Проект впроваджуватиметься поетапно. Наразі є доступною реєстрація вантажного автотранспорту в 16 пунктах пропуску через державний кордон. Для автобусів запис буде доступний попередньо з липня, а для легкових автомобілів – з серпня цього року. Послуга запису до електронної черги для перетину кордону водіями вантажівок доступна на сайті echerha.gov.ua або в мобільному застосунку «єЧерга».
-
Деталі
-
-
-
Перегляди: 1916
Як повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат: "На жаль, цієї ночі не всі дрони знищено – 17 з 21-го БПЛА. Є чотири влучання по Хмельницькій області". Станом на 16-ту годину відомо про 30 постраждалих.
Міський голова Олександр Симчишин про ситуацію в Хмельницькій громаді станом на 13 травня проінформував: «Станом на 7:30 13 травня у Хмельницькому прильотів не зафіксовано! Ооднак у результаті терористичної атаки є влучання в об’єкт на території однієї з громад Хмельницького району. Пожежа триває. Внаслідок вибухових хвиль у Хмельницькому пошкоджено навчальні заклади, медичні заклади, адміністративні будівлі, промислові об’єкти, багатоповерхові та індивідуальні житлові будинки. Є постраждалі і поранені мешканці громади. Кількість уточнюється. Усі служби працють над ліквідацією наслідків. У випадку пошкоджень житла звертайтеся за телефоном 1580, а також в УМК «Центральна».
Евакуація, на разі, не проводиться.
Проблем з комунальними послугами у місті немає. Тримаймо стрій! Слава Україні!».
Визначено локації, де ви зможете подати заявки про пошкодження, а також отримати допомогу і матеріали для відновлення (плівка, скло, шифер): вул. Шухевича 90 СКЦ «Плоскирів»; вул. Волочиська, 15 (двір будинку); вул. Молодіжна, 3, УМК «ПівденноЗахідна».
В селах роботу координують старости.
-
Деталі
-
-
-
Перегляди: 313
Гарбуз – не лише смачний овоч, а й корисний, причому користь приносять і м’якоть рослини, що містить, крім цілої низки необхідних людині речовин, рідкісний вітамін T, і насіння гарбуза, олія з якого є відновлювальним і протизапальним засобом, що не викликає алергії. «Флорист-Х» розповідає, як правильно та коли саме потрібно садити гарбузи.
-
Деталі
-
-
-
Перегляди: 417
Свій перший крок до служіння Богу п’ятирічний Петрик зробив ще у 1943 році, уже будучи паламарем в отця Миколая, київського батюшки, який квартирувався в хаті Гнатишиних і правив службу в місцевій церківці.
Та духовна кар’єра продовжилася до 1946 року. І увесь цей час хлопчик чекав з фронту батька Григорія, який так і не повернувся. А далі біографія Петра писалася, як в усіх його однолітків тієї голодної, злиденної доби: закінчив місцеву школу, Говірське ПТУ й поїхав на будівництво шахт Ворошиловграда (Луганська).
Ще під час служби в артполку, у Львові, вирішив стати офіцером. Коли в усіх солдатів був відпочинок, Петро не виходив із полкової бібліотеки, готуючись до вступних іспитів. Отож дуже скоро змінив солдатське обмундирування на курсантське, навчаючись у Вінницькому військовому училищі, а вже після його реформування переїхав в Ульянівський військовий заклад.
-
Деталі
-
-
-
Перегляди: 395
У світі донедавна побоювалися росії, бо кремлівські трубадури зуміли навіяти міф про нездоланну силу армії рф, її унікальну зброю. Але повномасштабна війна, яку чванькуваті рашисти обіцяли закінчити за лічені дні, показала, що вони не такі вже й вправні вояки. Україна другий рік героїчно протистоїть агресору, що досі має перевагу в артилерії, авіації. Особливо гаряче зараз на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Наші бійці не тільки міцно тримають оборону, а й подекуди відтісняють ворога з позицій.
-
Деталі
-
-
-
Перегляди: 1879
Для кожного з нас важливе не лише комфортне облаштування власного житла, а й території, де розташований будинок. Зелені насадження, упорядковані клумби створюють відчуття затишку, спокою, дарують естетичну насолоду. Та останніми роками все більше жителів обласного центру скаржаться на те, що місто обростає новобудовами, поміж якими не залишається простору для зелених зон. Хмельницький, який завжди позиціонував себе «зеленим містом», втрачає цей статус.
