. Чоловіків розшукують вп’ятеро частіше, ніж жінок, а 12% тих, хто переховується, – дезертири. Аналітики YouControl дослідили дані реєстру розшуку МВС щодо осіб, які переховуються від органів влади. Тенденції розшуку в Україні та за її межами – в новому дослідженні.

Працівники Державного бюро розслідувань у взаємодії з СБУ затримали на Буковині начальника слідчого відділення одного з правоохоронних органів під час отримання хабара. Він вимагав від громадянки 40 тисяч євро за закриття стосовно неї кримінального провадження.

Основна частина мікропроєкту “Навчально-тренувальний центр підготовки пілотів БПЛА”, який переміг в конкурсі  громадських ініціатив Хмельницької міської ради  і  отримав фінансування з бюджету громади, успішно реалізована. 33 військовослужбовці різних силових структур навчання завершили. 

Як встановив суд, у березні 24-річний житель м. Полонне через інтернет домовився з невстановленою досудовим розслідуванням особою про виготовлення підробленого посвідчення водія. Переслав анкетні дані та фото. Натомість отримав поштою підроблений документ на право керування транспортними засобами категорії «В», «С1»,«С» та «СЕ». Фальшиве водійське посвідчення обійшлося полончанину в 12 450 гривень.

«Я тиждень назад вивозив пораненого, де ми мусили просто у ямі від міни сісти. Ми двоє у цій ямі лягли, я його "мотаю", а навколо літають снаряди, танки тоді намагались по нам стріляти», — каже військовий лікар «Йода» з 57-ї окремої мотопіхотної бригади. «Йода», у минулому сімейний лікар, обрав вивозити поранених з найскладніших ділянок фронту. Тому робота під обстрілами для нього звична справа. Оператор "Телебачення Торонто" Олег Архангородський провів добу з медичною евакуаційною службою 57-ї бригади і задокументував евакуацію поранених з-під обстрілів і стабілізацію після кульових і осколкових поранень.

Три роки тому у селі Мала Кам'янка, що на Івано-Франківщині, КП «Добробут Захід» на площі 4,8 га висадило 13850 кущів лохини за грантові та бюджетні гроші, а також частку від інвесторів. На полі ростуть три сорти — ранній, середній і пізній. 

Свідчення Тайри (Юлія Паєвська) Гельсінській комісії США (скорочено).

️Тайра про себе: «Мене звати Юлія Паєвська. Мої побратими звуть мене Тайра. За професією я графічний дизайнер, а також президент однієї з федерацій Айкідо України. Росіяни називають мене нацисткою. Так вони називають усіх, хто чинить їм спротив, або просто не хоче бачити росію в Україні. Перші 20 днів цієї війни я провела в Маріуполі, який перетворився на пекло. Після цього я провела 3 місяці в російському полоні. І це теж було пекло».

Ремонтно-відновлювальні роботи на мосту через річку Корчик у селі Берездів в Шепетівському районі, яким пролягає автошлях Т-18-04 Корець – Славута – Антоніни, котрі розпочали в середині липня, вийшли на фінішну пряму.

В Ізяславській громаді відбувся перший етап регіонального військово-спортивного національно-патріотичного вишколу «Радогоська застава 2023». Двадцять сім дітей віком від семи до сімнадцяти років опановували науку виживання в похідних умовах.

Чоловік, проживаючи спільно із жінкою та її малолітніми доньками, залишався з дітьми, доли цивільна дружина працювала.

22 липня у місті Волочиськ Хмельницького району пізно увечері у будівлі фарбувального цеху виникла пожежа.
Вогонь поширився на площу у 250 квадратних метрів будівлі. Гасити пожежу було складно через сильне задимлення та велику горючу навантагу. 

Нещодавно в Ярмолинцях відбувся мотопробіг, зорганізований мотоклубом GRAY LORDS MFC (Сірі Лорди).

На шляху до звитяги не буває маленьких справ. У цьому переконані юні патріоти Городоччини Святослав Койчев та Нікіта Кілянчук. За три дні на облаштованому, з власної ініціативи, блокпосту хлопчакам вдалось зібрали 680 гривень для потреб ЗСУ. Усі перехожі позитивно реагували на таку потрібну і важливу справу юних волонтерів і охоче їх підтримували. За ці кошти будуть придбані ліки для наших Захисників.
Дитячі ініціативи крок за кроком наближають нашу Перемогу, а така діяльність нагадує про те, що існує тил, а допомагати і ставати в нагоді у важкі часи воїнам – це про вчинки і дорослішання.

Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомляє про надходження до України меленої кави (виробник: Gruppo Gimoka srl, Trezzano S/N, Італія), що експортувалась з Австрії (оптовик: GUNZ Warenhandels GmbH, Mäder) до України (отримувач: ТОВ «ТД ГУРМАНДІЗ», вул. Костянтинівська 72, м. Київ, 04080).
При наявністі вище вказаної продукції просимо негайно повідомити Шепетівське районне управління Головного управління в Хмельницькій області на електронні адреси: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

гиф анимация,гифки - ПРИКОЛЬНЫЕ gif анимашки,geek,Прикольные гаджеты. Научный, инженерный и айтишный юмор,радиация,визуализация,это интересно

Візуалізація випромінення радіоактивного урану.
Дослід Zhyulʹen Saymon за допомогою камери Вільсона.

 Що потрібно зробити для мінімізації впливу іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості?

Як повідомили в Головному управлінні Національної поліції в Хмельницькій області 17 липня мешканки області побачили оголошення про продаж дров в Інтернеті та спокусилися на привабливу ціну. Та після перерахунку коштів зв’язок з «продавцями» перервався. Таким чином 40-річна хмельничанка втратила 6300 гривень, 68-річна мешканка Летичева — 6699 гривень, а 51-річна дунаївчанка — 13 500 гривень. За всіма фактами поліцейські проводять перевірку і закликають громадян купувати продукцію тільки в перевірених постачальників. Щоб не потрапити в спритні руки шахраїв та не спокуситися на привабливу пропозицію, правоохоронці розповіли про найпоширеніші види шахрайств та як від них захиститися.

Під час дії воєнного стану контракти можуть бути:
1) автоматично продовжені до оголошення рішення про демобілізацію, якщо строк такого контракту закінчився під час дії воєнного стану;
2) укладені під час дії воєнного стану на строк до оголошення рішення про демобілізацію.

у тому числі хресну ходу до Свято-Успенської Почаївської лаври, яку традиційно щороку в серпні проводять віряни УПЦ (мп).
Про рішення ради оборони області повідомив перший заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін. Згідно з рішенням, релігійні походи та демонстрації будуть заборонені 27-28 липня та 19-25 серпня.

Фото з відкритих джерел.

За перше півріччя цього року, в процесі реалізації заходів Програми підтримки та розвитку на 2023-2027 рр., Інвестиційної програми підприємства на 2023 рік, Програми економічного та соціального розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2023 рік, а також підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2023-2024 років, міське комунальне підприємство «Хмельницьктеплокомуненерго» виконало такі роботи:

Триває період сплати податків за 2022 рік. Податкова служба Хмельниччини нагадує про необхідність сплати майнових платежів.

Ремонт доріг і прибудинкових територій, покрівель і під’їздів багатоквартирних будинків, дитячих і спортивних майданчиків, встановлення лавочок і дорожніх знаків, обрізка дерев, реструктуризація заборгованості за послугу з теплопостачання, приватизація земельних ділянок, працевлаштування –

«Постійно робимо акцент на перехід громадського транспорту на великогабаритний. Результати вже досить суттєві, особливо якщо зважати на теперішні умови.

Отруєння хімікатами та забої через конфлікт із агропідприємством отримав житель села Мар’янівка Хмельницького району Олександр Медведюк. Про це він розповів Суспільному. Його родина, каже Олександр, два роки проживає в будинку, що межує з полем, яке орендує товариство з обмеженою відповідальністю «Україна 2001». Там цього року посіяли сою, що потребує частої обробки пестицидами. Травми отримав, розповів Олександр, коли він намагався зупинити трактор з обприскувачем. Чи дотримувалось підприємство правил обробки полів – дізнавалось Суспільне.

Щороку від домашнього насильства гинуть 600 українок. Торік поліція та соціальні служби отримали понад 250 тис. звернень щодо домашнього насильства.

Очікування не виправдалися. Вільнюський саміт НАТО, на який Україна покладала великі надії, продемонстрував брак сміливості й надмірну обережність Альянсу. Перший день взагалі став днем розчарувань і відвертого гніву українського керівництва. Другий — можна вважати днем примирення і посмішок (хоча і дещо вимушених). Прибувши минулого вівторка до Вільнюса, Президент Володимир Зеленський до останнього намагався переконати союзників у НАТО переписати комюніке саміту. Але підсумок такий: «Ми будемо в змозі надати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли члени Альянсу погодяться і будуть виконані всі умови». Після цього Зеленський написав у твіттері: «Безпрецедентно й абсурдно — коли немає жодних часових рамок і для запрошення, і для членства України. І коли натомість додається якесь дивне формулювання про «умови» навіть для запрошення України».

Хоч як важко сьогодні, але не маємо права бути лише спостерігачами, не маємо права відмежовуватися та не допомагати фронту. До цієї думки неодноразово повертаються під час нашої розмови Галина Бернацька та Валентина Когут, педагоги Зіньківського ліцею, сестри та небайдужі патріотки села. З початку повномасштабної війни, день у день, вони шукають можливості всіляко сприяти захисникам.

У сучасній медицині відбувається постійний прогрес — впроваджуються новітні технології, спрямовані на поліпшення якості медичного обслуговування та зменшення травматичності хірургічних втручань. В цьому контексті комунальне некомерційне підприємство «Старосинявська багатопрофільна лікарня» здійснює значний крок уперед, впроваджуючи лапароскопічну хірургію в свою практику. Цей малоінвазивний метод дозволяє проводити операції з меншою кількістю розрізів, що сприяє швидшому одужанню пацієнтів та скороченню тривалості госпіталізації.

Минулого тижня громада Летичева відзначила День селища.

Другий рік поспіль День Летичева проводять з благодійною метою. З початку повномасштабного вторгнення жителі громади активно займаються волонтерським рухом, постійно відправляють захисникам на передову, в шпиталі різноманітну допомогу. А цього разу, в день народження селища, вирішили подбати про забезпечення воїнів ЗСУ бутельованою питною водою, яка надто необхідна в літню спеку.

Ювілей Людмили Рудковської — журналістки, поетеси, членкині Національної спілки журналістів і Національної спілки письменників України, став підставою для зустрічі в обласній універсальній науковій бібліотеці письменників, журналістів, бібліотекарів, друзів і шанувальників її творчості. В онлайн-режимі до заходу долучилися жителі села Плужне на Ізяславщині, звідки родом Людмила Рудковська і де завжди раді зустрічі з талановитою землячкою. Спогади, щирі вітання дарували поетесі сестра Світлана, класний керівник Ніна Іванівна Романська, друг дитинства Юрій Хеленюк, молода поетеса Оксана Загаєвська, бібліотекар Плужненського ліцею ім. Р. Бортника Світлана Ювковецька.

  

Шепетівчанка Оксана Мартинюк постійно перебуває у бурхливому вирі життя — виховує сина, працює, а поміж роботою і у вільний час займається волонтерством. Разом зі своєю командою підтримує відважних воїнів, які боронять українську землю від російської агресії. І серед захисників її коханий чоловік Вадим.

Бібліопростори: А як звати твого домовичка?

Український фольклор настільки розмаїтий міфічними історіями про істот, які почасти наділені людськими рисами, що усіх їх важко перелічити. Однак є одна з них, яку найчастіше згадують і змальовують здебільшого в негативному ключі, — це домовик. Хтось каже, що з ним треба боротися — як із нечистю, а хтось — що треба задобрювати та одомашнювати. Бо ж завбачливі наші діди-прадіди були не лише надзвичайно мудрими, а й спостережливими, тож вважали, що з потойбічною силою краще не боротися, а мирно вживатися.

На території Хмельницької міської територіальної громади ділянка водного фонду площею понад 4 га надана орендарю для риборозведення строком на 25 років. Проте з 2021 року громадянка систематично не сплачувала орендну плату.

Відбулися масштабні навчання Об’єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють».

Днями три жительки Хмельниччини стали жертвами шахрайств, пов’язаними з продажем дров.
Як розповідають у Головному управлінні Національної поліції у Хмельницькій області, загальна сума збитків склала понад 26 тисяч гривень.

17 липня свої славні ювілейні іменини зустріла Зоя Генріхівна Яцковська з села Залісці, що на Дунаєвеччині. Непросте життя довелося прожити жінці, однак зі всіма викликами й труднощами гідно впоралася, а головне, працюючи вчителем, зуміла навчити не одне покоління вдячних учнів.

Медичне та соціальне забезпечення військових, реалізація державних програм з реабілітації ветеранів АТО, а також обговорення проблем, з якими стикаються ветерани, та шляхи їх вирішення – саме ці питання порушувалися під час робочого візиту Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко на Хмельниччину. Разом з заступниками начальника ОВА Володимир Юр'єв та Сергій Ткачук, народним депутатом України Тарас Тарасенко він відвідав заклади охорони здоров’я, де проходять лікування та реабілітацію наші військовослужбовці. 

Вище професійне училище №11 стало першим закладом в Україні, яке впроваджує навчання майбутніх фахівців овочівництва, які будуть конкурентно спроможні на ринку праці.

Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області доводить до відома операторів ринку про надходження до України небезпечної харчової добавки. Повідомлення надійшло від Європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми.

Особам, які здійснили поховання пенсіонера, виплачується допомога на поховання. Розмір допомоги на поховання залежить від закону, відповідно до якого було призначено пенсію померлому.

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ викрили командира роти однієї із військових частин. За приховування нібито нестачі спорядження він вимагав гроші у військовослужбовця, який наразі виконує завдання у районі проведення бойових дій.

Для реєстрації вживаного транспортного засобу необхідно звернутись до зручного та найближчого Сервісного центру МВС.

Майбутні водії зможуть вивчати теорію самостійно. Верховна Рада підтримала законопроект №7354, який дозволить готуватися до теоретичного іспиту без відвідування автошколи. Проте ці зміни підтримують не усі. Зокрема, представники автошкіл Хмельницької області виступають проти цього законопроєкту. Деталі диівіться у сюжеті Першого Подільського.

17 липня відбулося урочисте відкриття 55-ї Міжнародної хімічної олімпіади в Швейцарії. У найпрестижнішому світовому турнірі школярів-хіміків беруть участь понад 350 учасників із 87 країн світу. За Україну виступають: Владислав Омелянчук (Шепетівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія", вчитель – Аліна Едуардівна Корнієнко), по одному учневі з Кременчуцького ліцею № 4 “Кремінь”, Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка, Харківського ліцею № 144 Харківської міської ради.