-
Деталі
-
-
-
Перегляди: 283
Вона добре пам’ятає слова лікаря УЗД, на обстеження до якого прийшла разом із хворою матір’ю. Вони вже зробили комп’ютерне дослідження. Попередньо повідомили, що у матері остання стадія раку, і жити їй залишилося від сили один-два місяці. Але ще дали скерування на УЗД, аби не вбивати надію хворої остаточно. І ось, подивившись результати попереднього обстеження, лікар з обуренням запитала: «А навіщо ви прийшли ще до мене? Тож і так зрозуміло, що остання стадія, і пізно вже щось робити!». Пам’ятає, як зблідла мама, якій вона не казала правду, втішаючи придуманими діагнозами про важкі хвороби, які, попри все, лікуються. Як відмовлялася робити те кляте УЗД…
-
Деталі
-
-
-
Перегляди: 249
Таке розмаїття кольорів, візерунків здатне по-справжньому вразити найвибагливіших поціновувачів української вишивки. Кожен візерунок – наче розповідь про потаємне, щемливе, дороге, вистраждане, пережите. Майже 200 вишиваних виробів – сорочок, суконь, костюмів представили на виставці вишиваного одягу «Скарби Поділля» у приміщенні Хмельницького обласного науково- методичного центру культури і мистецтва. Роботи понад 50 майстрів Хмельниччини, вишиті ниткою, бісером, стрічками, – це втілення і прадавніх традицій української вишивки, і її сучасних тенденцій.
-
Деталі
-
-
-
Перегляди: 345
Після закінчення школи я хотів вступити до Рівненського автодорожнього воєнного училища, проте, як кажуть, не склалося... І одна зустріч у рідному селі Великий Берег змінила вектор руху мого життя. Іван Степанович Дунаєвський, який працював у Молдові в зоотехнічному технікумі, розповів, що там недобір студентів. Отож скориставшись нагодою, я в 1958 році вступив до Гринауцького сільськогосподарського технікуму.
-
Деталі
-
-
-
Перегляди: 325
Для керівника ТОВ «Агрофірма «Велес», що на Кам’янеччині, Віталія Богачика, нинішня весняна посівна кампанія за рахунком одинадцята. Як зізнається Віталій Вікторович, кожна із них була нелегкою. Але ця перевершила всі попередні. Спочатку затримували її старт і темпи робіт тривалі дощі, однак, за словами аграрія, це не найбільша перешкода для другої посівної в умовах повномасштабної війни. Довелося зіткнутися з новими складнощами. Насамперед браком обігових коштів на проведення польових робіт. Ні, проблем із наявністю у постачальників пально-мастильних матеріалів, добрив, засобів захисту рослин не було, а от ціни на них у порівнянні з довоєнним часом значно виросли. Скажімо, якщо до 24 лютого 2022-го тонна карбаміду коштувала трохи більше ніж десять тисяч гривень, то нині — 30-32 тисячі гривень, аміачна селітра вартує 27-28 тисяч гривень за тонну, що майже у два з половиною рази дорожче позаторішнього. Подорожчали і гербіциди, пестициди. Тобто все те, без застосування чого гарного урожаю не бачити. А вартість на дизельне пальне, бензин, мастила взагалі давно пустилися берегів.
-
Деталі
-
-
-
Перегляди: 340
Десятки студентів Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту сьогодні зі зброєю в руках боронять батьківщину на фронті. П’ятеро, на жаль, загинули відстоюючи нашу незалежність. Але жодного дня з початку війни навчальний заклад не надавав освітні послуги дистанційно, інститут працює стабільно, в тому числі і задля того, аби ні на мить не зникала віра в нашу перемогу! За словами директора Інституту, доктора історичних наук, професора Юрія Телячого, заклад має одне з найкращих сховищ за рівнем безпеки в області. Тож, крім проведення освітнього процесу та залучення здобувачів освіти до волонтерської діяльності, в інституті приділяють велику увагу національно-патріотичному вихованню, для чого й створили музей захисників України, а днями відкрили й сучасний лазерний інтерактивний тир «Захисник України». В ньому, до речі, одночасно може набувати певних практичних навичок зі стрільби в рамках вивчення дисципліни «Захист України» одна навчальна група чисельністю до тридцяти студентів.
-
Деталі
-
-
-
Перегляди: 231
Вже 13 і 14 травня Хмельницька школа мистецтв (вул. Героїв Маріуполя, 3А) чекає на хмельничан і гостей нашого міста на Всеукраїнському театральному фестивалі дитячих та молодіжних колективів «Мельпомена FEST». Впродовж двох днів, окрім місцевих акторів, свою майстерність демонструватимуть представники театральних колективів з різних міст і селищ України: Рівного, Конотопа (Сумської області), Житомира, Луцька, Калинівки (Вінницької області), Пісочина (Харківської області), Нетішина (Хмельницької області).