Для призначення житлової субсидії надаються заява та декларація (за встановленими формами).

Громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або за межами країни, можуть отримати безоплатну правову допомогу (БПД) з питань українського законодавства. Роз’яснення з будь-яких правових питань надаються дистанційно. 

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей проти кору. У Хмельницьку область доставлено 11 450 доз вакцини проти кору, паротиту та краснухи в рамках catch up кампанії вакцинації від кору для проведення щеплень дітям, які пропустили вакцинацію та 4 600 доз для забезпечення рутинної вакцинації. 

Успішна боротьба з корупцією — одна зі складових вступу України до Євросоюзу та НАТО. Про це, зокрема, йшлося на Вільнюському саміті Альянсу 11 та 12 липня. Чого вже досягла наша держава та якими були найгучніші антикорупційні справи останніх місяців?

Міжнародна неурядова організація IREX в Україні оголошує конкурс проєктів, спрямованих на розвиток і посилення соціальної згуртованості у межах програми «Єднання заради дії». Зокрема, на покращення інтеграції ВПО у приймаючих громадах.

Працюючи за напрямком «Служба розшуку», волонтери Українського Червоного Хреста здебільшого шукають військових – тих, які в полоні, або тих, місце перебування яких невідоме протягом довгого часу. Такі реалії війни. Проте є й інші реалії, і їх насправді чимало, – цивільні, які через війну та спричинену нею евакуацію, іноді – в екстремальних умовах, опинилися в різних регіонах України та не можуть знайти одне одного без сторонньої допомоги. Пошуком рідних, з якими втрачені зв’язки, займаються, зокрема, волонтери Хмельницької обласної організації Українського Червоного Хреста.

16 липня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у квартирі на шостому поверсі багатоквартирного житлового будинку на вулиці Свободи, що в обласному центрі. Негайно на місце події виїхали рятувальники 1-го державного пожежно-рятувального загону.

Легендарна 3-я окрема танкова Залізна бригада із Хмельниччини відзначила шосту річницю створення.

«У нас є повідомлення для росіян: якщо ви хочете вибратися звідси живими — тікайте!» — виніс у заголовок свого великого репортажу для британської «Daily Mail» військовий журналіст і письменник Девід Патрікаракос (David Patrikarakos).  Чим Оборонці надихнули англійського автора — читайте в українському перекладі найцікавіші фрагменти його публікації. 

Молодий солдат із татуюваннями на обох руках — це 27 річний командир танка Антон. Поруч з ним сидить Віктор (ліворуч), сивий солдат, якому скоро виповниться 55, і тихо п’є каву з жерстяної кружки.

Розлогі і зелені краєвиди сіл Олешинського старостинського округу – чудове місце для літнього оздоровлення дітей. Тут вже традиційно таборують учасники міського етапу фізкультурно-патріотичного руху дітей та молоді «Сила нації», ініційованого Хмельницькою міською радою. На початку у липня понад сто дітей стали учасниками святкової акції з подарунками та розвагами, організованій Корпусом миротворців ХСП «Ангели Радості”.

Поліцейські разом з рятувальниками серед ночі розшукали в лісі зниклого 87-річного дідуся
Безпосередньо рятівники особливо не розповідали про подію, яка сталася декілька днів тому, але сьогодні на адресу ГУНП в Хмельницькій області надійшла подяка від доньки пенсіонера.

Верховною Радою України підтримано законопроєкт №9431 “Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України”, ініційований Президентом України Володимиром Зеленським.

Презентували книгу «Час відважних» добровольця, воїна, спортсмена, нашого земляка, почесного громадянина Хмельницької міської територіальної громади, Героя - Євгенія Ролдугіна. На жаль, Героя вже немає серед нас. Загинув Євгеній 11 вересня 2022 року на Харківщині, рятуючи побратима. Воїну було лише 27 років.

за домашнє насильство та порушення заборони наближатись до власної матері
У травні цього року рішенням суду видано обмежувальний припис 48 – річному хмельничанину за систематичне психологічне насилля відносно своєї 71-річної матері.

У Старій Синяві правоохоронець зупинив підлітків на скутері, після чого напав на цивільного та колегу, внаслідок чого був затриманий.

Під час на­ра­ди в при­сут­ності осо­бо­во­го скла­ду Ше­пе­тівсь­ко­го рай­уп­равлін­ня по­лі­ції ке­рів­ниц­тво вру­чи­ло Сер­гію, Іл­лі та Ярос­ла­ву по­дя­ки за ви­яв­ле­ну смі­ли­вість та до­по­мо­гу по­лі­ції у затримці грабіжника.

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Хмельницькій області повідомила про ремонт 12-метрового мосту через річку Корчик на автошляху «Корець-Славута-Антоніни».

У зв’язку з ремонтно-модернізаційними роботами з 17 липня на п’ять днів буде припинено газопостачання в Хмельницькому. Про це повідомила пресслужба акціонерного товариства «Хмельницькгаз». 

Уряд прийняв постанову від 11 липня 2023 р. № 701, що регулює питання надання стасусу учасника бойових дій для добровольців.
Завдяки цій постанові цивільні, які з 24 лютого до 25 березня 2022 року самостійно або у складі добровольчих формувань разом з Силами оборони брали участь в обороні України, зможуть отримати статус УБД!

Міський голова Олександр Симчишин зустрівся із керівництвом компанії «Düvelsdorf Handelsgesellschaft mbH», що вже багато років працює у нашому місті.

12 липня відкрилася ювілейна виставка переможців обласного конкурсу дитячого малюнка «Ми – діти Космосу», започаткованого у вересні 2018 року Подільським культурно-просвітительським центром імені Миколи Реріха. Виставка презентує роботи переможців конкурсу за п’ять років його існування - роботи глибокі, філософські, життєстверджуючі.

«Провели чергове засідання виконавчого комітету. Розглянули 90 питань порядку денного, усі рішення ухвалили. Рішення пов’язані із забезпеченням життєдіяльності нашої громади. Ключове – це уточнення бюджету на 2023 рік. Ми маємо перевиконання дохідної частини, за це дякуємо платникам податків. Маємо можливість корегування і завдяки тому, що нам вдається заробляти до дохідної частини бюджету. За останні пів року ми заробили 32 млн грн від оперативного управління фінансами.

Якщо Ви зіткнулися із домашнім насильством або стали свідком цього явища, Вам завжди нададуть допомогу в установах і службах за такими номерами телефонів:

«Надзвичайно приємний сюрприз - Почесний нагрудний знак «За сприяння війську» від Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного! Служу Українській Нації! Працюємо далі… Тримаймо стрій!», - зазначив міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

14 липня відбувся особистий прийом громадян у селі Водички Шаровечківського старостинського округу. З мешканцями села спілкувався секретар Хмельницької міської ради Віталій Діденко.

Минуло перших 500 днів повномасштабної війни росії проти України (а зовсім не три-чотири дні, як сподівалися у кремлі, та не два-три тижні, як це прогнозували деякі вітчизняні «експерти»). 500 днів героїзму і мужності, терпіння і віри у перемогу, масового волонтерства, втрат, болю і крові. А ще… безсоромної ницості та неймовірного за масштабами обкрадання і держави, і народу, безкарного привласнення гуманітарної допомоги. Саме напередодні цієї сумної дати, чи, як влучно висловився колишній командир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий, — «500 лютого», Міністерство фінансів оприлюднило інформацію, що прострочена дебіторська заборгованість Міністерства оборони за період з 1 січня 2022 року по 1 травня 2023 року становить  36,3 мільярда гривень!!! Інформацію про такі значні обсяги заборгованості в Міноборони підтвердила й голова Державної аудиторської служби України. 

Біль і радість, смуток і кохання століттями українки клали на полотно у вигляді простих, а інколи вишуканих барвистих вишитих візерунків, котрі прикрашали одяг, рушники, постільну білизну тощо, щоразу нагадуючи людям з якого ми роду, хто наші батьки, діди-прадіди, де наше коріння.

Зразковий оркестр народних інструментів Летичівської дитячої школи мистецтв відзначив славне 55-річчя. Протягом кожного періоду творчого життя він все більше утверджував любов жителів Летичева. Спочатку це був невеликий за складом ансамбль народних інструментів, в якому — кілька чотириструнних домр та баян. У травні 1968 року ансамбль вперше виступив на сцені районного Будинку культури у звітному концерті. З часом придбали новий комплект музичних інструментів. А згодом в оркестрі зазвучали скрипки, сопілки, кларнет, бандура.

Нещодавно перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін передав 14 спеціалізованих автомобілів швидкої медичної допомоги CITROEN Jumper Хмельницькому обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які в подальшому будуть розподілені між територіальними підрозділами центру в громадах.

Отримати водійські посвідчення зможуть відтепер усі охочі, обмежень у цьому немає жодних, мова йде, зокрема, про фізичні. Бо в сучасному світі – автомобіль – це необхідна складова для більш комфортного життя, тож сприяти тому, щоб люди з інвалідністю мали можливість покращити його, завдання насамперед для держави. Відрадно, що цю ініціативу вдалося реалізувати в Україні завдяки запуску флагманського проєкту під назвою «Автошколи для осіб з інвалідністю». Це робота Міністерства внутрішніх справ, що реалізується в межах ініціативи дружини Президента «Без бар’єрів». Його основна мета — створити ефективну й комфортну систему адаптації осіб з інвалідністю до керування транспортними засобами з урахуванням їхніх можливостей і потреб. Отож п’ять перших таких автошкіл уже відкрилися на базі закладів освіти системи МВС у Києві, Кропивницькому, Львові, Дніпрі та Кам’янці-Подільському.

Незважаючи на цей вкрай складний воєнний час, ми знаходимо в собі сили не лише боротися з ворогом, кожен на своєму фронті, а й дбати про збереження найважливіших життєвих цінностей, які й стануть своєрідним фундаментом для відродження і відбудови країни та української нації в цілому.
Так, нещодавно в Деражнянській центральній міській бібліотеці відбувся актуальний захід, присвячений Дню родини під назвою «Щаслива сім’я — успішна країна». Його провели, до речі, на черговому засіданні літературно-мистецького клубу «Палітра», який активно працює на теренах громади.

Не можу стримати обурення, не можу спокійно сприймати ситуацію, про яку розповіла моя мама — Віра Юхимівна Звірок, 87-річна пенсіонерка з села Черешенька на Деражнянщині. Багато років і аж до липня 2023 року вона передплачувала «Подільські вісті» і завжди казала, що газета для неї — весь світ. Бо айфону, Інтернету у неї не було й не буде. Саме газета несла всю інформацію з життя області та держави в село Черешенька.

Щойно ввійшли до приміщення Хмельницької районної військової адміністрації, побачили сотні, а то й тисячі пляшок з питною водою, розміщені попід стінами. Мабуть, подумалося, готують черговий вантаж на схід. І начальник Хмельницької РВА Анатолій Катеренчук із перших слів нашої розмови підтверджує це припущення:
— Після підриву Каховської ГЕС ми оперативно заготовили майже 40 тонн питної води в пластиковій тарі, 22 тонни вже відправили. А зараз готуємо наступний вантаж на Херсонщину.

Президенту України Володимиру Зеленському
Керівнику Офісу Президента України Андрію Єрмаку
Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю
Міністру культури та інформаційної політики Олександру Ткаченку
Генеральному директору АТ «Укрпошта» Ігорю Смілянському

ШАНОВНІ ПРЕДСТАВНИКИ ВЛАДИ ТА АТ «УКРПОШТА»!

Слава Україна! До вас звертаються керівництво, актив НСЖУ та голови всіх обласних організацій Національної спілки журналістів України. Причиною нашого звернення є критична ситуація, що склалася через відсутність ефективної співпраці між редакціями українських газет та АТ «Укрпошта» по всій території України. Газети, які мають як свою столітню історію, так і створені вже в часи Незалежної України, опинилися на межі банкрутства та закриття. І це в той час, коли інформаційний фронт є не менш важливий, ніж військовий.
Через реформу «Укрпошти», яка скорочує кількість листонош, закриває передплатні відділи обласних дирекцій, стаціонарні та пересувні відділення, через бюрократичні та штучні перепони для підписання договорів газетярі не можуть місяцями підписати контракти на розповсюдження своїх газет. При цьому вартість доставки газети, що сплачується «Укрпошті», може коливатися на рівні 30% від всього бюджету, який має редакція. Це вбиває друковані медіа, які читають мільйони людей по всій Україні.

За травмованих будівельників винних покарають
Слідчі поліції оголосили підозри директору та виконробу фірми-підрядника через інцидент на будівництві, коли кілька робітників травмувалися.

Чи не щодня, наче з фронту, надходять від правоохоронців області сумні звістки про трагічні наслідки дорожньо-транспортних пригод, які трапляються на автошляхах краю. І якщо у боях на війні люди гинуть, захищаючи рідну землю від ворога, то на дорогах — через нехтування водіями Правилами дорожнього руху, халатність та неуважність, керування автомобілем у нетверезому стані.

Працівники ДБР повідомили про підозру посадовій особі Іллінецького лісового господарства на Вінниччині, який незаконно вирубав дерева для власного збагачення. Він завдав державі збитків на 2 млн гривень.

Кабінет міністрів України вніс зміни до Постанови № 76 від 27 січня 2023 року, якою регулюються питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Зокрема, розширено перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані та встановлено чіткі терміни розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їх критично важливими.

СБУ оголосила підозри у держзраді трьом колишнім військовим з Хмельниччини, які в 2014 році зрадили присязі та під час окупації Криму перейшли на бік Росії. Встановлено, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну один з них брав участь у бойових діях проти української армії.

Приємна новина в молодіжній спільноті Хмельницького: наймолодша лауреатка Премії міського голови 2021 року, депутатка Молодіжної ради Хмельницького, студентка Хмельницького політехнічного фахового коледжу НУ «Львівська політехніка» Maria Surnyk стала фіналісткою міжнародної програми CCI 2023. 

Заступник міського голови Микола Ваврищук розповів про перспективу придбання нових тролейбусів для Хмельницького. 

«Все для фронту! Все для Перемоги! Продовжуємо допомагати нашим Воїнам! Різним підрозділам зараз передали: квадрокоптер Dji Mavic 3, радіостанції Motorola 4800, 1600 літніх футболок. Працюємо далі… Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

На ав­то­мо­біль­ній до­ро­зі Н-25 Го­ро­ди­ще — Рів­не — Ста­ро­кос­тянти­нів, пат­руль­ні зу­пи­ни­ли ав­то Nissan Murano за по­ру­шен­ня ко­мен­дантсь­кої го­ди­ни. Во­дій­кою ви­яви­ла­ся 26-річ­на жи­тель­ка Здол­бу­нівсь­ко­го району Рів­ненсь­кої об­ласті.

Серед літнього вітамінного розмаїття є і ягоди шовковиці (тутове дерево, морва), яку у східних країнах називають «деревом життя», а ягоди - королевою ягід саме за їх лікувальні властивості. З лікувальною метою ці ягоди вживають при захворюваннях серця, нирок, підшлункової залози, застуді тощо.
«Флавоноїди шовковиці мають потужну спроможність нейтралізувати вільні радикали, зменшуючи згубні наслідки окислювального стресу, що негативно впливає на фізичне, когнітивне та емоційне здоров’я. Ягоди шовковиці також багаті феноловими кислотами, які здатні профілактувати рак та діабет», – кажуть дієтологи.

У березні цього року 82-річна місцева жителька отримала тривожну звістку про те, що її донька потрапила у ДТП та терміново необхідні кошти на лікування.

У квітні 2022 року 27 - річний чоловік офіційно працевлаштувався в одне із приватних підприємств міста Хмельницького. Через тиждень, у травні 2022 року, особисто заповнив та подав до Хмельницького міського центру зайнятості заяву про надання статусу безробітного.

9 липня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Р-32 Ямпіль-Любар Шепетівського району сталася дорожньо-транспортна пригода за участі двох легковиків — «Opel Vectra» та «Nisan Rogue».

За добу чергові караули рятувальників Хмельниччини ліквідували 2 пожежі.

Головний сервісний центр МВС відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607 забезпечує надання послуги з погодження переобладнання транспортних засобів, зокрема на ручне керування.

Медзакупівлі України відвантажують медичні товари напряму до лікарень, де пацієнти отримують їх безоплатно. Кількість препаратів, які має закупити держава, формується на основі замовлення від лікарень. Лікувальні заклади подають замовлення раз на рік на початку закупівельного циклу, спираючись на кількість своїх пацієнтів.

Автопригода сталася близько 2:00 години ночі, поблизу села Доброводи Уманського району.
Як з’ясувалось, автобус здійснював рейс за маршрутом Хмельницький - Кременчук. На момент дорожньо-транспортної пригоди в автобусі перебував 41 пасажир.

Ого­ло­си­ти чо­ло­ві­ка-вій­сько­вос­лужбов­ця за­гиб­лим під час ви­ко­нан­ня вій­сько­во­го обов’яз­ку із за­хис­ту Ук­ра­їни в ро­сій­сько-ук­ра­їнсь­кій вій­ні — з та­кою за­явою до су­ду звер­ну­ла­ся жи­тель­ка Хмель­нич­чи­ни.
Роз­по­ві­ла, що втра­ти­ла зв’язок з чо­ло­ві­ком піс­ля 24 бе­рез­ня 2022 ро­ку. Від вій­сько­вої час­ти­ни у трав­ні от­ри­ма­ла ма­те­рі­али служ­бо­во­го роз­слі­ду­ван­ня, в яких йдеть­ся, що він за­ги­нув 24 бе­рез­ня 2022 ро­ку на Хар­ківщи­ні у ре­зуль­та­ті тан­ко­во­го обс­трі­лу: в ав­то­мо­біль пот­ра­пив сна­ряд. Ева­ку­юва­ти ті­ло мож­ли­вос­ті не бу­ло.

Городину та фрукти «Садів перемоги» висадили на території Волочиського «Центру надання соціальних послуг», що на Хмельниччині. Працівники комунальної установи, внутрішньо переміщені особи та діти з інвалідністю вже збирають свій перший врожай. Чому долучилися до всеукраїнської кампанії «Сади перемоги» та як це допомогло у забезпеченні продуктами подробиці у сюжеті Наталії Паляниці.

Командир полку Національної гвардії "Азов" Денис Прокопенко (Редіс), його заступник Святослав Паламар, в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина), старший офіцер "Азова" Олег Хоменко та командира 12-ї бригади НГУ Денис Шлега нарешті будуть із рідними. Це сталося після російського полону і кілька місяців вимушеного перебування у Туреччині.
 
 

Волонтерство – це надійна, добровільна, тилова армія, взаємодія між людьми на різних рівнях для розв’язання проблеми, які виникають в цей нелегкий, воєнний час. Цей шлях обрали для себе мешканці Староостропільської громади, яка є членом Асоціації міст України в Хмельницькій області. Тут, із перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну, допомагають війську і переселенцям, збирають кошти та продукти, організовують благодійні заходи та докладають усіх зусиль, щоб пришвидшити перемогу. Детальніше про це розповів голова Староостропільської сільської ради Юрій Соломін.

Служба безпеки спільно зі слідчими Нацполіції затримали інженера-інспектора АТ «Хмельницькобленерго» на одержанні 100 тисяч гривень неправомірної вигоди. За цю суму затриманий пропонував місцевій мешканці уникнути штрафних санкцій за виявленні під час енергоінспекції порушення.

Захищаючи рідну землю від оскаженілого підступного цинічного терориста-агресора, переходять із земного до небесного строю найкращі діти України, золотими літерами назавжди вкарбувавши свої імена в новітню історію Ввільної та незалежної держави. Проводжає в останню путь справжніх Героїв і Хмельниччина. Вони навічно залишаються у пам’яті.

6 липня повернулися з полону додому 45 наших воїнів ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та двоє цивільних. Серед звільнених — двоє офіцерів, 41 військовослужбовець рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, Національної гвардії та ДПСУ, а також цивільний співробітник «Азовсталі» та херсонський тероборонівець. Крім того, додому повернулися двоє дітей, які були примусово вивезені на територію рф з тимчасово окупованих українських територій. Їхнім поверненням також займався Об’єднаний центр спільно з Уповноваженим України з прав людини.

Відбулася пряма телефонна лінія «Міська влада відповідає». Сьогодні на звернення мешканців громади відповідала керуючий справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій, яка курує організаційне забезпечення виконавчого комітету, роботу із зверненнями громадян, надання адміністративних послуг громадянам. Звертаються на телефонну лінію, не лише хмельничани, але й жителі громади.

«Термомодернізація - один із пріоритетів на цей рік. До зими маємо зробити максимум, щоби якнайменше залежати від енергоресурсів і економити їх. І, найголовніше, створити комфортні умови для наших дітей!
У розпалі роботи з утеплення фасаду та сходового майданчика перед палацом творчості дітей та юнацтва. Цьогоріч плануємо на ці роботи 10 млн грн.

Надзвичайно важливе місце в системі засобів захисту прав, свобод і законних інтересів громадян, ефективної комунікації влади і громади посідає реалізація права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, яке закріплено статтею 40 Конституції України.

Цього разу — для осіб, яким призначено пенсії відповідно до Законів України “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про статус народного депутата України”, “Про наукову і науково-технічну діяльність” до 31 грудня 2022 року включно.

Маю на увазі елементарне – бажання людини одержувати й читати ту чи іншу газету. Чому сьогодні це стає проблемою? Як пояснити нинішні «прогресивні» новації керівництва Укрпошти? Хіба закриття сільських відділень та звільнення листонош – це  економія бюджетних коштів? Важко у це повірити. Скоріше вимальовується інше – збиткування над селянами.

Ця розповідь про нашу землячку, уродженку села Вовча Гора, нині Хмельницького району, Людмилу Кірик-Радомську. Лікарка за професією, працювала у Тернополі. Про неї досі з великим теплом і пошаною відгукуються колишні колеги і пацієнти. Створила хорошу сім’ю: з порядним і люблячим чоловіком, Сергієм Михайловичем Кіриком, виховувала двох донечок. Здавалося, доля стелить їй щасливі рушники до ніг, але несподівано жорстока хвороба прикувала жінку до ліжка, і це нелегке життєве випробовування продовжувалося десять років. Відраду знайшла не лише у своїй сім’ї, яка завжди її підтримувала. Людмила Августинівна в цей час відкрила у собі творчий дар, почала активно віршувати, а згодом і за прозу взялася.

«У мене постійний біль у суглобах. Лікарі кажуть, що відкладаються солі. Що можна використовувати з народної медицини?» Емілія, м. Красилів

Це все більше починає нагадувати класичний театр абсурду. В переважній більшості наших засобах масової інформації (добре, що хоч праски ще мовчать!) вже котрий день з якоюсь неймовірною впертістю і навіть насолодою обговорюються діяння військового злочинця пригожина та його багатотисячної озброєної банди, яка чомусь узяла й назвалася прізвищем відомого німецького композитора, диригента, теоретика музики і письменника-публіциста Вільгельма-Ріхарда Вагнера (і за що йому така кара?).

Із сивої давнини протягом століть наші пращури вірили, що саме у Купальську ніч оживає містика — природні явища набувають магічних властивостей: дерева в лісах починають перешіптуватися, вода безмежними зеленими очима спостерігає за людьми, а вітер так і висвистує у слід, збиваючи з дороги… Однак з наміченої стежки сходити не варто, якщо прагнеш квітку папороті віднайти…

 

На території заповідного парку правоохоронці викрили групу осіб, які  організували незаконне видобування корисних копалин. Сума завданих збитків становить понад півтора мільйона гривень. Наразі двом учасникам групи повідомлено підозри.

До редакції «Подільських вістей» звернулися жителі села Яворівці Красилівської територіальної громади. Розповідають у листі, що в селі закривають школу, а цього не можна допустити під час воєнного стану.

Нещодавно деражнянські військові з передової передали синьо-жовтий прапор із своїми підписами першому заступнику начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергію Тюріну та єпископу Хмельницькому і Кам’янець-Подільському Павлові Юристому під час чергової поїздки на схід на знак вдячності за постійну допомогу та підтримку.

Експерти стверджують, що звитяги й подвиги, які звершують нині на полі бою Збройні сили України, в майбутньому ввійдуть до підручників з воєнного мистецтва. У цьому, власне, ніхто й не сумнівається, адже козацькою відвагою та бойовою майстерністю українських воїнів воістину можна захоплюватися. Наші захисники — справжні Герої. І дуже хочеться, щоб вони повернулися після війни додому живими. Надто висока ціна боротьби за нашу свободу. Україна вмивається кров’ю.

У перший день повномасштабного вторгнення ворога в Україну Андрій Кондратюк, батько трьох доньок, вирішив обороняти рідну землю від загарбників. Він, справжній патріот, навіть не вагався, чи йти йому до військкомату. Хоча війна для нього, відважного воїна, розпочалася ще у 2014 році.

Деражнянський центр професійної освіти та молодий, творчий, сучасний, енергійний інженерно-педагогічний колектив запрошують учнів 9-11 класів до родини профтехівців. Поринути в цікавий світ професійної освіти варто насамперед тому, що навчальний процес проходить швидко, насичено та пізнавально. І, звісно ж, диплом дасть змогу повною мірою реалізувати себе в професії.

Очевидцем тієї видовищної автопригоди мимоволі довелося стати не лише авторові цих рядків, а й десяткам інших кам’янчан, які минулого понеділкового надвечір’я проводили дозвілля у сквері Жовтневого мікрорайону міста над Смотричем. А подивуватись таки було чому, адже один із учасників ДТП водій Фольксвагена так докермувався своїм легковиком, що той, виконавши майже акробатичний трюк, практично осідлав Хюндая (на знімку), який був припаркований на вулиці Євгена Коновальця, що поруч із зоною відпочинку. Чи то творець автотрюку ґаву зловив, чи щось інше стало причиною «кіношної сцени», встановлять правоохоронці. Головне, на щастя, обійшлося без постраждалих, чого не скажеш ще про одну ДТП, яка сталася у Кам’янці-Подільському вечірньої пори також першого дня тижня.

СБУ повідомила про підозру у державній зраді ексвійськовому з Хмельниччини
Служба безпеки повідомила про підозру уродженцю Хмельниччини Миколі Польному, який зрадив присязі і добровільно перейшов на бік ворога.

Наші транспортники втілили мрію багатьох хмельничан, які хоча б раз заходили до салону тролейбуса №11, який має власну назву «Тролейбус єдності і віри». Фактично, це – художня галерея на колесах. У його салоні – експозиція малюнків-плакатів на патріотичну тематику періоду російсько-української війни, які обійшли не одну європейську художню виставку. Це – репродукції картин відомої української художниці з Ніжина Катерини Васечко. У сюжетах: українські матері, що закривають своїх дітей, воїни, захисники Маріуполя, Азовсталі…До речі, ці картини Катерина почала писати, коли в рідному місті ховалась з 6-річною донькою від ракетних обстрілів. У її воєнних сюжетах багато любові і болю, але вони й об’єднують людей вірою і силою нашої гідності. Ці малюнки, до речі, з’явились у салоні «одинадцятки», коли вся країна молилась за наших азовсталівців

Отримати їх хворі зможуть уже восени за рецептом лікаря.

За Програмою медичних гарантій хворі на діабет першого типу вперше зможуть отримати безкоштовно тест-смужки для вимірювання цукру в крові. Це нововедення торкнеться 108 867 інсулінозалежних українців. Як повідомило 4 липня Міністерство охорони здоров’я, в Україні почнуть відшкодовувати медичні вироби.

Йдеться про чотири рейси, це потяги Київ-Ужгород, Дніпро-Трускавець, Київ-Кривий Ріг  та Харків-Ясіня. Потреба у цих жіночих купе виникла з тієї причини, що жінки  неодноразово ставали жертвами фізичного та сексуального насильства в потягах з боку чоловіків. 

Під час дії воєнного стану в Україні значно спростили процедуру проведення медико-соціальної експертизи. Але що робити, якщо у громадянина виникла потреба оскаржити рішення МСЕК? Відповідь на запитання дала член Ради Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ Зінаїда Чуприна.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло британську корпорацію Unilever до переліку міжнародних спонсорів війни. Компанії належать Domestos, Axe, Rexona, Dove, Calve, Rama, Brooke Bond, Lipton, Crème Bonjour, CIF, Knorr, Sunsilk, Timotei, CLEAR, «Чиста Лінія» та інші. Про це повідомляється на сайті агентства. Підставою стало те, що підприємства компанії досі працюють в рф, де сплачують податки, роблячи свій внесок у продовження війни росії проти України.

Жителя Хмельницького викрили у привласненні близько мільйона гривень військовослужбовців. Фігуранту повідомлено про підозру.

У 2023 році Україна вперше підготувала та подала три номінації на включення до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, повідомляє Урядовий портал. Дві з них розглядатимуть наступного року – це міжнародна номінація до Репрезентативного списку, підготовлена спільно з Республікою Естонія, «Українська писанка: традиція і мистецтво», а також номінація до Реєстру належної практики охорони «Практика з охорони кобзарсько-лірницької традиції». Номінація «Технологія виконання вишивки «білим по білому» міста Решетилівки Полтавської області» проходитиме процедуру розгляду в циклі 2025 року.

На задньому плані (за склом) ув’язнені українські громадяни в суді у російському Ростові-на-Дону, більшість із них – військовополонені, бійці полку «Азов».
Росія, Ростов-на-Дону, 14 червня 2023 року

Близько 10 тисяч українських військовополонених може нині знаходитися у тюрмах у Росії та на тимчасово окупованих територіях. Такі дані наводять у громадській організації «Вояцький визвіл”, яка займається українськими бранцями. Але ці оцінки — дуже приблизні, адже росіяни приховують інформацію про українських полонених та не дозволяють їм переписуватися з рідними. Тож сім’ї місяцями не знають, де їхні близькі та в якому вони стані. Чи не єдині звістки надходять від інших військових, яким вдалося повернутися із полону за обміном. Що ж відбувається за колючим дротом російських в’язниць?

Теракт росіян на Каховській ГЕС став найбільшою рукотворною екологічною катастрофою в Європі за десятки років. Він показав, що Росія перейшла на новий рівень тероризму. Та ще не почала спадати вода на затопленій Херсонщині, як путін розпочав свій ядерний шантаж. Буданов та Зеленський попереджають, що ЗАЕС замінована. Сьогодні проаналізуємо “на холодну голову” інформаційний вимір теракту на Каховській ГЕС та його наслідки. Від брехні про вину українців до ядерного шантажу путіна.

МКП «Хмель­ницькво­до­ка­нал» на­га­дує меш­канцям Хмель­ницької гро­ма­ди, що про­жи­ва­ють у при­ват­но­му сек­то­рі та не ма­ють лі­чиль­ни­ків, здій­сню­ють­ся на­ра­ху­ван­ня за по­лив при­са­диб­них ді­ля­нок з роз­ра­хун­ку — 6 літ­рів во­ди на квад­ратний метр на до­бу.

Вран­ці, 3 лип­ня, під час по­віт­ря­ної три­во­ги, яка тривала тривала годину і 5 хвилин, на те­ри­то­рії Хмель­нич­чи­ни бу­ло чут­но ви­бу­хи і не один раз.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування за фактом розкрадання коштів, виділених на ремонт казарм Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова. До «оборудки» були причетні 4 особи – один із керівників Квартирно-експлуатаційного відділу Житомира (КЕВ), начальнику служби цієї установи, приватний підприємець, що забезпечував виконання робіт, а також приватний інженер з технічного нагляду.
Обвинувальний акт направлено до суду.

Завершився капітальний ремонт автомобільної дороги Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий. Було відновлено 46 кілометрів, які ведуть до новозбудованого контрольного пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» на українсько-польському кордоні.

29 червня 2023 року Держмитслужба України надала статус Авторизованного економічного оператора (АЕО) компанії «Епіцентр К». Це підприємство стало другим в Україні, яке отримало авторизацію АЕО.

19-річний житель Городоцької ОТГ з метою власної наживи купував особливо небезпечну психотропну речовину - PVP, яку розфасовував в згортки та збував методом «закладок» у Хмельницькому, а місцезнаходження пересилав в телеграм-канал.

Національна комісія зі стандартів державної мови, яка є центральним органом виконавчої влади, рекомендує розглянути перейменування ряду сіл Хмельницької області, які не відповідають правописним, словотвірним та словозмінним нормам української мови. 

Депутати Хмельницької обласної ради підтримали депутатський запит щодо виділення коштів на капітальний ремонт Хмельницької школи №20, яка постраждала від ракетного удару.

Дорожньо-транспортна пригода сталася 1 травня на вулиці Тернопільській у м. Хмельницький.  29-річний житель Городка автомобілем «Opel Astra» на нерегульованому пішохідному переході здійснив наїзд на трьох осіб: 31-річну співробітницю поліції та двох 45-річних військовослужбовців. Внаслідок ДТП один із військових загинув. Двоє інших постраждалих отримали тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості. Їх доправили до лікарні. 

Бо плач не дав свободи ще нікому,
А хто борець – той здобуває світ!

Сьогодні, коли українські захисники знову нищать ворога та виборюють українське майбутнє, важливо пам’ятати Героїв, які в різний час ставали на захист Української Держави. 30 червня минула 116-а річниця від дня народження видатного сина українського народу, Головнокомандувача Української Повстанської Армії Романа Шухевича. З цієї нагоди керівники міста Хмельницького й області, громадськість міста поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на його честь. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героя та відзначили його внесок в боротьбу українського народу за незалежну Україну.
Меморіальну дошку на честь генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича в Хмельницькому відкрили до Дня Героїв 23 травня 2018 року. Розміщена вона на будівлі кінотеатру ім. Т. Шевченка.

Завершилась основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ) для вступників до вишів. Випускники закладів загальної середньої освіти Хмельницької громади досить успішно пройшли це випробування. Тридцять випускників отримали 200 балів з навчальних предметів, які входили до тесту.

 

За даними слідства, жителька Донеччини з початку повномасштабного вторгнення, рятуючись від війни, переїхала до Хмельницького. Фігурантка виявилась стійкою прихильницею «руського міра».

Прокурорами встановлено, що Департаментом освіти та науки Хмельницької міської ради, в порушення Закону України, не виплачено одноразову грошову допомогу 12 випускникам 2020-2022 року з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

28 червня 2023 року Верховна Рада підтримала законопроєкт 9342 від 29.05.2023 в другому читанні. 30 червня 2023 року законопроєкт підписав Президент. Закон пропонує багато змін щодо військової служби, а також правових та соціальних гарантій для військових. Розглянемо ключові пропозиції.

Захисники та захисниці України (УБД) можуть отримати безоплатно усі види правових послуг від системи безоплатної правової допомоги — допомогу юриста та адвоката, у тому числі представництво інтересів у судах. 

За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури повідомлено про підозру чотирьом жителям Донеччини за фактом шахрайства, вчиненого шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3 ст. 190 КК України).

За вагомий внесок у державне будівництво, розвиток місцевого самоврядування, волонтерського руху, активну благодійну і гуманітарну діяльність, громадянську мужність і самовідданість, вірність українському народові” нагороджено:

27 червня у Центральній публічній бібліотеці Хмельницької громади влаштували годину-спомин «Пам’ять має могутню силу». Захід присвятили Роману Набєгову — сміливому воїну, поету, щирому, відданому патріоту своєї землі, який загинув у 2014 році під містом Іловайськ, Донецької області.

27 червня в приміщенні Подільського культурно-просвітительського центру ім. М.К. Реріха відбулася презентація книги «Феномен Григорія Сковороди і сковородиністика на позвах часу» професора кафедри педагогіки та психології Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» Віталія Шевченка та ректора Хмельницького інституту соціальних технологій університету «Україна», заслуженого працівника освіти України, голови Подільського товариства ім. Г.С. Сковороди Михайла Чайковського.

19 липня 2022 року Кабінет Міністр України ухвалив постанову «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам».

Під головуванням заступника міського голови Миколи Ваврищука відбулась нарада з директорами ринків, торгових рядів і майданчиків міста Хмельницького. Розглядалася низка важливих питань, що стосуються діяльності ринків. У засіданні, яке відбулося на ринку КП «Спецбудмеханізація» (вул. Геологів, 7), взяли участь представники Управління торгівлі, Управління праці та соціального захисту населення, Головного управління ДПС України в Хмельницькій області, Головного управління ДСНС України в Хмельницькій області.

лікарі Хмельницької міської лікарні провели операцію з постановки «штучного стравоходу»

Зранку 5 квітня минула доба, як ми не чули тата. В обід мамі принесли «похоронку».
З того дня мене назвали дочкою Героя –  легше вимовляється, ніж “напівсирота”. З того дня замість «Татові привіт» знайомі кажуть «Вічна пам’ять», а «Дякую Вашому татові за наш спокій» від незнайомців приховує в собі невикричаний біль.
9 квітня тата поховали на Алеї Слави. Відтоді гімн зазвучав як похоронний марш, а прапор асоціюється з домовиною.
Це –  хаотичний опис мого світу, зруйнуваного «спецоперацією зі звільнення від нацистів».

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує про перелік вакансій в Хмельницькій області

Міський герб Старокостянтинова відомий за сфрагістичними джерелами ще з другої половини XVI ст.

Для отримання роз’яснень і консультацій з питань пенсійного законодавства працює «гаряча» телефонна лінія

Запрошуємо хмельничан і гостей міста 23 липня о 15:00 у міський Будинок культури (вул. Проскурівська, 43) на обговорення ретро-детективів хмельницького письменника Юрія Даценка.
«Пастка для різника», «Книга в камені», «І стало світло» - три романи про харизматичного лікаря-хірурга, проскурівчанина Якова Ровнєра. Усі романи мають колоритні відмінності, що неабияк підтримують цікавість читача – зміна темпоритму сюжету, існування на межі реальності та містичності, добре випрацювана інтрига, а також повне занурення в атмосферу Поділля початку ХХ століття.
Книжковий клуб «Евтерпа» - платформа для неформальних літературних зустрічей, де кожна думка цікава та важлива. До того ж, старовинні стіни Будинку культури, що колись називався в народі театром Шильмана, тільки посилять атмосферу обговорення творів письменника!

Короткометражний фільм, який знімається  в Кам’янці-Подільському

Пані Галина з Шепетівщини, як пише на своїй сторінці «Рукавичка», навчається допомагати диким тваринам, які без допомоги людей можуть загинути.

Цими вихідними на теренах Староушицької громади Хмельницької області військовий «Азову», який після важкого поранення залишився без ноги, зробив пропозицію своїй дівчині. Воїн освідчився коханій у мальовничому місці історичної Бакоти (територія природного парку «Подільські Товтри»).

У квітні співробітники УСБУ у Хмельницькій області  викрили та затримали місцеву мешканку, яка допомогала окупантам.  Зокрема, у квітні, за надісланими нею даними, окупанти нанесли ракетний удар по території Полонської ОТГ.

«Відвідав одне з релокованих підприємств. Попри непростий процес переміщення, тут відновлюють виробництво, працюють над збутом і вірять у краще майбутнє, допомагаючи ЗСУ. Створили уже близько 50 робочих місць у Хмельницькому.

Відбулося чергове засідання виконавчого комітету. В ході роботи члени виконкому розглянули 60 питань порядку денного, більшість питань стосуються забезпечення життєдіяльності міста. Ключовими були питання внесення змін до програм, пов’язаних з російсько-українською війною.

На черговому засіданні виконавчого комітету ухвалено рішення про розміщення трьох табличок-проекцій в центральній частині міста. Їх буде встановлено в рамках нового історико-туристичного проекту. За допомогою 3D-проекцій можна буде побачити втрачені архітектурні пам’ятки.

з відбору суб’єктів оціночної діяльності у сфері оцінки земель для проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, що відбувся 8 липня

Внаслідок повномасштабної війни росії проти України багато підприємців опинилися у скрутному становищі. Деякі з них були змушені частково або повністю припинити свою діяльність, деякі переїхали в інші регіони.

Прикордонники приїхали до дітей, які у рамках реалізації дитячого оздоровчого патріотичного проекту «Поділля мрій» безкоштовно відпочивають в одному з дитячих санаторіїв Хмельниччини. Наразі у мальовничому містечку проводять канікули близько 200 дітей військовослужбовців, зокрема й тих, чиї батьки загинули, захищаючи Україну.

13 липня Асоціація міст України виступила організатором семінару-наради та забезпечила пряме спілкування понад 800 учасників (сільських, селищних та міських голів) із Заступником керівника Офісу Президента України Кирилом Тимошенко та Першим віцепрем’єр-міністром — Міністром економіки України Юлією Свириденко. На заході були обговорені питання публічних закупівель в період дії воєнного стану та зміни до постанови КМУ від 28.02.2022 №169.

Молода родина Дзюбів – Анна з чоловіком Ігорем, синочками Іваном і Макарчиком, новонародженою донечкою Катрусею – потроху обживається на Дунаєвеччині, куди переїхала з Красногорівки Донецької області. Зволікати з переїздом часу практично не було, бо молода жінка була при надії, тож задля безпеки майбутнього немовляти потрібно було терміново виїжджати з надто небезпечного міста. Постійні звуки від обстрілів не давали ні на мить спокою, психологічна напруга була на межі, тому, зібравши найнеобхідніші речі, вони покинули свою маленьку батьківщину. Куди навряд чи колись вже повернуться. Війна змінила все…

До редакції «Подільських вістей» подзвонили жителі Харківщини. Про страшні реалії, про запеклі бої, які точаться там, говорили мало – болить. Метою ж дзвінка було прохання: на шпальтах часопису подякувати небайдужим жителям Хмельниччини, яким вдається не лише, так би мовити, тримати гуманітарний фронт у рідних населених пунктах, прихищаючи вимушених переселенців, усіляко їм допомагаючи, а й регулярно доставляти вантаж зі всім необхідним у гарячі точки України, зокрема, на Харківщину.

Недаремно кажуть, що мамине серце здатне умістити найбільшу любов до своїх дітей і найбільший біль, який з’являється у тривозі за них. Уже за кілька днів після оголошення війни важкі переживання позбавили Віцентину Ярову з села Шпичинці Хмельницького району і сну, і спокою. Адже донька Лідія, яка проживає у Львові, сини Андрій і Віталій, які мешкають у Хмельницькому, повідомили про своє рішення піти воювати. Лідія разом із покійним чоловіком, військовим медиком, була активною учасницею Майдану, АТО. І тепер, повідомила рідним, не зможе залишатися вдома.

Нещодавно виповнилося 60 років спільного подружнього життя Клавдії Марківни та Віктора Тимофійовича Марчуків із села Москалівка, що на Ярмолинеччині. Проте святкування діамантового ювілею з дітьми, онуками, правнуками, найріднішими вирішили відкласти до нашої Перемоги над ворогом.

Мужність, сміливість і бажання, попри все, залишатися вільною, — таку характеристику дали Ліні Костенко, нагороджуючи Орденом Почесного Легіону. Ліна Костенко не приймала нагород, називаючи їх «політичною біжутерією», а отриманий лицарський орден Франції присвятила українським військовим.

Стебловий (кукурудзяний) метелик (Ostrinia nubilalis Hb.) — це один з найнебезпечніших шкідників у посівах кукурудзи. Рівень заселеності посівів і пошкодженості кукурудзи стебловим метеликом в Україні в останні роки значно підвищився, в більшості районів навіть відмічена 100% заселеність.

З 11 липня в Україні набув чинності Закон, який забороняє курити в громадських місцях не лише звичайні та електронні сигарети, але й тютюнові вироби електричного нагрівання.

Журналіст Віктор Вацко розповів історію про кам’янчанина, нападника “Динамо” і молодіжної збірної України Владислава Ваната.